به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

کارتریج چیست؟+انواع کارتریج جوهری و لیزری

کارتریج چیست

یکی از دستگاه‌هایی که امروزه از آن در هر سازمان و اداره‌ای استفاده می‌شود، پرینتر و یا دستگاه چاپ است که از نظر کارکرد به دسته‌های مختلفی تقسیم‌ می‌شوند. نکته مهمی که در خرید هر پرینتر باید مورد توجه قرار داد، نوع مواد مصرفی آنهاست،  که در صورت نامرغوب بودن آن، می‌تواند هزینه‌های زیادی به دستگاه وارد کند.

به این مواد مصرفی در پرینترهای جوهرافشان، جوهر و در پرینترهای لیزری پودر و در اصطلاح تونر گفته می‌شود. حال محفظه‌ای که این تونر در آن قرار می‌گیرد، کارتریج نامیده می‌شود که در ادامه به طور کامل به معرفی آن می‌پردازیم:

کارتریج چگونه کار می کند؟

نحوه کارکرد کارتریج های لیزری از کارتریج های جوهرافشان متفاوت است، در پرینترهای جوهری کارتریج به صورت پاششی عمل می‌کند و در واقع سیستم چاپ ترمال یا پیزو است. در سیستم ترمال: جوهر ایجاد شده روی صفحه بر اثر حرارت ایجاد می‌شود. مثل پرینترهای اچ پی در سیستم پیزو: حرارتی نیست، در این سیستم جوهر ایجاد شده الکتریکی یا لرزشی است. مثل پرینترهای اپسون *** در پرینترهای لیزری کارتریج مغناطیسی کار می‌کند. پس از اینکه درام کارتریج باردار شد و تونر را جذب کرد، طی یک سری عملیات مکانیکی پودر بر روی کاغذ پخته می‌شود و عمل چاپ صورت می‌گیرد.

گفتگوی TechTalk: بررسی تکنولوژی کارتریج پرینتر

تکنولوژی کارتریج پرینتر کارشناسان در گفتگوی تخصصی TechTalk، با موضوعات به‌روز تخصصی و فنی، برای ارتقای دانش تخصصی شما به گپ و گفت می‌پردازند و راهکارهایی برای استفاده بهتر از تکنولوژی ارایه می‌دهند. در این دوره می‌توانید با تکنولوژی وایرلس پرینتر بیشتر آشنا شوید.  این ویدیو، هفتمین دوره از گفتگوهای تخصصی TechTalk است. در این قسمت، کارشناسان ما زهرا دشتی و آرتین آمرانیان، تکنولوژی کارتریج های پرینتر را بررسی کرده‌اند و قطعات آن را مورد بررسی داده‌اند. عناوین مهمی که در این ویدئوی ۱۶ دقیقه‌ای می‌بینید در ادامه آمده است.

عناوین مورد بررسی:

 • انواع کارتریج ( اصل، طرح، شارژی و …)
 • آشنایی با قطعه چیپست کارتریج
 • بررسی انواع قطعات کارتریج
 • آشنایی با عملکرد چاپ

کارتریج استارتر چیست؟

کارتریج استارتر کارتریجی است که داخل دستگاه خریداری شده قرار دارد، این کارتریج اورجینال بوده و تنها تفاوت آن با کارتریج‌های دیگر این است که حدودا ۴۰% ظرفیت کارتریج پودر دارد، البته ظرفیت آن بیشتر است ولی چون این کارتریج به صورت اشانتیون روی دستگاه قرار دارد،  full نیست که پس از اتمام آن اگر کارتریج شارژ شود ۱۰۰% شارژ شده است.

