به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - تماس با فالنیک : 8363-021

مشکلات بعد از شارژ کارتریج و سوالات کاربردی شما

مشکلات شارژ کارتریج

در مقاله شارژ کارتریج چیست، با چگونگی شارژ انواع کارتریج آشنا شدیم، شارژ کارتریج با کیفیت‌های متفاوتی در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شارژ کارتریج انجام می شود، با توجه به این کیفیت ممکن است بعد از انجام شارژ کارتریج پرینتر سوالات و مشکلاتی در زمینه کیفیت و نوع خروجی پرینترها برای شما به وجود بیاید، مشکلاتی مانند کیفیت نامناسب خروجی چاپگر، ارور و خطای کارتریج، سرعت پایین چاپ و…. در این صفحه ما تعدادی از این سوالات و مشکلات را بیان کرده ایم، در صورتی که پاسخ سوال یا مشکل خود را در این صفحه پیدا نکردید کافیست در بخش نظرات سوالات خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان بخش کارتریج و موارد مصرفی فالنیک پاسخ را برای شما ارسال کنند:

۱- علت پرینت کمرنگ چاپگر بعد از شارژ کارتریج

علت کمرنگ بودن پرینت چاپگر می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، این مشکل منحصر به برند یا مدل خاصی از پرینترها نیست. یکی از مهمترین عواملی که در کمرنگ شدن پرینت شما موثر است، کیفیت پودری است که در کارتریج شما موجود است. پودری که در کارتریج پرینتر ریخته می شود وظیفه چاپ محتوای شما را روی کاغذ دارد. اگر مقدار این پودر از حد لازم آن کمتر شده باشد یا پودر کارتریج کیفیت کافی را نداشته باشد، با خروجی کم رنگ پرینتر مواجه خواهید شد. ممکن است مشکل کمرنگ زدن چاپگر دقیقا بعد از شارژ کارتریج اتفاق افتاده باشد. در این صورت در مرحله اول بررسی هایتان، نوع کاغذ را چک کنید. در صورتی که کاغد غیر استاندارد بود از کاغذ معمولی (۸۰ گرم) استفاده کنید. اگر مشکل شما برطرف شد ایراد از کاغذ بوده و کارتریج سالم است.

در مرحله بعد در بررسی دلیلی کم رنگ پرینت کردن چاپگرتان، در صورت امکان دسترسی، از کارتریج دیگری استفاده کنید، اگر با تعویض کارتریج، ایراد برطرف شد، مشکل از کارتریج بوده است و در صورتی که ایراد باقی ماند احتمالا دستگاه پرینتر شما به مشکل خورده است. برای تست و بررسی پرینتر و کارایی آن می توانید از کارشناسان متخصص در این زمینه استفاده کنید، برای این منظور روی لینک تعمیر پرینتر کلیک کنید تا کارشناسان پرینتر فالنیک با شما تماس بگیرند.

تعمیر پرینتر

۲- خطای خالی بودن کارتریج بعد از شارژ کارتریج

این ارور مربوط به چیپست است. در صورتی که دکمه ok را انتخاب کنید و این ارور از بین برود و بتوانید پرینت بگیرید مشکلی وجود نخواهد داشت و به دستگاه و کارتریج هم آسیبی وارد نمی‌کند، ولی در صورتی که امکان پرینت وجود نداشته باشد باید چیپست تعویض شود. بعضی افراد این خطاها را از طریق نرم افزاری روی پرینتر با حذف پیام های هشدار از بین می‌برند، اما باید این نکته را در نظر گرفت که از بین رفتن این هشدار مشکل را برطرف نمی‌کند و ممکن است ندیده گرفتن خطاها به تدریج به دستگاه شما آسیب بزند.بهترین کار کمک گرفتن از متخصصین این حوزه است.


در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.

نکته؛ تعویض چیپست در زمان شارژ کارتریج در پرینترهای لیزری لازم است، در غیراین صورت دستگاه چاپگر شما کارتریج را نمی شناسد.بعضی از کارشناسان شارژ کارتریج برای اینکه هزینه مشتری افزایش پیدا نکند این کار را انجام نمی دهند. 

