به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

مشکلات بعد از شارژ کارتریج و سوالات کاربردی شما

مشکلات شارژ کارتریج

در مقاله شارژ کارتریج چیست، با چگونگی شارژ انواع کارتریج آشنا شدیم، شارژ کارتریج با کیفیت های متفاوتی در شرکت های ارائه دهنده خدمات شارژ کارتریج انجام می شود، با توجه به این کیفیت ممکن است بعد از انجام شارژ کارتریج پرینتر سوالات و مشکلاتی در زمینه کیفیت و نوع خروجی پرینترها برای شما به وجود بیاید، مشکلاتی مانند کیفیت نامناسب خروجی چاپگر، ارور و خطای کارتریج، سرعت پایین چاپ و…. در این صفحه ما تعدادی از این سوالات و مشکلات را بیان کرده ایم، در صورتی که پاسخ سوال یا مشکل خود را در این صفحه پیدا نکردید کافیست در بخش نظرات سوالات خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان بخش کارتریج و موارد مصرفی فالنیک پاسخ را برای شما ارسال کنند:

۱- علت پرینت کمرنگ چاپگر بعد از شارژ کارتریج

علت کمرنگ بودن پرینت چاپگر می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، این مشکل منحصر به برند یا مدل خاصی از پرینترها نیست. یکی از مهمترین عواملی که در کمرنگ شدن پرینت شما موثر است، کیفیت پودری است که در کارتریج شما موجود است. پودری که در کارتریج پرینتر ریخته می شود وظیفه چاپ محتوای شما را روی کاغذ دارد. اگر مقدار این پودر از حد لازم آن کمتر شده باشد یا پودر کارتریج کیفیت کافی را نداشته باشد، با خروجی کم رنگ پرینتر مواجه خواهید شد. ممکن است مشکل کمرنگ زدن چاپگر دقیقا بعد از شارژ کارتریج اتفاق افتاده باشد. در این صورت در مرحله اول بررسی هایتان، نوع کاغذ را چک کنید. در صورتی که کاغد غیر استاندارد بود از کاغذ معمولی (۸۰ گرم) استفاده کنید. اگر مشکل شما برطرف شد ایراد از کاغذ بوده و کارتریج سالم است.

در مرحله بعد در بررسی دلیلی کم رنگ پرینت کردن چاپگرتان، در صورت امکان دسترسی، از کارتریج دیگری استفاده کنید، اگر با تعویض کارتریج، ایراد برطرف شد، مشکل از کارتریج بوده است و در صورتی که ایراد باقی ماند احتمالا دستگاه پرینتر شما به مشکل خورده است. برای تست و بررسی پرینتر و کارایی آن می توانید از کارشناسان متخصص در این زمینه استفاده کنید، برای این منظور روی لینک تعمیر پرینتر کلیک کنید تا کارشناسان پرینتر فالنیک با شما تماس بگیرند.

تعمیر پرینتر

۲- خطای خالی بودن کارتریج بعد از شارژ کارتریج

این ارور مربوط به چیپست است. در صورتی که دکمه ok را انتخاب کنید و این ارور از بین برود و بتوانید پرینت بگیرید مشکلی وجود نخواهد داشت و به دستگاه و کارتریج هم آسیبی وارد نمی‌کند، ولی در صورتی که امکان پرینت وجود نداشته باشد باید چیپست تعویض شود. بعضی افراد این خطاها را از طریق نرم افزاری روی پرینتر با حذف پیام های هشدار از بین می‌برند، اما باید این نکته را در نظر گرفت که از بین رفتن این هشدار مشکل را برطرف نمی‌کند و ممکن است ندیده گرفتن خطاها به تدریج به دستگاه شما آسیب بزند.بهترین کار کمک گرفتن از متخصصین این حوزه است.

نکته؛ تعویض چیپست در زمان شارژ کارتریج در پرینترهای لیزری لازم است، در غیراین صورت دستگاه چاپگر شما کارتریج را نمی شناسد.بعضی از کارشناسان شارژ کارتریج برای اینکه هزینه مشتری افزایش پیدا نکند این کار را انجام نمی دهند. 

