به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
کارتریج و مواد مصرفی

مشکلات بعد از شارژ کارتریج و سوالات کاربردی شما

مشکلات شارژ کارتریج

در مقاله شارژ کارتریج چیست، با چگونگی شارژ انواع کارتریج آشنا شدیم. شارژ کارتریج با کیفیت‌های متفاوتی در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شارژ کارتریج انجام می‌شود. با توجه به این کیفیت ممکن است بعد از انجام شارژ کارتریج پرینتر سوالات و مشکلاتی در زمینه کیفیت و نوع خروجی پرینترها برای شما به وجود بیاید، مشکلاتی مانند کیفیت نامناسب خروجی چاپگر، ارور و خطای کارتریج، سرعت پایین چاپ و …

در این مطلب فالنیک قصد داریم تعدادی از این سوالات و مشکلات را بیان کنیم. در این صورت می‌توانید تاحدی خودتان در زمان رویارویی با ایراد، مشکل را برطرف کنید. در غیر اینصورت باید از یک کارشناس تعمیر پرینتر کمک بگیرید یا برای خرید کارتریج جدید اقدام کنید. در ادامه مشکلات مختلفی که بعد از شارژ برای کارتریج‌ها بوجود می‌آید را بیان می‌کنیم:

1- علت پرینت کمرنگ چاپگر بعد از شارژ کارتریج

پیش از آغاز بحث، با کلیک روی لینک می‌توانید با کارتریج و قطعات داخلی آن آشنا شوید. اما علت کمرنگ بودن پرینت چاپگر می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، این مشکل منحصر به برند یا مدل خاصی از پرینترها نیست. یکی از مهمترین عواملی که در کمرنگ شدن پرینت شما موثر است، کیفیت پودری است که در کارتریج شما موجود است. پودری که در کارتریج پرینتر ریخته می شود وظیفه چاپ محتوای شما را روی کاغذ دارد. اگر مقدار این پودر از حد لازم آن کمتر شده باشد یا پودر کارتریج کیفیت کافی را نداشته باشد، با خروجی کم رنگ پرینتر مواجه خواهید شد. ممکن است مشکل کمرنگ زدن چاپگر دقیقا بعد از شارژ کارتریج اتفاق افتاده باشد. در این صورت در مرحله اول بررسی هایتان، نوع کاغذ را چک کنید. در صورتی که کاغد غیر استاندارد بود از کاغذ معمولی (۸۰ گرم) استفاده کنید. اگر مشکل شما برطرف شد ایراد از کاغذ بوده و کارتریج سالم است.

در مرحله بعد در بررسی دلیلی کم رنگ پرینت کردن چاپگرتان، در صورت امکان دسترسی، از کارتریج دیگری استفاده کنید، اگر با تعویض کارتریج، ایراد برطرف شد، مشکل از کارتریج بوده است و در صورتی که ایراد باقی ماند احتمالا دستگاه پرینتر شما به مشکل خورده است. برای تست و بررسی پرینتر و کارایی آن می توانید از کارشناسان متخصص در این زمینه استفاده کنید، برای این منظور روی لینک تعمیر پرینتر کلیک کنید تا کارشناسان پرینتر فالنیک با شما تماس بگیرند.

تعمیر پرینتر
شارژ کارتریج در فالنیک
بهترین قیمت شارژ کارتریج پرینتر را با بهترین کیفیت آن از ما بخواهید. قیمت 25 بار شارژ کارتریج در فالنیک معادل یک بار خریدن کارتریج است. این کیفیت را مقایسه کنید.
شارژ کارتریج

2- خطای خالی بودن کارتریج بعد از شارژ کارتریج

این ارور مربوط به چیپست است. در صورتی که دکمه ok را انتخاب کنید و این ارور از بین برود و بتوانید پرینت بگیرید مشکلی وجود نخواهد داشت و به دستگاه و کارتریج هم آسیبی وارد نمی‌کند، ولی در صورتی که امکان پرینت وجود نداشته باشد باید چیپست تعویض شود. بعضی افراد این خطاها را از طریق نرم افزاری روی پرینتر با حذف پیام های هشدار از بین می‌برند، اما باید این نکته را در نظر گرفت که از بین رفتن این هشدار مشکل را برطرف نمی‌کند و ممکن است ندیده گرفتن خطاها به تدریج به دستگاه شما آسیب بزند.بهترین کار کمک گرفتن از متخصصین این حوزه است.