شارژ کارتریج

 3- چرا سرعت پرینتر بسیار کند است؟

سرعت پرینت دستگاه هیچ ارتباطی به کارتریج ندارد.

پایین بودن سرعت پردازش کامپیوتر؛ پایین بودن سرعت پردازش کامپیوتر یا دستگاهی که از طریق آن دستور پرینت را ارسال می کنید در کند بودن سرعت پرینت موثر است، چرا که این کندی پردازش باعث می شود اطلاعات با سرعت پایین به بافر پرینتر برسد و کل فرایند را کند کند، سیستم عامل دستگاه خود را بررسی کنید در صورت نیاز ویندوز خود را دوباره نصب کنید، درایورهای مربوط به سیستم‌تان را ارتقا بدهید و دوباره سرعت پرینترتان را چک کنید.
خرابی کابل اتصال به پرینتر؛ پایین بودن سرعت پرینتر می تواند به دلیل مشکلات سخت افزاری در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر هم باشد و در نتیجه دستور پرینت به درستی به چاپگر منتقل نشود. اگر کابل متناسب با پورت USB پرینتر خود دارید، با کابل فعلی جایگزین کنید و سرعت پرینت را دوباره تست کنید.
تعداد دستورات ارسالی به پرینتر را کم کنید؛ در صورتی که چندین فایل برای ارسال به پرینتر دارید، آنها را یکی کنید و به صورت یک فایل برای پرینتر ارسال کنید. پرینتر شما با یک دستور پرینت دویست صفحه ای راحتتر کنار می آید تا با ۲۰ دستور پرینت ۱۰ صفحه ای.
اختلال در عملکرد سخت افزارهای پرینتر؛ فیوزینگ پرینتر، مشکلات درام و… می تواند عاملی برای کند شدن سرعت پرینتر شما باشد، اما این موارد را بید حتما یک کارشناس تعمیر پرینتر بررسی و رفع کند. لطفا از باز کردن قطعات پرینتر بدون داشتن تخصص کافی خودداری کنید.

۴- در دستگاه لیزری رنگی، یکی از کارتریج‌ها استفاده می‌شود. آیا می‌توان فقط همان یک کارتریج را داخل دستگاه قرار داد و پرینت گرفت؟

در پرینترهای لیزری رنگی حتما باید ۴ عدد کارتریج داخل دستگاه وجود داشته باشد. اما در صورتی که کارتریج‌های کم مصرف تمام شده باشند و ارور خالی بودن کارتریج بر روی صفحه نمایشگر نشان داده نشود، می‌توان پرینت گرفت ولی در صورتی که کارتریج‌ها ارور بدهند، نمی‌توان پرینت گرفت .

۵- آیا با شارژ کارتریج کیفیت آن پایین می‌آید؟

طبیعتا کارتریج اورجینال نسبت به کازتریج شارز شده کیفیت بیشتری خواهد داشت ولی متاسفانه به دلیل بالا بودن قیمت کارتریج اورجینال بیشتر مشتریان کارتریج های خود را شارژ می کنند که البته پودر ، قطعات و طریقه شارژ کردن در کیفیت شارژ کارتریج بی تاثیر نیست به صورت کلی می توان گفت پس از شارژ کارتریج کیفیت کارتریج حدود ۲۰ درصد کاهش می یابد که توصیه می شود در صورتی که حساسیت پرینت بالا باشد (مثلا امور نقشه کشی) از کارتریج های اورجینال استفاده نمایید ولی در صورتی که پرینت خیلی حساس نباشد می توان کارتریج را شارژ نمود که البته شرکت تهران فالنیک شارز کارتریج را با تضمین انجام می دهد.

۶- آیا با شارژ کارتریج ظرفیت آن کاهش میابد؟

بنا به مدل کارتریج ها ظرفیت آنها نیز متغیر می باشد در صورت شارژ کارتریج تعداد پرینت آن (البته با استفاده از پودر با کیفیت بالا) حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ برگ کاهش میابد که دلیل این امر پودر غیر اورجینالی می باشد که در زمان شارژ استفاده می شود که بنا به نوع پودر تعداد پرینت متغیرمی شود.