شارژ کارتریج

 ۳- چرا سرعت پرینتر بسیار کند است

سرعت پرینت دستگاه هیچ ارتباطی به کارتریج ندارد.

پایین بودن سرعت پردازش کامپیوتر؛ پایین بودن سرعت پردازش کامپیوتر یا دستگاهی که از طریق آن دستور پرینت را ارسال می کنید در کند بودن سرعت پرینت موثر است، چرا که این کندی پردازش باعث می شود اطلاعات با سرعت پایین به بافر پرینتر برسد و کل فرایند را کند کند، سیستم عامل دستگاه خود را بررسی کنید در صورت نیاز ویندوز خود را دوباره نصب کنید، درایورهای مربوط به سیستم‌تان را ارتقا بدهید و دوباره سرعت پرینترتان را چک کنید.
خرابی کابل اتصال به پرینتر؛ پایین بودن سرعت پرینتر می تواند به دلیل مشکلات سخت افزاری در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر هم باشد و در نتیجه دستور پرینت به درستی به چاپگر منتقل نشود. اگر کابل متناسب با پورت USB پرینتر خود دارید، با کابل فعلی جایگزین کنید و سرعت پرینت را دوباره تست کنید.
تعداد دستورات ارسالی به پرینتر را کم کنید؛ در صورتی که چندین فایل برای ارسال به پرینتر دارید، آنها را یکی کنید و به صورت یک فایل برای پرینتر ارسال کنید. پرینتر شما با یک دستور پرینت دویست صفحه ای راحتتر کنار می آید تا با ۲۰ دستور پرینت ۱۰ صفحه ای.
اختلال در عملکرد سخت افزارهای پرینتر؛ فیوزینگ پرینتر، مشکلات درام و… می تواند عاملی برای کند شدن سرعت پرینتر شما باشد، اما این موارد را بید حتما یک کارشناس تعمیر پرینتر بررسی و رفع کند. لطفا از باز کردن قطعات پرینتر بدون داشتن تخصص کافی خودداری کنید.

۴- در دستگاه لیزری رنگی، یکی از کارتریج‌ها استفاده می‌شود. آیا می‌توان فقط همان یک کارتریج را داخل دستگاه قرار داد و پرینت گرفت؟

در پرینترهای لیزری رنگی حتما باید ۴ عدد کارتریج داخل دستگاه وجود داشته باشد. اما در صورتی که کارتریج‌های کم مصرف تمام شده باشند و ارور خالی بودن کارتریج بر روی صفحه نمایشگر نشان داده نشود، می‌توان پرینت گرفت ولی در صورتی که کارتریج‌ها ارور بدهند، نمی‌توان پرینت گرفت .

۵- آیا با شارژ کارتریج کیفیت آن پایین می آید؟

طبیعتا کارتریج اورجینال نسبت به کازتریج شارز شده کیفیت بیشتری خواهد داشت ولی متاسفانه به دلیل بالا بودن قیمت کارتریج اورجینال بیشتر مشتریان کارتریج های خود را شارژ می کنند که البته پودر ، قطعات و طریقه شارژ کردن در کیفیت شارژ کارتریج بی تاثیر نیست به صورت کلی می توان گفت پس از شارژ کارتریج کیفیت کارتریج حدود ۲۰ درصد کاهش می یابد که توصیه می شود در صورتی که حساسیت پرینت بالا باشد (مثلا امور نقشه کشی) از کارتریج های اورجینال استفاده نمایید ولی در صورتی که پرینت خیلی حساس نباشد می توان کارتریج را شارژ نمود که البته شرکت تهران فالنیک شارز کارتریج را با تضمین انجام می دهد.

۶- آیا با شارژ کارتریج ظرفیت آن کاهش میابد؟

بنا به مدل کارتریج ها ظرفیت آنها نیز متغیر می باشد در صورت شارژ کارتریج تعداد پرینت آن (البته با استفاده از پودر با کیفیت بالا) حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ برگ کاهش میابد که دلیل این امر پودر غیر اورجینالی می باشد که در زمان شارژ استفاده می شود که بنا به نوع پودر تعداد پرینت متغیرمی شود.

