به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
پرینتر

مشکلات متداول پرینترهای hp

خرابی پرینترهای hp

یادداشت ویراستار: این مطلب در آبان 1399 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

گاهی اوقات در عملکرد پرینتر‌ hp اختلالاتی رخ می‌دهد که روند پرینت و چاپ را دچار مشکل می‌کند. برخی از این اختلال‌ها به سادگی، با روشن و خاموش کردن دستگاه از بین می‌روند. اما برای حل کردن مابقی آن‌ها، باید از یک متخصص در این زمینه کمک گرفت و کمی با مشکلات متداول پرینترهای hp آشنا بود.

در ادامه مقاله شما را با این مشکلات آشنا خواهیم کرد. دانستن مشکلات متداول قبل از خرید به شما کمک می‌کند، انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید و اقدامات درستی برای تعمیر پرینتر انجام دهید. برای اطلاع از قیمت پرینتر یا دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 02154591907 تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی

یکی از مشکلات رایجی که بیشتر کاربران اچ پی بعد از خریدن پرینتر با آن مواجه می‌شوند، گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی است. انتخاب کاغذ‌های کثیف، کهنه و خیس، عدم سرویس به موقع و تمیز نکردن بخش‌های مختلف پرینتر می‌تواند دلیل این مشکل باشد. در چنین شرایطی، کاربر دیگر نمی‌تواند کاغذ را از درون دستگاه بیرون بکشد و کل عملیات پرینت نیز متوقف می‌شود. به یاد داشته باشید هرگز برای بیرون آوردن کاغذ از پرینتر اچ پی، از اجسام نوک تیز استفاده نکنید. با این کار تنها به قطعات پرینتر آسیب خواهید زد.

عیب یابی پرینترهای hp
کاغذ گیر کرده درون پرینتر را، با ملایمت از دستگاه بیرون آورید
تعمیر پرینتر در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکلات پرینتر برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش و رفع ایراد پرینتر شما هستند.
تعمیر پرینتر

راه حل مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر hp

در اولین قدم برای رفع این مشکل باید کاغذ‌هایی که برای پرینتر انتخاب کرده‌اید را بررسی کنید. اگر کاغذ‌های لکه دار، کثیف و مرطوب را، در بین کاغذ‌های سالم می‌بینید آن‌ها را جدا کنید. کاغذ‌ها را مرتب کرده و آن‌ها را صاف و منظم در کنار هم قرار دهید. با این کار علاوه بر مرتب کردن آن‌ها، متوجه سایز و اندازه کاغذ نیز می‌شوید و کاغذ‌های استاندارد را از کاغذ‌های یک اندازه جدا می‌کنید.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، این مشکل می‌تواند به تمیز نکردن بخش‌های مختلف پرینتر نیز مربوط باشد. نشستن گرد و غبار روی اجزای مختلف پرینتر، می‌تواند فرایند چاپ را با مشکل مواجه کند.

بهتر است برای جلوگیری از این مشکلات، بخش‌های مختلف پرینتر خود را تمیز کنید و زمانی را برای سرویس دوره‌ای آن‌ها اختصاص دهید.

مشکلات پرینتر
برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ درون پرینتر، کاغذ‌های لکه دار و کثیف و غیر استاندارد را از گروه سالم جدا کنید
پیشنهاد مطالعه

مشکل پرینترهای hp، کیفیت تصاویر را بررسی کنید

یکی از مشکلاتی که شما را به عنوان یکی از کاربران پرینتر اچ پی، مجبور به توقف عملیات پرینت می‌کند، کیفیت پایین تصاویر است. در چنین شرایطی تصاویر و متون بدون هیچ اشکالی چاپ می‌شوند؛ زیرا هیچ اختلالی در پروسه چاپ و پرینت وجود ندارد. اما متوجه می‌شوید کیفیت تصاویر به نسبت پرینت‌های گذشته دستگاه پایین آمده است و عکس‌ها محو پرینت شده‌اند.

راه حل مشکل کم بودن کیفیت تصاویر چاپ شده با پرینتر اچ پی

این مورد که بیشتر در پرینتر‌های لیزری رخ می‌دهد، به دلیل بروز مشکل در منبع تغذیه دستگاه است. بنابراین اگر چند وقتیست پرینتر لیزری اچ پی شما، تصاویر را با کیفیت پایین چاپ می‌کند؛ بهتر است منبع تغذیه آن را عوض کنید. بهتر است برای جلوگیری از بالا و پایین شدن جریان برق، از منبع تغذیه درست و کابل مخصوص پرینتر استفاده کنید. بعد از انتخاب منبع تغذیه درست، لازم است پرینتر و سیستم متصل به آن را، دوباره راه اندازی کنید.