۷- چند بار می‌توان کارتریج را شارژ کرد؟

شارژ کارتریج و تعداد دفعات آن بسته به میزان کیفیت دلخواه شما دارد، در مورد کارتریج های اصل ۱۵ تا ۳۰ بار قابلیت شارژ وجود دارد اما اگر بهترین کیفیت مد نظر شماست،بهترین کیفیت را تا ۱۰ بار شارژ خواهید داشت. در مورد کارتریج های طرح، تا ۱۲ مرتبه امکان شارژ کارتریج وجود دارد اما بهترین کیفیت پرینت را تا پنج بار شارژ خواهید داشت.

۸-آیا نوع شارژ کارتریج روی کیفیت چاپ موثر است؟

شرکت های مختلف تولید یا مونتاژ کارتریج، کیفیت های متنوعی را ارائه می دهند. شارژ کارتریج های با کیفیت می توانند در حد کارتریج های اصل کیفیت خوبی را در پرینت فایل ها داشته باشند، ماندگاری این کارتریج ها هم به صرفه تر است.

چرا در هنگام شارژ کارتریج درام هم باید تعویض شود؟

درام‌هایی که به صورت جدا از کارتریج هستند، دوام بالاتری نسبت به درام هایی که بر روی کارتریج سوار هستند دارند، معمولا درام‌های جدا پس از ۳ الی ۴ بار شارژ کارتریج نیاز به تعویض دارند، در صورتی که درام هایی که بر روی کارتریج سوار هستند، پس از هر ۲ بار شارژ باید تعویض شود. برای اطلاع بیشتر در زمینه تعویض درام در زمان شارژ کارتریج، روی این لینک کلیک کنید: چرا در هنگام شارژ کارتریج درام هم باید تعویض شود؟

۹- آیا شارژ کارتریج به دستگاه آسیب می رساند؟

طبیعتا کارتریج اورجینال نسبت به کارتریج شارژ شده مطمئن تر می باشد ولی با توجه به هزینه بالای کارتریج اورجینال شارژ کارتریج همراه با تضمین تهران فالنیک مقرون به صرفه می باشد.ولی در خصوص پرینتر های گارانتی با ضمانت تهران فالنیک در صورت ایجاد اختلال در پرینتر به وسیله شارژ کارتریج دستگاه پرینتر از گارانتی خارج شده .

نکته: در دستگاه‌های جوهری نیز شرایط به همین شکل است.

در صورت تصمیم به خرید کارتریج جدید(کارتریج اصل یا طرح) می‌توانید در لینک زیر اطلاعات کامل را از کارشناسان فالنیک دریافت کنید:

خرید کارتریج

شماره تماس واحد خدمات شارژ کارتریج: ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۸۶

خدمات شارژ کارتریج فالنیک
بهترین قیمت شارژ کارتریج را برای بهترین کیفیت آن بخواهید، ۲۵ بار شارژ کارتریج در فالنیک معادل یک بار خرید کارتریج است. این کیفیت را مقایسه کنید.
خدمات شارژ کارتریج

نویسنده :

۱۱۷ دیدگاه

 • فریدون گفت:

  درود بر شما
  پروسه شارژ کارتریج رو خودمون هم میتونیم انجام بدیم؟ مواد مورد نیاز را از کجا تهیه کنیم؟

  • تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   بلی، اما با توجه به آلودگی محیطی که ایجاد می‌شود، بهتر است این کار توسط کارشناس انجام شود. تا کارتریج به درستی شارژ شود و نه کارتریج و نه پرینتر آسیب نبیند.
   از تمامی فروشگاه های مواد مصرفی میتوانید مواد موردنیاز را تهیه کنید.

