به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

مشکل پرینت نگرفتن و راه حل های آن؛ چرا پرینترم چاپ نمی کند

پرینت نگرفتن پرینتر
چرا پرینترم پرینت نمی گیرد.

برای رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر باید موارد مختلفی را بررسی کنید، این مشکل می تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری متعددی به وجود آمده باشد. مشکلاتی مثل عدم ارسال دستور پرینت از کامپیوتر به پرینتر، عدم نصب یا مختل شدن درایور دستگاه، اختلال در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر یا اختلال در شبکه وایرلس و یا مشکلات سخت افزاری دستگاه پرینتر.

آیا برای شما هم اتفاق افتاده که، برگه ای را با پرینتر خود چاپ کنید ولی بعد از دستور پرینت، دستگاه شما هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهد؟ نگران نباشید، ما برای شما راهکارهایی را پیشنهاد می‌کنیم تا با انجام آنها بتوانید ایراد پرینت نگرفتن پرینتر را حل کنید. اما در وهله اول در صورتیکه با ماشینهای اداری و نحوه تنظیمات آنها آشنایی کافی ندارید، برای رفع مشکلات پرینتری خود روی لینک تعمیر پرینتر کلیک کنید و از خدمات تخصصی و سریع فالنیک در این زمینه استفاده کنید.

برطرف کردن مشکلات پرینتر

بررسی وضعیت روشن بودن پرینتر

ابتدا یک بار پرینتر و کامپیوتر (لپ تاپ یا دسکتاپ) خود را خاموش و روشن کنید. شاید خنده دار باشد اما در اولین مرحله قبل از هر کاری در حل مشکل پرینت نگرفتن چاپگر، اول تست کنید که پرینترتان روشن باشد.

بررسی سالم بودن کابل پرینتر

کابل پرینتر یکی از قطعات سخت افزاری آن محسوب می شود و در صورتی که خدشه ای به آن از درون کابل وارد شده باشد و یا درگاه های یو اس بی آن کج شده یا شکسته باشند امکان اتصال از بین می رود. کابل اتصال پرینتر با کامپیوتر (کابل USB) را جدا کرده و دوباره وصل کنید و پرینت خود را دوباره تست کنید، اگر چاپ انجام شد مشکل از کابل شما بوده است. اگر چاپ انجام نشد باید بررسی کنید که اصلا پرینتر در کامپیوترتان شناسایی شده است یا خیر. ممکن است درایور شما به مشکل خورده باشد تست نصب بودن درایور و سالم بودن کابل پرینتر و اتصال آن به یک روش انجام می شود.

حل مشکل پرینت نگرفتن
بررسی مشکل کابل پرینتر

تست درایور پرینتر

یکی از مشکلاتی که باعث چاپ نکردن پرینتر می شود عدم نصب درایور، آپدیت نبودن آن و یا پاک شدن احتمالی فایل های آن است. وظیفه درایور این است که در زمان نصب، پورت مربوط به پرینتر را شناسایی کرده و یک آیی دی یا شماره به آن اختصاص دهد، ممکن است در این روال اختلالی به وجود آمده باشد. برای بررسی وجود درایور پرینتر وارد کنترل پنل ویندوز خودتان شوید و گزینه Device and Printers را پیدا کنید. در این پنجره شما می توانید تمام دستگاه هایی که درایور آنها نصب شده و دستگاه به حالت آماده برای استفاده درآمده است قابل مشاهده هستند. پرینتر خود را در این صفحه پیدا کنید. حالا کابل یو اس بی پرینتر را یکبار از کامپیوتر جدا کنید و چند ثانیه صبر کنید. اگر آیکن مربوط به پرینتر شما به حالت کمرنگ یا به اصطلاح فریز شده درآمد یعنی پریتر شما و درایور آن به درستی نصب شده اند، کابل را وصل کنید، آیکن پرینتر شما باید از حالت کمرنگ دربیاید. این نکته را هم بدانید که اگر از درایورهای اصلی و اورجینال پرینتر خودتان استفاده کنید به همراه آن نرم افزارهای کوچکی نصب می شوند که در هنگام خرابی پرینتر و به وجود آمدن مشکل پرینت نگرفتن خطاهای مربوطه را به شما نمایش می دهند.

