به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
سرور و شبکه

Mail Server چیست؟ معرفی انواع میل سرور + 9 ایمیل سرور برتر دنیا

Mail Server چیست؟

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در فروردین 98 نوشته شده بود و در آذر 1402 دوباره بررسی و به‌روز شده است.

خرید سرور فیزیکی به اشتراک گذاری بهتر منابع سازمان یا کسب‌و‌کار شما، کمک شایانی می‌کند. یکی از این منابع اشتراکی، میل سرور است. Mail Serverها به عنوان قلب پنهان شبکه‌ عظیم ایمیل‌ها، نقشی کلیدی در جا‌به‌جایی ایمیل‌ها از یک نقطه به نقطه دیگر دارند. در مقاله Mail Server چیست قصد داریم Mail Server و وظایف مهمی که بر عهده دارد را شرح دهیم. در ادامه این مقاله مجموعه اقداماتی که در فرآیند ارسال و دریافت اطلاعات در میل سرورها صورت می‌گیرد را بررسی کرده و در نهایت 9 ایمیل سرور مهم و پرکاربرد را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

در صورت نیاز به خدمات شبکه متخصصان فالنیک کنار شما هستند تا بهترین خدمات را دریافت کنید.

خرید سرور hp در فروشگاه فالنیک
فروش سرور hp در فالنیک با گارانتی معتبر و مشاوره رایگان تخصصی انجام می‌شود. برای اطلاع از قیمت سرور hp و خرید سرور hp از فروشگاه فالنیک دیدن کنید.
خرید سرور hpتماس تلفنی

Mail Server چیست؟

ایمیل سرور (Mail Server) یک سیستم کامپیوتری یا نرم‌افزاری است که نقش اصلی در ارسال، دریافت و مدیریت پیام‌های الکترونیکی (ایمیل) ایفا می‌کند. ایمیل سرورها به عنوان مراکز اصلی انتقال پیام‌های الکترونیکی امکان ارتباط بین افراد و سازمان‌ها را از طریق پست الکترونیکی فراهم می‌کنند.

هنگام ارسال ایمیل، متن ارسال شده از تعدادی سرور عبور می‌کند تا به مقصد نهایی برسد. برای این منظور سیستم‌عامل و برنامه‌های مورد نیاز نصب شده روی سرور را پیکربندی می‌کنند. ایمیل سرورها را براساس نوع عملکردشان، می‌توان به سرورهای ایمیل ورودی و خروجی یا سرورهای دریافت کننده و ارسال کننده پیام دسته بندی کرد.

معنی email server بسته به متن و محتوا، متفاوت است:

 • گاهی یعنی کامپیوتری که شامل سرویس‌ها و برنامه‌ها است. (سرور فیزیکی)
 • گاهی یعنی برنامه‌ها و سرویس‌های موجود در ایمیل سرور.

انواع میل سرور چیست؟

ایمیل سرورها با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند و می‌توان آن‌ها را براساس نحوه استقرار، نوع سیستم‌عامل و سازوکار آنها تقسیم بندی کرد. در ادامه انواع ایمیل سرور بر اساس نحوه استقرار و نوع سیستم‌عامل را شرح می‌دهیم.

درباره سرور و انواع آن بیشتر بدانید: سرور چیست؟

انواع میل سرور براساس نوع سازوکار

 • میل سرور ورودی (Incoming mail server)
 • میل سرور خروجی (Outcoming mail server)

انواع ایمیل سرور بر اساس نحوه استقرار

ایمیل سرورها بر اساس نحوه استقرار خود به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که شامل ایمیل سرور مستقر در محل و ایمیل سروری ابری است.

ایمیل سرور مستقر در محل: در ایمیل سرور مستقر در محل یا On-premise تمامی زیرساخت‌ها متعلق به مشتری است و در سازمان‌های بزرگ از این نوع سرویس ایمیل برای راه‌اندازی سرویس ایمیل سازمانی استفاده می‌شود.

ایمیل سرور ابری: میل سرور ابری، در فضای ابری متعلق به شرکت راه‌اندازی می‌شود و به زیرساخت و تجهیزات خاصی نیاز ندارد. این سرورها به دلیل هزینه کم راه‌اندازی، برای شرکت‌های کوچک مناسب است.

