به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - تماس با فالنیک : 8363-021

قابلیت پست در crm

پست‌ها در نرم افزار مایکروسافت، مانند شبکه‌های اجتماعی است که به کاربران امکان مشاهده سریع رویدادها در یک نگاه و بدون ترک صفحه اصلی را می‌دهد.

شما در قسمت پست‌ها می‌توانید اطلاعاتی مانند فرصت تجاری ایجاد شده برای یک مشتری، درخواست سرویس جدید برای مشتری و … را مشاهده کنید.

تفاوت این قابلیت با فعالیت‌ها در این است که اگرچه پست‌ها دارایاهمیت هستند اما اهمیت آن‌ها در حدی نیست که نیاز به ارسال ایمیل به مالک آن برای اطلاع‌رسانی داشته باشد. بنابراین برای مدیریت این نوع از دیتاها، می‌توان از قابلیت پست‌گذاری در نرم افزار مایکروسافت بهره برد.

درک بهتر قابلیت پست در نرم افزار CRM

Wall: قسمتی در نرم افزار مایکروسافت برای نمایش Activity Feed ها است.

Record Wall: قسمتی است که در رکوردهایی که قابلیت Ativity Feed آن‌ها فعال است، نمایش داده می‌شود. این قابلیت، در پنجره اجتماعی  Social Pane)) قرار دارد. این دیوار، شامل پست‌هایی است که در رابطه با آن رکورد، توسط سیستم و یا کاربر ایجاد شده است و یا به آن‌ها اشاره (Mention) شده است . در رکودهای کاربر سیستم (user)، نیز پست‌هایی که در آن به کابر اشاره شده (Mention) و یا پست‌هایی که به واسطه آن کاربر، توسط خود او یا سیستم ایجاد شده، نمایش داده می‌شود.

قابلیت پست در crm

Personal Wall: در این قسمت پست‌هایی که کاربر آن‌ها را دنبال کرده است (Follow) و یا در رابطه با او است (Regarding) و یا در آن‌ها به او اشاره شده است (Mention) نمایش داده می‌شود.

قابلیت پست در crm

در ادامه قسمت‌هایی که در این دیوار وجود دارد را بررسی می‌کنیم:

قابلیت پست در crm

در قسمتی که با رنگ قرمز مشخص شده است، انواع موجودیت‌هایی که شما حداقل یک رکورد از آن‌ها را فالو کرده‌اید نمایش داده می‌شود. در واقع Record Wall آن رکوردها را در این قسمت می‌توانید ببینید.

قابلیت پست در crm

در این قسمت نیز که با رنگ قرمز مشخص شده است، پست‌های مربوط به نماهای موجود و همچنین آن پست‌هایی که در آن به شما اشاره شده است (@Me) را می‌توانید ببینید.

Auto Post: پست‌هایی که توسط نرم افزار در اثر اجرای قانون پست گذاری (Post Rule) ایجاد می‌شود. مانند پستی که در اثر ایجاد یک رکورد از نوع شخص یا شرکت و یا بستن یک فرصت تجاری ایجاد می‌شود. قابل ذکر است این نوع پست‌ها با وجود اینکه ایجاد کننده آن‌ها سیستم است اما در Record Wall کاربری user)) که باعث ایجاد آن پست می‌شود (رویدادی که در اثر آن پست ایجاد می‌شود را انجام می‌دهد)، نمایش داده می‌شود.

Manual Post (User Post): پست‌هایی که توسط کاربران سیستم ایجاد می‌شود.

Auto Post Rule: قانونی که توسط نرم افزار برای ایجاد یک پست در هنگام وقوع یک رویداد ( برای مثال ایجاد رکورد یا تغییر وضعیت و…) استفاده می‌شود.

Mention: برای اشاره کردن به یک رکورد در یک پست به کار می‌رود. در هر پست می‌توان به چندیدن رکورد اشاره کرد. این کار با تایپ کردن@  و سپس انتخاب رکورد مورد نظر انجام می‌شود. وقتی یک رکورد Mention  می‌شود، در Record Wall آن رکورد و همچنین در Personal Wall  کاربر ایجاد کننده پست، نمایش داده می‌شود.

Comment: در قسمت دیوار شخصی و یا دیوار رکوردها، می‌توان به هر پست پاسخ داد. (reply)

Follow: عملی است که برای دیدن پست‌های یک رکورد در دیوار شخصی به کار می‌رود. این کار را می‌توان با کلیک روی گزینه دنبال کردن رکوردها در نوار ابزار بالای هر رکورد انجام داد. توجه داشته باشید با کلیک مجدد روی این گزینه می‌توانید از دنبال کردن یک رکورد انصراف دهید. حداکثر هر کاربر می‌تواند 5000 رکورد را دنبال کند.

Like: عملی است که بر روی یک پست انجام می‌شود که نشان دهنده تایید آن کامنت یا پست است. در واقع این امکان را فراهم می‌کند تا در کم‌ترین زمان بتوان نظر خود را در خصوص یک پست بیان کرد.

اما نحوه کار با قسمت What’s New (تازه چه خبر) در Microsoft CRM چگونه است؟

قابلیت پست در crm قابلیت پست در crm

در بعضی از داشبوردها مانند داشبورد اجتماعی فروش و یا در قسمت زیر مجموعه فروش،  فرم ها و فرم های فرصت تجاری و سرنخ و پرونده فروش و … قسمتی به اسم what’s new وجود دارد؛ این بخش مانند دیواری می‌ماند که پست‌هایی که سیستم در اثر یک رویداد مشخص کرده است و یا پست‌هایی که کاربران ایجاد کرده‌اند را می‌توانید مشاهده کنید.

نرم افزار Microsoft Dynamics CRM
با نرم افزار Microsoft Dynamics CRM کمتر کار کنید، بیشتر درآمد کسب کنید. با استفاده از این نرم افزار فروش‌تان را افزایش دهید و کسب و کارتان را بهتر مدیریت و کنترل کنید. جهت مشاوره و خرید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید:
مشاوره و خرید

نویسنده :

قابلیت پست در نرم افزار Microsoft dynamics CRM
1 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی
نکات مهم در ریکاوری و بازیابی اطلاعات
نرم افزار مایکروسافت داینامیک crm
ایبوک فالنیک
تک تاک
پادکست
نویسنده مهمان فالنیک
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
عضویت در خبرنامه crm فالنیک

عضویت در خبرنامه crm فالنیک

با عضویت در خبرنامه crm فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.