بررسی نصب بودن پرینتر و درایور آن در ویندوز

از کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شده و از نصب بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگرنصب بود؛ آیکون پرینتر شما باید پر رنگ باشد و علامت هشدار (به رنگ زرد) روی آن نباشد. اگر هم آیکون پرینتر شما در لیست نبو، درایو پرینتر خود را دوباره نصب کنید. فقط به هنگام نصب باید کابل USB از پرینتر جدا شده باشد و در حین نصب درایور، کابل متصل شود و حتما هنگام نصب، اینترنت خود را قطع کنید. در صورت نداشتن درایور پرینتر خود به دانلود درایور پرینتر مراجعه کرده و آخرین درایور پرینتر خود را دانلود کنید.

چرا چاپگر پرینت نمی گیرد
چک کردن نصب درایور پرینتر

بررسی شبکه وایرلس پرینتر

اگر اتصال از طریق وایرلس است، یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید.

وضعیت ready پرینتر

از READY بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگر پرینتر شما صفحه نمایش دارد، مطمئن شوید که پیغام خطایی را نشان نمی‌دهد و کلمه READY را بر روی صفحه نمایش، نشان دهد. اگر هم صفحه نمایش ندارد و فقط چراغ های LED دارد مطمئن شوید که چراغ سبز روشن است و چراغ نارنجی چشمک‌زن نباشد.

علت کار نکردن پرینتر
بررسی خطاها و پیغام های پرینتر

گرفتن ریپورت از پرینتر

تست‌های داخل پرینتر را گرفته و مطمئن شوید که دستگاه از نظر سخت افزاری سالم باشد. برای تست دستگاه‌هایی که صفحه نمایش دارند، از منوی دستگاه وارد منوی REPORT شده و یکی از گزینه ها را برای پرینت انتخاب کنید و در پرینترهای دارای پنل کلیدی دکمه به رنگ سبز یا علامت کاغذ را فشار دهید.

چرا پرینترم کار نمی کند
بررسی نمایش خطای report روی پرینتر
چرا پرینتر کار نمیکند

پاک کردن حافظه پرینتر

یکی از دلایلی که باعث هنگ کردن پرینتر یا حتی پرینت نگرفتن آن می شود، پر شدن حفظه موقت پرینتر است. هنگامی که چند فابل با تعداد صفحات و حجم متفاوت به پرینتر ارسال می شود، حافظه موقت که در آن مدیریت صف پرینتر صورت میگیرد پر می شود و در بسیاری از مواقع دستور پرینت متوقف می شود. برای تخلیه حافظه پرینتر خود از طریق کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شوید و روی آیکون پرینتر خود راست کلیک کرده و See What’s Printing را انتخاب کنید و از منوی پرینتر، گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید تا فایل های ارسالی و پرینت گرفته نشده از حافظه کامپیوتر پاک شوند.

ارور های پرینتر
پاک کردن حافظه پرینتر

چک کردن کاغذهای درون پرینتر

اگر روی پرینتر خطایی می بینید و پرینتر کار نمی کند، حتما وجود کاغذ را در پرینتر بررسی کنید، دقت کنید کاغذها منگنه یا سوزن یا گیره ای به همراه خودشان به داخل پرینتر نبرده باشند. همچنین کاغذها را در جای خشک و بدون رطوبت نگهداری کنید، چرا که وجود نم و رطوبت باعث چسبیدن برگه ها به همدیگر و کشیده شدن برگه ها به صورت دسته جمعی به داخل پرینت و از کار افتادن دستگاه پرینتر شود. چاپگرهای قدیمی خودشان باعث ایجاد کمی رطوبت د رمحفظه کاغذ می شوند. مقدار زیاد کاغذ را در این محفظه قرار ندهید.

بررسی کارتریج پرینتر

تمام شدن کارتریج و یا یا خشک شدن جوهر در چاپگرهای جوهری هم می تواند دلیل مهمی برای پرینت نگرفتن و از فایل تصویری یا متنی شما باشد. برای اینکه بدانید کارتریج پرینتر شما در چه وضعیتی است و چه زمانی باید کارتریج خود را شارژ کنید، مقاله کارتریج چیست را بررسی کنید و یا در صوتی که قصد شارز کارتریج تمام شده خودتان را دارید از خدمات فالنیک که در لینک صفحه شارژ کارتریج موجود است استفاده کنید.

