به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

مشکل پرینت نگرفتن و راه حل های آن؛ چرا پرینترم چاپ نمی کند

پرینت نگرفتن پرینتر
چرا پرینترم پرینت نمی گیرد.

برای رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر باید موارد مختلفی را بررسی کنید، این مشکل می تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری متعددی به وجود آمده باشد. مشکلاتی مثل عدم ارسال دستور پرینت از کامپیوتر به پرینتر، عدم نصب یا مختل شدن درایور دستگاه، اختلال در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر یا اختلال در شبکه وایرلس و یا مشکلات سخت افزاری دستگاه پرینتر.

آیا برای شما هم اتفاق افتاده که، برگه ای را با پرینتر خود چاپ کنید ولی بعد از دستور پرینت، دستگاه شما هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهد؟ نگران نباشید، ما برای شما راهکارهایی را پیشنهاد می‌کنیم تا با انجام آنها بتوانید ایراد پرینت نگرفتن پرینتر را حل کنید. اما در وهله اول در صورتیکه با ماشینهای اداری و نحوه تنظیمات آنها آشنایی کافی ندارید، برای رفع مشکلات پرینتری خود روی لینک تعمیر پرینتر کلیک کنید و از خدمات تخصصی و سریع فالنیک در این زمینه استفاده کنید.

برطرف کردن مشکلات پرینتر

بررسی وضعیت روشن بودن پرینتر

ابتدا یک بار پرینتر و کامپیوتر (لپ تاپ یا دسکتاپ) خود را خاموش و روشن کنید. شاید خنده دار باشد اما در اولین مرحله قبل از هر کاری در حل مشکل پرینت نگرفتن چاپگر، اول تست کنید که پرینترتان روشن باشد.

بررسی سالم بودن کابل پرینتر

کابل پرینتر یکی از قطعات سخت افزاری آن محسوب می شود و در صورتی که خدشه ای به آن از درون کابل وارد شده باشد و یا درگاه های یو اس بی آن کج شده یا شکسته باشند امکان اتصال از بین می رود. کابل اتصال پرینتر با کامپیوتر (کابل USB) را جدا کرده و دوباره وصل کنید و پرینت خود را دوباره تست کنید، اگر چاپ انجام شد مشکل از کابل شما بوده است. اگر چاپ انجام نشد باید بررسی کنید که اصلا پرینتر در کامپیوترتان شناسایی شده است یا خیر. ممکن است درایور شما به مشکل خورده باشد تست نصب بودن درایور و سالم بودن کابل پرینتر و اتصال آن به یک روش انجام می شود.

حل مشکل پرینت نگرفتن
بررسی مشکل کابل پرینتر

تست درایور پرینتر

یکی از مشکلاتی که باعث چاپ نکردن پرینتر می شود عدم نصب درایور، آپدیت نبودن آن و یا پاک شدن احتمالی فایل های آن است. وظیفه درایور این است که در زمان نصب، پورت مربوط به پرینتر را شناسایی کرده و یک آیی دی یا شماره به آن اختصاص دهد، ممکن است در این روال اختلالی به وجود آمده باشد. برای بررسی وجود درایور پرینتر وارد کنترل پنل ویندوز خودتان شوید و گزینه Device and Printers را پیدا کنید. در این پنجره شما می توانید تمام دستگاه هایی که درایور آنها نصب شده و دستگاه به حالت آماده برای استفاده درآمده است قابل مشاهده هستند. پرینتر خود را در این صفحه پیدا کنید. حالا کابل یو اس بی پرینتر را یکبار از کامپیوتر جدا کنید و چند ثانیه صبر کنید. اگر آیکن مربوط به پرینتر شما به حالت کمرنگ یا به اصطلاح فریز شده درآمد یعنی پریتر شما و درایور آن به درستی نصب شده اند، کابل را وصل کنید، آیکن پرینتر شما باید از حالت کمرنگ دربیاید. این نکته را هم بدانید که اگر از درایورهای اصلی و اورجینال پرینتر خودتان استفاده کنید به همراه آن نرم افزارهای کوچکی نصب می شوند که در هنگام خرابی پرینتر و به وجود آمدن مشکل پرینت نگرفتن خطاهای مربوطه را به شما نمایش می دهند.

