به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ - تماس با فالنیک : 8363-021

راهنمای خرید crm؛ قبل از انتخاب و خرید crm این نکات را بدانید

بهترین نرم افزار سی آر ام

خرید مناسب ترین نرم افزار سی آر ام

خرید CRM می‌تواند یک فرایند چالش برانگیز باشد. به همین دلیل فالنیک این راهنمای جامع و مستقل را برای کمک به شما در انتخاب CRM ایده آل جمع‌آوری کرده‌است. چنانچه به دنبال یک انتخاب مناسب و با کمترین ریسک هستید، پیشنهاد می‌کنیم بدون توجه به نکات زیر، نرم افزار CRM نخرید. چرا که اشتباه در انتخاب CRM مناسب علاوه بر هزینه‌های مالی منجر به اتلاف زمان ارزشمند شما نیز، خواهد شد. پس لازم است قبل از انتخاب و خرید CRM این نکات را بدانید:


۱. شناسایی و درک کامل از نیازهای کسب و کارتان

برای شرکت‌هایی که در مسیر تهیه و خرید نرم‌افزار CRM قرار دارند، بسیار مهم است که قبل از اقدام به خرید با نیازهای خود آشنا باشند. تجزیه و تحلیل درست از آن‌چه که شما می‌خواهید به انجام برسانید، چه چالش‌هایی دارید و چگونه می‌خواهید آن‌‌ها را حل کنید؟ تهیه فرایندهای سازمانی در شناخت عیب‌های موجود و برطرف کردن آنها قبل از پیاده سازی نرم افزار کمک می‌کند. باتوجه به این موارد می‌توانید متوجه شوید که کدام نرم افزار قابلیت برطرف کردن تمامی نیازهای شما را دارد؟

۲. نحوه استقرار نرم‌افزار

شما می‌توانید با توجه به نیاز کسب و کار از نسخه on premise و یا نسخه cloud استفاده کنید. در مدل on premise شرکت سخت‌افزارهای مناسب را تهیه کرده و نرم‌افزار، روی سرور و سخت‌افزار‌های شرکت نصب می‌شود. در مدل cloud نرم‌افزار روی سرور‌های شرکت ارائه‌دهنده خدمت نصب شده و سازمان از طریق اینترنت به سیستم دسترسی خواهد داشت.

 

مشاوره و خرید نرم افزار Microsoft Dynamics CRM
با نرم افزار Microsoft Dynamics CRM کمتر کار کنید، بیشتر درآمد کسب کنید. با استفاده از این نرم افزار فروش‌تان را افزایش دهید و کسب و کارتان را بهتر مدیریت و کنترل کنید. جهت مشاوره و خرید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید:
مشاوره و خرید نرم افزار crm

 

راحتی کاربری نرم افزار CRM

قبل از تهیه نرم افزار CRM با استفاده از نسخه دمو، سادگی کاربری آن را بررسی کنید.

۳. شناخت زیر ساخت های موجود در سازمان

چنانچه تصمیم دارید نرم افزار سی آر ام از نوع نسخه on premise را تهیه کنید، قبل از خرید باید بررسی کنید آیا زیر ساخت‌های موجود را در شرکت خود دارید و اگر پاسخ منفی است، امکان تهیه این زیرساخت‌ها برای شما فراهم است یا خیر؟

۴. قابلیت یکپارچه‌ سازی با سایر نرم‌افزارهای پرکاربرد

با استفاده از این مزیت، می‌توان اطلاعات ذخیره شده در نرم افزارهای پرکاربرد را به راحتی و بدون فوت وقت به نرم‌افزار CRM انتقال داد. اگر جلوگیری از دوباره کاری برای شما اهمیت دارد و می‌خواهید برای مثال، نرم افزار مالی خود را با نرم افزار CRM مرتبط کنید باید ابتدا تحقیق کنید که کدام نرم افزار CRM، این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

۵. یادگیری آسان نرم‌افزار

در هنگام خرید نرم‌افزار به این موضوع توجه کنید که فرایند پیاده سازی نرم‌افزار، قابل یادگیری باشد و شما برای توسعه و پیاده سازی نرم‌افزار، نیاز به فردی و یا شرکت خاصی نداشته باشید. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل هزینه‌های گزاف پشتیبانی و یا عدم‌ رضایت از خدمات شرکت ارائه دهنده، ناچار به تغییر نرم افزار خود می‌شوند.