انواع ایمیل سرور براساس نوع سیستم عامل

ایمیل سرورها براساس سیستم‌عاملی که روی آن نصب شده‌است، عمل می‌کنند. به طور کلی از چهار سیستم‌عامل برای سرور ایمیل استفاده می‌شود که عبارتند از:

 • mail server مبتنی بر لینوکس
 • mail server مبتنی بر ویندوز
 • ماشین‌های مجازی یا  VMware
 • ماشین مجازی Docker
پیشنهاد مطالعه

1) میل سرور ورودی (Incoming mail server)

Incoming mail server یا اینکامینگ سرور با نام‌های POP3 و IMAP شناخته می‌شود، اما هرکدام از این عبارات به چه معناست؟ Pop3 مخفف Post Office Protocol است و هنگام دریافت ایمیل از سرور به کار می‌رود. همچنین IMAP نیز مخفف Internet Message Access Protocol است.

تفاوت POP3 با IMAP در این است که IMAP پیام‌ها را روی سرور ذخیره می‌کند اما ذخیره‌سازی POP3ها روی دستگاه (کامپیوتر یا موبایل شما) صورت می‌گیرد. به طور کلی IMAP پیچیده‌تر و انعطاف‌پذیرتر از POP3 است.

2) میل سرور خروجی (Outcoming mail server)

Outcoming mail server به عنوان SMTP شناخته می‌شود که مخفف عبارت Simple Mail Transfer Protocol است و استاندارد انتقال ایمیل از کلاینت‌ها به میل سرور از طریق اینترنت محسوب می‌شود. SMTP پروتکل قدیمی است که از سال‌های 1980 تاکنون برای انتقال پیام‌ها بین کامپیوترها به‌کار می‌رود.

وقتی پیامی را ارسال می‌کنیم از چندین سرور عبور می‌کند تا به مقصد برسد. هنگامی که دکمه Send را می‌زنید، پیام ابتدا در SMTP e-mail server توقف می‌کند. این سرور، مستقیم با کامپیوتر شما که از پروتکل SMTP استفاده می‌کند در ارتباط است. SMTP هنگام دریافت پیام از کلاینت به سرور و از سرور به سرور استفاده می‌شود.

Outcoming mail server چیست؟
پروتکل SMTP به عنوان Outcoming mail server

SMTP برای ارتباط با دنیای بیرون اغلب از پورت TCP Port 25 استفاده می‌کند؛ یعنی کامپیوتر کلاینت برای اتصال به سرور SMTP باید روی پورت شماره 25 با سرور اتصال برقرار و از پروتکل TCP برای ارتباطاتش استفاده کند. البته ممکن است ایمیل سرور از پورت‌های دیگری مثل 2525 نیز برای این کار استفاده کند. برای آشنایی با پروتکل TCP مطلب “TCP IP چیست؟” را مطالعه کنید.

شماره پورت SMTP به صورت پیش فرض 25 و به همراه SSL/TLS پورت 465 است.

پورت 587 تقریبا توسط همه outgoing SMTP server ها پشتیبانی می‌شود و برای اتصال‌های رمزگذاری نشده یا TLS مناسب است.

شماره پورت outgoing SMTP server
شماره پورت های سرور SMTP

3) میل سرور سازمانی

میل سرور سازمانی، به عنوان یکی از حیاتی‌ترین بخش‌ها در زیرساخت فناوری اطلاعات سازمان‌ها شناخته می‌شوند. به بیان ساده‌تر، میل سرور وظیفه‌ی مدیریت و تسهیل ارسال دریافت ایمیل‌ها و ارتباطات الکترونیکی داخلی و خارجی سازمان را بر عهده دارد. این سرورها اغلب در دیتا‌سنترها یا مراکز مخصوص قرار دارند. وظایف اصلی یک میل سرور سازمانی شامل موارد زیر است:

 1. مدیریت ایمیل‌ها: میل سرور سازمانی، ایمیل‌های ارسالی و دریافتی کاربران را مدیریت می‌کند که شامل ذخیره سازی، ارسال، دریافت و موارد دیگر مرتبط با ایمیل می‌شود.
 2. امنیت ایمیل: محافظت از ایمیل‌ها در برابر تهدیدات امنیتی نظیر اسپم، ویروس‌ها، فیشینگ و مسائل مشابه یکی از وظایف مهم این سرورهاست. mail سرور های سازمانی باید قادر به تشخیص تهدیدات امنیتی باشند و اقدامات مورد نیاز برای جلوگیری از تهدیدات امنیتی را انجام دهند.
 3. تضمین انسجام داده: اطمینان از اینکه ایمیل‌ها به صورت درست و متناسب با پروتکل‌ها و استانداردهای مرتبط، ارسال و دریافت می‌شوند.
 4. مدیریت کاربران و دسترسی: ایجاد و مدیریت حساب‌های کاربری، تعیین سطوح دسترسی و مجوزهای هر کاربر، یکی از وظایف اساسی میل سرورهای سازمانی است.
 5. پشتیبانی و ادغام: این سرورها با سیستم‌های دیگر ادغام می‌شوند و قادر به پشتیبانی از امکانات اضافی نظیر تقویم‌ها و اشتراک‌گذاری فایل هستند.
 6. مدیریت قابلیت‌های ایمیل: مدیران باید بتوانند قابلیت‌های مرتبط با ایمیل را مدیریت کنند، از جمله سایز ایمیل‌ها، ظرفیت باکس ورودی و خروجی، قوانین ایمیل و…