 

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر

 

بررسی نصب بودن پرینتر و درایور آن در ویندوز

از کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شده و از نصب بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگرنصب بود؛ آیکون پرینتر شما باید پر رنگ باشد و علامت هشدار (به رنگ زرد) روی آن نباشد. اگر هم آیکون پرینتر شما در لیست نبو، درایو پرینتر خود را دوباره نصب کنید. فقط به هنگام نصب باید کابل USB از پرینتر جدا شده باشد و در حین نصب درایور، کابل متصل شود و حتما هنگام نصب، اینترنت خود را قطع کنید. در صورت نداشتن درایور پرینتر خود به دانلود درایور پرینتر مراجعه کرده و آخرین درایور پرینتر خود را دانلود کنید.

چرا چاپگر پرینت نمی گیرد
چک کردن نصب درایور پرینتر

بررسی شبکه وایرلس پرینتر

اگر اتصال از طریق وایرلس است، یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید.

وضعیت ready پرینتر

از READY بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگر پرینتر شما صفحه نمایش دارد، مطمئن شوید که پیغام خطایی را نشان نمی‌دهد و کلمه READY را بر روی صفحه نمایش، نشان دهد. اگر هم صفحه نمایش ندارد و فقط چراغ های LED دارد مطمئن شوید که چراغ سبز روشن است و چراغ نارنجی چشمک‌زن نباشد.

علت کار نکردن پرینتر
بررسی خطاها و پیغام های پرینتر

گرفتن ریپورت از پرینتر

تست‌های داخل پرینتر را گرفته و مطمئن شوید که دستگاه از نظر سخت افزاری سالم باشد. برای تست دستگاه‌هایی که صفحه نمایش دارند، از منوی دستگاه وارد منوی REPORT شده و یکی از گزینه ها را برای پرینت انتخاب کنید و در پرینترهای دارای پنل کلیدی دکمه به رنگ سبز یا علامت کاغذ را فشار دهید.

چرا پرینترم کار نمی کند
بررسی نمایش خطای report روی پرینتر
چرا پرینتر کار نمیکند

پاک کردن حافظه پرینتر

یکی از دلایلی که باعث هنگ کردن پرینتر یا حتی پرینت نگرفتن آن می شود، پر شدن حفظه موقت پرینتر است. هنگامی که چند فابل با تعداد صفحات و حجم متفاوت به پرینتر ارسال می شود، حافظه موقت که در آن مدیریت صف پرینتر صورت میگیرد پر می شود و در بسیاری از مواقع دستور پرینت متوقف می شود. برای تخلیه حافظه پرینتر خود از طریق کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شوید و روی آیکون پرینتر خود راست کلیک کرده و See What’s Printing را انتخاب کنید و از منوی پرینتر، گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید تا فایل های ارسالی و پرینت گرفته نشده از حافظه کامپیوتر پاک شوند.

ارور های پرینتر
پاک کردن حافظه پرینتر

چک کردن کاغذهای درون پرینتر

اگر روی پرینتر خطایی می بینید و پرینتر کار نمی کند، حتما وجود کاغذ را در پرینتر بررسی کنید، دقت کنید کاغذها منگنه یا سوزن یا گیره ای به همراه خودشان به داخل پرینتر نبرده باشند. همچنین کاغذها را در جای خشک و بدون رطوبت نگهداری کنید، چرا که وجود نم و رطوبت باعث چسبیدن برگه ها به همدیگر و کشیده شدن برگه ها به صورت دسته جمعی به داخل پرینت و از کار افتادن دستگاه پرینتر شود. چاپگرهای قدیمی خودشان باعث ایجاد کمی رطوبت د رمحفظه کاغذ می شوند. مقدار زیاد کاغذ را در این محفظه قرار ندهید.