تفاوت کارتریج پرینترهای جوهرافشان و پرینتر لیزری:

ساختار کارتریج های لیزری و جوهری کاملا متفاوت است و ما در این مقاله به یک سری تفاوت‌ها اشاره می‌کنیم:

کارتریج های جوهرافشان:

 • مواد مصرفی آن‌ها به صورت مایع است.
 • بعد از چاپ جوهر بر روی کاغذ، به سرعت خشک می‌شود و نیازی به حرارت ندارد.
 • بعد از اینکه پلمپ کارتریج باز شد، اگر در مدت زمان کوتاهی (به طور مثال یک ماه) استفاده نشود، خشک می‌شود.
 • ظرفیت کارتریج جوهری در مقایسه با ظرفیت کارتریج لیزری پایین‌تر است.
 • سرعت چاپ در پرینترهای جوهری پایین است.
 • کارتریج جوهری غیر قابل شارژ است.

رنگ‌های اصلی که در پرینترهای جوهرافشان وجود دارد، به سه رنگ اصلی Cyan (آبی)، Magenta (قرمز) و‌ Yellow (زرد) تقسیم می‌شوند، همچنین به همراه آن‌ها یک رنگ سیاه نیز وجود دارد که می‌توانید از آن برای تولید تصویر با رنگ مشکی استفاده کنید.

کارتریج های جوهرافشان
در کارتریج های جوهر افشان، سه رنگ اصلی به همراه یک رنگ سیاه وجود دارد.

بعضی از چاپگرهای جوهرافشان، از ترکیب سه رنگ اصلی که نام برده شد، رنگ مشکیِ مرکبی به وجود می‌آورند که برای نوشتن متن مناسب نیست، چرا که رنگ آن به صورت مشکی متمایل به سبز یا آبی تبدیل می‌شود.

بیشتر پرینترهای جوهرافشان قدیمی، سه رنگ اصلی کارتریج‌های آن به یکدیگر متصل بودند و در صورت تمام شدن یکی از رنگ‌ها شما مجبور به تعویض هر سه رنگ بودید. اما امروزه این سه رنگ در پرینترهای جوهرافشان، به صورت جداگانه استفاده می‌شود.

به طور معمول بیشتر پرینترهای جوهرافشان از چهار رنگ اصلی تشکیل شده‌اند. اما اگر شما به یک چاپ حرفه‌ای مانند چاپ عکس نیاز دارید، بهتر است از شش رنگ مجزا، علاوه بر سه رنگ اصلی و رنگ مشکی، که دارای یک رنگ قرمز روشن و آبی روشن ‌باشد استفاده کنید، چرا که این ترکیب در ایجاد تصاویر با رنگ‌های طبیعی‌تر تأثیرگذار است.

برای کیفیت بیشتر چاپگرهای جوهری سه رنگ مکمل نیز به همراه سه رنگ اصلی وجود دارند.

کارتریج های لیزری:

 • مواد مصرفی کارتریج‌های لیزری به صورت پودری است.
 • پودر برای ثبات روی کاغذ نیاز به گرما دارد.
 • طول عمر کارتریج لیزری به نسبت کارتریج جوهری خیلی بیشتر است (کارتریج اگر در معرض نور آفتاب و رطوبت قرار نگیرد مشکلی برایش پیش نمی‌آید و در واقع نگهداری کارتریج لیزری بسیار آسان‌تر از کارتریج جوهری است).
 • سرعت چاپ در پرینترهای لیزری بالا است.
 • کارتریج لیزری قابل شارژ است.

   کارتریج های لیزری نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • پرینتر لیزری رنگی: شامل ۴ عدد کارتریج لیزری رنگی (بک کیت کارتریج) به رنگ‌های: مشکی، آبی، زرد و قرمز است.
 • پرینتر لیزری مشکی: شامل ۱ عدد کارتریج مشکی است.

اجزای کارتریج لیزری

کارتریج های لیزری از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که به شرح زیر است:

 • درام کارتریج
 • مگنت کارتریج
 • بلید کارتریج
 • فوم رول کارتریج
 • چیپست کارتریج و …

چه زمانی باید کارتریج را تعویض کنیم؟

*** زمانی که مشکلی در چاپ مشاهده می‌شود، امکان دارد از تونر کارتریج دستگاه باشد که می‌توان کارتریج را شارژ و یا تعویض کرد. تفاوت شارژ کارتریج و تعویض کارتریج در این است که کارتریج شارژ شده مجدد بررسی و همان کارتریج با تعویض قطعه احیا شده، ولی تعویض کارتریج یعنی کارتریج دیگری جایگزین کرده باشیم.