یک نکته مهم دیگر که هنگام پایین آمدن کیفیت چاپ تصاویر باید به آن توجه کنید، بررسی کردن میزان ملزومات مصرفی پرینتر است. درام که تنها در پرینتر‌های لیزری وجود دارد، نقشی اساسی را فرایند چاپ ایفا می‌کند. این قطعه باید هر بار با شارژ کارتریج hp، تعویض شود. هنگامی که کیفیت چاپ تصاویر پایین می‌آید و اشکال محو و مات چاپ می‌شوند، زمان تعویض درام فرا رسیده است.

مشکل پرینترهای hp
اگر به تازگی کیفیت تصاویر پایین آمده است، باید میزان کارتریج تونر یا جوهری را بررسی کنید
پیشنهاد مطالعه

خرابی پرینترهای hp، بروزرسانی درایور

بیشتر خرابی پرینترهای hp به دلیل استفاده از درایور‌های منسوخ شده است. بروزرسانی درایور پرینتر اچ پی، به شما کمک خواهد کرد بسیاری از مشکلاتی که در حین استفاده از پرینتر با آن مواجه می‌شوید را حل کنید.

به یاد داشته باشید اگر به تازگی سیستم عامل رایانه خود را، به ویندوز ده ارتقا داده‌اید ممکن است در چاپ و پرینت اسناد به مشکل بخورید. زیرا درایور قدیمی چاپگر شما، توسط سیستم عامل جدید پشتیبانی نمی‌شود. برای رفع این مشکل، باید درایور چاپگر خود را همگام با سیستم عامل رایانه بروز کنید. برای یافتن آخرین نسخه پرینتر، می‌توانید به سایت کمپانی اچ پی مراجعه کنید.

درایور یا نرم افزار راه انداز پرینتر، عامل اتصال سیستم و پرینتر است. اگر این نرم افزار را درست نصب و یا بروزرسانی نکرده‌اید، بهتر است برای تعمیر پرینتر به دنبال یک تعمیرکار باشید.

رفع مشکل پرینترhp
با ارتقا سیستم عامل رایانه، ممکن است پرینتر اچ پی در ویندوز کار نکند

عیب یابی پرینترهای hp، صفحات تار هستند

کم بودن میزان کارتریج، اولین احتمالی است که در زمان تار یا محو بودن صفحات به ذهن ما می‌رسد. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل، به موقع کارتریج را تعویض و یا شارژ کنید.

به تازگی متوجه شده‌اید متونی که برای چاپ به پرینتر ارسال کرده‌اید، محو و یا تار هستند. قبل از اینکه برای رفع این مشکل به سراغ تعمیرکار بروید، ابتدا باید تنظیمات پرینتر را بررسی کنید. پرینتر اچ پی تنظیماتی برای کیفیت چاپ دارد و می‌تواند آن را کمرنگ یا پررنگ کند. اگر بعد از بررسی متوجه شدید که تنظیمات چاپ در حالت کمرنگ و یا اقتصادی قرار گرفته‌اند، آن را درست کنید. برای آشنایی دقیق تر با مشکلات مربوط به رنگ در پرینترهای اچ پی میتوانید مقاله «دلایل کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر hp» را مطالعه کنید.

رفع مشکل پرینترhp
اگر پرینتر کمرنگ پرینت می‌گیرد، تنظیمات آن را بررسی کرده و ببینید دستگاه در حالت اقتصادی قرار گرفته است یا خیر

مشکلات پرینتر، فقط نیمی از صفحه چاپ می‌شود

یکی از مشکلات پرینتر، چاپ کردن نیمی از صفحه است، این مشکل می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. در اولین قدم بهتر است دستگاه را از منبع تغذیه جدا کرده و رایانه را خاموش کنید. سپس مجدد هر دو را روشن کرده و راه بیاندازید. برای امتحان دستگاه، یک فایل پرینت بگیرید. اگر هنوز فقط نیمی از صفحه چاپ می‌شود، وقت آن رسیده است برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.

پیشنهاد مطالعه

پرینتر کارتریج جدید را شناسایی نمی‌کند

برای بسیاری از کاربران پرینتر این مشکل پیش می‌آید که، بعد از شارژ و یا تعویض کارتریج، پرینتر کارتریج جدید را شناسایی نمی‌کند. عوامل زیادی در بروز این مشکل دخیل هستند که، در اینجا به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

اولین دلیل برای عدم شناسایی کارتریج توسط پرینتر، می‌تواند به دلیل نصب و قرارگیری اشتباه کارتریج در دستگاه باشد. در چنین حالتی دستگاه با نشان دادن کد خطا، خبر از این موضوع خواهد داد.

