به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - تماس با فالنیک : 8363-021

آیا نرم‌‌افزار CRM برای کسب و کارهای کوچک مناسب است؟

CRM برای کسب و کارهای کوچک

همه شرکت‌‌های بزرگ زمانی یک کسب و کار کوچک بوده‌‌اند که با تلاش، برنامه‌‌ریزی و اتخاذ تصمیم‌‌های درست به یک سازمان بزرگ تبدیل شده‌‌اند. دلیل اینکه بعضی کسب وکارهای کوچک موفق هستند و روز به روز پیشرفت می‌‌کنند چیست؟

بررسی روند بازار نشان می‌‌دهد، در سال‌‌های اخیر خدمات به مشتری از کیفت و قیمت محصول پیشی گرفته و به یک عامل تعیین کننده در بازار رقابتی میان کسب و کارها تبدیل شده‌ ‌است. یکی از راهکارهای جلب رضایت مشتریان و ارائه صحیح خدمات به آن‌‌ها استفاده از نرم‌‌افزارهای CRM است. همانطور که از اسم نرم‌‌افزار ارتباط با مشتری مشخص است، این نرم‌‌افزار به شما در مدیریت و حفظ مشتریان کمک می‌‌کند.

مهم‌‌ترین دلیل استفاده از نرم‌‌افزار CRM در کسب و کارهای کوچک، توسعه و رشد کسب و کار و افزایش درآمد و سوددهی است. نرم‌‌افزار ارتباط با مشتری با سازمان‌دهی اطلاعات و امکان تحلیل آن‌‌ها، از بی‌‌نظمی و از دست رفتن اطلاعات جلوگیری می‌‌کند.

پیشنهاد مطالعه

بازاریابی و جذب سرنخ:

گام اول برای موفقیت و پیشرفت در هر کسب‌وکاری، بازاریابی و تبلیغات است. با استفاده از لیست‌‌های بازاریابی و کمپین‌‌های تبلیغاتی نرم‌‌افزار CRM، می‌‌توانید به راحتی این امر را پیش ببرید. نهایتا با بررسی نسبت میزان تاثیرگذاری فعالیت‌‌های بازاریابی (تعداد سرنخ های جذب شده) به هزینه‌‌های صرف شده، بهترین روش‌‌های بازاریابی را تشخیص دهید و عمده هزینه و تمرکز خود را صرف این روش‌‌ها کنید. به عبارتی به فعالیت‌‌های تبلیغاتی خود جهت مناسب بدهید. (برای کسب اطلاعات بیشتر، به مقاله چگونه در نرم فزار Microsoft crm کمپین تبلیغاتی تعریف کنیم مراجعه کنید.)

CRM برای کسب و کارهای کوچک

تبدیل سرنخ‌‌ها به مشتری:

گام بعدی، تبدیل سرنخ‌‌های جذب شده به مشتری است، که با پیگیری، تشخیص نیاز مشتری و ارائه صحیح خدمات به مشتری‌‌ها امکان پذیر است. تمامی این موارد را نرم‌‌افزار ارتباط با مشتری برای ما ممکن ساخته. با داشتن یک لیست منظم از سرنخ‌‌ها و ارجاع آن‌‌ها به کارشناسان، مرحله اول یعنی پیگیری به درستی انجام می‌‌شود. طی صحبت با مشتری و ثبت و یادداشت مکالمات، می‌‌توان به صورت دقیق به آنچه مشتری می‌‌خواهد پی برد و نهایتا با ارزیابی کارشناسان و اطلاع آن‌‌ها از این امر، می‌‌توان اطمینان حاصل کرد که خدمات به درستی به مشتری‌‌ها ارائه می‌‌شود.

تبدیل مشتری‌‌ها به مشتریان وفادار:

گام نهایی حفظ مشتری‌‌هاست. هرچه مشتری‌‌های وفادار سازمان ما بیشتر باشد، هزینه‌‌های بازاریابی کمتر می‌‌شود. زیرا نیاز کمتری به جذب مشتری‌‌های جدید است و ما تنها با فروش به مشتری‌‌های وفادار سازمان به سوددهی قابل توجهی دست خواهیم یافت.