بررسی کارتریج پرینتر

تمام شدن کارتریج و یا یا خشک شدن جوهر در چاپگرهای جوهری هم می تواند دلیل مهمی برای پرینت نگرفتن و از فایل تصویری یا متنی شما باشد. برای اینکه بدانید کارتریج پرینتر شما در چه وضعیتی است و چه زمانی باید کارتریج خود را شارژ کنید، مقاله کارتریج چیست را بررسی کنید و یا در صوتی که قصد شارز کارتریج تمام شده خودتان را دارید از خدمات فالنیک که در لینک صفحه شارژ کارتریج موجود است استفاده کنید.

مشکل پرینت نگرفتن فایل pdf

در هنگام پرینت گرفتن از فایل های ورد یا pdf، تمام پرینترهایی که به دستگاه شما چه به صورت وایرلس و چه به صورت کابلی متصل است به شما پیشنهاد می شود. ممکن است دلیل پرینت نگرفتن از فایل شما انتخاب نادرست پرینتر باشد.

پرینت اسپولر را بررسی کنید

پرینت اسپولر سرویسی برای مدیریت فایل‌هایی است که برای پرینتر و یا پرینت سرور ارسال می‌شود و دسترسی به چاپگرها توسط چندین کاربر را مدیریت می‌کند. این سرویس این امکان را دارد تا فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا آن‌ها را اولویت بندی کند. با این سرویس قادر به کنترل بیشتری روی صف چاپ هستید.
پرینت اسپولر یک سرویس در ویندوز شماست که فایل های ارسالی شما را برای ارسال به پرینتر و دستور چاپ مدیریت می کند. این سرویس می تواند فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا بین دستوراتچاپ اولویت بندی قرار دهد. با این سرویس کنترل کاملی رو یصف چاپ پرینتر شما صورت می گیرد. یکی از دلایلی که دستگاه شما پرینت نمی گیرد پرینت اسپولر است. این سرویس اگر از کار بیفتد و یا دچار اختلال شود به شما خطای اسپولر پرینت را نمایش می دهد

opertaion could not be completed(error 0x000006ba).the local print spooler service is not running

برای رفع مشکل اسپولر پرینت، این روال را انجام بدهید.ابتدا کلیدهای ترکیبی “ویندوز” و حرف “R” را روی کیبورد خودتان بگیرید و در پنجره ظاهر شده عبارت “services.msc” را تایپ کنید. پنجره ای که باز می شود تمام سرویس های ویندوز را نمایش خواهد داد. در بین این سرویس ها به دنبال Print Spooler بگردید. روی نام این سرویس راست کلیک کنید و آیتم properties را انتخاب کنید. در این حالت گزینه های stop و start را خواهید دید. در بیشتر مواقع زمانی که اسپولر دچار اختلال می شود، وضعیت سرویس به حالت stop در می آید، شما می توانید سرویس را دوباره استارت کنید و با این کار دوباره پرینتر به کار خواهد افتاد.

ریست کردن اسپولر پرینت در ویندوز

پر شدن فضای درایو کامپیوتر

دیسک درایوی که در آن درایورهای پرینتر شما روی آن نصب است اگر پر شده باشد، خطای Low Disc Space در زمان پرینت به شما نمایش داده خواهد شد. زمانی که دستورات چاپ به پرینتر ارسال می شوند، توسط درایور پرینتر دریافت و ترجمه می شوند این کار حجم فایل مربوط به پرینتر را در درایو کامپیوتر شما بیشتر می کند. حال اگر دیسک درایو کامپیوتر شما که فولدر درایور پرینت روی آن است فضای کمی داشته باشد، در زمان ترجمه دستورات پرینت مخصوصا در مورد فایل های حجیم و با تعداد بالا، این درایو پر شده و به شما خطای فضا را نمایش می دهد.

