سرویس CRM مبتنی بر ابر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، راهکارهای زیادی به یاری کسب و کارهای کوچک و متوسط آمده‌اند. این راه حل‌ها کمک می‌کنند تا شرکت‌ها بتوانند در زیر سایه تکنولوژی، به رونق کسب و کار خود بپردازند.

یکی از این راهکارها، سرویس‌های مبتنی بر ابر است؛ به این معنا که خدمات سخت افزاری و نرم افزاری را به ازای تعداد کاربر و زمان استفاده، می‌توانید از شرکت‌های دیگر اجاره کنید. نرم افزار سی آر ام مایکروسافت، تاثیر بسزایی در پیشرفت کسب و کارهای کوچک و متوسط دارد؛ اما ممکن است این نوع شرکت‌ها نتوانند زیرساخت‌های لازم برای آن را تهیه و نگهداری کنند؛ بنابراین سرویس‌های مبتنی بر ابر بهترین گزینه برای بهره‌مندی از این امکانات است.

یکی از خدمات Microsoft در زمینه نرم افزار CRM، ارائه سرویس ابری (نسخه online) است. اما به علت وجود تحریم‌ها، امکان استفاده از آن در ایران وجود ندارد؛ بنابراین شرکت فالنیک یک راهکار مشابه با سرویس ابری مایکروسافت، ارائه کرده است؛ به این صورت که با نصب سی آر ام روی سرورهای موجود در ایران، این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بدون نیاز به داشتن سرور بتوانید از سرویس آنلاین سی آر ام استفاده کنید.

این سرویس مناسب شرکت‌های کوچکی است که قصد خرید سرور و تجهیزات سخت افزاری گران قیمت ندارند. فالنیک با سابقه طولانی در تامین تجهیزات سرور و شبکه، این سرویس را ارائه می‌کند.

مزیت‌های سرویس‌های ابری CRM:

1) صرفه جویی در هزینه‌های جاری:

این نوع سرویس‌ها، شما را از خرید سرور و تجهیزات شبکه و نصب و راه‌اندازی آن بی نیاز می‌کند. از طرفی دیگر، هزینه‎‌های پرداخت حقوق نیروی IT نیز ذخیره می‌شود.

2) حفظ امنیت داده‌ها:

برخلاف تصور برخی از صاحبان کسب و کارها، سرویس‌های ابری از تکنولوژی‌های قوی و به روز برای حفظ امنیت داده‌های کاربران خود استفاده می‌کنند. این تکنولوژی ها کمک می‌کند تا سرور از حملات سایبری درامان بمانند.

3) امکان انتقال سرویس Cloud به سرور محلی، در زمان دلخواه:

در بعضی مواقع، زمانی که شرکت‌ها قصد خرید نرم‌افزار CRM را دارند، امکان تامین زیرساخت‌های آن وجود ندارد. یکی از راهکارها، شروع به استفاده از نرم‌افزار CRM ابری است تا پس از تهیه زیرساخت‌های لازم برای نصب، اطلاعات خود را از سرویس ابری به سرور خود انتقال دهند.

4) دریافت ماژول‌های رایگان برروی سرویس ابری :

خبر خوب این که شما با خرید سرویس ابری فالنیک، پوسته فارسی نرم افزار را به همراه تاریخ شمسی و امکان ارسال و دریافت پیامک و ایمیل، به صورت رایگان دریافت خواهید کرد.

معایب سرویس ابری:

وابستگی به اینترنت:

در صورت قطع بودن اینترنت و یا کندی سرعت، کار با نرم افزار دچار اخلال می‌شود. بنابراین برای استفاده از CRM برپایه cloud نیاز به بستر اینترنت مناسب است.

چگونه به سرویس‌های ابری اعتماد کنیم؟

یکی از دغدغه‌‌هایی که به هنگام خرید نرم افزارهای Cloud Base برای خریداران وجود دارد، بحث اعتماد به شرکت‌های ارائه دهنده این نوع خدمات است. واقعیت این است که ما روزانه از سرویس‌های ابری مختلفی استفاد می‌کنیم مانند:gmail, google drive, و حتی نرم افزارهای بانکی؛ بزرگترین سی آر ام مطرح دنیا به نام sales force نیز خدمات سی آر ام خود را تنها در بستر ابری ارائه می‌دهد. با گذشت زمان، اکثر خدماتی که ما دریافت می‌کنیم به سمت استفاده از این تکنولوژی می‌روند.

جمع‌بندی

یکی از ویژگیهای بارز این تکنولوژی امنیت بالای آن است. به اینصورت که اگر دستگاه شما به هر دلیلی معیوب شود اطلاعات و داده های شما بطور امنی در ابر محفوظ می‌ماند و دیگر نیازی به خریدن تجهیزات گران‌قیمت با امنیت بالا را ندارید.

هزینه های گران برای خرید تجهیزات سخت‌افزاری کاهش می‌یابد و هزینه‌ای برای خرید سرور و یا فضایی برای نگهداری سرور پرداخت نمی‌کنید. تنها دسترسی به اینترنت با سرعت مناسب برای کار با نرم افزار کفایت می‌‌کند. شما با استفاده از این بستر یکپارچه به راحتی می توانید ایده ها و طرح های بازاریابی و فروش خود را در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری مایکروسافت اجرا کنید.

با توجه به ویژگی‌های که در بالا گفته شد، با کمک تیم CRM فالنیک ایران اچ پی و استفاده از خدمات مشاوره و آموزش ما، می توانید بخش‌های مختلف نرم افزار CRM مبتنی بر ابر را با پوسته ی فارسی، سفارشی‎سازی و آنرا مطابق خواسته ها و انتظارات خودتان در سازمان‌ها، شرکت ها و حتی کسب و کارهای کوچک راه اندازی کنید.