به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ - تماس با فالنیک : 8363-021

مشکل پرینت نگرفتن و راه حل‌های آن؛ چرا پرینترم چاپ نمی‌کند؟

پرینت نگرفتن پرینتر
چرا پرینترم پرینت نمی گیرد.

برای رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر باید موارد مختلفی را بررسی کنید، این مشکل می‌تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری متعددی به وجود آمده باشد. مشکلاتی مثل عدم ارسال دستور پرینت از کامپیوتر به پرینتر، عدم نصب یا مختل شدن درایور دستگاه، اختلال در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر یا اختلال در شبکه وایرلس و یا مشکلات سخت افزاری دستگاه پرینتر.

آیا برای شما هم اتفاق افتاده که، برگه ای را با پرینتر خود چاپ کنید ولی بعد از دستور پرینت، دستگاه شما هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهد؟ نگران نباشید، ما برای شما راهکارهایی را پیشنهاد می‌کنیم تا با انجام آنها بتوانید ایراد پرینت نگرفتن پرینتر را حل کنید. اما در وهله اول در صورتیکه با ماشین اداری و نحوه تنظیمات آنها آشنایی کافی ندارید، برای رفع مشکلات پرینتری خود روی لینک تعمیر پرینتر کلیک کنید و از خدمات تخصصی و سریع فالنیک در این زمینه استفاده کنید.

برطرف کردن مشکلات پرینتر

بررسی وضعیت روشن بودن پرینتر

ابتدا یک بار پرینتر و کامپیوتر (لپ تاپ یا دسکتاپ) خود را خاموش و روشن کنید. شاید خنده دار باشد اما در اولین مرحله قبل از هر کاری در حل مشکل پرینت نگرفتن چاپگر، اول تست کنید که پرینترتان روشن باشد.

بررسی سالم بودن کابل پرینتر

کابل پرینتر یکی از قطعات سخت افزاری آن محسوب می‌شود. در صورتی که خدشه ای به آن از درون کابل وارد شده باشد و یا درگاه های یو اس بی آن کج شده یا شکسته باشند امکان اتصال از بین می رود. کابل اتصال پرینتر با کامپیوتر (کابل USB) را جدا کرده و دوباره وصل کنید و پرینت خود را دوباره تست کنید، اگر چاپ انجام شد مشکل از کابل شما بوده است. اگر چاپ انجام نشد باید بررسی کنید که اصلا پرینتر در کامپیوترتان شناسایی شده است یا خیر. ممکن است درایور شما به مشکل خورده باشد، تست نصب بودن درایور و سالم بودن کابل پرینتر و اتصال آن به یک روش انجام می‌شود.

حل مشکل پرینت نگرفتن
بررسی مشکل کابل پرینتر

تست درایور پرینتر

یکی از مشکلاتی که باعث چاپ نکردن پرینتر می‌شود عدم نصب درایور، آپدیت نبودن آن و یا پاک شدن احتمالی فایل‌های آن است.

یکی از مشکلاتی که باعث چاپ نکردن پرینتر می‌شود عدم نصب درایور، آپدیت نبودن آن و یا پاک شدن احتمالی فایل های آن است. وظیفه درایور این است که در زمان نصب، پورت مربوط به پرینتر را شناسایی کرده و یک آیی دی یا شماره به آن اختصاص دهد. ممکن است در این روال اختلالی به وجود آمده باشد. برای بررسی وجود درایور پرینتر مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد کنترل پنل ویندوز خودتان شوید و گزینه Device and Printers را پیدا کنید.
 • در این پنجره شما می‌توانید تمام دستگاه‌هایی که درایور آنها نصب شده و دستگاه به حالت آماده برای استفاده درآمده است را مشاهده کنید.
 • پرینتر خود را در این صفحه پیدا کنید.
 • حالا کابل یو اس بی پرینتر را یک بار از کامپیوتر جدا کرده و چند ثانیه صبر کنید.
 • اگر آیکن مربوط به پرینتر شما به حالت کمرنگ یا به اصطلاح فریز شده درآمد، یعنی پرینتر شما و درایور آن به درستی نصب شده‌اند.
 • سپس کابل را وصل کنید تا آیکن پرینتر شما از حالت کمرنگ به پررنگ دربیاید.