پیشنهاد مطالعه

اگر جزو کسانی هستید که کارتریج دستگاهتان را شارژ می‌کنید، بهتر است بدانید پس از چندین بار کارتریج شارژ شده، کیفیت افت پیدا کرده و بهتر است کارتریج را تعویض کنید.

شارژ کارتریج  چیست؟

کارتریج از قطعات اصلی پرینتر و در عین حال از قطعات مصرفی آن است، تونر و جوهر پرینتر لیزری و جوهری شما بعد از مدتی با استفاده شما از پرینترتان تمام می شود. یک راه برای تجدید کارتریج پرینتر، خرید کارتریج اصلی و تعویض آن با کارتریج تمام شده است. این کار به صرف هزینه بیشتری می انجامد و ممکن است خزینه سالانه کارتریج های شما از هزینه خرید پرینترتان هم بیشتر شود.

راه دوم برای تمدید کارتریج پرینتر، شارژ کارتریج است که بیشتر در پرینترهای لیزری انجام می شود چرا که در پرینترهای جوهر افشان شارژ کارتریج ممکن است باعث آسیب در دستگاه پرینتر شما شود. شما می توانید کارتریج پرینتر خود را بسته به کیفیت تونر شارژ و نوع و برند دستگاه خودتان به دفعات مشخصی شارژ کنید و بدون خرید کارتریج جدید دوباره از همان کارتریج استفاده و در هزینه های خودتان صرفه جویی کنید.

شارژ های کارتریج در برندها و کیفیت های متنوعی در بازار موجود هستند. هر قدر کیفیت تونر کارتریج شارژ شده شما بیشتر باشد، پرینت با کیفیت تری خواهید داشت. اطلاعات بیشتر در زمینه شارژ کارتریج را در مقاله شارژ کارتریج چیست می توانید مطالعه و بررسی کنید.

شارژ کارتریج در مرکز فالنیک توسط کارشناسان با تجربه انجام می‌شود، برای شارژ کارتریج در مرحله اول کارتریج سرویس کامل می‌شود و پودر موجود کاملا تخلیه می‌شود. سپس توسط بهترین پودر مجدد شارژ شده و پس از آن توسط دستگاه موجود تست خواهد شد، در کارتریج‌ها پس از شارژ ممکن است به کیفیت دلخواه نرسیم و همچنان کیفیت کارتریج پایین باشد که با تعویض قطعه این مشکل حل خواهد شد و این موضوع کاملا تجربی است که کدام قطعه نیاز به تعویض دارد. برای مراجعه به واحد تخصصی کارتریج فالنیک روی لینک شارژ کارتریج کلیک نمایید.

نگهداری کارتریج پرینترهای Inkjet به چه صورت است؟

زمانی که کارتریج به اتمام می‌رسد و یا در حال تمام شدن است، اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است به سرعت خشک شده و دیگر قابل پر کردن نباشد. در این صورت هزینه شما نیز دو برابر می‌شود. پس بهتر است قبل از به اتمام رسیدن کارتریج آن را از پرینتر خارج کرده و به صورت زیر بسته‌بندی کنید و جهت شارژ به متخصص مرتبط ارسال کنید:

لوازم مورد نیاز جهت بسته‌بندی:

۱- یک عدد کیسه پلاستیکی زیپ دار (زیپ لاک)

۲- یک نوار باریک (۳۰ در ۲ سانتیمتر) از پارچه کرکی یا کاغذ کاهی نسبتا کلفت یا دستمال کاغذی کلفت

۳- یک عدد کش حلقه ای

برای بسته‌بندی اقدامات زیر را انجام دهید:

۱- کارتریج خالی را از پرینتر خارج کنید.

۲- نوار باریک را چند تا کنید تا به اندازه طول حدود ۳ سانتیمتر کوچک شود. آن را کمی خیس کنید.