مشکل پرینت نگرفتن فایل pdf

در هنگام پرینت گرفتن از فایل های ورد یا pdf، تمام پرینترهایی که به دستگاه شما چه به صورت وایرلس و چه به صورت کابلی متصل است به شما پیشنهاد می شود. ممکن است دلیل پرینت نگرفتن از فایل شما انتخاب نادرست پرینتر باشد.

پرینت اسپولر را بررسی کنید

پرینت اسپولر سرویسی برای مدیریت فایل‌هایی است که برای پرینتر و یا پرینت سرور ارسال می‌شود و دسترسی به چاپگرها توسط چندین کاربر را مدیریت می‌کند. این سرویس این امکان را دارد تا فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا آن‌ها را اولویت بندی کند. با این سرویس قادر به کنترل بیشتری روی صف چاپ هستید.
پرینت اسپولر یک سرویس در ویندوز شماست که فایل های ارسالی شما را برای ارسال به پرینتر و دستور چاپ مدیریت می کند. این سرویس می تواند فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا بین دستوراتچاپ اولویت بندی قرار دهد. با این سرویس کنترل کاملی رو یصف چاپ پرینتر شما صورت می گیرد. یکی از دلایلی که دستگاه شما پرینت نمی گیرد پرینت اسپولر است. این سرویس اگر از کار بیفتد و یا دچار اختلال شود به شما خطای اسپولر پرینت را نمایش می دهد

opertaion could not be completed(error 0x000006ba).the local print spooler service is not running

برای رفع مشکل اسپولر پرینت، این روال را انجام بدهید.ابتدا کلیدهای ترکیبی “ویندوز” و حرف “R” را روی کیبورد خودتان بگیرید و در پنجره ظاهر شده عبارت “services.msc” را تایپ کنید. پنجره ای که باز می شود تمام سرویس های ویندوز را نمایش خواهد داد. در بین این سرویس ها به دنبال Print Spooler بگردید. روی نام این سرویس راست کلیک کنید و آیتم properties را انتخاب کنید. در این حالت گزینه های stop و start را خواهید دید. در بیشتر مواقع زمانی که اسپولر دچار اختلال می شود، وضعیت سرویس به حالت stop در می آید، شما می توانید سرویس را دوباره استارت کنید و با این کار دوباره پرینتر به کار خواهد افتاد.

ریست کردن اسپولر پرینت در ویندوز

پر شدن فضای درایو کامپیوتر

دیسک درایوی که در آن درایورهای پرینتر شما روی آن نصب است اگر پر شده باشد، خطای Low Disc Space در زمان پرینت به شما نمایش داده خواهد شد. زمانی که دستورات چاپ به پرینتر ارسال می شوند، توسط درایور پرینتر دریافت و ترجمه می شوند این کار حجم فایل مربوط به پرینتر را در درایو کامپیوتر شما بیشتر می کند. حال اگر دیسک درایو کامپیوتر شما که فولدر درایور پرینت روی آن است فضای کمی داشته باشد، در زمان ترجمه دستورات پرینت مخصوصا در مورد فایل های حجیم و با تعداد بالا، این درایو پر شده و به شما خطای فضا را نمایش می دهد.

اگر پرینتر پیغام خطا دارد آن را برطرف کنید و دوباره تست کنید. مانند نداشتن کاغذ – گیر کردن کاغذ داخل دستگاه – تمام شدن کارتریج.
اگر با انجام مراحل بالا باز موفق به گرفتن پرینت نشدید دستگاه خود را روی یک کامپیوتر دیگر نصب کرده و تست کنید و در صورت نتیجه نگرفتن، با شرکت خدمات و پشتیبانی محصول خود تماس بگیرید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر


نویسنده :

 • Avatar بهرام عازم گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید.من یه سامسونگ ml2250 دارم که یه چند بار پرینت زدم باهاش ولی الان برای هر ورق پرینت ده تا کاغذ میکشه و بجای متن اصلی،چند صفحه کد و حروف و اعداد درهم چاپ میکنه،بنظرتون مشکل از کجاست؟ممنون از راهنمایی و سایت خوبتون

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لطفا درایور پرینتر را دوباره نصب کنید و پرینتر را هم ریست کنید. اگر مشکل برطرف نشد، درخواست تعمیر پرینتر خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما بگیرند.