این نکته را هم بدانید که اگر از درایورهای اصلی و اورجینال پرینتر خودتان استفاده کنید به همراه آن نرم افزارهای کوچکی نصب می‌شوند که در هنگام خرابی پرینتر و به وجود آمدن مشکل پرینت نگرفتن خطاهای مربوطه را به شما نمایش می‌دهند.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر
بررسی نصب بودن پرینتر و درایور آن در ویندوز

از کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شده و از نصب بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگرنصب بود؛ آیکون پرینتر شما باید پر رنگ باشد و علامت هشدار (به رنگ زرد) روی آن نباشد. اگر هم آیکون پرینتر شما در لیست نبو، درایو پرینتر خود را دوباره نصب کنید. فقط به هنگام نصب باید کابل USB از پرینتر جدا شده باشد و در حین نصب درایور، کابل متصل شود و حتما هنگام نصب، اینترنت خود را قطع کنید. در صورت نداشتن درایور پرینتر خود به دانلود درایور پرینتر مراجعه کرده و آخرین درایور پرینتر خود را دانلود کنید.

چرا چاپگر پرینت نمی گیرد
چک کردن نصب درایور پرینتر

بررسی شبکه وایرلس پرینتر

اگر اتصال از طریق وایرلس است، یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید.

وضعیت ready پرینتر

از READY بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگر پرینتر شما صفحه نمایش دارد، مطمئن شوید که پیغام خطایی را نشان نمی‌دهد و کلمه READY را بر روی صفحه نمایش، نشان دهد. اگر هم صفحه نمایش ندارد و فقط چراغ های LED دارد مطمئن شوید که چراغ سبز روشن است و چراغ نارنجی چشمک‌زن نباشد.

علت کار نکردن پرینتر
بررسی خطاها و پیغام های پرینتر

گرفتن ریپورت از پرینتر

تست‌های داخل پرینتر را گرفته و مطمئن شوید که دستگاه از نظر سخت افزاری سالم باشد. برای تست دستگاه‌هایی که صفحه نمایش دارند، از منوی دستگاه وارد منوی REPORT شده و یکی از گزینه‌ها را برای پرینت انتخاب کنید و در پرینترهای دارای پنل کلیدی دکمه به رنگ سبز یا علامت کاغذ را فشار دهید.

نحوه گزارش گرفتن از طریق صفحه پرینتر
بررسی نمایش خطای report روی پرینتر

پاک کردن حافظه پرینتر

یکی از دلایلی که باعث هنگ کردن پرینتر یا حتی پرینت نگرفتن آن می‌شود، پر شدن حافظه موقت پرینتر است. هنگامی که چند فایل با تعداد صفحات و حجم متفاوت به پرینتر ارسال می‌شود، حافظه موقت که در آن مدیریت صف پرینتر صورت می‌گیرد، پر می‌شود و در بسیاری از مواقع دستور پرینت متوقف می شود. برای تخلیه حافظه پرینتر خود کافیست اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از طریق کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شوید.
 • روی آیکون پرینتر خود راست کلیک کرده و See What’s Printing را انتخاب کنید.
 • از منوی پرینتر، گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید.
 • با این کار فایل‌های ارسالی و پرینت گرفته نشده از حافظه کامپیوتر پاک شوند.
ارور های پرینتر
پاک کردن حافظه پرینتر

چک کردن کاغذهای درون پرینتر

اگر روی پرینتر خطایی می‌بینید و پرینتر کار نمی‌کند، ابتدا وجود کاغذ را در پرینتر بررسی کنید. همچنین دقت کنید کاغذها منگنه یا سوزن یا گیره‌ای به همراه خودشان به داخل پرینتر نبرده باشند. همچنین کاغذها را در جای خشک و بدون رطوبت نگهداری کنید، چرا که وجود نم و رطوبت باعث چسبیدن برگه‌ها به همدیگر و کشیده شدن برگه‌ها به صورت دسته جمعی به داخل پرینت و از کار افتادن دستگاه پرینتر شود. چاپگرهای قدیمی خودشان باعث ایجاد کمی رطوبت در محفظه کاغذ می‌شوند. مقدار زیاد کاغذ را در این محفظه قرار ندهید.