اگر پرینتر پیغام خطا دارد آن را برطرف کنید و دوباره تست کنید. مانند نداشتن کاغذ – گیر کردن کاغذ داخل دستگاه – تمام شدن کارتریج.
اگر با انجام مراحل بالا باز موفق به گرفتن پرینت نشدید دستگاه خود را روی یک کامپیوتر دیگر نصب کرده و تست کنید و در صورت نتیجه نگرفتن، با شرکت خدمات و پشتیبانی محصول خود تماس بگیرید.


نویسنده :

 • Avatar مرتضی گفت:

  سلام
  ایراد printer selection is not valid مربوط به چیست؟
  باتوجه به متصل بودن پرینتر به کامپیوتر و نصب بودن درایور
  ممنونم

 • Avatar حسین گفت:

  با سلام پرینتر من اچ پی لیزرجت ۱۳۰۰ هست چراغ نارنجی اون دائم چشمک میزنه و پرینت نمیگیره
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، برای رفع مشکل موارد زیر را بررسی و اجرا کنید:
   کارتریج تعویض شود
   کاغذ چک شود
   درصورتی که مشکل حل نشد دستگاه باید توسط کارشناس بررسی شود.
   شما می‌توانید درخواست تعمیر پرینتر خود را در سایت ثبت کنید.

 • Avatar زهرا گفت:

  پرینترم hp laster jet1005است پرینتر میکرد ولی الان وقتی درخواست پرینت میدم فقط میره توی حافظسش و مطئنم روی لبتاپم نصبه مشکلش چیه

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، برای رفع مشکل موارد زیر را اجرا کنید:
   کابل یو اس بی تعویض کنید
   درایور را مجدد نصب کنید

 • Avatar آهو گفت:

  سلام .هفته ی پیش من با پرینترم ، هفتاد و شش صفحه پرینت گرفتم . ولی بعدش دیگر کار پرینتم را انجام نداد . کابل های پرینترم را بررسی کردم . برنامه ی پرینترم را بررسی کردم ؛ نصب هست . جوهر کارتریج آن هم ، پر هست . برنامه هایی را هم که له پرینترم داده بودم ؛ همه را از حافظه اش پاک کرده ام . دیگر نمی دانم مشکل پرینت نگرفتنش چه هست !!! لطفا راهنمایی بفرمایید . حتّی به من گفتند پرینت یک صفحه را از او بخواه ؛ باز هم جواب نداد .

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   باسلام
   دوست عزیز برای بررسی دستگاه موارد زیر را انجام دهید:
   تست خود دستگاه را بگیرید و از سلامت دستگاه مطمئن شوید.
   روی سیستم دیگری نصب و تست کنید

 • Avatar مینا گفت:

  سلام پرینتر من مدل ۱۱۰۰ هست که روی لب تاب نصب کردم بار اول از برگه های پی دی اف کپی گرفت ولی بعدش فقط پیش فرض خودش که مدل چاپگر رو نوشته رو چاپ میکنه مشکل از کجاست ممنون

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، احتمالا دکمه دستگاه را میزنید که برگه دیگری چاپ میکند، اتصالات و درایور را چک کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر پرنتر خود را ثبت کنید تا کارشناس فالنیک با شما تماس بگیرد.

 • Avatar علی گفت:

  سلام
  من پرینتر جوهرافشان officejet h470 دارم، بعد از اینکه خودم کارتریج مشکی رو شارژر کردم دیگه دستگاه تشخیصش نمی ده، تمامی اتصالات رو هم چک کردم اما فایده نداشته، میشه لطفا راهنمایی کنید؟

 • Avatar علی گفت:

  سلام
  پرینتر من اچ پی لسرجت۱۳۰۰هست
  از دیشب دو چراغش سبز و نارنجی
  روشن شده و بعد از اون پرینت نمی گیره
  لطفا کمکم کنید.🤕🤕🤕

 • Avatar ناصر گفت:

  با سلام واحترام
  من پرینتر شارپ مدل ar 6023n دارم که وقتی پرینت میگیرم رو برگه مینویسه non printable file ytpe و کنسل میشه لطفا اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز،ممکن است درایور ایراد داشته باشد و یا فایل مورد نظر قابل چاپ نباشد.