 • Avatar نگین گفت:

  سلام
  به خاطر توضیحات خوب و مفیدتون ازتون متشکرم چند روز بود داشتم با پرینترم سر و کله میزدم و کلافه ام کرده بود که سایت شما به دادم رسید واقعا خسته نباشید

 • Avatar محمد حسین عسکری فرد گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من سوالی داشتم. من پرینتر hp مدل hp laserjet p1102wدارم و این پرینتر جوهر هم داره اما هرچی امتحان میکنم نمی تونم پیریت بگیرم البته باید بگم که کاغذ هم توش گیر نکرده.

 • Avatar احمدی گفت:

  سلام
  وقتی توی پرینتر کاغذ A۵ میزارم توی قسمت یک برگ پرینتر کاغذ رو نمیکشه و مدام ارور گیر کردن کاغذ توی پرینتر رو میده. در صورتی که کاغذ توش گیر نکرده و هیچ کاغذی توی پرینتر نیست.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به مشکلی که گفتید،پرنتر باید بررسی شود و نمی توان به صوت متنی پاسخی داد. شما می توانید پرینتر را به شرکت فالنیک منتقل کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar حمزه یی گفت:

  سلام باتشکراز جوابها وتسلط کامل شما من هم درپرینت مشکل داشتم که بامراجعه به پرسشهای دوستان وجوابهای شما مشکلم کهpcl6بودحل شد بازهم ممنون ازخانم ایزدی

 • Avatar محمد بهادری گفت:

  سلام . خیلی ممنون از اینکه بدون هیچ هزینه ای این اطلاعاتو در اختیار ما می گذارید . من پرینترم pause شده بود که تونستم با کمک سایت شما درستش کنم .

 • Avatar سید احسان گفت:

  باسلام
  پرینتر بنده مدل hp laserjet 1100 پرینت صفحه خالی میگیره و نصفه هم گیر میکنه بعد چراغ زرد روشن میشود!
  وحتی برای گرفتن اون صفحه نصفه و نیمه هم که خالی هست باید پرینتر و به جلو خم کنم درغیر اینصورت چراغ زرد روشن و خاموش میشود!
  کامل بسته شدن درب پرینتر و سالم بودن سنسور خروج کاغذ رو هم چک کردم مشکلی نداره.
  آیا این مشکل میتواند از کارتریج پرینتر بنده باشد؟!

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ایراد مرتبط به کارتریج نیست و سنسور و قطعات هدایت کننده کاغذ نیاز به تعمیر دارد. شما می توانید پرینتر را به شرکت فالنیک منتقل کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar سیدمحمدحسینی گفت:

  با سلام
  من یک پرینتر HP M28A دارم بیشتر وقت ها برگه را نصفه پرینت می گیرد ویندوز هم ۱۰ هست یکبار ویندوز عوض کردم یه چندتا اول گرفتم خوب بود ولی دوباره به حالت قبل برگشت درایور پرینتر را هم از داخل دیوایس منجر از طریق اینترنت گزینه آپدیت را زدم و نصب کردم باز هم نشد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اقدامات زیر را بررسی کنید:

   کابل یو اس بی تعویض کنید
   درایور را از سایت اچ پی دانلود و نصب کنید
   از پورت یو اس بی ۲ استفاده کنید

 • Avatar سجاد نیازی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من یه پرینتر کانن جوهر افشان ۲۵۴۰sدارم کار نمیکنه سه تا چراغ داره دوتاش مال رنگه و یکیش نمیدونم چیه علامت مثلثه چراغ رنگ مشکی با این مثلثه ۱۶ بار خاموش و روشن میشه ممنونم راهنمایی کنید

 • Avatar . گفت:

  سلام من چاپگرم hp چراغ ماله کارتریج رشنع و چاپ نمی کنع ولی وقتی دکمه ای که باهاش کاغذ میاد بالا رو میزنم یه ورقه شبیه اخطار میفرسته……باید چیکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   پرینتر شما ایراد نرم افزاری دارد. بهتر است یک بار درایور را مجدد نصب کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، کابل پرینتر را تعویض کنید.