 • ali گفت:

  سلام. بعد از تعویض کارتریج، همچنان پیغام اتمام عمر کارتریج رو نمایش میده. همه مراحل تعویض کارتریج رو طبق راهنمای خودش انجام میدم؛ مرحله به مرحله!
  کانن مدل MF237w

 • ایلیا گفت:

  سلام کارتریج اصل از کجا میتونم تهیه کنم؟ قیمتش چقدره؟ برای پرینتر کانن

 • صنم گفت:

  من بعد از شارژ کارتریج متوجه شدم که پرینترم کمرنگ چاپ میکنه کارتریج عوض کردم اما بازم پرینتر کم رنگ چاپ میکنه مشکا از کجاست؟ قبلا اصلا اینجوری نبود

 • سام گفت:

  سلام
  خرید کارتریج تقلبی میتونه پرینترو خراب کنه؟ من پرینتر کانن دارم متوجه شدم که کارتریجش تقلبی بوده الان چیکار میتونم بکنم پرینترم خراب شده؟

  • تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   بلی؛ کارتریج تقلبی به پرینتر آسیب وارد می‌کند. اما شما می‌توانید پرینتر را تست کنید. اگر بدون مشکل پرینت گرفت که خوشبختانه مشکلی وجود ندارد.

 • مهی گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  من کاتریجم رو شارژ کردم ولی پرینت کثیف میگیره. یعنی رو صفحه از همه رنگ ها چنتا لکه هست مخصوصا رنگ سیاه و زرد.
  ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   کارتریج ها ایراد دارد و باید چک شوند. می‌توانید درخواست تعمیر پرینتر ثبت کنید.

 • عارف گفت:

  از کجا میتونم یه تونر خیلی خوب و اصل بخرم که بعد از تعویض یا شارژ کارتریج پرینت کمرنگ نشه؟ الان کارتریج تقلبی زیاد شده

 • شاهدی گفت:

  از کجا میتونم کارتریج اصل و با کیفیت بخرم که تقلبی هم نباشه

 • شاه مرادی گفت:

  سلام من کارتریجم رو شارژ کردم و الا ن که گذاشتم داخل دستگاه صدا میده این صدا ممکنه به دستگاهم اسیب بزنه ؟

  • امیر حسین لاسانی گفت:

   ممکنه صدایی که کارتریج می دهد از چرخ دهنده های درام باشد که زمان چرخیدن صدا میدهد و باعث آسیب رسیدن به دستگاه می شود

 • مهسا بابا گفت:

  شلام
  من هر بار که کارتریج رو شارژ میکنم موقع پرینت اطراف کاغذ رو خط مشکی میندازه؟
  این مشکلش چیه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر بعد از اینکه تعدادی پرینت میگیرید مشکل برطرف می شود مشکلی نیست در غیر اینصورت برای رفع ایراد می توانید به مرکزی که کارتریج را شارژ کرده اند مراجعه کنید .

 • سید محمد حسینی گفت:

  سلام من پرینتر اچ پی جوهر افشان ۴ کاره مدل۴۳۵۵یا به روایتی ۴۳۰۰خریدم استوک اول با توجه به ارور کاتریج با یک پاک کردن هد خوب شد و پرینت زدم کم رنگ بود و خوب طبیعی چون فروشنده گفت شارژ باید بشه ولی با دقت و حوصله زیاد شارژ کردم ولی دیگه به هیچ وجه ارور برطرف نمیشه و پرینت کپی هم نمی گیره تا حالا سه بار کاترین را تخلیه و تمیز و شادج هواگیری کردم و جوهر هم خیلی قشنگ رو کاغذ که میزنم هم مشکی خط پررنگ و رنگی هم سه خط رنگی عالی می ندازه ولی تو دستگاه که می زارم ارور میدید وارور هم کاتریج دایکیومنت ریفت دایکیومنت تو تراپلیشوت این ارور را به انگلیسی مینویسه خواهش کمک کنید که وقته دیگه از پنجره پرتش کنم بیرون

 • مارتین گفت:

  سلام سوال داشتم،من همیشه طبق معمول کاتریجمو شارژ میکردم اما امروز شارژش کردم دستگاه کاتریج نمیبینه اچ پی ۲۱۳۰ میتونید کمک کنید ,الان این از کاتریجه یا چیپست ,اگه چیپسته عوضش کنم البته نمیدونم چه مدلیه چیپش, کارتریج من از دیروز رنگ ابی درست نمیزد اومد پرش کردم گفتم شاید خالیه الان اصلا نمیبینه

 • امیری گفت:

  سلام من کارتریجم رو شارژ کردم ولی از همان اول که داخل دستگاه قرار دادم کل صفحه من سیاه پرینت میگیره این مشکل از چیه و ایا دستگاهم ایراد داره یا کارتریجه ؟

  • امیر حسین لاسانی گفت:

   اگر کل صفحه سیاه میشود احتمالا یکی از سنسورها ی کارتریج پوشیده شده است لطفا کناره های کارتریج را بررسی کنید که لیبل یا هر چیز اضافه تری برروی آن نباشد .