۷- چند بار میتوان کارتریج را شارژ کرد?

شارژ کارتریج و تعداد دفعات آن بسته به میزان کیفیت دلخواه شما دارد، در مورد کارتریج های اصل ۱۵ تا ۳۰ بار قابلیت شارژ وجود دارد اما اگر بهترین کیفیت مد نظر شماست،بهترین کیفیت را تا ۱۰ بار شارژ خواهید داشت. در مورد کارتریج های طرح، تا ۱۲ مرتبه امکان شارژ کارتریج وجود دارد اما بهترین کیفیت پرینت را تا پنج بار شارژ خواهید داشت.

۸-آیا نوع شارژ کارتریج روی کیفیت چاپ موثر است؟

شرکت های مختلف تولید یا مونتاژ کارتریج، کیفیت های متنوعی را ارائه می دهند. شارژ کارتریج های با کیفیت می توانند در حد کارتریج های اصل کیفیت خوبی را در پرینت فایل ها داشته باشند، ماندگاری این کارتریج ها هم به صرفه تر است.

چرا در هنگام شارژ کارتریج درام هم باید تعویض شود؟

درام‌هایی که به صورت جدا از کارتریج هستند، دوام بالاتری نسبت به درام هایی که بر روی کارتریج سوار هستند دارند، معمولا درام‌های جدا پس از ۳ الی ۴ بار شارژ کارتریج نیاز به تعویض دارند، در صورتی که درام هایی که بر روی کارتریج سوار هستند، پس از هر ۲ بار شارژ باید تعویض شود. برای اطلاع بیشتر در زمینه تعویض درام در زمان شارژ کارتریج، روی این لینک کلیک کنید: چرا در هنگام شارژ کارتریج درام هم باید تعویض شود؟

۹- آیا شارژ کارتریج به دستگاه آسیب می رساند؟

طبیعتا کارتریج اورجینال نسبت به کارتریج شارژ شده مطمئن تر می باشد ولی با توجه به هزینه بالای کارتریج اورجینال شارژ کارتریج همراه با تضمین تهران فالنیک مقرون به صرفه می باشد.ولی در خصوص پرینتر های گارانتی با ضمانت تهران فالنیک در صورت ایجاد اختلال در پرینتر به وسیله شارژ کارتریج دستگاه پرینتر از گارانتی خارج شده .

نکته: در دستگاه‌های جوهری نیز شرایط به همین شکل است.

در صورت تصمیم به خرید کارتریج جدید(کارتریج اصل یا طرح) میتوانید در لینک زیر اطلاعات کامل را از کارشناسان فالنیک دریافت کنید:

خرید کارتریج

شماره تماس واحد خدمات شارژ کارتریج: ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۸۶


نویسنده :

70
دیدگاه تان را بنویسید

avatar
34 نظرات
36 تعداد پاسخها
2 دنبال کنندگان
 
پربازدیدترین کامنت
پرامتیاز ترین کامنت
28 نویسندگان نظرات
فروزان هدایتگرندا ایزدیسید علیرضاکانونیکامران سید منشانعلیرضا نظرات اخیر
  اشتراک  
اطلاع رسانی
پاک طینت
مهمان
پاک طینت

سلام با تشکر از سایت خوب شما
من چند روز پیش شارژ کاتریج انجام دادم اما خب الان دیگه پرینترم پرینت نمیگیره و به من ارور خالی بودن میده
من نمیدونم مشکل از جاست
ممنون میشم راهنماییم کنید و پاسخ رو به ایمیلم بفرستید ممنونم از شما

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

ارور موجود از چیپست کارتریج است. در صورتی که چیپست را تعویض کنید مشکل برطرف خواهد شد.

ایلیا میری
مهمان
ایلیا میری

میتونید بگید حدودا قیمت کارتریج اورجینال اچ پی چقدره ؟؟؟ اصلا جایی هست که کارتریج اصل اچ پی بفروشه؟

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام
قیمت های کارتریج های اچ پی با توجه به مدل آنها متفاوت است.

