به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - تماس با فالنیک : 8363-021

برتری‌های استوریج کیونپ نسبت به هارد اکسترنال

وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)

استوریج کیونپ

استوریج QNAP چیست؟

NAS استوریج کیونپ استوریج‌هایی با یک یا چند هارد درایو هستند که امکان اتصال همیشگی به اینترنت را دارند. کیونپ مرکز بکاپ شما یا همان دستگاه استوریجی است که همه فایل‌ها و مدیاهای مهم شما مانند عکس‌ها، ویدئو‌ها و موسیقی را ذخیره می‌کند. فرض کنید، کیونپ همان هارد درایو خارجی شماست اما به جای اینکه مجبور باشید آن را همراه خود داشته باشید، در خانه قرار می‌گیرد و از طریق اتصال اینترنت، شما یا اعضای خانواده‌تان در هر زمان و هر مکان به دیتاهای خود دسترسی خواهید داشت.

چرا به استوریج QNAP نیاز دارید؟

همیشه نگرانی برای ذخیره داده‌ها وجود داشته و دارد. راهکاری که استوریج کیونپ ارایه می‌دهد این است امکان بکاپ گیری از داده‌های شما را فراهم کرده و بدون نگرانی در مورد زمان و مکان، می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. این راهکاری که استوریج کیونپ ارایه می‌دهد، نقش کلیدی در بکاپ گیری، امنیت و ذخیره سازی فایل‌های شما ایفا می‌کند.

بکاپ گیری فایل

با کیونپ هرگز فایل‌های خود را از دست نمی‌دهید. این راهکار، هر اتفاقی که بیفتد مانند خرابی هارد درایو یا حتی گم شدن کامپیوتر و لپ تاپتان، به عنوان راهکار بکاپ‌گیری شما عمل می‌کند.

به اشتراک‌گذاری اطلاعات

به جای آنکه منتظر آپلود فایل و پیوست کردن آن به ایمیل باشید، می‌توانید با به اشتراک‌گذاری لینک فایل‌های پروژه، موسیقی‌ها، فیلم‌ها و آلبوم‌هایتان، آن‌ها را به آسانی و سرعت به اشتراک بگذارید.

امنیت فایل

کیونپ استوریجی ایمن، مطمئن و قابل اطمینان برای شما است. این استوریج به عنوان ابر شخصی، فقط در اختیار شما قرار می‌گیرد و امکان بکاپ گیری اطلاعات در سرویس‌های ابری گوناگون را برای کاربر فراهم می‌کند.

متمرکز کردن و سازمان‌دهی اطلاعات

آیا تاکنون پیش آمده که بخواهید به اطلاعات ذخیره شده در دستگاه دیگری، دسترسی داشته باشید؟ دسترسی به فایل‌هایی که با کیونپ متمرکز شده، برای شما، دوستان، خانواده و همکارانتان در هر زمان و هر مکانی آسان است.

ذخیره سازی بیشتر

حجم و رزولوشن فایل‌ها روز به روز بیشتر می‌شود. کیونپ نقش مهمی در متمرکز سازی فایل‌هایی که هرگز نمی‌خواهید از دست بدهید دارد.

دسترسی از راه دور

کیونپ دستگاه بکاپ گیری اکسترنال شماست و حتی می‌تواند قدرتمندتر حضور داشته باشد، چرا که این استوریج با اتصال همیشگی به اینترنت، امکان دسترسی دائمی شما به دیتاها را در هر زمان و هر مکان فراهم می‌کند. همچنین اپلیکیشن‌های اختصاصی زیادی را می‌توانید بر روی گوشی نصب و استفاده کنید.

استوریج کیونپ

استوریج کیونپ، سیستم ذخیره سازی مرکزی شما با چندین هارد درایو است که همیشه به اینترنت متصل و همیشه (هرجا و هر زمان) در دسترس است. با وجود سیستم عامل QTS یا QNAP Turbo Operating System، به راحتی می‌توانید از استوریج کیونپ استفاده کرده و راهکارهای جامع و قابل سفارشی سازی آن را استفاده کنید که شامل مدیریت فایل، مدیریت بکاپ و مدیریت دانلود‌، مجوز‌های دسترسی و غیره، به صورتی قدرتمند است. استفاده از همه این قابلیت‌ها به دانش پیچیده‌ای از آی تی نیاز ندارد. NAS استوریج QNAP زندگی شما را به شکل شگفت انگیزی آسان می‌کند.