نکته بعدی تبلیغ و معرفی شرکت ما از طریق مشتری‌‌هاست. هنگامی که یک مشتری از خدمات و محصول شما راضی باشد، شما را به همکاران و دوستان و آشنایان معرفی خواهد کرد که یکی از تاثیرگذارترین روش‌‌های جذب مشتری است.

CRM برای کسب و کارهای کوچک

 شاید شما فکر کنید کسب و کارهای کوچک نیازی به پیاده‌‌سازی فرایندها را ندارند، ولی اگر از همان ابتدا روندهای شرکت شما تعیین شده باشد و هرکس دقیق وظیفه خود را بداند، کارکنان یاد می‌‌گیرند کار خود را به درستی انجام دهند و این همان کلید موفقیت و پیشرفت کسب و کار شماست.

آخرین و مهم‌‌ترین نکته انتخاب نرم‌‌افزار ارتباط با مشتری مناسب برای کسب و کار شماست. اگر شما کسب و کار کوچکی دارید، بدانید که نباید به دنبال داشتن یک نرم‌‌افزار CRM پیچیده و سنگین باشید و نیاز نیست هزینه اضافه پرداخت کنید. پس شما با خرید نرم‌‌افزار CRM ساده، نسبت به تاثیری که دربلند مدت روی کسب و کار شما خواهد گذاشت، هزینه بسیار کمتری پرداخت خواهید کرد. همچنین کارکنان گیج نمی شوند و سریع‌‌تر کار با نرم‌‌افزار را یاد می‌‌گیرند.

 

نرم افزار Microsoft Dynamics CRM
با نرم افزار Microsoft Dynamics CRM کمتر کار کنید، بیشتر درآمد کسب کنید. با استفاده از این نرم افزار فروش‌تان را افزایش دهید و کسب و کارتان را بهتر مدیریت و کنترل کنید. جهت مشاوره و خرید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید:
مشاوره و خرید


نویسنده :

۶ دیدگاه

 • نعیمه رحمتی گفت:

  هزینه های نرم افزار مایکروسافت به نسبت نرم افزارهای دیگر برای کسب و کارهای کوچک به صرفه هست؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   هزینه های خرید نرم افزار سی آرام مایکروسافت را می توانید با استفاده از سرویس ابری کاهش دهید و دیگر نیازی به خرید سرور و فارسی ساز و یکسرس از ماژول ها به صورت جداگانه نداشته باشید. همچنین با خرید این نرم افزار سرمایه گذاری بلند مدت برای کسب و کار خود انجام دهید.برای کسب اطلاعات درخصوص سرویس ابری به لینک زیر مراجعه فرمایید.

   https://falnic.com/microsoft-crm-cloud-service

 • روزبه گفت:

  با سلام ما در تهیه فرایندهایمان به صورت بهینه به مشکل خوردیم آیا شما فقط نصب نرم افزار را انجام میدهیدیا در این زمینه هم مشاوره میدهید؟

  • ندا ایزدی گفت:

   .
   سلام بله کارشناسان ما به شما در تهیه روند های سازمانی به شما مشاوره می دهند تا پس از تهیه یک RFP بهینه نصب نرم افزار برای شما انجام شود.

   شما می توانید در لینک زیر، درخواست مشاوره خود را ثبت کنید.

   https://falnic.com/crm

 • میلاد حسین پور گفت:

  با سلام من صاحب یک کسب و کار کوچیک هستم که تازه راه افتاده نیاز من پیاده سازی کارهای حسابداری و پیاده سازی فرآیند های شرکتم هست آیا نرم افزار CRM انتخاب درستی هست؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کارهای حساب داری تا حد صدور فاکتور و دفتر دریافت و پرداخت در نرم افزار microsoft crm قابل انجام است ولی گزارشات پیچیده مالی خیر . اگر شما از ابتدای کار خود با نرم افزار CRM شروع کنید در آینده ای خیلی نزدیک شرکت شما رشد زیادی خواهد داشت و فرآیندهای شما بهینه می شود.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  .swin-sc-title.style-2 .title span:after