شما میتوانید برای خرید کارتریج، به فروشگاه اینترنتی پرینت فید مراجعه کنید.

https://printfeed.org

میرسلطانی
مهمان
میرسلطانی

من فک میکنم که دتسگاه من خودش هم سرعت پردازشش کم شده یعنی اول فک میکردم شاید کارتریج خوب براش نخریدم اما حتی بعد از خرید کارتریج اصل هم مشکل داره راهی هست بشه پرینترو سرویس کرد؟ منظورم سرویس و تعمیر در محله چون نمیخوام پرینترمو بدم بیرون معلوم نیست چیکار میکنن میخوام جلوی چشم خودم تعمیر شه

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

احتمال دارد دستگاه شما دچار اختلالات سخت افزاری شده باشد. شما میتوانید برای تعمیر پرینتر در محل خود، به سامانه آچارباز مراجعه کنید.

کوروش برزگر
مهمان
کوروش برزگر

کارتریج طرح خب قیمت بهتری داره ولی نمیشه کیفیت چاپ کارتریج اصل رو نادیده گرفت خدایی…انتخاب سخته بینشون…مثلا یه شرکت با حجم کاری متوسط باید کارتریج اصل بگیره یا طرح؟ با توجه به اینکه خب کارتریج اصل خیلی بالاس قیمتش

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

در زمینه خرید کارتریج بهتر است با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

حمید رضا
مهمان
حمید رضا

آیا پایین بودن سرعت پرینتر ربطی به پر بودن حافظه پرینتر داره؟ اگر جواب بله است میشه راه حلی بدید برای پاک کردن حافظه پرینتر ممنون میشم راهنمایی کنید؟

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

پایین بودن سرعت پرینتر دلایلی مانند مدل دستگاه نوع کاغذ مورد استفاده و فایل مورد چاپ بستگی دارد و پرینتر حافظه ای برای پاک کردن ندارد و با خاموش و روشن شدن دستگاه به حالت عادی بر میگردد.

علیرضا
مهمان
علیرضا

سلام من کارتریج رو شارژ کردم ول ی دکمه قرمز شارژ همچنان روشن است علتش چیه؟ چاپگرم مدلش ۲۱۶۰ سامسونگ هستش

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

چیپ کارتریج نیز باید تعویض شود. شما میتوانید برای تعمیر کارتریج در محل خود، از سامانه آچارباز کمک بگیرید.

کامران سید منشان
مهمان
کامران سید منشان

کارتریج اصل از چه نظری با کارتریج طرح تفاوت داره؟

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

از نظر کیفیت و ساختار فیزیکی متفاوت است در کارتریج های اورجینال از قطعات و تونر اورجینال استفاده می شود.

سید علیرضاکانونی
مهمان
سید علیرضاکانونی

من کارتریجمو تازه شارژ کردم فرداش پرینترم به من خطای خالی بودن کارتریج بعد از شارژ کارتریج رو داد الان دیگه نیست یکی دو روزه که اصلا نمیبینم ولی خب نگران شدم نکنه دستگاهم خراب شده خب چون گرونم هست نمیشه شوخی گرفت شما امکان تعمیر پرینتر لیزری اچ پی رو دارید؟

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

به احتمال زیاد چیپست کارتریج باید تعویض شود. شما می توانید برای تعویض چیپست کارتریج، آن را به شرکت فالنیک منتقل کنید. همچنین می توانید برای تعمیر کارتریج در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

فروزان هدایتگر
مهمان
فروزان هدایتگر

کارتریج اصل مزایا زیاد داره اما خب به همون نسبت قیمتش هم بالاست مخصوصا وقتی که کارتریج پرینتر جوهری باشه!!!!

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.

عضویت در خبرنامه فالنیک

15000 تومان هدیه اولین خرید کارتریج

با عضویت در خبرنامه فالنیک (ایران اچ پی)

- ارسال رایگان

- تخفیفات شگفت انگیز

- تضمین بهترین قیمت

تبریک ،شما با موفقیت در خبرنامه فالنیک عضو شدید.