در صورتی که برای نصب، راه اندازی و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.

بررسی کارتریج پرینتر

تمام شدن کارتریج و یا یا خشک شدن جوهر در چاپگرهای جوهری هم می‌تواند دلیل مهمی برای پرینت نگرفتن و از فایل تصویری یا متنی شما باشد. برای اینکه بدانید کارتریج پرینتر شما در چه وضعیتی است و چه زمانی باید کارتریج خود را شارژ کنید، مقاله کارتریج چیست را بررسی کنید و یا در صوتی که قصد شارز کارتریج تمام شده خودتان را دارید از خدمات فالنیک که در لینک صفحه شارژ کارتریج موجود است استفاده کنید.

مشکل پرینت نگرفتن فایل pdf

در هنگام پرینت گرفتن از فایل‌های ورد یا pdf، تمام پرینترهایی که به دستگاه شما چه به صورت وایرلس و چه به صورت کابلی متصل است به شما پیشنهاد می‌شود. ممکن است دلیل پرینت نگرفتن از فایل شما انتخاب نادرست پرینتر باشد.

پرینت اسپولر را بررسی کنید

پرینت اسپولر سرویسی برای مدیریت فایل‌هایی است که برای پرینتر و یا پرینت سرور ارسال می‌شود و دسترسی به چاپگرها توسط چندین کاربر را مدیریت می‌کند. این سرویس این امکان را دارد تا فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا آن‌ها را اولویت بندی کند. با این سرویس قادر به کنترل بیشتری روی صف چاپ هستید.
پرینت اسپولر یک سرویس در ویندوز شماست که فایل‌های ارسالی شما را برای ارسال به پرینتر و دستور چاپ مدیریت می‌کند. این سرویس می تواند فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا بین دستورات چاپ اولویت بندی قرار دهد. با این سرویس کنترل کاملی روی صف چاپ پرینتر شما صورت می‌گیرد. یکی از دلایلی که دستگاه شما پرینت نمی گیرد، پرینت اسپولر است. این سرویس اگر از کار بیفتد و یا دچار اختلال شود به شما خطای اسپولر پرینت را نمایش می‌دهد.

ارور پرینت اسپولر
opertaion could not be completed(error 0x000006ba).the local print spooler service is not running

برای رفع مشکل اسپولر پرینت، این روال را انجام بدهید.

 • ابتدا کلیدهای ترکیبی “ویندوز” و حرف “R” را روی کیبورد خودتان بگیرید.
 • در پنجره ظاهر شده عبارت “services.msc” را تایپ کنید.
 • پنجره ای که باز می‌شود تمام سرویس‌های ویندوز را نمایش خواهد داد.
 • در بین این سرویس‌ها به دنبال Print Spooler بگردید.
 • روی نام این سرویس راست کلیک کنید و آیتم properties را انتخاب کنید.
 • در این حالت گزینه‌های stop و start را خواهید دید.

در بیشتر مواقع زمانی که اسپولر دچار اختلال می شود، وضعیت سرویس به حالت stop در می آید، شما می‌توانید سرویس را دوباره استارت کنید و با این کار دوباره پرینتر به کار خواهد افتاد.

محل دسترسی به پرینت اسپولر
ریست کردن اسپولر پرینت در ویندوز

پر شدن فضای درایو کامپیوتر

دیسک درایوی که در آن درایورهای پرینتر شما روی آن نصب است اگر پر شده باشد، خطای Low Disc Space در زمان پرینت به شما نمایش داده خواهد شد.

زمانی که دستورات چاپ به پرینتر ارسال می‌شوند، توسط درایور پرینتر دریافت و ترجمه می‌شوند. این کار حجم فایل مربوط به پرینتر را در درایو کامپیوتر شما بیشتر می‌کند. حال اگر دیسک درایو کامپیوتر شما که فولدر درایور پرینت روی آن است فضای کمی داشته باشد، در زمان ترجمه دستورات پرینت در فایل‌های حجیم و با تعداد بالا، این درایو پر شده و به شما خطای فضا را نمایش می‌دهد.