اما هفت دلیل برای کنار گذاشتن هارد اکسترنال و استفاده از کیونپ

DAS استوریج‌ها روزگار درخشان خود را گذرانده‌اند. هر روز تصاویر، ویدئو‌ها و اسناد بیشتر و بیشتری تولید می‌شوند و به اشتراک‌گذاریِ دسترسی به اطلاعات، رایج‌تر و رایج‌تر می‌شود.

امروزه با افزایش حجم دیتاهای تولید شده، هارد‌های اکسترنال قدیمی به اندازه قبل، مناسب و کارآمد و ایمن نیستند. راهکار NAS استوریج راهکاری عمومی برای کارها و فعالیت‌های قرن 21 است که زندگی مدرن امروزی را پشتیبانی می‌کند. NAS استوریج کیونپ، راهکاری هوشمند و کارا برای ذخیره فایل، بکاپ گیری و اشتراک‌گذاری ایمن است.

اما چرا هارد اکسترنال قدیمی شده است؟

قرن پیش هارد اکسترنال، راحت‌ترین راهکار ذخیره سازی را در اختیارمان قرار می‌داد و راه ساده‌ای برای ذخیره سازی فایل‌ها بودند، تا وقتی فرمت فایل درست بود و حجم بیشتر از ظرفیت هارد اکسترنال نداشت و یا خراب نبود، می‌شد از هارد اکسترنال استفاده کرد. اما راهکار‌های ذخیره سازی قدیمی دیگر پاسخگوی نیاز زندگی مدرن نیستند.

استوریج کیونپ

 • ذخیره تمام فایل‌ها در یک مکان

آیا تا به حال شده که در کامپیوتر یا هارد اکسترنال، به دنبال فایلی بگردید و پیدایش نکنید؟ اگر همه اطلاعات، به طور متمرکز در یک مکان نگهداری شود، در نتیجه می‌توانید فقط در عرض چند ثانیه، فایل‌های خود را پیدا کنید.

 • بکاپ گیری از تمام فایل‌ها، طوری که هرگز چیزی را از دست نمی‌دهید.

هیچ هارد اکسترنالی برای بکاپ‌گیری فایل‌های شما مناسب نیست. اما QTS چندین گزینه‌ بکاپ‌گیری آسان را بدون توجه به نوع سیستمی که استفاده می‌کنید، فراهم می‌کند. راهکارهای بکاپ گیری کیونپ با توجه به سیستم شما ممکن است یکی از این موارد باشد:

 • Apple Time Machine for Mac
 • QNAP NetBak Replicator for Windows,
 • USB one-touch copy function
 • remote backup via RTRR/rsync
 • cloud backup solutions

بدین ترتیب، Disaster Recovery کاملی فراهم می‌شود.

 • هرکجا و هر زمان فایل‌های خود را به اشتراک بگذارید

دیگر لازم نیست هارد اکسترنال و USB با خود داشته باشید چرا که می‌توانید به فایل‌های خود در NAS استوریج، همیشه، همه جا و با هر دستگاهی، راحت و ایمن، دسترسی داشته باشید. دیگر لازم نیست فایل‌های خود را جداگانه با دیگران به اشتراک گذارید. QTS به شما راهکار‌های ساده‌ای پیشنهاد می‌کند تا راحت‌تر از همیشه بتوانید پیوست‌های ایمیل‌های خود و لینک‌های به اشتراک گذاشته شده را به اشتراک بگذارید.

 • محافظت‌های چند جانبه از اطلاعات شما به صورت تعبیه شده

حفاظت از اطلاعات شما در برابر خطرات آنلاین و خرابی دیسک، کار آسانی نیست، اما با استفاده از RAID، اگر هاردتان هم خراب شود می‌توانید با جایگزین کردن ساده هارد سالم با هارد معیوب، اطلاعات خود را Restore کنید. کیونپ انواع RAID‌ که برای تمامی سناریوها مناسب است را پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این مکانیزم‌های امنیتی شامل تایید دو مرحله‌ای، رمزنگاری فولدر‌های به اشتراک‌گذاری شده و اخطار‌های آنی به دستگاه موبایل شما باعث می‌شوند اطلاعاتتان ایمن باشند.