 • Avatar احسان گفت:

  سلام به تازگی پرینتر hp28a رو نصب کردم. اما بعد از هر پرینت چراغ مثلثی نارنجی رنگ روشن میشه و ارور سایز کاغذ میده. برطرف میشه و از دفعه بعد چراغ روشن میشه و هیچ اروری هم نمیده و دیگه پرینت نمیگیره تا مجددا سیستم ری استارت بشه
  کابل ها و کارتریج رو چک کردم.

 • Avatar Ali گفت:

  با عرض سلام، پرینترم کانون ۵٣۵ هست. مشکل نداشت ولی مدتیە رنگ قرمز را چاپ نمیکنە، چە در ورد یا در چاپ عکس، بقیە رنگها مشکلی ندارند، یعنی در واقع رنگ قرمز را مورد استفادە قرار نمیدەو بە جای رنگ قرمز بهش زرد کم رنگ میدە، رنگ هم بە کارترج تزریق کردم فایدەای نداشت. کارترج را در میارم روی کاغذ کە میکشم هر سە رنگ را بیرون میدە، لطفا اگە جواب بدهید مشکل کجاست منمنون میشم.

 • Avatar امیر اکبری گفت:

  سلام وقت بخیر من یه پرینتر ۱۰۰۵ hp laser
  دارم که سالمه که به سیستم وصل میکنم چراغ اخطار اش چشمک زن میشه و پرینت میزنم eroor میده میشه راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کارتریج پرینتر خود را بررسی کنید که سالم است یا خیر. همچنین از تمام نشدن کارتریج اطمینان حاصل کنید.

 • Avatar حمیدرضا افروشه گفت:

  سلام .مرینتر من اچ پی ام ۱۷۶هست رنگی .مسکل من اینه که کتاب پی دی اف رنگی رو سیاه و سفید میزنه .حتی اون قسمت paper&quality اون هم روی colorتنظیمه ولی بازم رنگی نزد!!! .توجه اینکه عکس ها و نوشته های غیر پی دی اف رو رنگی میزنه !!!!!دیگه امروز از کار منو انداخته.کمک کنید مرسی مرسی

 • Avatar محمودی گفت:

  با سلام
  پرینتر لیزر جت پرو MPF M127 fnدارم / وقتی می خوام پرینت بگیرم پیام used black cartridge in use میده و پرینت نمی گیره /وقتی می خوام کپی بگیرم پیام device is busy می دهد /ممنون اگر راهنماییم کنید چکار کنم؟

 • Avatar Alireza گفت:

  سلام
  پرینترم samsung 4655 وقتی صفحه وورد تازه ای باز می کنم و داخل صفحه تایپ میکنم پرینترمی گیره ولی وقتی دستور پرینت فایل های از قبل ذخیره شده رو میدم روی پنل دستگاه پیغام printingظاهر میشه اما پرینت نمیگیره ولی بعد از ریست شدن کانپیوتر پرینت میگیره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا درایور پرینتر را مجدد نصب کنید.. در صورتی که مشکل همچنان برطرف نشد، ویندوز خود را تعویض کنید.

 • Avatar علی گفت:

  سلام
  ببخشید اگه پرینتر حدودا چند ماه خاموش بمونه بعد از روشن کردن ارور میده؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اصولا اروری نمی دهد و بستگی به شرایط محیط نگهداری دارد که برای دستگاه مشکلی بوجود نیاید.

 • Avatar اسد داستانی گفت:

  سلام من پرینتر ۲۱۳۱ اچ پی رو دارم ( جوهر افشان ) وقتی دستور پرنت رو میدم ارور میده و یا دستور (( clean printer )) را میدم میزنه پرینتر پر کار است . و در ضمن لامپ کارتریج مشکی چشمک میزنه .

