به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - تماس با فالنیک : 8363-021

مشکلات بعد از شارژ کارتریج و سوالات کاربردی شما

مشکلات شارژ کارتریج

در مقاله شارژ کارتریج چیست، با چگونگی شارژ انواع کارتریج آشنا شدیم، شارژ کارتریج با کیفیت‌های متفاوتی در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شارژ کارتریج انجام می شود، با توجه به این کیفیت ممکن است بعد از انجام شارژ کارتریج پرینتر سوالات و مشکلاتی در زمینه کیفیت و نوع خروجی پرینترها برای شما به وجود بیاید، مشکلاتی مانند کیفیت نامناسب خروجی چاپگر، ارور و خطای کارتریج، سرعت پایین چاپ و…. در این صفحه ما تعدادی از این سوالات و مشکلات را بیان کرده ایم، در صورتی که پاسخ سوال یا مشکل خود را در این صفحه پیدا نکردید کافیست در بخش نظرات سوالات خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان بخش کارتریج و موارد مصرفی فالنیک پاسخ را برای شما ارسال کنند:

۱- علت پرینت کمرنگ چاپگر بعد از شارژ کارتریج

علت کمرنگ بودن پرینت چاپگر می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، این مشکل منحصر به برند یا مدل خاصی از پرینترها نیست. یکی از مهمترین عواملی که در کمرنگ شدن پرینت شما موثر است، کیفیت پودری است که در کارتریج شما موجود است. پودری که در کارتریج پرینتر ریخته می شود وظیفه چاپ محتوای شما را روی کاغذ دارد. اگر مقدار این پودر از حد لازم آن کمتر شده باشد یا پودر کارتریج کیفیت کافی را نداشته باشد، با خروجی کم رنگ پرینتر مواجه خواهید شد. ممکن است مشکل کمرنگ زدن چاپگر دقیقا بعد از شارژ کارتریج اتفاق افتاده باشد. در این صورت در مرحله اول بررسی هایتان، نوع کاغذ را چک کنید. در صورتی که کاغد غیر استاندارد بود از کاغذ معمولی (۸۰ گرم) استفاده کنید. اگر مشکل شما برطرف شد ایراد از کاغذ بوده و کارتریج سالم است.

در مرحله بعد در بررسی دلیلی کم رنگ پرینت کردن چاپگرتان، در صورت امکان دسترسی، از کارتریج دیگری استفاده کنید، اگر با تعویض کارتریج، ایراد برطرف شد، مشکل از کارتریج بوده است و در صورتی که ایراد باقی ماند احتمالا دستگاه پرینتر شما به مشکل خورده است. برای تست و بررسی پرینتر و کارایی آن می توانید از کارشناسان متخصص در این زمینه استفاده کنید، برای این منظور روی لینک تعمیر پرینتر کلیک کنید تا کارشناسان پرینتر فالنیک با شما تماس بگیرند.

تعمیر پرینتر

۲- خطای خالی بودن کارتریج بعد از شارژ کارتریج

این ارور مربوط به چیپست است. در صورتی که دکمه ok را انتخاب کنید و این ارور از بین برود و بتوانید پرینت بگیرید مشکلی وجود نخواهد داشت و به دستگاه و کارتریج هم آسیبی وارد نمی‌کند، ولی در صورتی که امکان پرینت وجود نداشته باشد باید چیپست تعویض شود. بعضی افراد این خطاها را از طریق نرم افزاری روی پرینتر با حذف پیام های هشدار از بین می‌برند، اما باید این نکته را در نظر گرفت که از بین رفتن این هشدار مشکل را برطرف نمی‌کند و ممکن است ندیده گرفتن خطاها به تدریج به دستگاه شما آسیب بزند.بهترین کار کمک گرفتن از متخصصین این حوزه است.


در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۰۹۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.

نکته؛ تعویض چیپست در زمان شارژ کارتریج در پرینترهای لیزری لازم است، در غیراین صورت دستگاه چاپگر شما کارتریج را نمی شناسد.بعضی از کارشناسان شارژ کارتریج برای اینکه هزینه مشتری افزایش پیدا نکند این کار را انجام نمی دهند. 

شارژ کارتریج

 ۳- چرا سرعت پرینتر بسیار کند است؟

سرعت پرینت دستگاه هیچ ارتباطی به کارتریج ندارد.

