به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

Container چیست؟

container چیست

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در تیر ۹۵ نوشته شده بود و در بهمن ۹۸ دوباره بررسی و به‌روز شده است.

Container چیست؟

در یک جمله می‌توان گفت Container یا کانتینر، نرم افزار مجازی سازی در سطح سیستم عامل است. Container، یک بسته نرم افزاری است و شامل هر آن چیزی است که نرم افزار برای اجرا به آن نیاز دارد، مثلا برنامه‌های قابل اجرا که تنظیمات، کتابخانه‌‌ها و System Tools را شامل می‌شود. Container ها مانند برنامه‌های نرم افزاری سنتی که به شما اجازه می‌دهند مستقل از نرم افزارهای دیگر و خود سیستم عامل کار کنید، نصب نمی‌شوند. 

Container با حذف وابستگی‌ها و از بین بردن ناسازگاری‌های نرم افزاری، باعث افزایش بهره‌وری در مرحله‌ توسعه نرم افزار می‌شود.

 

 

container جیست؟

 

Container ها به مشتریان این قابلیت را می‌دهند، تا برنامه‌ها و وابستگی‌های آن‌ها را به صورت یک فرآیند ایزوله شده در سیستم اجرا کنند. تمام اجزای ضروری مورد نیاز یک برنامه به صورت یک image بسته‌بندی می‌شود. image مربوط در یک محیط ایزوله اجرا شده و فضای حافظه، CPU و فضای ذخیره سازی خود را با سیستم عامل به اشتراک نخواهد گذاشت. این عمل موجب می‌شود که فرآیند‌های موجود در Container، قادر به مشاهده‌ سایر فرآیندها در خارج از آن نباشند.

یکی از بزرگترین مزیت‌های استفاده از تکنولوژی Container، سرعت ساخت و راه ‌اندازی بسیار بالای آن‌ها در مقایسه با ماشین مجازی (VM) است. همچنین Container با حذف وابستگی‌ها و از بین بردن ناسازگاری‌های نرم افزاری، باعث افزایش بهره‌وری در مرحله‌ توسعه نرم افزار می‌شود. هر Container، به عنوان یک سرویس مجزا در نظر گرفته می‌شود و در صورت نیاز می‌توان به راحتی آن را به‌روز رسانی کرده و ارتقا داد بدون این که نگران اختلال آن با سایر نرم افزار‌های موجود در سیستم باشیم. همچنین از آنجا که پردازش‌های موجود در Container ایزوله شده است، هر گونه ارتقا یا تغییر در  Container، سایر Container‌ ها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

تکنولوژی Docker

 

نرم افزار HPE Container Platform قرار است در اوایل سال ۲۰۲۰ در دسترس باشد.

 

تکنولوژی Container و Docker در سرورهای اچ پی

مدیرعامل شرکت Docker در رویداد HPE Discover 2016 به همراه مدیرعامل شرکت HP خانم مگ ویتمن روی صحنه حاضر شد تا درباره همکاری اچ پی و داکر صحبت کنند. او گفت: “پیش زمینه دسترسی به تکنولوژی Docker روی تمامی سرورها و پلت فرم های همگرای اچ پی باعث می‌شود این شرکت از مزایای این تکنولوژی بهره‌مند شود و در عین حال، مزیت حاصل از سیستم‌های کنونی نیز تقویت می‌شود.” او ادامه داد که این همکاری شامل پلت فرم Docker Datacenter نیز می‌شود و شرکت‌هایی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند، بلافاصله از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند که شامل بیست برابر شدن بهره‌وری در زیرساخت و ۱۳ برابر شدن سرعت انتقال در اپلیکیشن‌ها است.

تکنولوژی Docker

تکنولوژی Container مانند Docker، به توسعه‌گران این امکان را می‌دهد که اپ و مولفه‌های مورد نیاز برای اجرای آن در یک فایل سیستمی کامل کنار هم قرار بگیرند. این مولفه‌ها شامل هر چیزی است که برای اجرا لازم دارد شامل code و runtime و system tools و system libraries. با این روش صرف نظر از محیطی که اپ در آن اجرا می‌شود، اجرای درست اپ گارانتی می‌شود. این نرم افزار یک لایه به لینوکس برای مجازی سازی در سطح سیستم عامل اضافه می‌کند. این نرم افزار، لایه مجازی سازی را در قالب یک اپلیکیشن در سیستم عامل اجرا می‌کند.

تکنولوژی Docker

اچ پی و داکر اعلام کردند که در زمینه برنامه های فروش و پشتیبانی برای مشتریان HP به خصوص آنهایی که از Docker Datacenter استفاده می‌کنند، با یکدیگر همکاری می‌کنند. HP طراحی و شبیه سازی را برای Docker Container و میکروسرویس های آن فراهم می‌کند. Docker نیز از HPE Linux پشتیبانی کرده و محصولات نرم افزاری و فضای ابری HP را مجهز به Docker  می‌کند. سرورهای HP شامل Apollo، Cloudline و سرور های پرولیانت اچ پی در سه ماهه آخر ۲۰۱۶ به Docker مجهز می‌شوند. نرم افزارهای Docker برای استوریج و شبکه سازی نیز بلافاصله در دسترس قرار می‌گیرد.

 

 

مشاوره و خرید سرور در فالنیک
فالنیک با دارا بودن سبد کاملی از سرورهای اچ پی و تنها دارنده گارانتی رسمی و معتبر سرور اچ پی در ایران، آماده خدمت‌رسانی جهت مشاوره، فروش و پشتیبانی به مشتریان است. شما می‌توانید قبل از خرید، از کارشناسان فالنیک، مشاوره بگیرید.
مشاوره و خرید سرور

 

منبع: dzone.com

 


نویسنده :

  • Avatar ثبت دامنه گفت:

    بسیار عالی

  • استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
    >
    .swin-sc-title.style-2 .title span:after