 • سرفراز گفت:

  سلام من کارتریجم را شارژ کردم و پس از شارژ کیفیت پرینتم خوب هست ولی کیفیت کپی اصلا خوب نیست میشه بگید مشکل از کجاست؟

  • امیر حسین لاسانی گفت:

   کپی کیفیت کمتری نسبت به پرینت دارد و در برخی کارتریج ها پس از شارژ کیفیت آن کمتر می شود

 • Mahsa گفت:

  سلام پرینتر من سامسونگ ۴۳۰۰ ه
  کارتربج نو گرفتم براش ولی باز میزنه no cartridge

 • کمال فرحزادی گفت:

  سلام
  میشه در مورد درام کارتریج بیشتر توضیح بدید؟

 • فروزان هدایتگر گفت:

  کارتریج اصل مزایا زیاد داره اما خب به همون نسبت قیمتش هم بالاست مخصوصا وقتی که کارتریج پرینتر جوهری باشه!!!!

 • سید علیرضاکانونی گفت:

  من کارتریجمو تازه شارژ کردم فرداش پرینترم به من خطای خالی بودن کارتریج بعد از شارژ کارتریج رو داد الان دیگه نیست یکی دو روزه که اصلا نمیبینم ولی خب نگران شدم نکنه دستگاهم خراب شده خب چون گرونم هست نمیشه شوخی گرفت شما امکان تعمیر پرینتر لیزری اچ پی رو دارید؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال زیاد چیپست کارتریج باید تعویض شود. شما می توانید برای تعویض چیپست کارتریج، آن را به شرکت فالنیک منتقل کنید. همچنین می توانید برای تعمیر کارتریج در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • کامران سید منشان گفت:

  کارتریج اصل از چه نظری با کارتریج طرح تفاوت داره؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   از نظر کیفیت و ساختار فیزیکی متفاوت است در کارتریج های اورجینال از قطعات و تونر اورجینال استفاده می شود.

 • علیرضا گفت:

  سلام من کارتریج رو شارژ کردم ول ی دکمه قرمز شارژ همچنان روشن است علتش چیه؟ چاپگرم مدلش ۲۱۶۰ سامسونگ هستش

 • حمید رضا گفت:

  آیا پایین بودن سرعت پرینتر ربطی به پر بودن حافظه پرینتر داره؟ اگر جواب بله است میشه راه حلی بدید برای پاک کردن حافظه پرینتر ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   پایین بودن سرعت پرینتر دلایلی مانند مدل دستگاه نوع کاغذ مورد استفاده و فایل مورد چاپ بستگی دارد و پرینتر حافظه ای برای پاک کردن ندارد و با خاموش و روشن شدن دستگاه به حالت عادی بر میگردد.

 • کوروش برزگر گفت:

  کارتریج طرح خب قیمت بهتری داره ولی نمیشه کیفیت چاپ کارتریج اصل رو نادیده گرفت خدایی…انتخاب سخته بینشون…مثلا یه شرکت با حجم کاری متوسط باید کارتریج اصل بگیره یا طرح؟ با توجه به اینکه خب کارتریج اصل خیلی بالاس قیمتش

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در زمینه خرید کارتریج بهتر است با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • میرسلطانی گفت:

  من فک میکنم که دتسگاه من خودش هم سرعت پردازشش کم شده یعنی اول فک میکردم شاید کارتریج خوب براش نخریدم اما حتی بعد از خرید کارتریج اصل هم مشکل داره راهی هست بشه پرینترو سرویس کرد؟ منظورم سرویس و تعمیر در محله چون نمیخوام پرینترمو بدم بیرون معلوم نیست چیکار میکنن میخوام جلوی چشم خودم تعمیر شه

 • ایلیا میری گفت:

  میتونید بگید حدودا قیمت کارتریج اورجینال اچ پی چقدره ؟؟؟ اصلا جایی هست که کارتریج اصل اچ پی بفروشه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام
   قیمت های کارتریج های اچ پی با توجه به مدل آنها متفاوت است.