میل سرورها براساس نیازهای سازمان تنظیم و پیکربندی می‌شوند و با انواع مختلفی از نرم‌افزارها و سخت‌افزارها برای ارائه این خدمات کار می‌کنند. به عنوان نقطه مرکزی در ارتباطات الکترونیکی سازمان، میل سرورها بسیار حساس و حیاتی هستند؛ بنابراین لازم است مورد مدیریت و نظارت دقیق قرار گیرند.

خرید سرور فیزیکی با گارانتی طلایی دو ساله و بیمه حوادث
با خرید سرور فیزیکی از فالنیک ایران اچ پی می‌توانید از گارانتی طلایی دو ساله (شامل حمل و نصب رایگان در تهران، سرویس دوره‌ای رایگان و...) بهره‌مند شوید. علاوه بر این بیمه حوادث سرور در فالنیک نیز به مدت یک سال (با قابلیت تمدید) به شما تعلق می‌گیرد. ضمناً فالنیک ابزاری برای انتخاب قطعات و کانفیگ آنلاین سرور را برای متخصصان فراهم کرده و می‌توانید پیش فاکتور سروری با کانفیگ پیش‌فرض یا کانفیگ دلخواه خودتان را دریافت کنید. برای دریافت قیمت یا مشاوره تخصصی رایگان کلیک کنید.
قیمت سرور فیزیکیمشاوره تلفنی رایگان

4) mail server داخلی

میل سرور داخلی (Internal Mail Server) سرویسی است که داخل یک سازمان یا شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد تا ارتباطات ایمیلی درون سازمانی را فراهم کند. این نوع میل سرور برای مدیریت ایمیل‌ها و ارتباطات داخلی در سازمان استفاده می‌شود و نقطه مقابل ایمیل سرویس‌های خارجی مانند Gmail، Outlook.com و Yahoo Mail است که توسط سرویس‌های ابری یا شرکت‌های دیگر ارائه می‌شوند. ویژگی‌ها و عملکرد میل سرور داخلی عبارتند از:

 1. ارسال و دریافت ایمیل‌ها: میل سرور داخلی به اعضای سازمان اجازه می‌دهد تا ایمیل‌های خود را درون سازمان ارسال و دریافت کنند. این ایمیل‌ها با دامنه داخلی سازمان ارسال و دریافت می‌شوند.
 2. مدیریت کاربران: مدیران سازمان می‌توانند با ایجاد یک حساب کاربری ویژه برای هر یک از کارمندان، حساب‌های آن‌ها را مدیریت کنند. همچنین، می‌توانند مجوزهای دسترسی هر یک از پرسنل خود را تعیین کنند.
 3. محیط کاربری: میل سرور داخلی دارای واسط کاربری گرافیکی است که به کاربران امکان مدیریت ایمیل‌ها، تقویم، مخاطبین و وظایف را می‌دهد.
 4. حفظ امنیت: امنیت ایمیل‌ها و ارتباطات داخلی در میل سرور داخلی از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین برای افزایش امنیت داده‌ها از تکنولوژی‌های رمزنگاری استفاده می‌شود تا اطلاعات ایمیلی حفظ شود و دسترسی به آن محدود باشد.
 5. مدیریت ذخیره‌سازی ایمیل: میل سرور داخلی مسئول ذخیره‌سازی ایمیل‌های دریافت و ارسال شده در سازمان است. این ذخیره‌سازی برای مدیریت طولانی مدت اطلاعات ایمیل و پیگیری مسائل حقوقی و قانونی ضروری است.
 6. همگام‌سازی تقویم و مخاطبین: بسیاری از میل سرورهای داخلی امکان همگام‌سازی تقویم و دفترچه تلفن مخاطبین را با ایمیل‌ها فراهم می‌کنند تا کاربران بتوانند بهتر ارتباط برقرار کنند.
 7. پشتیبانی فنی: میل سرور داخلی نیاز به پشتیبانی فنی دارد تا در صورت بروز مشکلات، به کاربران کمک کند.

