به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - تماس با فالنیک : 8363-021

کمپین های بازاریابی در CRM

شرکت‌ها برای برقراری تماس‌های موثر با مشتریان خود، نیاز به داشتن لیستی از مشتریان با ویژگی‌های خاص دارند تا بتوانند فعالیت‌های بازارایابی خود را براساس آن‌ها انجام دهند. در این مقاله، نحوه انجام این کار در Microsoft Dynamics CRM را با هم بررسی می‌کنیم.

به قسمت Marketing و سپس Campaign بروید و دکمه New را بزنید.

در قسمت Name، نام کمپین خود را وارد کنید. برای مثال فرض کنید، می‌خواهیم برای نمایشگاه الکامپ 98، به سرنخ‌هایی که در نمایشگاه سال قبل شرکت کرده و هنوز تایید صلاحیت نشده‌اند، ایمیل دعوت نامه ارسال کنید. پس نام کمپین را متناسب با هدف تعیین می‌کنید.

کمپین های بازاریابی در CRM

سپس فیلدهای مربوط به اطلاعات کمپین را که مربوط به پیش بینی است، تکمیل کنید. اگر به اطلاعات دیگری برای کمپین‌های خود نیاز دارید می‌توانید با استفاده از امکان سفارشی سازی، به فرم اضافه کنید.

پس از تعریف کمپین، نوبت به تعریف لیست بازاریابی مرتبط با آن می‌رسد. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید.

کمپین های بازاریابی در CRM

کمپین های بازاریابی در CRM

در فرم جدید، اطلاعات مربوط به لیست بازاریابی را وارد کنید:

کمپین های بازاریابی در CRM

  • در قسمت نوع لیست، با انتخاب لیست داینامیک، امکان انتخاب اعضا، تنها با استفاده از جستجوی ییشرفته امکان پذیر است. زمانی که لیست را ثابت انتخاب می‌کنید، می‌توانید به صورت مستقیم و یا جستجوی پیشرفته، اعضا را به لیست اضافه کنید و یا افرادی که ویژگی خاص دارند از لیست حذف کنید.

برای مثال مذکور، لیست ثابت را انتخاب می‌کنیم.

  • در قسمت مورد هدف در، باید مشخص کنید که می‌خواهید اعضای لیست شما از بین سرنخ‌ها یا اشخاص و یا شرکت‌ها انتخاب شوند. توجه داشته باشید که به‌عنوان مثال، اگر بخواهید سرنخ‌ها و اشخاص را به لیست اضافه کنید، باید لیست‌های مجزا بسازید.

 

ایجاد کمپین سریع در Microsoft Dynamics CRM
فرض کنید می‌خواهید یک کمپین سریع ایجاد کنید و فروش ویژه خود را به مشتریانی که روزهای قبل، از یک محصول خاص خرید کرده‌اند اطلاع دهید. یا اینکه تعدادی از مشتریان که در منطقه‌ای خاص ساکن هستند را از رویدادی خاص با خبر کنید. در این صورت با مطالعه مقاله زیر می‌توانید از کمکی که نرم افزار Microsoft CRM به شما در این رابطه می‌کند مطلع شوید:
بیشتر بخوانید

 

در مثال مذکور، سرنخ تجاری را انتخاب می‌کنیم.

  • در قسمت قفل است، اگر بله را انتخاب کنید، بعدها امکان تغییر اعضای اضافه شده به لیست را خواهید داشت، ولی اگر خیر را انتخاب کنید امکان تغییر نخواهید داشت.
  • پس از تکمیل اطلاعات فرم فهرست بازاریابی و ذخیره آن، می‌توانیم اعضا را به آن اضافه کنیم.

 

کمپین های بازاریابی در CRM

مطابق شکل، چندین امکان برای اضافه کردن اعضا وجود دارد:

1- استفاده از جستجو برای اضافه کردن اعضا: در این حالت، می‌توانید به صورت مجزا افراد را انتخاب کرده و به لیست اضافه کنید.

2- استفاده از جستجوی پیشرفته جهت اضافه کردن اعضا: در این حالت، می‌توانید اعضای دارای یک ویژگی خاص را جستجو کرده و به لیست اضافه کنید.

در مثال مذکور، اگر بخواهیم سرنخ‌هایی که فعالیت تبلغاتی(کمپین) آن‌ها الکامپ 97 است و وضعیت آن‌ها باز است را به لیست اضافه کنیم، مطابق شکل زیر عمل می‌کنیم:

کمپین های بازاریابی در CRM

3- استفاده از جستجوی پیشرفته جهت حذف اعضا: در این حالت می‌توانید اعضای با ویژگی خاص را جستجو کرده و از لیست موجود حذف کنید.

4- استفاده از جستجوی پیشرفته جهت ارزیابی اعضاء: در این حالت می‌توانید اعضایی که به لیست اضافه کرده‌اید را ارزیابی کنید.

پس از انجام موارد بالا می‌توانید فعالیت‌های لازم برای رسیدن به هدف تعیین شده در تعریف کمپین را وارد کنید.

 

نرم افزار Microsoft Dynamics CRM
با نرم افزار Microsoft Dynamics CRM کمتر کار کنید، بیشتر درآمد کسب کنید. با استفاده از این نرم افزار فروش‌تان را افزایش دهید و کسب و کارتان را بهتر مدیریت و کنترل کنید. جهت مشاوره و خرید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید:
مشاوره و خرید

نویسنده :

چگونه در Microsoft Dynamics CRM کمپین های بازاریابی تعریف کنیم؟
1 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی
نکات مهم در ریکاوری و بازیابی اطلاعات
مشاوره و خرید پرینتر اچ پی
ایبوک فالنیک
تک تاک
پادکست
نویسنده مهمان فالنیک
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
عضویت در خبرنامه crm فالنیک

عضویت در خبرنامه crm فالنیک

با عضویت در خبرنامه crm فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.