   شما میتوانید برای خرید کارتریج، به فروشگاه اینترنتی پرینت فید مراجعه کنید.

   https://printfeed.org

 • پاک طینت گفت:

  سلام با تشکر از سایت خوب شما
  من چند روز پیش شارژ کاتریج انجام دادم اما خب الان دیگه پرینترم پرینت نمیگیره و به من ارور خالی بودن میده
  من نمیدونم مشکل از جاست
  ممنون میشم راهنماییم کنید و پاسخ رو به ایمیلم بفرستید ممنونم از شما

 • زارعی گفت:

  من خودم تو شرکت تعویض کارتریج رو برای پرینتر ۱۰۲۵ اچ پی انجام دادم اما نمیدونم چرا پرینت نمیگیره…داره بهم کد خطا میده نمیشناسه کارتریجو

 • سمیه شیری گفت:

  سلام
  دلیل کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp چی هست؟ مگه نباید کیفیت رنگ بیشتر بشه؟

 • مصطفوی گفت:

  من پرینتر اچ پی مدل ۱۰۲a دارم. کارتریجشو دادم شارژ کردن ولی از وقتی گرفتمش داخل پرینتر پودر میریزه. میشه پرینترو بیارم برای سرویس؟

 • مجید باغبان گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من برای پرینتر ۱۰۲۵ hp کارتریجمو شارژ کردم اما متاسفانه دستگاه اصلا دیگه پرینت نمیگیره…نمیدونم مشکلش چیه و این بار اولیه که بعد از شارژ کارتریج اینجوری میشه…میخوام بدونم ایا اون کسی که اومده این شارژ کارتریج رو انجام داده اشتباهی کرده یا پرینتر من خراب شده؟

 • محمود گفت:

  سلام من یه کارتریج لیزری اچ پی دارم مدلش قدیمیه و خیلی بروز نیست چند وقت پیش به سختی براش کارترجی پیدا کردم…اما خب وقتی گذاشتمش تو دستگاه…پرینتر اصلا نشناختش منم نمیدوننم مشکل از چیه؟ فکر میکنم خودم که کارتریج شاید نامناسب بوده اما خب من دیگه نمیدونم از کجا باید کارتریج خبو پرینتر پیدا کنم:((((((دوستان اگر راه حلی دارن راهنمایی کنن

 • میثم عطاری گفت:

  سلام
  دستگاه پرینتر من hp1300 هست. با کارتریج ۱۳A
  تقریبا ۱۳_۱۴ ساله که دارم باهاش کار میکنم
  امروز کارتریج خریدم
  بعد از باز کردن جعبه و راه اندازی اون، وقتی گذاشتمش داخل پرینتر و دستور پرینت دادم، متاسفانه پودر خیلی زیادی از کارتریج خارج شد ‌و وقتی کارتریج رو بیرون آوردم به محض اینکه کارتریج رو خم کلی تونر پودر ازش بیرون میریزه…
  البته این توضیح رو بدم که با کارتریج قبلی که شارژر تموم شد این مشکل رو نداشتم و به خوبی تو این چند سال با کاریج های مختلف کار می کرد….
  لطفا راهنماییم کنید ایراد از کارتریج یا دستگاه ایرادی پیدا کرده..؟
  ممنون

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ایراد از کارتریج است. بهتر است آن را تعویض کرده و کارتریج دیگری جایگزین آن دریافت کنید.