میل سرور داخلی در سازمان‌ها اهمیت بالایی دارد زیرا ارتباطات داخلی و مدیریت ایمیل‌ها درون سازمانی را فراهم و به امنیت و کنترل بالای اطلاعات داخل سازمان کمک می‌کند. این سرویس به سازمان‌ها امکان مدیریت و امنیت بالای ایمیل‌ها و ارتباطات داخلی خود را می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه

5) ایمیل سرور ابری

ایمیل سرور ابری سرویس ایمیلی است که روی زیرساخت ابری ارائه می‌شود. این بدان معناست که سرورهای ایمیل روی دستگاه‌های فیزیکی موجود در مرکز داده مستقر نیستند، بلکه در مراکز داده‌ توزیع‌شده در سراسر جهان قرار دارند.

ایمیل سرور ابری مزایای زیادی نسبت به ایمیل سرور سنتی دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت اطمینان و دسترس‌پذیری بالا: ایمیل سرور ابری به دلیل توزیع‌شدگی، از قابلیت اطمینان و دسترس‌پذیری بالایی برخوردار است. اگر یک مرکز داده از کار بیفتد، ایمیل‌های شما همچنان به گیرندگان خود تحویل داده می‌شوند.
 • مقیاس‌پذیری آسان: ایمیل سرور ابری به راحتی قابل مقیاس‌پذیری است. به عنوان مثال، اگر تعداد کاربران شما افزایش پیدا کند، می‌توانید به‌راحتی ظرفیت سرور خود را افزایش دهید.
 • هزینه‌های کمتر: ایمیل سرور ابری اغلب هزینه‌های کمتری نسبت به ایمیل سرور سنتی دارد. این به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار و نگهداری است.

Mail service چیست؟

قبل از اینکه به چگونگی کارکرد ایمیل بپردازیم، تعریفی از میل سرویس ارائه می‌دهیم: ایمیل سرویس، شرکتی است که سرویس ایمیل و خدمات مربوط به پست الکترونیکی را ارائه می‌­دهد، این سرویس‌ها دارای ویژگی­‌های مشترک زیر هستند:

 • ارسال و دریافت ایمیل بدون خطا
 • پشتیبانی از وب میل (ایمیل در مرورگر)
 • استفاده از ایمیل در نرم افزارهای ایمیل کلاینت مثل Outlook

میل سرویس ها ویژگی‌های کاربر پسندی برای مدیریت لیست ایمیل، طراحی ایمیل و مانیتورینگ دارند. به وسیله آنها می‌توانیم ایمیل مارکتینگ و bulk mailing پیاده سازی کنیم. البته میل سرویس‌های استاندارد یاهو و جیمیل از bulk mailing پشتیبانی نمی‌کنند. برای اینکه بتوانید چندین ایمیل ارسال کنید، باید از تنظیمات حرفه‌ای سرور SMTP – professional SMTP server استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه

میل سرور چگونه کار می کند؟

وقتی با برنامه ایمیل شروع به کار می‌کنید، ابتدا باید اطلاعات اکانت ایمیل را وارد کنید. به عنوان مثال نام سرور outgoing e-mail و نام سرور incoming e-mail را مشخص کنید. بدین ترتیب مشخص می‌کنید که برنامه شما با کدام SMTP سرور و کدام  POP3 سرور روی اینترنت ارتباط برقرار کند. سرورها ممکن است هر جایی در دنیا باشند اما اغلب در کشور کامپیوتر کلاینت هستند. مراحل ارسال ایمیل به شرح زیر است:

مرحله یک: اتصال به سرور SMTP

وقتی ایمیلی ارسال می‌کنید، ایمیل سرویس شما مثل Gmail ، Exchange ،Office 365 و Zimbra به سرور SMTP وصل می‌شود. این سرور به دامین شما وصل است و آدرس خاصی مانند smtp.gatefy.com یا smtp.example.com دارد. در این مرحله سرویس ایمیل شما اطلاعات مهمی مثل آدرس ایمیل ،بدنه ایمیل و ایمیل آدرس گیرنده را به سرور SMTP می‌دهد.