در نتیجه اگر پرینتر پیغام خطا نشان می‌دهد باید مشکل آن را برطرف کرده و دوباره وضعیت را تست کنید. مانند نداشتن کاغذ – گیر کردن کاغذ داخل دستگاه – تمام شدن کارتریج.
اگر با انجام مراحل بالا باز موفق به گرفتن پرینت نشدید، دستگاه خود را روی یک کامپیوتر دیگر نصب کرده و تست کنید و در صورت نتیجه نگرفتن، با شرکت خدمات و پشتیبانی محصول خود تماس بگیرید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر


نویسنده :

۹۴۵ دیدگاه

 • جلیل گفت:

  سلام وقت بخیر..من با برنامه هلو موقع پرینت مثلا صورت وضعبت صندوق میخوام پرینتشو بگیرم تو برگه a4 تو سطرهای مبلغ چیزی چاپ نمیکنه تاریخ و شماره سند و جنس چاپ میشه ولی مبلغ سفید میزنه..تو حالت a5 خوبه ولی a4 مشکل دارم.میشه راهنمایی بفرمایید.ممنون

 • 94 گفت:

  سلام ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی نصبه پرینترم Hp laserjet2035 هست . حافظو پاک کردم نصب ووضعیتreadyهم درسته چک کردم روی ویندوزم وصل و حتی گزینه تست پرینترم چاپ نمیکنهمشکل کجاست؟

  • شهرزاد زواره زادگان گفت:

   سلام، برای حل مشکل ابتدا درستی اتصال بین کامپیوتر و پرینتر را بررسی کنید. از سالم بودن کابل‌ها مطمئن شوید. اگر مشکلی وجود نداشت، بهتر است یک سرویسکار پرینتر دستگاه شما را بررسی کند.

 • دانیال گفت:

  سلام ببخشید من پرینتر ام مدل M14 هست
  فایل های گوشی را پرینت میکنه اما قایل های ویندوز ام را نه
  با اینکه پرینتر را از کنترل پنل چک کردم نشون میده که درایور اش به خوبی نصب هست

 • رعنا گفت:

  پرنتر من مدل laser jat pro mfp m127fw اسکن میگیره کپی میگیره ولی پرینت نمیگیره یه هفته است این مشکل پیدا کرده .
  پیغام میده ویندوز نمیتونه شبکه پرینترو انتخاب کنه ممنون میشم کمک کنین

 • سامان گفت:

  سلام و عرض ادب
  .پرینتر اپسون p50 دارم
  مدتی پیش در حال تمیز کردم میز کامپیوتر بودم افتاد رو فرش
  مدتی بعد خواستم پرینت بگیرم پرینت نگرفت
  دستور هدکلین و نازل چک رو هم اجرا نمیکنه
  میزان جوهرای کارتریج رو هم نشون نمیدم

  ویندوز ۱۰ ۶۴ بیتی نصبه
  سیستم هم شناساییش میکنه
  لطفا بفرمایید مشکل از چی میتونه باشه
  متشکرم

  • شهرزاد زواره زادگان گفت:

   سامان عزیز، سلام
   با توجه به توضیحات شما ممکن است مشکلی در درایوهای پرینتر ایجاد شده باشد. دوباره آن‌ها را نصب و به‌روزرسانی کنید. اگر مشکل حل نشد می‌توانید برای مشاوره با کارشناسان فالنیک با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۱۹ تماس بگیرید.

 • Bhr گفت:

  سلام پرینترم مدل HP pro M15a هستش قسمتی از کاغذ رو چاپ نمیکنه مشکلش چیه؟؟

 • sajad گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده پرینتر کنون دارم وقتی پرینت می گیرم خطوط یا تصاویر سیاه و سفید جابجا پرینت گرفته می شود و خطوط یا تصاویر رنگی مشکلی ندارن
  ممنون میشم بابت راهنمایی

 • اکبری گفت:

  پرینترم کامل چاپ نمیگیره مشکلش چیه

 • رضوی گفت:

  من دستگاه hp1120 دارم و وقتی پرینت را انتخاب میکنم به جای پرینت در داکیومنت فایل را ذخیره میکند.لطفا راهنمایی بفرمایید

 • نجفی گفت:

  متاسفانه توی هیچ کدوم از این ها نبود. یک بار کاملا درست پرینت میگیره. فایل بعدی که میزنم پرینت نمیگیره و میره تو حافظه. یک بار ری استارت که میکنم مجدد پرینت میگیره و دوباره برای فایل بعد عکس العملی ندارد

 • معصومی گفت:

  سلام صبح بخیر
  پرینتر من مرتب ارور میده
  کارتریج کاغذ روهم چک کردم مشکلی نداره ولی پرینت نمیتونم بگیرم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • شيرالله گفت:

  با عرض سلام پرنتر من مودل L565 اپسون است وقتی میخوام چیزی رو کاپی یا پرنت کنم کاغز از پرنتر دوباره سفید خارج میشه چاپ رو به خود نمیگیره لطفاکمک نمایید

 • دانیال گفت:

  سلام من از دستگاه پرینتر ریکو مدلsp212استفاده میکنم،من هم حافظه پرینتر رو چک کردم و هم خود کامپیوترم و هردو مشکلی نداره حتی کاغذای پرینتر وکارتریج خود پرینتر هم چک کردم ومشکلی ندارن ولی باز خطا در پرینت میزنه و ارور میده وقتی پرینترم میخواد چاپ کنه ،اینم بگم کابل اتصالش درسته ومتصله لطفا راهنماییم کنیدممنون🙏🙏🙏

 • فائزه گفت:

  سلام. پرینتر من مدل laserjet M1132 mfp هستش. دریوارش رو دانلود و نصب کردم(روی ویندوز ۷). بعد به عنوان پرینتر پیش‌فرض هم انتخاب کردمش و تیک سبز کنار ایکون پرینترم هست. اما نمیدونم برای چی نمیتونم هیچ پرینتی باهاش بگیرم؟! چه عکس، پی‌دی‌اف، ورد و….
  .
  ممنون میشم راهنماییم کنین 🙏

 • پریا گفت:

  سلام من پرینتر MF4370dn دارم تازه تنظیم کردم قشنگ کار میکرد الان ی دفعه برای دومین بار پرینت گرفتن ارور میاره سه دفعه بوق میزنه چراغ قرمز روشن میشه چکار کنم؟؟

 • H.s گفت:

  درود.خواستم بپرسم علت توقف حین چاپ پرینتر m277 چی میتونه باشه؟ یعنی بعد از حدود۴۰تابرگه وقفه میفته بین چاپ‌.میتونه ریکاوری دستگاه باشه؟

 • مریم گفت:

  سلام من پرینترم اچ پی ۱۰۰۵ هست کاهی پرینت میگره و گاهی نه
  کابل درسته کاتریج چک کردم به پریز اصلی وصله دیگه نمیدونم باید چیکار کنن

 • مونا گفت:

  سلام پرینتر من hp laserjet 1320 هس و وقتی میخوام پرینت بگیرم میزنه You have to run one note for the first time before we can do that.
  We’re sorry please try again after you’ve started one note
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 • ناشناس گفت:

  سلام و وقت بخیر ؛ مطلب شما رو مطالعه کردم ولی مشکل پیش آمده برای من در اون مطلب نبود. این که موقع پرینت، باکس ذخیره فایل ظاهر میشود

 • محمد گفت:

  از راهنمایی های شما تشکر میکنم.

 • حامد گفت:

  سلام وقت به خیر
  پرینتر من با دستور پرینتر کامپیوتر پرینت نمی گیرد اما وقتی دکه ok روی پرینتر را می زنیم به صورت صحیح پرینت می گیرد . مشکل چیست ؟

 • مجتبی گفت:

  دستگاه من پرینت میگرفته الان هم A4 می گیره ولی A5 v,d َ نمی گیره

 • علی گفت:

  سلام پرینتر من HPlaser jet p2014 هست،فایلهایی که از طریق word فرستاده میشه رو چاپ میگیره ولی دستوراتی که از طریق ویندوز ویویر ارسال میشه را چاپ نمیکنه؟ راهنمایی می فرمایید؟
  با تشکر

 • زهرا شریفی گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من درایور پرینترم را مجدد نصب کردم. یکبار تست انجام شد مشکلی نبود ولی دیگه پرینت نمیگیرد. ممکن از کارتریج تموم شده باشه؟؟میشه راهنماییم کنید. ممنون میشم🙏🙏🙏