پایین بودن سرعت پردازش کامپیوتر؛ پایین بودن سرعت پردازش کامپیوتر یا دستگاهی که از طریق آن دستور پرینت را ارسال می کنید در کند بودن سرعت پرینت موثر است، چرا که این کندی پردازش باعث می شود اطلاعات با سرعت پایین به بافر پرینتر برسد و کل فرایند را کند کند، سیستم عامل دستگاه خود را بررسی کنید در صورت نیاز ویندوز خود را دوباره نصب کنید، درایورهای مربوط به سیستم‌تان را ارتقا بدهید و دوباره سرعت پرینترتان را چک کنید.
خرابی کابل اتصال به پرینتر؛ پایین بودن سرعت پرینتر می تواند به دلیل مشکلات سخت افزاری در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر هم باشد و در نتیجه دستور پرینت به درستی به چاپگر منتقل نشود. اگر کابل متناسب با پورت USB پرینتر خود دارید، با کابل فعلی جایگزین کنید و سرعت پرینت را دوباره تست کنید.
تعداد دستورات ارسالی به پرینتر را کم کنید؛ در صورتی که چندین فایل برای ارسال به پرینتر دارید، آنها را یکی کنید و به صورت یک فایل برای پرینتر ارسال کنید. پرینتر شما با یک دستور پرینت دویست صفحه ای راحتتر کنار می آید تا با ۲۰ دستور پرینت ۱۰ صفحه ای.
اختلال در عملکرد سخت افزارهای پرینتر؛ فیوزینگ پرینتر، مشکلات درام و… می تواند عاملی برای کند شدن سرعت پرینتر شما باشد، اما این موارد را بید حتما یک کارشناس تعمیر پرینتر بررسی و رفع کند. لطفا از باز کردن قطعات پرینتر بدون داشتن تخصص کافی خودداری کنید.

۴- در دستگاه لیزری رنگی، یکی از کارتریج‌ها استفاده می‌شود. آیا می‌توان فقط همان یک کارتریج را داخل دستگاه قرار داد و پرینت گرفت؟

در پرینترهای لیزری رنگی حتما باید ۴ عدد کارتریج داخل دستگاه وجود داشته باشد. اما در صورتی که کارتریج‌های کم مصرف تمام شده باشند و ارور خالی بودن کارتریج بر روی صفحه نمایشگر نشان داده نشود، می‌توان پرینت گرفت ولی در صورتی که کارتریج‌ها ارور بدهند، نمی‌توان پرینت گرفت .

۵- آیا با شارژ کارتریج کیفیت آن پایین می‌آید؟

طبیعتا کارتریج اورجینال نسبت به کازتریج شارز شده کیفیت بیشتری خواهد داشت ولی متاسفانه به دلیل بالا بودن قیمت کارتریج اورجینال بیشتر مشتریان کارتریج های خود را شارژ می کنند که البته پودر ، قطعات و طریقه شارژ کردن در کیفیت شارژ کارتریج بی تاثیر نیست به صورت کلی می توان گفت پس از شارژ کارتریج کیفیت کارتریج حدود ۲۰ درصد کاهش می یابد که توصیه می شود در صورتی که حساسیت پرینت بالا باشد (مثلا امور نقشه کشی) از کارتریج های اورجینال استفاده نمایید ولی در صورتی که پرینت خیلی حساس نباشد می توان کارتریج را شارژ نمود که البته شرکت تهران فالنیک شارز کارتریج را با تضمین انجام می دهد.

۶- آیا با شارژ کارتریج ظرفیت آن کاهش میابد؟

بنا به مدل کارتریج ها ظرفیت آنها نیز متغیر می باشد در صورت شارژ کارتریج تعداد پرینت آن (البته با استفاده از پودر با کیفیت بالا) حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ برگ کاهش میابد که دلیل این امر پودر غیر اورجینالی می باشد که در زمان شارژ استفاده می شود که بنا به نوع پودر تعداد پرینت متغیرمی شود.

۷- چند بار می‌توان کارتریج را شارژ کرد؟

شارژ کارتریج و تعداد دفعات آن بسته به میزان کیفیت دلخواه شما دارد، در مورد کارتریج های اصل ۱۵ تا ۳۰ بار قابلیت شارژ وجود دارد اما اگر بهترین کیفیت مد نظر شماست،بهترین کیفیت را تا ۱۰ بار شارژ خواهید داشت. در مورد کارتریج های طرح، تا ۱۲ مرتبه امکان شارژ کارتریج وجود دارد اما بهترین کیفیت پرینت را تا پنج بار شارژ خواهید داشت.

۸-آیا نوع شارژ کارتریج روی کیفیت چاپ موثر است؟

شرکت های مختلف تولید یا مونتاژ کارتریج، کیفیت های متنوعی را ارائه می دهند. شارژ کارتریج های با کیفیت می توانند در حد کارتریج های اصل کیفیت خوبی را در پرینت فایل ها داشته باشند، ماندگاری این کارتریج ها هم به صرفه تر است.

چرا در هنگام شارژ کارتریج درام هم باید تعویض شود؟

درام‌هایی که به صورت جدا از کارتریج هستند، دوام بالاتری نسبت به درام هایی که بر روی کارتریج سوار هستند دارند، معمولا درام‌های جدا پس از ۳ الی ۴ بار شارژ کارتریج نیاز به تعویض دارند، در صورتی که درام هایی که بر روی کارتریج سوار هستند، پس از هر ۲ بار شارژ باید تعویض شود. برای اطلاع بیشتر در زمینه تعویض درام در زمان شارژ کارتریج، روی این لینک کلیک کنید: چرا در هنگام شارژ کارتریج درام هم باید تعویض شود؟

۹- آیا شارژ کارتریج به دستگاه آسیب می رساند؟

طبیعتا کارتریج اورجینال نسبت به کارتریج شارژ شده مطمئن تر می باشد ولی با توجه به هزینه بالای کارتریج اورجینال شارژ کارتریج همراه با تضمین تهران فالنیک مقرون به صرفه می باشد.ولی در خصوص پرینتر های گارانتی با ضمانت تهران فالنیک در صورت ایجاد اختلال در پرینتر به وسیله شارژ کارتریج دستگاه پرینتر از گارانتی خارج شده .