مرحله دو: پردازش دامین ایمیل گیرنده

سرور SMTP آدرس ایمیل گیرنده را پردازش می‌کند. نام دامنه دقیقا بعد از کاراکتر @ در آدرس ایمیل قرار دارد. اگر ایمیل به فرد دیگری در شرکت خودتان ارسال شده، یعنی در دامین یکسانی است و به‌طور مستقیم به سرور IMAP یا POP3 می‌رود.

اگر پیام به فردی در شرکت دیگری ارسال شده، سرور SMTP باید با ایمیل سرور آن شرکت ارتباط برقرار کند.

مرحله سه: بررسی IP آدرس گیرنده

در این مرحله سرور SMTP باید به DNS – Domain Name System وصل شود تا سرور گیرنده را پیدا کند. چگونه؟ DNS مانند سیستم ترجمه کار می‌کند و می‌تواند دامین گیرنده را به آدرس IP تبدیل کند. آدرس آی پی آدرس یکتایی است که سرور یا سیستم متصل به اینترنت را مشخص می‌کند. برای آشنایی با آدرس آی پی، مطلب “ip چیست؛ انواع آی پی و کاربردهای آن” را مطالعه کنید. SMTP به آی پی نیاز دارد تا محل سرور گیرنده را پیدا کند و پیام را به سرور گیرنده بفرستد.

مرحله چهار: دریافت ایمیل

کار آنقدرها هم ساده نیست. ممکن است ایمیل شما به چندین SMTP سرور نامرتبط برود تا به سرور SMTP گیرنده برسد. حالا با بررسی پیام، مستقیم به سرور IMAP یا POP3 می‌رود. ایمیل در صف قرار می‌گیرد تا پردازش شود و در نهایت در دسترس گیرنده قرار می‌گیرد و در inbox برنامه ایمیل کلاینت ظاهر می‌شود. حالا دیگر گیرنده می‌تواند ایمیل را بخواند.

اگر در سرور گیرنده مشکل فنی وجود داشته باشد، پیام شما در صفی به نام send mail queue قرار می‌گیرد و دوباره پیام را Resend می‌کند، مثلا هر 15 دقیقه یک بار. بعد از 4 ساعت به شما می‌گوید مشکلی پیش آمده و ایمیل ارسال نشده و در نهایت پس از 5 روز به شما ایمیل undelivered می‌دهد.

فرایند ارسال ایمیل با میل سرور
فرایند ارسال ایمیل با میل سرور 

اگر می‌خواهید میل سرور خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که کنترل کاملی روی تنظیمات امنیتی و حفظ حریم خصوصی داشته باشید، باید سرور SMTP را به کمک سرویس حرفه‌ای SMTP پیکربندی کنید. برای این منظور می‌توانید به مقاله ست كردن ايميل در outlook 2019 یا تنظیمات اوت لوک 2016 مراجعه کنید

مزایای استفاده از mail server چیست؟

میل سرور مزایای زیادی دارد که به کمک آن شرکت‌ها کنترل کاملی روی ایمیل‌ها دارند، حتی می‌توانند برای جلوگیری از ورود هرگونه ویروس و هرزنامه، آن‌ها را اسکن کنند. از سویی دیگر با استفاده از میل سرورها، نگرانی در ارتباط با درز اطلاعات شخصی یا پیام‌های محرمانه وجود ندارد، زیرا اطلاعات در ایمیل سرور داخلی ذخیره و محافظت می‌شود.

از دیگر مزایا Mail Server می‌توان به سرعت بالای ارسال و دریافت ایمیل‌های داخلی اشاره کرد. مهم‌ترین مزایای میل سرور عبارتند از:

 • دسترسی از داخل و خارج سازمان
 • امکان اشتراک‌گذاری تقویم و برنامه‌های روزانه
 • سازگاری با دستگاه‌های موبایل و تبلت‌‌ها
 • دارای قابلیت و حفاظت‌های امنیتی قوی

امنیت ایمیل سرور

ایمیل‌ها یکی از اهداف مهم در حملات سایبری هستند و هکرها علاقه زیادی به هک کردن آن دارند. با این توضیح اگر صاحب کسب‌وکاری هستید و می‌خواهید آن را از تهدیدات حفظ کنید، باید از ایمیل خود محافظت کنید. برای تامین امنیت ایمیل مطلب “جلوگیری از هک ایمیل و بالا بردن امنیت آن” را حتما مطالعه کنید.