۳- کارتریج و نوار خیس شده را در یک پلاستیک قرار دهید. به این نکته توجه کنید که نوار خیس شده کافی است به بدنه کارتریج بچسبد و نباید هیچگونه تماسی با هد چاپ یا قسمت‌های جوهری کارتریج داشته باشد. وظیفه این نوار خیس، مرطوب نگه داشتن داخل پلاستیک است.

۴- کیسه را بسته و آن را خوب ببندید.

۵- با کش دور پلاستیک را مهار کنید. ۶- هرچه سریعتر نسبت به شارژ آن اقدام کنید. گفتنیست در صورتی که نتوانستید کارتریج را به موقع شارژ کنید باید نوار کاغذی استفاده شده را حداقل هفته‌ای یک بار به طور مجدد خیس کنید.

برای خرید کارتریج باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر قصد خرید پرینتر دارید، قبل از هرچیز باید به نوع جوهر کارتریج آن توجه داشته باشید، چرا که که انتخاب کارتریج مناسب باعث صرفه‌جویی در مصرف هزینه و وقت شما می‌شود.

۱- اگر پرینتر شما قابلیت چاپ اسناد سیاه و سفید دارد، بهتر است از جوهر سیاه رنگ استفاده کنید، چرا که با این کار، به مقدار قابل توجهی از هزینه خرید خود صرفه‌جویی می‌کنید.

چاپگر سیاه و سفید
برای چاپ متن به صورت سیاه و سفید از جوهر سیاه استفاده کنیم نه جوهر رنگی، این کار در مصرف جوهر شما صرفه جویی خواهد کرد.

۲ – بیشتر افراد به حفاظت از محیط زیست اهمیت زیادی می‌دهند، اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، کارتریج‌های بازیافتی بسیار مناسب شماست.

۳ – از نکات مهمی که هنگام خرید کارتریج باید در نظر داشته باشید، اطمینان از هماهنگی آن کارتریج با پرینتر شما است.

۴ – بعضی جوهر ها بسیار گران بوده و با بررسی کامل بازار پرینتر درمی یابید که قیمت خرید کاتریج جوهر پرینترتان با خرید یک مدل جدید پرینتر به همراه جوهر اختلاف کمی دارد . در این صورت اقتصادی ترین راه آن است که پرینتر خود را عوض کنید .

۵ – بیشتر کارتریج‌ها جهت کسب رضایت مشتری دارای ضمانت‌نامه هستند و تنها راه برای ارجاع دوباره کالا برای گارانتی شدن، در دست داشتن برگه اصلی خرید، بسته کارتریج و اطلاعات ضمانت‌نامه است.

 

خدمات شارژ کارتریج فالنیک
بهترین قیمت شارژ کارتریج را برای بهترین کیفیت آن بخواهید، ۲۵ بار شارژ کارتریج در فالنیک معادل یک بار خرید کارتریج است. این کیفیت را مقایسه کنید.
خدمات شارژ کارتریج

نویسنده :

 • Avatar آقامحمدی گفت:

  با سلام و احترام
  آیا رطوبت کارتریج رو خراب نمی کنه؟

 • Avatar اکبری گفت:

  سلام
  توی توضیحات کارتریج جوهری گفتید که میشه از دو رنگ قرمز روشن و آبی روشن هم استفاده کنیم در کنار رنگهای دیگه میشه راهنمایی کنید چطور توی دستگاه قرار بدیم؟ آیا باید جایگزین رنگهای اصلی بشن یا نه امکان داره با رنگهای دیگه توی دستگاه قرار بگیره؟ و اینکه برای کارتریجهای دای فقط این امکان هست یا نه مدلهای کارتریج جوهری دیگه هم این امکان رو دارن

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   خیر شما نمی‌توانید رنگهای کارتریج را جایگزین کنید. برخی از پرینترها این امکان را دارند که قرمز و آبی روشن هم در آنها قرار گیرد.

 • Avatar شکوهی گفت:

  درود ایا شارژ کارتریج در محل ضمانت و گارانتی داره؟

 • Avatar فریبرز عبدالهی گفت:

  آقا یه سوال منظور از اینکه میگید کارتریج باید با پرینتر هماهنگ باشه چیه؟
  این قانون در مورد همه پرینترها صدق می‌کنه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   منظور این است که حتما باید مدل دقیق کارتریج پرینتر خود را استفاده کنید و این موضوع در تمامی پرینترها باید رعایت شود.