نکته: در دستگاه‌های جوهری نیز شرایط به همین شکل است.

در صورت تصمیم به خرید کارتریج جدید(کارتریج اصل یا طرح) می‌توانید در لینک زیر اطلاعات کامل را از کارشناسان فالنیک دریافت کنید:

خرید کارتریج

شماره تماس واحد خدمات شارژ کارتریج: ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۸۶

خدمات شارژ کارتریج فالنیک
بهترین قیمت شارژ کارتریج را برای بهترین کیفیت آن بخواهید، ۲۵ بار شارژ کارتریج در فالنیک معادل یک بار خرید کارتریج است. این کیفیت را مقایسه کنید.
خدمات شارژ کارتریج

نویسنده :

۱۱۳ دیدگاه

 • امیر گفت:

  سلام خدا قوت بنده ی کارتریج cl 446 شارژ کردم ولی جوهر از هد بیرون میزنه دلیلشو میشه توضیح بدین تشکر

 • مجید گفت:

  سلام
  پرینتر HP MFP M28a دارم بعد اینکه نوشت کارتریج خیلی کم است و چراغش روی پرینتر روشن شد، بردم برای شارژ. (اولین بار هست شارژ می کنم). بعد شارژ بازهم چراغ روشن است و هموم آلارم رو میده
  به نظرتون چه ایرادی داره
  تازه خریدم خیلی هم استفاده نمی کنم

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   مجید عزیز، اگر با وجود چراغ روشن پرینتر، بدون هیچ مشکلی از دستگاه استفاده می‌کنید، پس مشکل خاصی در پرینتر وجود ندارد و نباید به آن توجه کنید.
   اگر چراغ روشن بود و پروسه پرینت انجام نمی‌شد، این یعنی شارژ کارتریج به درستی انجام نگرفته و پرینتر نمی‌تواند کارتریج را شناسایی کند. در اغلب موارد این مشکل به دلیل، عدم تعویض چیپست در کارتریج رخ می‌دهد.
   موفق باشید

 • آیدا گفت:

  سلام من پرینتر hp laser jet pro m12 a دارم کارتریجم رو شارژ کردم ولی هنوز خیلی کم رنگ پرینت میگیره مشکل چیه؟ چیکار کنم؟

  • تحریریه فالنیک گفت:

   باسلام
   آیدای عزیز، با هربار شارژ کارتریج از کیفیت کپی‌ها کاسته می‌شود. با این حال کیفیت تونر بکار رفته در شارژ نیز بی‌تاثیر نیست. از کیفیت جوهر اطمینان حاصل کنید. تنطیمات پرینتر را بررسی و dpi را در محدوده ۷۴ تا ۲۴۰۰ قرار دهید. اگر کیفیت پرینت‌ها برایتان اهمیت دارد لازم است کارتریج تعویض شود. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به صفحه تعمیر پرینتر، فرم درخواست مشاوره را پر و یا با شماره تلفن ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۱۹ درخواست خود را ثبت کنید.

 • Nima گفت:

  سلام بعد من پرینتر کانون mg2540s دارم و بعد از شارژ کارتریج متوجه شدم رنگ هارو اشتباه تزریق کردم چیکار میتونم بکنم؟

  • تحریریه فالنیک گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، شما می‌توانید مجدد با سورنگ رنگ اشتباه را بکشید و رنگ اصلی را تزریق کنید و چاپ بزنید تا رنگ اصلی درست شود.

 • حسن طالب علی گفت:

  با سلام
  بعداز شارژکارتریج همچنان چراغ کارتریج روشن است ولی پرینت میگیره،همچنین درپرینت چند نقطه عمودی میزاره.مشکل کجاست
  پرینترhp1320

  • بنفشه اسمعیل زاده گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، چیپ و درام کارتریج شما دچار مشکل شده و باید تعویض شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کارتریج خود را در سایت ثبت کنید.

 • داود بلوچی گفت:

  سلام من کپی شارپ ۵۵۱۶ دارم سرویسش کردم پنبه کنار درام جهت مخالف چرخ دنده ها از بین رفت الان کاغذ بلند نمیکنه فک میکنم درام نمیچرخه راهنمایی می کنید؟

  • تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز؛ پرینتر شما باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  عضویت در خبرنامه فالنیک

  عضویت در خبرنامه فالنیک

  با عضویت در خبرنامه ماشین های اداری فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

  تبریک ،شما با موفقیت در خبرنامه فالنیک عضو شدید.