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   باسلام
   دوست عزیز قبل از ارسال دستور پرینت، پسوند فایل مورد نظر را بررسی کنید. ابن خطا هنگامی نمایش داده می‌شود که پسوند فایل قابل چاپ برای دستگاه شما نیست.

 • Avatar مریم گفت:

  سلام وقت بخیر، پرینتر من حرارتی مارک سوو لایت ۱ هستش هرچی میخوام فاکتور پرینت کنم پرینت نمیشه و هرزمان رفع مشکل Troubleshoot میزنم یدفعه پرینت میگیره و دیگه پرینت نمیگیره . حتی زمان فاکتور زدن کاغذ برش نمیزنه. ممنکنه راهنماییم کنید. ممنون میشم.

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، شما می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ و داخلی ۵۴۲ تماس بگیرید، همکاران ما پاسخگوی شما هستند.

 • Avatar سارا گفت:

  سلام . پرینتر من باید خاموش روشن شه تا بگیره برای هر یه دونه پرینت . چرا؟

  • Avatar بنفشه اسمعیل زاده گفت:

   با سلام
   دوست عزیز دستگاه شما باید بررسی فنی شود لطفا درخواست تعمیر پرینتر خود را در سایت ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar سرور گفت:

  سلام
  پرینترم فقط صفحات زوج رو میگیره
  هر چی تنظیمش میکنم فایده نداره

 • Avatar پدرام گفت:

  من پرینترم قفل کرده چیکار کنم؟

 • Avatar پدرام گفت:

  سلام من دستگاهم ۲۵۴۰ هستش کپی نمی گیره باید چیکار کنم؟

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز؛ پرینتر شما باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar شیرین گفت:

  باسلام وخسته نباشیدمن سه روزمیش داشتم باپرینترکارمی کردم که زمان دادن پرینت ها کم رنگ بودند کارتریج رادرآوردم وکمی تکان دادم ودرجای خودقراردادم ولی دیگرکارنکردوکاغذ دروسط راه می ماندوپیغام &رامی دهدلطفا من راراهنمایی کنیدباتشکر

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، مشکل پرینتر شما این است که کارتریج به درستی داخل دستگاه قرار نگرفته است. کارتریج را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

 • Avatar شکیبا گفت:

  سلام
  خیلی ممنونم از شما
  مشکل پرینترم با نصب دوباره درایور حل شد

 • Avatar حسن گفت:

  سلام. پرینتر من ،رنگی پرینت نمیگیره.دو کارتریج نو و سالم سیاه سفید و رنگی داره.ضمنا تنظیمات و دستور پرینت رو از توی سیستم به درستی اجرا میکنم. کارتریج رنگی هم تو یه دستگاه دیگه تست کردم سالم بود

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، نیاز است که دستگاه شما توسط کارشناس بررسی فنی شود.می‌توانید درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar مهدیه داوری گفت:

  سلام من پرینتر سامسونگ ml-2010 دارم قبلا درست کار میکرد ولی الان پرینت نمیگیره ارور an internal error occurred می دهد تمام موارد بالا رو هم چک کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • Avatar محدثه گفت:

  سلام من تمام این کارها را انجام دادم اما بازم هم خطای شما نمیتوانید پرنت کند را داد.باد چی کار کنم؟

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   پیشنهاد میکنم درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا کارشناس دستگاه شما را بررسی کند.

 • Avatar ملیحه گفت:

  سلام خیلی ممنون مشکل چاپگر من با ریست کردن اسپولر پرینت در ویندوز حل شد. تشکر از شما.