یکی از مشکلاتی که باعث، عدم شناسایی کارتریج و در نهایت پرینت نگرفتن پرینتر می‌شود، نشستن گرد و غبار و کثیفی روی اتصالات فلزی کارتریج جدید است. برای حل این مشکل می‌توانید، با ریست کردن حافظه پرینتر کارتریج جدید و میزان تونر آن را شناسایی کنید.

خرابی پرینترهای hp
اگر پرینتر کارتریج جدید را شناسایی نمی‌کند و پرینت نمی‌گیرد، نحوه نصب و قرارگیری کارتریج را بررسی کنید

ارور پرینترهای hp

ارور پرینترهای hp در صفحه نمایش دستگاه ظاهر شده و خبر از وجود مشکل در بخش‌های مختلف می‌دهند. بهتر است برای فهمیدن مشکلات پرینتر، با معانی این کد‌های خطا آشنا باشید.

کد خطا 02: این کد خطا، نشان دهنده وجود مشکل در کابل پرینتر و یا درایور است. با خاموش و روشن کردن دستگاه می‌توانید این کد را رفع کنید. اگر بعد از راه اندازی مجدد دستگاه هنوز آن را مشاهده می‌کنید، نشان دهنده یک مشکل سخت افزاری در پرینتر است.

پیشنهاد مطالعه

کد خطا 10: این کد خطا نشان می‌دهد که، پرینتر دارای مشکلاتی با چیپست کارتریج تونر است و نمی‌تواند کارتریج را خوانده و با آن ارتباط برقرار کند.

کد خطا 11: این ارور خبر از نبود کاغذ درون پرینتر می‌دهد، برای رفع آن کاغذ درون سینی پرینتر بگذارید.

کد خطا 12: اگر این کد روی صفحه نمایشگر ظاهر شده، ابتدا باید از نصب درست کارتریج و باز نشدن پوشش آن مطمئن شوید.

کد خطا 13: این ارور نشان دهنده گیر کردن کاغذ در پرینتر است. برای رفع این ارور بهتر است به دفترچه راهنمای پرینتر مراجعه کنید.

error پرینترهای hp
کد‌های خطای ظاهر شده روی صفحه نمایشگر، خبر از وجود مشکل در عملکرد دستگاه می‌دهند

کد خطا 14: پرینتر کارتریج‌ها را تشخیص نمی‌دهد.

کد خطا 16: این هشدار نشان دهنده پایین و یا خالی بودن میزان کارتریج شما است.

کد خطا 20 و 21: این کد خطا زمانی ظاهر می‌شود که، اطلاعات داده شده به پرینتر بیشتر از ظرفیت حافظه آن باشد.

کد خطا 22: پرینتر و سیستم مشکل ارتباطی دارند، اتصالات و کابل را بررسی کنید. سیستم و چاپگر را خاموش کرده و دوباره راه اندازی کنید.

کد خطا 41: این کد نشان دهنده خطایی در کارکرد چاپ است، برای رفع این مشکل باید دستگاه را دوباره راه اندازی کنید.

کد خطا 49: این کد زمانی به وجود می‌آید که، مشکلات نرم افزاری در سیستم و یا پرینتر وجود داشته باشد.

مشکلات پرینترهای hp
با دانستن معانی این کد‌ها، پرینتر را عیب یابی کنید
پیشنهاد مطالعه

ایرادات سخت افزاری را جدی بگیرید

اگر تمام روش‌های گفته شده را امتحان کردید، اما جوابی نگرفتید باید مشکل را در سخت افزار دستگاه جستجو کنید. گاهی اوقات این، ایرادات سخت افزاری هستند که باعث مشکلاتی در پریتر اچ پی می‌شوند.

به یاد داشته باشید این دستگاه و قطعات جانبی آن، بسیار گران قیمت هستند، بنابراین برای رفع ایراد و اختلال تعمیر پرینتر اچ پی را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید.