 • GESS گفت:

  سلام کارتریج پرینتر canon MF240 بعد از شارژ شدن فقط به یکی از دستگاه ها کانکت میشود و برای کامپیوتر من ارور اتمام کارتریج میدهد.
  مشکل از کجاست

 • علی گفت:

  سلام۔من چطور بفھمم کارتریج پرینترم قابل شارژ ھست؟
  ممنون از پاسخگویی

 • امین گفت:

  کارتریج های پرینتر رنگی لیزری اچ پی ۱۷۵a را شارژ کردم و مقدار تونر رو فول نشون میده. موقع پرینت وقتی عکسه رنگ مشکی را چاپ می کنه ولی وقت متن را بهش میدم رنگ سیاه چاپ نمیشه. مشکل چی میتونه باشه

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   باید کارتریج مشکی را تعویض کنید و کارترdجی جدید جایگزین کنید. شما می توانید برای خرید کارتریج به فروشگاه اینترنتی پرینت فید مراجعه کنید.

   https://printfeed.org/

 • حسین گفت:

  با سلام و احترام
  عذر میخوام میخواستم بدونم چرا کارتریج لیزری سامسونگ تا یه ذره تکونش میدم یه عالمه پودر ازش خارج میشه و کل دستگاه رو با چندتا پرینت پر رنگ میکنه
  با تشکر

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کارتریج پرینتر شما باید تعویض شود. در صورتی که قصد خرید کارتریج دارید، می توانید در فروشگاه اینترنتی پرینت فید آن را خریداری کنید.

   https://printfeed.org/

 • بانی گفت:

  سلام
  یک دستگاه فتوکپی sharp ar-5516 داریم که پودرش تمام شده بود که شارژش کردم. ولی بازم دستگاه میگه شارژ Low در صورتی که فتو می گیرد ولی کم رنگ چاپ می کند. ضمنا اگر درجه رنگش را زیاد کنم بیش از حد پررنگ چاپ می کند. بنظر شما کد نیاز است به دستگاه پس از شارژ مجدد بدهیم؟ راهنمایی بفرمائید. کد چیست؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما میتوانید در این زمینه درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید، کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنمانییتان می کنند.

   https://a4baz.com

 • یوسف گفت:

  من تازه شارژش کردم ولی اصلا دیگه کیفیت نداره پرینتام…به خاطر کارتریجه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شاید تونری که برای شارژ کارتریج شما استفاده شده نامرغوب بوده است. همچنین ممکن است کارتریج خراب شده باشد که بهترین کتار تعویض آن است. شما می توانید برای خرید کارتریج به فروشگاه اینترنتی پرینت فید مرناجعه کنید.

   https://printfeed.org/

 • رفیعی گفت:

  سلام دستگاه canonمن یک ساله خریدم و تازه شارژ کردم ولی خیلی کند شده

 • رفیعی گفت:

  سلام دستگاه من کنان هست یک ساله خریدم یک بار کارتریج را شارژکردم مشکلی نداشت ولی چند وقت هست پیرینت را میگیره ولی کپی خییلی بی رنگه ایا باید دوباره شارزکنم؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام.

   اگر مدت طولانی هست که از شارژ کارتریج میگذرد، احتمالا تونر کارتریج در حال تمام شدن است و باید مجدد شارژ کنید

 • Iman گفت:

  کارتریج(جوهرافشان) یک کانتر داره که بعد از تعداد مشخصی که پرینت گرفته شد حتما باید عوض بشه و دیگه نمیشه شارژ کرد؟
  پرینتر کانن mp280
  آیا این حرف درسته؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام. بله کارتریج های جوهری قابل شارژ نیستند و باید تعویض شوند. البته می توان شارژ کرد ولی ما پیشنهاد نمی کنیم چون به هد دستگاه آسیب میزند.

 • ابوالفضل گفت:

  سلام پرینتر من وقتی لیستی رو پرینت میگرفتم
  پس زمینه ی لیست رو نمی انداخت
  بعد از اینکه شارژ کردم
  کلا لیست رو نمی انداخت
  فقط متن ها خوب بود
  مثلا ازمتن های دیگه تست میگرفت عالی بود
  اما وقتی از لیست پرینت میگرفتم اصلا خوب نبود

 • مجید گفت:

  سلام کارتریج ۱۷aاچ پی را شارژ کردم ولی وسط کاغذ A4 را خطهای مشکی میزند لطفا راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام. احتمال زیاد ایراد از قطعات کارتریج باشد که با سرویس یا تعویض برطرف می‌شود. در غیر اینصورت ایراد از دستگاه است .