معرفی بهترین نرم افزارهای Mail Server

انتخاب نرم‌افزار سرور ایمیل باید با توجه به اندازه و نوع سازمان یا پروژه شما، امکانات مورد نیاز، امنیت، قابلیت‌ها و پشتیبانی مورد نظر انجام شود. در ادامه با ارائه جدولی کامل، بهترین نرم‌افزارهای Mail سرور را معرفی و مقایسه خواهیم کرد.

ردیفنرم‌افزار Mail سرورکاراییمزایامعایب
1Microsoft Exchange Serverارائه امکانات تقویتی ارتباطی و تقویتی امنیتی.مناسب برای محیط‌های اداری و تجاری تعامل بسیار خوب با اکثر کلاینت‌های ایمیل قابلیت‌های مدیریتی قویهزینه بالا نیاز به سرور قدرتمند رابط کاربری پیچیده
2Microsoft Office 365نسخه ابری Microsoft Exchange Server برای کسب و کارهابدون نیاز به مدیریت سرورهای فیزیکی پشتیبانی از ایمیل، تقویت ارتباطات، و اشتراک گذاری فایل‌هاامکانات محدود در نسخه‌های ارتقا یافته محدودیت‌ در سفارشی‌سازی پشتیبانی محدود
3Zimbraسرور ایمیل و گروهی تحت پروژه با امکانات تقویت ارتباطاترابط کاربری وب بسیار کارآمد متن ‌باز و قابل توسعهنیاز به سرورهای قدرتمند مدیریت پیچیده هزینه لایسنس و پشتیبانی بالا
4Postfixیک سرور ایمیل تحت لینوکس با تمرکز بر امنیتاستفاده گسترده در سرورهای وب قابل تنظیم و انعطاف‌پذیرنیاز به مهارت‌های لینوکس پشتیبانی محدود نیاز به برنامه‌های جانبی
5Dovecotسرور POP3 و IMAP برای ارائه ایمیل به کاربرانتعامل خوب با سرورهای SMTP مختلف قابل توسعه و متن بازمشکلات در مدیریت حجم ایمیل‌ها پشتیبانی محدود
6Hmailserverرم‌افزار سرور ایمیل مخصوص ویندوزامکانات مدیریتی و امنیتی مناسب مناسب برای کاربران حرفه‌ای و شرکت‌های کوچکمحدودیت‌های امنیتی محدودیت‌های عملکردی مدیریت ذخیره‌سازی محدود
7Kerio Connectسرور گروهی ایمیل با تقویت ارتباطاتامکان اتصال به ایمیل‌ها از طریق پروتکل‌های مختلف امکانات امنیتی قویهزینه بالای لایسنس و پشتیبانی به‌روزرسانی‌های محدود
8Open-Xchangeسرور ایمیل و تقویت ارتباطات مبتنی بر لینوکستمرکز بر تقویت و همکاری مجهز به تکنولوژی‌های جدید و قدیمینیاز به مدیریت مداوم مشکلات در ادغام با سیستم‌های دیگر
9IceWarpنرم‌افزار یکپارچه ایمیل و تقویتی ارتباطاتقابلیت‌های مدیریتی و امنیتی حرفه‌ای امکان دسترسی از طریق ایمیل، وب، موبایل و دسکتاپهزینه بالای لایسنس و پشتیبانی مشکلات در ادغام با سیستم‌های دیگر

در مقاله میل سرور چیست عملکرد Mail Server و وظایف مهمی که بر عهده دارد را شرح داده‌ و مجموعه اقداماتی که در فرآیند ارسال و دریافت ایمیل صورت می‌گیرد را بررسی کردیم. در صورت نیاز به خدمات مرتبط با شبکه می‌توانید از تجربه متخصصان فالنیک کمک بگیرید.

نصب و راه اندازی شبکه را به متخصصان بسپارید!
طبق آمارهای جهانی، نصب و راه‌ اندازی شبکه به صورت استاندارد، هزینه‌های آتی شرکت را 10 تا 50 درصد کاهش می‌دهد. متخصصان فالنیک آماده‌ی ارائه مشاوره و اجرای پروژه‌های نصب و راه‌اندازی شبکه‌ به صورت حرفه‌ای و استاندارد هستند. همین حالا تماس بگیرید.
خدمات نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتریمشاوره تلفنی

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫2 دیدگاه ها

 1. کدام سرورهای hp را می توانم برای میل سرور انتخاب کنم؟ سرور dl380 میشه؟

دکمه بازگشت به بالا