قیمت پرینتر با گارانتی معتبر
اگر می‌خواهید خرید پرینتر را از یک شرکت حرفه‌ای، معتبر و با سابقه انجام دهید تا ازکیفیت دستگاه و خدمات پس از فروش آن مطمئن باشید، روی کلمه قیمت پرینتر کلیک کنید یا برای ارتباط با کارشناسان ما و گرفتن قیمت چاپگر با 02154591907 تماس بگیرید. تا از خدمات مشاوره ما به رایگان استفاده کنید.
قیمت پرینترتماس تلفنی
post
وبینار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫18 دیدگاه ها

 1. درود به شما. پرینتر اچ پی مدل ده بیست دارم همه روال نرم افزار اکی نصب میشه حتی درایورش هم اکی است ده سال هست که دارم ش. بهش هرگز کاری غیر از عرف ش نکشیدم ازش. اما مدتیه دکمه پرینتر رو که میزنم اصلا هیچ واکنشی انجام نمیده و نرم افزار میگه فایل پرنت رو در فلان مقصد ذخیره شود‌. صدمه ناشی از زمین خوردن و غیره هم نداشته ، بنظرتون چرا اصلن واکنش ی نمیده .کابل پاورش هم سالمه کابل کنترل ش هم سالمه.

 2. وقت بخیر دستگاه پرینت من اچ پی ۱۳۵۰هست که موقع پرینت کد Eرو نشان میده و اسکن دستگاه سالم هست اما پرینت نمیگیره و همچنان کد Eنشان میده

 3. من پرینتر اچ پی لیزجتm15aدارم چراغ سبزش هی چشمک میزنه و کامپیوتر تویه لیست پرینتر ها نمیاره و لیستunspactisمیاره 3تا ویندوزم نصب کردم نیورد دیروز سالم بود امروز اینطور شده هیچ تکون و اسیبی هم ندیده

 4. سلام .پرینتر من hp laserjet 1020 هستش و ویندوزم ۱۰…چند روز پیش که داشتم باهاش پرینت میگرفتم یهو متوقف شد و میگفت که یا کارتریج تموم شده یا درش بازه با اینکه هنوز کارتریجم پررنگ پرینت میزد و هشداری واسه کم شدن رنگش نداده بود با این وجود بازم رفتم شارژش کردم چندتا برگه پرینت گرفتم اما الان مجددا همون حالت پیش اومده درش کاملا بسته س و کارتریج هم تازه شارژ شده باید چیکار کنم؟

 5. سلام من پرینتر hp losertjet 10056 دارم و مشکل اینه که فقط گاهی چاپ میکنه دستور چاپ به پرینتر ارسال میشه ولی فقط هر از گاهی برگه روو پرینت میکنه

  1. درود بر شما
   سورن عزیز، بهتر است برای سرویس و تعمیر پرینتر اقدام کنید
   موفق باشید

 6. سلام .برای اِرور۸ باید چیکار کنم؟راهی نداره که خودم بتونم مشکلش رو بر طرف کنم ؟

  1. درود بر شما
   ارور e8 از ارور‌های رایج پرینتر اچ پی است و خبر از وجود مشکل در اسکنر و یا ایرادات نرم افزاری می‌دهد.
   موفق باشید

 7. درود
  سیستم من با پرینتر ارتباط نمیگیره!
  فریمور و درایور رو بروز کردم اما درایور تا نصفه انجام شد بروز شدنش
  البته قبلش هم سیستم پرینتر رو نمیشناخت

  1. سلام

   با توجه به نوع مشکل، بهتر است پرینتر شما به صورت حضوری توسط کارشناس بررسی شود. شما می توانید پرینتر را به شرکت فالنیک منتقل کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 8. سلام در رابطه با ارور پرینتر اچ پی به من کد خطای 16 رو نشون میده در صورتیکه من تازه کارتریج رو شارژ کردم

 9. با سلام و احترام، من یک پیرینتر اچ پی مدل M28a خریدم و تمام مراحل راه اندازی را انجام دادم ولی با روشن کردن دستگاه هر دو چراغ وایرلس و ضربدر به صورت چشمک زن میزنه و خطای شماره 07 را نشان میده و فقط اسکنش کار میکنه و پیرینت آن کار نمیکنه ضمنا اتصاص وای فای آن هم به اپلیکیشن موبایل وصل نمیشه ، لطفا مرا راهنمایی بفرمایید چه باید بکنم .

  1. سلام

   کارتریج را شناسایی نمیکند. چک کنید که پلمپ های داخل دستگاه خارج شده است یا خیر

 10. درود بر شما
  برای رفع مشکلات سخت افزاری پرینتر اچ پی شما میتونید راهنمایی کنید؟

 11. سلام به تازگی بعد از چاپ اسناد خطوط سفید افقی روی کاغذم می افته دلیلش چیه؟

  1. سلام

   یکی از دلایل چاپ شدن خطوط، ایراد درام کارتریج است که باید تعویض شود. شما می توانید کارتریج را به شرکت فالنیک منتقل کنید. همچنین می توانید برای تعمیر کارتریج در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

دکمه بازگشت به بالا