نکته؛ تعویض چیپست در زمان شارژ کارتریج در پرینترهای لیزری لازم است، در غیراین صورت دستگاه چاپگر شما کارتریج را نمی شناسد.بعضی از کارشناسان شارژ کارتریج برای اینکه هزینه مشتری افزایش پیدا نکند این کار را انجام نمی دهند. 

شارژ کارتریج

در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن 9099071843 تماس بگیرید.
از ساعت 8:30 تا 17:30پاسخگوی شما هستیم.

 3- چرا سرعت پرینتر بسیار کند است؟

سرعت پرینت دستگاه هیچ ارتباطی به کارتریج ندارد.

پایین بودن سرعت پردازش کامپیوتر؛ پایین بودن سرعت پردازش کامپیوتر یا دستگاهی که از طریق آن دستور پرینت را ارسال می کنید در کند بودن سرعت پرینت موثر است، چرا که این کندی پردازش باعث می شود اطلاعات با سرعت پایین به بافر پرینتر برسد و کل فرایند را کند کند، سیستم عامل دستگاه خود را بررسی کنید در صورت نیاز ویندوز خود را دوباره نصب کنید، درایورهای مربوط به سیستم‌تان را ارتقا بدهید و دوباره سرعت پرینترتان را چک کنید.
خرابی کابل اتصال به پرینتر؛ پایین بودن سرعت پرینتر می تواند به دلیل مشکلات سخت افزاری در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر هم باشد و در نتیجه دستور پرینت به درستی به چاپگر منتقل نشود. اگر کابل متناسب با پورت USB پرینتر خود دارید، با کابل فعلی جایگزین کنید و سرعت پرینت را دوباره تست کنید.
تعداد دستورات ارسالی به پرینتر را کم کنید؛ در صورتی که چندین فایل برای ارسال به پرینتر دارید، آنها را یکی کنید و به صورت یک فایل برای پرینتر ارسال کنید. پرینتر شما با یک دستور پرینت دویست صفحه ای راحتتر کنار می آید تا با 20 دستور پرینت 10 صفحه ای.
اختلال در عملکرد سخت افزارهای پرینتر؛ فیوزینگ پرینتر، مشکلات درام و… می تواند عاملی برای کند شدن سرعت پرینتر شما باشد، اما این موارد را بید حتما یک کارشناس تعمیر پرینتر بررسی و رفع کند. لطفا از باز کردن قطعات پرینتر بدون داشتن تخصص کافی خودداری کنید.

پیشنهاد مطالعه

4- در دستگاه لیزری رنگی، یکی از کارتریج‌ها استفاده می‌شود. آیا می‌توان فقط همان یک کارتریج را داخل دستگاه قرار داد و پرینت گرفت؟

در پرینترهای لیزری رنگی حتما باید 4 عدد کارتریج داخل دستگاه وجود داشته باشد. اما در صورتی که کارتریج‌های کم مصرف تمام شده باشند و ارور خالی بودن کارتریج بر روی صفحه نمایشگر نشان داده نشود، می‌توان پرینت گرفت ولی در صورتی که کارتریج‌ها ارور بدهند، نمی‌توان پرینت گرفت .

5- آیا با شارژ کارتریج کیفیت آن پایین می‌آید؟

طبیعتا کارتریج اورجینال نسبت به کازتریج شارز شده کیفیت بیشتری خواهد داشت ولی متاسفانه به دلیل بالا بودن قیمت کارتریج اورجینال بیشتر مشتریان کارتریج های خود را شارژ می کنند که البته پودر ، قطعات و طریقه شارژ کردن در کیفیت شارژ کارتریج بی تاثیر نیست به صورت کلی می توان گفت پس از شارژ کارتریج کیفیت کارتریج حدود 20 درصد کاهش می یابد که توصیه می شود در صورتی که حساسیت پرینت بالا باشد (مثلا امور نقشه کشی) از کارتریج های اورجینال استفاده نمایید ولی در صورتی که پرینت خیلی حساس نباشد می توان کارتریج را شارژ نمود که البته شرکت تهران فالنیک شارز کارتریج را با تضمین انجام می دهد.

