به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

تکنولوژی Container و Docker در سرورهای اچ پی

تکنولوژی Docker

شرکت اچ پی با توجه به رشد محبوبیت نرم افزار مجازی سازی در سطح سیستم عامل (Container)، قرار است سرورهای اچ پی را به Docker Engine مجهز کند. به گفته HP، نرم افزار Docker در صنعت سرور بی همتاست.

تکنولوژی Docker

مدیرعامل شرکت Docker در رویداد HPE Discover به همراه مدیرعامل شرکت HP خانم مگ ویتمن روی صحنه حاضر شد تا درباره این همکاری صحبت کنند. او گفت: “پیش زمینه دسترسی به تکنولوژی Docker روی تمامی سرورها و پلت فرم های همگرای اچ پی باعث می‌شود این شرکت از مزایای این تکنولوژی بهره‌مند شود و در عین حال، مزیت حاصل از سیستم‌های کنونی نیز تقویت می‌شود.” او ادامه داد که این همکاری شامل پلت فرم Docker Datacenter نیز می‌شود و شرکت‌هایی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند، بلافاصله از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند که شامل بیست برابر شدن بهره‌وری در زیرساخت و ۱۳ برابر شدن سرعت انتقال در اپلیکیشن‌ها است.

تکنولوژی Docker

تکنولوژی Container مانند Docker، به توسعه‌گران این امکان را می‌دهد که اپ و مولفه‌های مورد نیاز برای اجرای آن در یک فایل سیستمی کامل کنار هم قرار بگیرند. این مولفه‌ها شامل هر چیزی است که برای اجرا لازم دارد شامل code, runtime, system tools, system libraries. با این روش صرف نظر از محیطی که اپ در آن اجرا می‌شود، اجرای درست اپ گارانتی می‌شود. این نرم افزار یک لایه به لینوکس برای مجازی سازی در سطح سیستم عامل اضافه می‌کند. این نرم افزار، لایه مجازی سازی را در قالب یک اپلیکیشن در سیستم عامل اجرا می‌کند.

تکنولوژی Docker

این دو شرکت اعلام کردند که در زمینه برنامه های فروش و پشتیبانی برای مشتریان HP به خصوص آنهایی که از Docker Datacenter استفاده می‌کنند، با یکدیگر همکاری می‌کنند. HP طراحی و شبیه سازی را برای Docker Container و میکروسرویس های آن فراهم می‌کند. Docker نیز از HPE Linux پشتیبانی کرده و محصولات نرم افزاری و فضای ابری HP را مجهز به Docker  می‌کند. سرورهای HP شامل Apollo، Cloudline و مدل‌های پرولیانت در سه ماهه آخر امسال به Docker مجهز می‌شوند. نرم افزارهای Docker برای استوریج و شبکه سازی نیز بلافاصله در دسترس قرار می‌گیرد.

مشاوره و خرید سرور در فالنیک
فالنیک با دارا بودن سبد کاملی از سرورهای اچ پی و تنها دارنده گارانتی رسمی و معتبر سرور اچ پی در ایران، آماده خدمت‌رسانی جهت مشاوره، فروش و پشتیبانی به مشتریان است. شما می‌توانید قبل از خرید، از کارشناسان فالنیک، مشاوره بگیرید.
مشاوره و خرید سرور

منبع: geekwire.com


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>