 • Avatar برزو رادمنش گفت:

  من شنیدم که کارتریج جوهری به سرعت خشک میشه…کارتریج تونر چی؟ چیزی میتونه اونو خراب کنه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کارتریج جوهری در اثر بی استفاده بودن خشک می شود و در هفته یک یا دو پرینت باید از آن گرفته شود ولی کارتریج های لیزری طی گذشت زمان هیچ مشکلی برایشان پیش نمیاید فقط شرایط نگهداری آن مهم است . در محیط مرطوب – در معرض نور آفتاب – تحت فشار نباید قرار گیرد در غیر اینصورت مشکلی برای آنها پیش نخواهد آمد .

 • Avatar شهرام گفت:

  من حدودا چند سال پیش تعدادی کارتریج لیزری خریدم به تازگی یکیش رو باز کردم و داخل دستگاه قرار دادم خیلی صدا میده و اصلا پرینت نمیگیره و خو‌د کارتریج رو هم که تکان میدم صدا میده با اینکه کارتریج اورجیناله ولی نمی تونم پرینت بگیرم آیا کارتریج لیزری فاسد میشه؟

  • امیر حسین لاسانی امیر حسین لاسانی گفت:

   اگر مکان نگهداری کارتریج مناسب باشد کارتریج فاسد نمی شود مثلا کارتریج نباید در معرض نور خورشید باشد – نباید در رطوبت نگهداری شود – نباید وسیله سنگین روی آن قرار داد

 • Avatar خشایار ایرانلو گفت:

  عذر میخوام آیا شما کارتریج پرینتر هم میفروشید؟ برای پرینتر لیزری میخوام بدون صفحه نمایش

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما میتوانید برای خرید کارتریج به صورت تلفنی، با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۱۲۰ تماس بگیرید.

   همچنین برای خرید آنلاین کارتریج، می توانید به فروشگاه اینترنتی پرینت فید مراجعه کنید.

   https://printfeed.org/

 • Avatar علیرضا رضایی زاده گفت:

  از نظر مصرف کارتریج، پرینترهای جوهرافشان بهتر هستند یا پرینتر لیزری؟ راهنمایی دارید که در این مورد توضیح داده باشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   پرینترهای لیزری مقرون به صرفه تر هستند.

   شما در این زمینه بهتر است با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. راهنماییتان می کنند.

   شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • Avatar پریسا پهلوان زاده گفت:

  سلام
  کارتریج پرینتر جوهری به صورت مایع است؟ و کارتریج پرینترهای لیزری به صورت پودری؟
  من خیلی در مورد پرینتر نمیدونم و میخوام یه پرینتر برای پرینت و چاپ جزوات دانشگاهم بخرم کدومیک از این کارتریج ها زودتر تموم میشه و اصولا کدوم پرینتر برای کار من اوکی هستش؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بهتر است از پرینترهای لیزری استفاده کنید چون مقرون به صرفه تر هستند. شما می توانید برای مشاوره و خرید پرینتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • Avatar روزبه فخار منش گفت:

  درود بر شما
  من برای بایگانی یک شرکتی قصد خرید پرینتر دارم
  با خوندن این مقاله متوجه شدم که پرینترهای جوهری رنگ سیاه رو به صورت سبز و ابی چاپ میکنند
  خب سوال من اینکه برای بایگانی که گاهی اوقات عکس رنگی هم داره از پرینتر لیزری تک رنگ استفاده کنم؟؟؟؟ یا پرینتر لیزری رنگی چون واقعا نمیخوام آبی یا سبز باشن اسنادم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه مشاورین فالنیک به بهترین نحو راهنماییتان می کنند. سما می توانید با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۱۲۰ تماس بگیرید.