قیمت کارتریج اصل و طرح فالنیک
هر قدر کیفیت مواد اولیه استفاده شده بالاتر باشد کارتریج با کیفیت‌تری خواهید داشت و در نهایت پرینت پررنگ‌تر و بهتری را دریافت خواهید کرد. فالنیک یکی از با تجربه‌ترین شرکت‌ها در تامین مواد مصرفی پرینترها و خدمات ماشین‌های اداری است. برای خرید کارتریج و دریافت قیمت کارتریج اصل و طرح از فالنیک روی دکمه زیر بزنید
قیمت کارتریج

6- آیا با شارژ کارتریج ظرفیت آن کاهش میابد؟

بنا به مدل کارتریج ها ظرفیت آنها نیز متغیر می باشد در صورت شارژ کارتریج تعداد پرینت آن (البته با استفاده از پودر با کیفیت بالا) حدود 100 تا 200 برگ کاهش میابد که دلیل این امر پودر غیر اورجینالی می باشد که در زمان شارژ استفاده می شود که بنا به نوع پودر تعداد پرینت متغیرمی شود.

7- چند بار می‌توان کارتریج را شارژ کرد؟

شارژ کارتریج و تعداد دفعات آن بسته به میزان کیفیت دلخواه شما دارد، در مورد کارتریج های اصل 15 تا 30 بار قابلیت شارژ وجود دارد اما اگر بهترین کیفیت مد نظر شماست،بهترین کیفیت را تا 10 بار شارژ خواهید داشت. در مورد کارتریج های طرح، تا 12 مرتبه امکان شارژ کارتریج وجود دارد اما بهترین کیفیت پرینت را تا پنج بار شارژ خواهید داشت.

8-آیا نوع شارژ کارتریج روی کیفیت چاپ موثر است؟

شرکت های مختلف تولید یا مونتاژ کارتریج، کیفیت های متنوعی را ارائه می دهند. شارژ کارتریج های با کیفیت می توانند در حد کارتریج های اصل کیفیت خوبی را در پرینت فایل ها داشته باشند، ماندگاری این کارتریج ها هم به صرفه تر است.

چرا در هنگام شارژ کارتریج درام هم باید تعویض شود؟

درام‌هایی که به صورت جدا از کارتریج هستند، دوام بالاتری نسبت به درام هایی که بر روی کارتریج سوار هستند دارند، معمولا درام‌های جدا پس از ۳ الی ۴ بار شارژ کارتریج نیاز به تعویض دارند، در صورتی که درام هایی که بر روی کارتریج سوار هستند، پس از هر ۲ بار شارژ باید تعویض شود. برای اطلاع بیشتر در زمینه تعویض درام در زمان شارژ کارتریج، روی این لینک کلیک کنید: چرا در هنگام شارژ کارتریج درام هم باید تعویض شود؟

9- آیا شارژ کارتریج به دستگاه آسیب می رساند؟

طبیعتا کارتریج اورجینال نسبت به کارتریج شارژ شده مطمئن تر می باشد ولی با توجه به هزینه بالای کارتریج اورجینال شارژ کارتریج همراه با تضمین تهران فالنیک مقرون به صرفه می باشد.ولی در خصوص پرینتر های گارانتی با ضمانت تهران فالنیک در صورت ایجاد اختلال در پرینتر به وسیله شارژ کارتریج دستگاه پرینتر از گارانتی خارج شده .

نکته: در دستگاه‌های جوهری نیز شرایط به همین شکل است.

در این مطلب سعی کردیم تمام مشکلاتی که ممکن است بعد از شارژ کارتریج اتفاق بیافتد را بیان کنیم. در صورتی‌که با راه حل‌های اعلام شده مشکل برطرف نشود باید برای خرید کارتریج hp یا سایر برندها که با پرینتر شما سازگار است اقدام کنید. می‌توانید برای دریافت قیمت کارتریج و مشاوره رایگان با شماره 02154591977 تماس بگیرید و از کارشناسان ما کمک بگیرید.

خرید و دریافت قیمت کارتریج hp با فالنیک
هر قدر کیفیت مواد اولیه استفاده شده بالاتر باشد کارتریج با کیفیت‌تری خواهید داشت و در نهایت پرینت پررنگ‌تر و بهتری را دریافت خواهید کرد. فالنیک یکی از با تجربه‌ترین شرکت‌ها در تامین مواد مصرفی پرینترها و خدمات ماشین‌های اداری است. برای خرید کارتریج hp و دریافت قیمت کارتریج hp اصل و طرح از فالنیک روی دکمه زیر بزنید
کارتریج hp
4.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫121 دیدگاه ها