 • Avatar امیر ابراهیمی گفت:

  سلام من وقتی میخوام پرینت بگیرم ارور one note2016 میده؟؟

 • Avatar مهرشاد صفری گفت:

  سلام یه پرینتر ۱۱۲۰canonدارم کیفیت چاپ فوق العاده است اما الان از کامپیوتر کار نمیکنه روشن میشه دیشبش هم اولین بار کار نکرد خاموش و روشن کردم کار کرد الان دیگه روشن میشه وقت ریستارتم کردم پرینتر رو ریستش هم مشکلی یا رنگ پریدگی هم نداره اما کابل رو نمیدونم قدیمیه یه بار تعمیر فرستاده شده با۱۴۰۰۰۰تومن دوباره ۴ماه کار کرد این طوری شدن راهنمایی کنید

 • Avatar حسین گفت:

  سلام پرینتر من همه مواردش کنترل شده و سالمه همچنین در کامپیوتر هم نصبه ولی کامپیوتر تو کنترل پانل علامت هشدار داره ، چطور رفعتش کنم.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   باید بررسی کنید که آیا پرینتر ارور دادر یا درایور. شما می توانید با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۵۱ در تماس باشید. همچنین می توانید جهت تعمیر پرینتر در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar علی برزمینی گفت:

  با سلام دستگاه سه کاره hp 1132دارم کپی و یا اسکنش خوب کار نمیکنه بعضی مواقع کپی کار میکنه بعضی وقتها اصلی برگه سفید میده اما پرینت از کامپیوتر را عالی انجام میده میشه راهنمایی کنید

 • Avatar حمید گفت:

  سلام یه پرینتر رنگی hp1025 دارم سفید چاپ میکنه کارتریج ها رو هم تعویض کردم اما مشکلش حل نشد

 • Avatar احسان گفت:

  سلام. خسته نباشد – دستگاه ریسو با قابلیت اتصال به کامیپیوتر چند روزی است دستور چاپ اجرا میشه ولی هیج متنی یا شکلی روی کاغذ چاپ نمیشه . تمامی موارد بررسی شده حتی کابل و برد پارالل را تعویض نموده و درایور را دوباره نصب کردم ولی فرم ارسال میشه مستر گیری میشه ولی چاپ نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar Maryam گفت:

  سلام پرینتری دارم مدل samsung ML _1660،چند وقتی هست که پرینت نمیگیره ،تمام اتصالاتش رو بررسی کردم ولی درست نشد،و چراغ چشمک زنی که باید سبز باشه داعم قرمز است،لطفا راهنمایی ام کنید که چیکار کنم درست شه ؟باتشکر

 • Avatar سعید گفت:

  سلام وقت بخیر
  من پرینتر Brother MFC-7360 دارم که با دو تا سیستم استفاده می کنیم از طریق USB این مدل تو شبکه اشتراک گذاری نمیشه(پرینتر ۳کاره)
  یکی از سیستمها مادربردش مورد پیدا کرد تعویضش کردم
  حالا پرینتر در سیستم قدیمی شناسایی میشه ولی روی سیستم جدید ارور عدم شناسایی پورت USB میده
  درایور USB رو هم میزنم بروز رسانی کنه میگه بروزه
  ممنون میشم اگه بتونید راهنماییم کنید

 • Avatar حسین گفت:

  سلام و عرض ادب
  من پرینتر hp 1160 دارم که هم روی لپتاپ و هم pc نصب کردم (البته درایور از اینترنت دانلود کردم) الان مشکل اینجاس زمانی که مثلا یه فایل اکسل چند صفحه ای پرینت میزنم فقط صفحه اول درست پرینت میشه و صفحات بعد بهم ریخته یا حتی روی هم پرینت میشه و همچنین وقتی از یک صفحه چندتا میخام پرینت بگیرم فقط یک برگ پرینت میگیره. خودم حدس زدم از درایور باشه و چندتا دیگه دانلود کردم که بازم مشکل برطرف نشد. لطفا راهنمایی کنید. سپاس

 • Avatar علیرضا همدانی گفت:

  سلام ، روزبخیر
  یکدستگاه چاپگر hp3010 تحت شبکه داریم ، اگر فایل با هر صفحه ای که دستور چاپ دهیم انجام می شود ولی یک فایل را برای مرتبه دوم دستور چاپ دهیم نیم ساعت بعد پرینت می گیرد .علت چیست؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا درایور پرینتر را مجدد نصب کنید.. در صورتی که مشکل همچنان برطرف نشد، ویندوز خود را تعویض کنید.