 • Avatar نورالله میر آبادی گفت:

  همه کارتریج پرینترهای Inkjet اگر استفاده نشن خشک میشن یا این ویژگی محدود به برند خاصیه؟
  پرینترهای لیزری چی؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در تمامی برند ها اگر کارتریج جوهری باشد خشک می شود برای اینکه این مشکل پیش نیاید بهتر است هر هفته ۱ عدد پرینت گرفته شود .
   ولی پرینتر های لیزری هیچ مشکلی نخواهند داشت .

 • Avatar علیرضا سپاس افشار گفت:

  راهی هست که بشه از خشک شدن کارتریج پرینتر جوهر افشان جلوگیری کرد؟؟؟؟

 • Avatar بیژن صالحیان گفت:

  کارتریج استارتر رو از کجا میشه خرید؟؟؟

 • Avatar هوشنگ میرسلیمیان گفت:

  ببخشید اگر مدت زیادی از پرینتر جوهری استفاده نکنیم ایا کارتریج ما خشک میشه؟ منظورم یک مماه است
  با تشکر

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله امکان خشک شدن کارتریج ها هست برای جلوگیری از خشک شدن آن بهتر است در طول هفته ۱ برگ پرینت گرفته شود .

 • Avatar علیزاده گفت:

  سلام با تشکر از مطلب خوبتون یه سوال دارم
  کارتریج اصل رو چندبار و کارتریج طرح رو چندبار میشه شارژ کرد؟ کیفیت کارتریج ها بعد از شارژ چگونه است؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با هر بار شارژ کارتریج کیفیت کمی کاهش می بابد و در واقع به صورت دقیق نمی توان گفت چند بار هر کارتریج شارژ شود.

 • Avatar خردمند گفت:

  یعنی واقعا این مورد امکان داره که قیمت کارتریج پرینتر یه وقتایی از مدل یک پرینتر جدید بالاتر باشه؟ من شنیدم پرینتر های جوهری این مدلی هستند امکانش هست بهم یه پرینتر لیزری اچ پی رنگی معرفی کنید؟ ممنونم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله به دلیل ظرفیت چاپ کارتریج ها ممکن است گرانتر از دستگاه باشند. برای مشاوره و خرید پرینتر می توانید با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید:

   ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • Avatar مهدی کریمی گفت:

  کارتریج استارتر تماما اورجیناله؟ چندبار میشه شارژش کرد؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کارتریج استارتر کارتریجی است که در دستگاه خریداری شده وجود دارد و اورجینال است و تا زمانی که کیفیتش را از دست ندهد قابل شارژ است.

 • Avatar خوش طینت گفت:

  سلام من یه کارتریج طرح خریدم و فکر میکنم الان باره چهارمه که دارم شارژش میکنم اما خدایی دیگه اصلا کیفیت نداره و محو پرینت میگیره خیلی کمرنگ شده من شنیده بودم که شارژ کارتریج طرح بیشتر از پنج باره درسته؟ یا نه؟

 • Avatar گودرزی گفت:

  سلام چرا کارتریج جوهری شارژ نمیشه؟ ممن شنیدم اخه امکان شارژ کارتریج جوهری هم وجود داره

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   توصیه می‌شود که کارتریج های جوهری به هیچ عنوان شارژ نشوند. چرا که شارژ کارتریج های جوهری باعث ریزش زیاد جوهر روی قطعات پرینتر شده و این امر به پرینتر آسیب زیادی می‌رساند. همچنین برای شارژ کردن کارتریج جوهری، در قسمتی از آن حفره‌ای ایجاد می‌کنند که اینکار خود باعث عملکرد نادرست کارتریج در پرینتر می‌شود.