 • Avatar SAM گفت:

  سلام
  پیرینتر من کامل صفحه رو پیرینت نمیگیره قسمت بالایی برگه خالیه و قسمت پایینی فایل چاپ نشده میتونید کمکی کنید؟

 • Avatar M,R گفت:

  سلام
  پرینتر کنون ۸۱۰LBPلیزری دارم، کامپیوترم می‌خواندش اما پرینت نمی‌گیره،همه راهی رو رفتم، میشه راهنمایی کنید
  سپای

 • Avatar اکرم گفت:

  سلام
  من پرینتر Toshiba Estodu167 روی ویندوز xp نصب کردم اما نمی تونم پرینت بگیرم. وقتی به device manager مراجعه میکنم در قسمت port نوشته TOSHIBA e-STUDIO167(COM6) . برای رفع خطای چکار کنم

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، دستگاه شما باید از نزدیک و توسط کارشناس بررسی شود.، لطفا درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar مهسا گفت:

  سلام من ویندوز کلینتم ۷ هستش ۳۲ بیتی
  پرینترم m1212nf برند hp هستش
  نمی دونم چرا درایو رو نصب کردم پرینترهم تو لیست هست ولی خودش یوز پرینترافلاین میشه
  می رم تیکش رو‌برمی دارم علامت زرد میفته روش
  نمی دونم چه کار کنم صد بار نصب کردم
  اینم بگم دو‌تا پرینتر رو سیستمم نصب هست ۲۰۲۵ رنگی هم هست

 • Avatar سحر گفت:

  سلام پرینتر مدل ۲۰۳۵ تحت شبکه دارم که حدود ۱۰ سیستم بهش وصل هستند،اما یکی از کلاینت ها دستور پرینت میدم پرینتر کار میکنه و برگه هم میده بیرون اما برگه سفیده

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   این مشکل نرم افزاریست و برای رفع آن باید مجدد درایور را نصب کنید.اگر مشکل برطرف نشد، ویندوز سیستم را عوض کنید.

 • Avatar مرتضی اکبری گفت:

  سلام.درdivice manegerدرایور پرینتر هست ولی موقع چاپ پرینتر هیچ عکس العملی نشون نمیده

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   دوست عزیز؛ لطفا کامپیوتر را از پرینتر جدا کرده، درایور را مجدد نصب و پرینتر را به کامپیوتر متصل کنید.

 • Avatar Amin گفت:

  ب من میگه ک ویندوز مشکل داره چکارش کنم

 • Avatar ng گفت:

  سلام وقت بخیر پرینتر ۳کاره laserjet hp m1005 به سیستمم نصب هست که اسکنرش کار میکنه اما موفق نمیشم باهاش پرینت بگیرم مشکلش چی میتونه باشه؟

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   دوست عزیز، لطفا درایور پرینتر را مجدد نصب کرده و ویندوز سیستم را نیز تعویض کنید. با این کار مشکل برطرف خواهد شد.

 • Avatar هانیه گفت:

  سلام پرینترم hp1005 است فایل ورد را پرینت می گیره ولی pdf رو نه

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   دوست عزیز؛ لطفا درایور را حذف و دوباره نصب کنید. همچنین پرینتر را مجدد به سیستم متصل کنید.

 • Avatar حاج داش علی گفت:

  خیلی عالی بود . من ۳ روز بود داشتم با سیستم ور میرفتم به نتیجه نمیرسیدم مشکل print spooler بود که حل شد
  خیلی ممنون

 • Avatar وحید گفت:

  پرینتر‌کنون‌مدل۳۲۰۰‌خریدم‌ولی‌از‌اتوماسیون‌پرینت‌نمیکنه‌

 • Avatar قالب سازی نمونه گفت:

  سلام وقت بخیر.لینک دانلود درایورهاتون مشکل داره:(

 • Avatar azizi گفت:

  چاپگر ما هنگام چاپ کردن فقط تصویر بک گراندش (تصویری که تو حافظه چاپگره)چاپ میکنه و اون چیزی که ما دستور چاپ کردنشو میدیم چاپ نمیکنه.مشکلش چیه و برای درست کردنش باید چیکار کنیم

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   لطفا کابل پرینتر را تعویض کنید و درایور روی ویندوز را نیز حذف کرده و آخرین نسخه را مجدد نصب کنید.

 • استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  >
  .swin-sc-title.style-2 .title span:after