 • از مرکز چند رسانه‌ای خانه‌تان لذت ببرید

با استوریج امن و متمرکزی که NAS استوریج کیونپ ارایه می‌دهد، می‌توانید سروری خانگی داشته باشید تا محتواهای خود را از طریق HTML، AirPlay، Chromecast، iTunes، Plex، DLNA و بلوتوث که دستگاه‌های مختلفی آن را پشتیبانی می‌کنند، پخش و استریم کنید. کیونپ شما سیستم چند رسانه‌ای بسیار توانمندی است که به شما امکان پخش مدیای خود در فضاهای مختلف را  می‌دهد.

 • داده‌های مورد نظرتان را با Qsirch در QNAP، به سرعت پیدا کنید

 قاعدتا جستجوی فایلی خاص، مخصوصا وقتی نیاز ضروری به آن دارید، بسیار نا امیدکننده است.  Qsirch موتور جستجو در QNAP است که امکان جستجوی هوشمند دارد و دقیقا همان چیزی که شما به دنبالش هستید را سریع و آسان پیدا می‌کند. Qsirch از Intelligent Predictive Search بهره می‌برد: با شروع تایپ شما، کلمات کلیدی را در نتایج جستجو هایلایت می‌کند تا بتوانید نتیجه درست و مورد نظرتان را به آسانی بیابید. و در عین حال از سرچ‌های قبلی شما یاد می‌گیرد و سرچ‌های بعدی شما را با سرعت بیشتری انجام می‌دهد.

 • به اشتراک گذاری فایل‌ها بین پلت‌فرم‌ها برای همکاری تیمی

 هاردهای اکسترنال، یعنی محدودیت به یک دستگاه در یک زمان اما در پروژه‌های تیمی که همه اعضای تیم نیاز به دسترسی همزمان به اسناد و فایل‌ها از محل خود دارند، استفاده از هارد اکسترنال سخت و مشکل‌ساز است. کیونپ، پروتکل‌های SMB/CIFS و NFS وAFP را پشتیبانی می‌کند پس اعضای تیم با سیستم‌های ویندوز، یونیکس، لینوکس، Mac، اندروید و iOS می‌توانند به فایل‌ها دسترسی داشته باشند. کیونپ همزمانی فایل‌ها را بین دستگاه‌های مختلف فراهم می‌کنند که باعث افزایش کارآمدی و همکاری بین بخش‌های یک مجموعه و یا شعبات ادارات می‌شوند.

در ادامه ویدیویی از معرفی استوریج های کیونپ را ببینید:

 

شما می‌توانید جهت خرید انواع استوریج کیونپ در رده های مختلف کاری، به لینک زیر مراجعه کرده و از محصولات مختلف کیونپ نیز دیدن کنید:

ارائه سبد کامل محصولات برند QNAP در فالنیک (ایران اچ پی)

منبع: qnap.com


نویسنده :

برتری‌های استوریج کیونپ نسبت به هارد اکسترنال
7 رای، میانگین 4.9 از 5

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظرات
0 تعداد پاسخها
0 دنبال کنندگان
 
پربازدیدترین کامنت
پرامتیاز ترین کامنت
1 نویسندگان نظرات
تانیا موسوی نظرات اخیر
  اشتراک  
اطلاع رسانی
تانیا موسوی
مهمان
تانیا موسوی

یکی از معضلاتم همینه که فایلهام رو روی چندتا هارد میریزم و بکاپ میگیرم.
بعد همزمان به روز نگه داشتنشون کار سختیه.
الان فهمیدم اینه راهکارش!

دیتا ریکاوری
سرور پرولیانت دی ال 80 نسل 9 اچ پی
ایبوک فالنیک
تک تاک
پادکست
نویسنده مهمان فالنیک
پربازدید ترین مطالب
 • ماه
 • فصل
 • کل
پر بحث ترین ها
استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.