 • Avatar حسین حیدری گفت:

  سلام لطف عالی زیاد متشکر استفاده کردیم

 • Avatar امیر ارسلان گفت:

  من تازه شارژ کارتریج پرینتر انجام دادم اما خب دوباره بعد از یه هفته داره به من آلارم اتمام کارتریج میده، حالا من زیاد چاپ میکنم ولی نشده بود که اینقدر زود تموم شه مشکل از کجاست؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شارز کارتریج شما ممکن است تمام نشده باشد و مشکل پیش آمده مربوط به چیپست کارتریج باشد. با تعویض چیپست ارور از بین می رود. در صورتی که در تهران هستید می توانید درخواست تعمیر کارتریج در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar همتی گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم خرید کارتریج اصل و طرح به صرفه تره و یا شارژ کارتریج؟ کدوم مقرون به صرفه تره و کدوم یکی کیفیت خوبی داره ؟ چون برام کیفیت کارتریج هم مهمه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این بستگی به بودجه شما دارد. کارتریج های اصل مسلما کیفیت بالاتری را به شما ارائه می کند. در مقابل کارتریج های طرح ارزان تر و کیفیت قابل قبولی در چاپ دارد. شارژ کارتریج نیز برای شما به صرفه است.

 • Avatar شاخص پژوه گفت:

  سلام من میخوام پرینتر بخرم و مردد هستم بین خرید پرینتر لیزری یا خرید پرینتر جوهرافشان…الان تو این متن دیدم که در پرینتر جوهری شارژ کارتریج انجام نمیشه…اما پرینتر لیزری رو میشه شارژ کرد خب چرا؟ دلیلش چیه؟ کارتریج پرینتر جوهر اشفان چه فرقی با کارتریج پرینتر لیزری داره؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بهتر است که کارتریج های جوهری به هیچ عنوان شارژ نشوند. چرا که شارژ کارتریج های جوهری باعث ریزش زیاد جوهر روی قطعات پرینتر شده و این امر به پرینتر آسیب زیادی می‌رساند. همچنین برای شارژ کردن کارتریج جوهری، در قسمتی از آن حفره‌ای ایجاد می‌کنند که اینکار خود باعث عملکرد نادرست کارتریج در پرینتر می‌شود. همچنین از نطر چاپ، کارتریج های لیزری مقرون به صرفه تر بوده و کیفیت بالاتری نیز دارند.

 • Avatar رضا داور گفت:

  سلام .دنبال یه تونر با درجه حرارات بالای۸۰۰ هستم .میشه توضیح بدین برای این حرارت تونر مخصوص میخواد یا کلا پرینتر مخصوص میخواد ؟مرسی

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در زمینه مشاوره و خرید پرینتر می توانید با کارشناسان فروش پرینتر فالنیک در ارتباط باشید.

   ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • Avatar حمیدرضا گفت:

  سلام ممنون مفید بود

 • Avatar فرامرز گفت:

  چه فرقی بین کارتریج اصلی و طرح هست؟ از نظر کیفیت هم باهم تفاوتی دارن؟ و اینکه استفاده از کارتریج طرح میتونه روی دستگاه اثر منفی داشته باشه؟

 • Avatar منصوری گفت:

  سلام چرا معمولا زمان شارژ کاتریج درام اونو عوض می کنند و میشه بگید جنس تونری که استفاده می کنید چیه ؟

  • فالنیک فالنیک گفت:

   برای بهتر شدن کیفیت و پر رنگ تر شدن چاپ درام تعویض می شود. جنس تونر ها متفاوت است و از نوع مرغوب آن استفاده می شود

 • Avatar نگار گفت:

  سلام
  تفاوت کیفتی کارتریج طرح و اصلی به چه میزان هست؟ آیا امکان شارژ مجدد کارتریج طرح هست؟

  • فالنیک فالنیک گفت:

   از لحاظ کیفیت تفاوت زیادی ندارد مخصوصا در کارتریج های لیزر مشکی. در کارتریج های جوهری تفاوت زیادی دارند و بهتر است حتما اورجینال استفاده شود. به جز کارتریج های جوهری بقیه کارتریج های طرح قابل شارژ میباشند

 • استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  >

  عضویت در خبرنامه فالنیک

  15000 تومان هدیه اولین خرید کارتریج

  با عضویت در خبرنامه فالنیک (ایران اچ پی)

  - ارسال رایگان

  - تخفیفات شگفت انگیز

  - تضمین بهترین قیمت

  تبریک ،شما با موفقیت در خبرنامه فالنیک عضو شدید.