 1. باسلام
  پرینتر HP MFP 179 fnw دارم شارژ کاتریج انجام دادم پرینت نمیگیره ارور لو تونر میده چطور درستش کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

 2. سلام بنده پرینتر اپسون l110 دارم اخطار به پایان رسیدن جوهر را میدهد در حالی که داخل تانک جوهر پر هست با تشکر

 3. سلام
  پرینتر پیغام black low میده مشکل چیست
  و یا اینکه چیز دیگه ای رو پرینت میگیره

 4. سلام سوالی داشتم از حضورتان اگر کمک کنید ممنون میشوم
  کارتریج کانن ip 2600 را شارژ کردم و با اینکه تمام مراحل print و حرکت کاغذ و چاپ انجام میشود ولی متاسفانه روی کاغذ چیزی چاپ نمیشود و سفید میماند. لطفاً راهنمائی بفرمایید.

 5. سلام
  من پرینتر برادر مدل 2540dw دارم
  بعد از شارژ کارتریج
  صفحه چاپ شده کامل پرینت نمیشه و سایه میندازه تو صفحه.مشکل از چیه

 6. سلام خدا قوت بنده ی کارتریج cl 446 شارژ کردم ولی جوهر از هد بیرون میزنه دلیلشو میشه توضیح بدین تشکر

 7. سلام
  پرینتر HP MFP M28a دارم بعد اینکه نوشت کارتریج خیلی کم است و چراغش روی پرینتر روشن شد، بردم برای شارژ. (اولین بار هست شارژ می کنم). بعد شارژ بازهم چراغ روشن است و هموم آلارم رو میده
  به نظرتون چه ایرادی داره
  تازه خریدم خیلی هم استفاده نمی کنم

  1. درود بر شما
   مجید عزیز، اگر با وجود چراغ روشن پرینتر، بدون هیچ مشکلی از دستگاه استفاده می‌کنید، پس مشکل خاصی در پرینتر وجود ندارد و نباید به آن توجه کنید.
   اگر چراغ روشن بود و پروسه پرینت انجام نمی‌شد، این یعنی شارژ کارتریج به درستی انجام نگرفته و پرینتر نمی‌تواند کارتریج را شناسایی کند. در اغلب موارد این مشکل به دلیل، عدم تعویض چیپست در کارتریج رخ می‌دهد.
   موفق باشید

 8. سلام من پرینتر hp laser jet pro m12 a دارم کارتریجم رو شارژ کردم ولی هنوز خیلی کم رنگ پرینت میگیره مشکل چیه؟ چیکار کنم؟

  1. باسلام
   آیدای عزیز، با هربار شارژ کارتریج از کیفیت کپی‌ها کاسته می‌شود. با این حال کیفیت تونر بکار رفته در شارژ نیز بی‌تاثیر نیست. از کیفیت جوهر اطمینان حاصل کنید. تنطیمات پرینتر را بررسی و dpi را در محدوده ۷۴ تا ۲۴۰۰ قرار دهید. اگر کیفیت پرینت‌ها برایتان اهمیت دارد لازم است کارتریج تعویض شود. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به صفحه تعمیر پرینتر، فرم درخواست مشاوره را پر و یا با شماره تلفن 02154591919 درخواست خود را ثبت کنید.

 9. سلام بعد من پرینتر کانون mg2540s دارم و بعد از شارژ کارتریج متوجه شدم رنگ هارو اشتباه تزریق کردم چیکار میتونم بکنم؟

  1. باسلام
   دوست عزیز، شما می‌توانید مجدد با سورنگ رنگ اشتباه را بکشید و رنگ اصلی را تزریق کنید و چاپ بزنید تا رنگ اصلی درست شود.

 10. با سلام
  بعداز شارژکارتریج همچنان چراغ کارتریج روشن است ولی پرینت میگیره،همچنین درپرینت چند نقطه عمودی میزاره.مشکل کجاست
  پرینترhp1320

  1. با سلام
   دوست عزیز، چیپ و درام کارتریج شما دچار مشکل شده و باید تعویض شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کارتریج خود را در سایت ثبت کنید.

 11. سلام من کپی شارپ 5516 دارم سرویسش کردم پنبه کنار درام جهت مخالف چرخ دنده ها از بین رفت الان کاغذ بلند نمیکنه فک میکنم درام نمیچرخه راهنمایی می کنید؟

  1. با سلام
   دوست عزیز؛ پرینتر شما باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

دکمه بازگشت به بالا