 • Avatar Zahta گفت:

  سلام.. پیرنتر ۲۰۳۵ یو اس بی وصله اما هنگامی که میخوام چاپ کنم ارور میده ک یو اس بی وصل نیست.. میشه راهنمایی کنید لطفا.

 • Avatar فریال بختیار گفت:

  با سلام . برای گرفتن پرینت بعد ‌‌از زدن ok روی save as می ره و چاپ نمی گیره . فکر کنم تنظیمات بهم ریخته ممکنه راهنمایی کنید .ممنون .

 • Avatar امیرعلی سرخانی گفت:

  با سلام
  من پرینتر کانن mg2540s گرفتم نو نو
  ولی هی اخطار میده میگه پرینترت رو از برق در بیار دوباره بزن اما درست نمیشه
  چیکار کنم؟
  ممنون

 • Avatar حمیدرضا قاسمی گفت:

  سلام خسته نباشید.من پرینترم کپی میگیره ولی با USB که وصل میشم پرینت سفید می گیره.. و پیام An error occurred رو میاره برام.
  چکار کنم؟

 • Avatar hst گفت:

  سلام
  وقتی میخوام پرینت بگیرم میزنه که پرینترم stop شده…
  مشکل چیه؟ چی کار کنم؟
  ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا درایور پرینتر را مجدد نصب کنید.. در صورتی که مشکل همچنان برطرف نشد، ویندوز خود را تعویض کنید.

 • Avatar samaneh گفت:

  سلام…
  ببخشید پرینتر من درسته بود ولی پرینت نمی گرفت خواستم چک کنم کابل usb رو قطع کردم و دوباره به کیس زدم تا مطمئن شم وصله ولی الان علامت اخطار زرد رنگ رو میاره چی کار باید بکنم؟؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا کابل یو اس بی را تعویض کنید. در صورتی که مشکل همچنان برطرف نشد، درایور پرینتر را مجدد نصب کنید.

 • Avatar امیرحسین عبداللهی گفت:

  من وقتی پی دی اف رو چاپ میکنم بعضی قسمتاش چاپ میشن بعضیا نه
  مثلا در هنگام چاپ سوالات تستی شماره گزینه ها نمیوفته
  ولی تو کامپیوتر همه رو نشون میده

 • Avatar امیر گفت:

  سلام
  پرینتر من hp m12a هستش
  موقع پرینت پی دی اف اعداد فارسی رو پرینت نمیکنه و جاشو خالی میذاره

 • Avatar علی یعقوبی گفت:

  سلام وقتی پرینت میگیرم هیچ اتفاقی نمیوفت وقتی کامپیوتر را ریست میکنم برگه چاپ میشه

 • Avatar فریماه گفت:

  خیلی ممنون عالی بود من برا هیچ سایتی تا الان کامنت نزاشتم الان مخصوصا نگاه کردم ببینم کجا میشه تشکر کرد ازتون

 • Avatar محسن صمدی گفت:

  با سلام، تنظیمات زبان نمایشگر پرینتر cp1525 n بهم ریخته و به زبان ترکی تغییر یافته، چطور میتونم به انگلیسی برگردم؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دستگاه را خاموش کنید و کلید جهت چپ و ضربدر را باهم نگه دارید و دستگاه را روشن کنید و نگه دارید تا دستگاه پیام Permanent را نشان دهد
   اگر نشد با کلید جهت راست تست کنید
   بعد منوی زبان ظاهر میشود

 • Avatar نیکا گفت:

  سلام من پرینتر رو به سیستم وصل کردم تو کنترل پنل این پرینترو به صورت کمرنگ نشون میده و موقع پرینت هم خطای unable to print میده

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بهتر است کابل یو اس بی را تعویض کنید. در صورت عدم رفع مشکل، مجدد درایور پرینتر خود را نصب کنید

 • Avatar محمد ح گفت:

  سلام پیرینتر ۱۳۲۰ hp گزینه پشت وروش خاموش هست.علت اون چیه بعد از نصب درایور به علت تعویض ویندوز اینجور شده تشکر

 • استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  >