 • مجید گفت:

  سلام دوستان hp m127fw هنگام کپی و اسکن پیام calibrating

 • مجید گفت:

  سلام hp m127fw هنگام کپی و اسکن پیام calibrating ldnin

 • Zaheri گفت:

  سلام من وقتی میخوام پرینت بگیرم هیچی رو صفحه چاپ نمیشه لطفا راهنمایی کنید

 • فائزه گفت:

  سلام خسته نباشید اسم پرطنتر hp laserjet ploo5 هستش میزنم پرینت نمیگرد
  و در حافظه پرینتر قسمت port میزند USB001 که در اصل نباید بزند مشگلش را میدانید

 • حسام نظری گفت:

  باعرض سلام من پرینتر کنون دارم برگه دوتا می کشه ولی چاپ نمی کنه و برگه سفید میده بیرون اگه میشه جواب بدین ممنون با سه تا سیستم هم امتحان کردم نشد .

 • Usefi گفت:

  سلام و درود بر شما
  من پرینترم وقتی فرمان پرینت میدم پنجره save as باز میکنه میگه فایل رو ذخیره کن save هم میکنم بازم پرینت نمیگیره پرینترم HP1102w هست

 • rrrr گفت:

  سلام من تمام این روش هارا امتحان کردم درست نمیشود مشکل از چیست؟؟

 • زهرا نوری نژاد گفت:

  عالی بود. پرینترم درست شد با راهنمایی شما.ممنون

 • ..*.*.*.*.*.*.* گفت:

  سلام من یک پرینتر HP LASERJET P2014 دارم
  الان استپ شده باید چیکار کنم

 • حمزه گفت:

  سلام. پرینتر شارپ داریم. از سیستم خودم فایل Word با صفحات بیشتر مثلا ۵ صفحه تا ۲۰ صفحه ارسال میکنم، هنگام ارسال در پایین صفحه Word نشون میده که تا سه صفحه در حال پرینت هستش و همزمان فایل ورد هم هنگ میکنه. جوری که باید End task بزنم. پرینت تا ۲ صفحه رو میگیره اما بیشتر از اون بفرستم هنگ میکنه. فقط فایل ورد. فایل PDF امتحان کردم راحت پرینت گرفت. همون فایل ورد را به یک پرینتر دیگه فرستادم پرینت گرفته شد. به نظرتون مشکل کجاست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • عباس گفت:

  با سلام من دو عدد پرینتر به کامپیوترم وصله یکی کونیکا c452 لیزری و دیگری جوهر افشان اپسون که لیزری با شبکه وصله و اپسون با یو اس بی هنگام پرینت در هردو یک مستطیل سفید به اندازه a5 در وسط کار سفید میماند خواهش میکنم کمک کنید ۰۹۱۸۹۲۸۲۲۸۳

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   عباس عزیز، اگر از ویندوز ۱۰ استفاده میکنید ایراد از نرم افزاری است، که با آن فایل را باز می‌کنید.
   با نرم افزار دیگر امتحان کنید و یا ویندوز را تعویض کنید و آپدیت انجام ندهید.
   موفق باشید

 • سارا گفت:

  سلام .پرینتر من hp laserjet 1020 هستش و ویندوزم ۱۰…چند روز پیش که داشتم باهاش پرینت میگرفتم یهو متوقف شد و میگفت که یا کارتریج تموم شده یا درش بازه با اینکه هنوز کارتریجم پررنگ پرینت میزد و هشداری واسه کم شدن رنگش نداده بود با این وجود بازم رفتم شارژش کردم چندتا برگه پرینت گرفتم اما الان مجددا همون حالت پیش اومده درش کاملا بسته س و کارتریج هم تازه شارژ شده باید چیکار کنم؟

 • پدرام گفت:

  با سلام.
  یک پرینتر اچ بی ۲۰۱۴ به یک کامپیوتر در شبکه وصل هست و وقتی از دیگر سیستم ها پرینت به این سیستم فرستاده میشه اکثر مواقع پرینت گرفته نمیشه و خطایی هم نمیده. پرینت فرستاده شده. فقط باید یک بار پرینتر رو خاموش روشن کنیم تا پرینت رو بگیره. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • Aref گفت:

  سلام من قبلا بدون مشکل پرینت میگرفتم ولی الان وقتی میخوام پرینت بگیرم ستینگ پرینت یه چندتاش کم شده و اون پایین بجای گزینه پزینت گزینه save اومده و save هم میکنم بازم همینجور میشه و پرینتر هم set as defult کردم

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   عارف عزیز، درایور رو مجدد نصب کنید.
   موقع پرینت، چک کنید پرینتر درست انتخاب شده باشد.
   موفق باشید

 • محسن یزدانفر گفت:

  سلام پرینترمن hp officejet7000 هست .روی ویندوزxp راحت کارمیکنه ولی روی ویندوز seven 64 bit کارنمیکنه . درایورهای مربوطه رو هم نصب کردم ولی یک بار که پرینت میفرستم .نصفه میگیره وهمینطور پشت سر هم چاپ میکنه تا مجبور بشم کاغذ هارو از توی پرینتر دربیارم تا قطع بشه.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   محسن عزیز، ممکن است ویندوز مشکل پیدا کرده باشد، باید درایور را نیز مجددا نصب کنید.
   موفق باشید

 • کاظم گفت:

  سلام بعضی از کاتریچ ها ازکنار مگنت جوهر پس میده (از یک گوشه آن) در کاتریچ هی HP05A,HP85A مشکل چیست

  • تحریریه فالنیک گفت:

   درود بر شما
   کاظم عزیز، از کارتریج غیر استاندارد استفاده شده است. بهتر است برای اینکه مشکلی برای قطعات داخلی پرینتر ایجاد نشود از کارتریج مناسب استفاده کنید.
   موفق باشید

 • ABBASI گفت:

  سلام پرینتر من مدل hpp laserJEt1102 هست وقتی میخام پرینت بزنم چاپ نمی کنه

  • تحریریه فالنیک گفت:

   درود بر شما
   عباسی عزیز، عوامل مختلفی می‌توانند باعث چنین مشکلی شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
   ۱-پریز برق و تمامی اتصالات مربوط به پرینتر را چک و از وجود جریان برق در دستگاه اطمینان یابید.
   ۲-سینی کاغذ را بررسی کرده و اگر شی کوچکی درون آن می‌بینید برداشته و سپس دسته‌های مرتب کاغذ را درون آن بگذارید.
   ۳-صف دستوران چاپ و حافظه پرینتر را پاک کنید.
   ۴-از بروز بودن درایور و فریمور پرینتر اطمینان حاصل کنید.
   ۵-از میزان کارتریج گزارش بگیرید.
   موفق باشید

 • ملینا گفت:

  برای من مینویسه تو لبتاب filename میزنم باز پرینت نمیگیره نمیدونم چی بنویسم

 • غزل گفت:

  من پرینترم پرینت نمی گرفت ی مدت دست آخر فهمیدم پرینتر pause شده بود!

 • mohamd reza گفت:

  سلام پرینترمدلhp1510 میباشد من برگه برای تست داخل ان قرار میدهم تا تست بگیرم ولی بعد از زدن دکمه استارت هیچ عملی اتجام نمی شود

  • تحریریه فالنیک گفت:

   درود بر شما
   محمد رضا عزیز، این احتمال وجود دارد که کارتریج دچار مشکل شده باشد.
   موفق باشید

 • ناشناس گفت:

  سلام، روی پرینتر من علامت هشدار زرد رو میزنه حتی وقتی پرینت ها رو کنسل میکنم و پرینتر تیک سبزدار میشه باز هم به حالت قبل برمیگرده باید چیکار کنم؟

  • تحریریه فالنیک گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز، کارتریج و کاغذ رو چک کنید، درایور را هم مجدد نصب کنید.
   موفق باشید

 • ارسال دیدگاه  خرید سرور hp
  شارژ کارتریج
  نصب و راه اندازی شبکه
  خرید استوریج
  پادکست
  ایبوک فالنیک
  تک تاک
  نویسنده مهمان فالنیک
  پیکربندی آنلاین سرور در فالنیک
  استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.