۶. محیط کاربری مناسب

قبل از تهیه نرم افزار، با نسخه‌های دمو موجود کار کنید و از کارمندان خود نظر بخواهید که کدام محیط کاربری را ترجیح می‌دهند؟ تا سریع‌تر متوجه شوید که کدام محیط، برای سازمان شما مناسب‌تر است.

۷. دارا بودن نسخه موبایل

با استفاده از نسخه موبایل، شما می‌توانید در هر زمان و مکانی به فرم‌ها و لیست مشتریان خود دسترسی داشته باشید. لذا چنانچه برخی کارمندان شما بنا به شرایطی باید توسط موبایل از این نرم افزار استفاده کنند، باید توجه کنید که نرم افزار خریداری شده این قابلیت را دارا باشد. 

نرم افزار سی آر ام انتخاب شده، باید قابلیت توسعه و تغییر همزمان با تغییرات موجود در سازمان را داشته باشد.

نرم افزار سی ار ام دارای نسخه موبایل

وجود نسخه موبایل CRM برای توزیع کنندگان سازمان شما و بازاریابان شرکت، کاربردی خواهد بود.

۸. نسخه آزمایشی و رایگان نرم افزار

قبل از خرید نرم‌افزار با استفاده از دموی نرم‌افزار با آن کار کرده و نرم افزار را خودتان صرف‌ نظر از پیشنهادات و نظرات اطرافیان بررسی کنید. زیرا نیازها در کسب و کارهای مختلف، متفاوت است.

۹. قابلیت ایجاد گزارش‌های پیشرفته 

یکی از مزیت‌های برجسته CRM گزارش‌گیری است. این ابزار باعث می‌شود آن‌چه در کسب و کار رخ می‌دهد، ازجمله دلایل از دست رفتن مشتری و یا نقاط قوت در جذب مشتری را بررسی کرد. انتخاب نرم‌افزاری که در این زمینه، ابزارهای متنوعی به شما ارائه دهد می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. چرا که بدون قابلیت گزارش گیری این نرم افزار تنها به یک دیتابیس تبدیل می‌شود که هیچ کمکی به شما، برای تحلیل و بهبود کسب و کارتان، نمی‌کند.

۱۰. قابلیت توسعه

به مروز زمان نیازها و فرآیندهای شما تغییر خواهد کرد. این مورد می‌تواند به دلایلی چون: توسعه و رشد شرکت، اضافه شدن پست‌های جدی به سازمان، تغییر سیاست‌های شرکت و … باشد. لذا نرم افزار سی آر ام انتخاب شده، باید قابلیت توسعه و تغییر همزمان با تغییرات موجود در سازمان را داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه

خرید آگاهانه سی آر ام

آگاهی پیش از خرید نرم افزار سی آر ام، مانع از شکست آن  پروژه می‌شود.

۱۱. تحقیق درباره دلایل شکست پروژه‌های CRM

برخی از مدیران کسب و کار، روند درست، جهت تهیه نرم‌افزار CRM را طی نکرده و در انتها در استفاده از این نرم‌افزار، به مشکل خورده و بازدهی مورد نیاز را از آن، دریافت نمی‌کنند. لذا قبل از خرید نرم افزار سی آر ام، باید به موارد بالا توجه کنید تا از شکست پروزه در سازمانتان، جلوگیری کنید.


نویسنده :

ارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
.swin-sc-title.style-2 .title span:after