 • ابوالفضل گفت:

  سلام کارتریج من پس بعد از شارژ پس زمینه میزد کارتریج بازکردم منبع تونر سوخته رو کامل تمیز کردم
  بعد فومرول رو هم عوض کردم
  بعد تست اولی که گرفتم خوب بود تست بعد کلان کاغذ سیاه شد
  میشه راه حلشو سریع بگید

 • وحید گفت:

  سلام کارتریج شارژی روی دستگاه اپسون cx 4300 گذاشتم ولی دو صفحه پرینت میگیرم ارور کمبود جوهر میده در حالیکه پره
  کارتریج رو هم در میارم جا میزنم ولی فرقی نمیکنه خستم کرده ممنون میشم کمک کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام. کارتریج های جوهری نباید شارژ شوند و متاسفانه پس از شارژ اینگونه مشکلات پیش می آید و امکان آسیب رساندن به دستگاه هم بالا است

 • حسین گفت:

  سلام
  کارتریج در چاپگر مشابه با کیفت عالی کار می کند ولی داخل دستگاه خودم کم رنگ است.ممنون میشم اگه لطف کننین راهنمایی بفرمایید.

 • فرزانه گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست بزرگوار
  من کارتریج پرینترمو تازه شارژ کردم ولی موقع نصبش دکمه نارنجی پرینتر روشن میشه.اگه امکانش هست راهنمایی کنید تا مشکلم برطرف بشه.اینم بگم که کارتریج نو که میزارم این مشکل رو نداره.
  مدل پرینتر hp laser jet 1200

 • ali گفت:

  سلام.من پرینترم ۲۵۴۰sهستش کارتریج رو شارژکردم ولی همچنان خطی چاپ میکنه میشه بگید ایرادش چیه؟؟؟؟؟

 • جهانگیر گفت:

  سلام ببخشید چه راه هایی برای کمرنگ نزدن کارتریج هست؟ من پودر کارتریج رو ریختم و درامشم عوض کردم باز کمرنگ میزنه

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام امکان دارد پودر یا درام تعویض شده از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده یا قطعه دیگری از کارتریج باید تعویض شود .

 • حسین گفت:

  سلام من کنون ۲۵۴۰ دارم شارژش کردم بعد شارژ مدتی خیلی عالی بود اما الان فقط چاپ رنگی میزنه و سیاه کلا نمیزنه.جالب اینکه در نازل چک و هدکلین رنگ سیاه میده بیرون ولی موقع پرینت و کپی سفییییییید…
  ممنون میشم کمکم کنید.رنگ هم دارن

 • محمد گفت:

  با عرض سلام
  من ۴ ماهی هست پرینتر کانن خریدم. دفعه اول خودم طبق شرایط و استاندارد شارژ کردم و فقط قطعات رو تمییز کردم. در ضمن برای درام شک داشتم و اونم جدید انداختم ولی الان بعد از چاپ استاندارد (۵ بار ضربه) برگه چاپ شده تقریبا سیاه ولی اگه سندی رو چاپ بزنم برگها ها سفید چاپ میشه و کمرنگ. با توجه به نو بودن دستگاه و همچنین تعویض درام لطفا منو راهنمایی کنید چکار کنم؟ با تشکر
  مدل کانن آی سنسی کارتریج ۷۲۵

  • ندا ایزدی گفت:

   دلیل کمرنگی چاپ استفاده از پودر نامناسب بوده است ممکن است پودر استفاده شده مرغوب نبوده باشد
   دلیل سیاه پرینت گرفتن هم این است که هنگام تعویض قطعه قطعه درام به درستی در جای خودش قرار نگرفته است (اصطلاحا درام کارتریج قفل شده است )

 • ارسال دیدگاه  خرید سرور hp
  شارژ کارتریج
  نصب و راه اندازی شبکه
  خرید استوریج
  پادکست
  ایبوک فالنیک
  تک تاک
  نویسنده مهمان فالنیک
  پیکربندی آنلاین سرور در فالنیک
  استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  عضویت در خبرنامه فالنیک

  عضویت در خبرنامه فالنیک

  با عضویت در خبرنامه ماشین های اداری فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

  تبریک ،شما با موفقیت در خبرنامه فالنیک عضو شدید.