به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ - تماس با فالنیک : 8363-021

دلایل کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر hp

علت کمرنگ زدن چاپگر

یادداشت ویراستار: این مطلب در آبان ۱۳۹۹ توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

وقتی سند چاپ شده را با فایل اصلی مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم پرینتر فرایند چاپ را کمرنگ و یا حتی محو انجام داده است. کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر hp، از رایج‌ترین مشکلات این دستگاه است. رخ دادن این اتفاق می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. در ادامه مقاله به دلایل کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر hp اشاره کرده و راهکاری را برای آن‌ها می‌گوئیم.

دلیل کمرنگ گرفتن پرینت، تونر یا جوهر را بررسی کرده‌اید؟

اکثر افراد دلیل کمرنگ گرفتن پرینت را، کم بودن میزان تونر یا جوهر می‌دانند و به سرعت میزان کارتریج را بررسی می‌کنند. به یاد داشته باشید کارتریج‌ها بسته به میزان مصرف و حجم کاری شما، می‌توانند کم و یا خالی شوند. برای بررسی وضعیت کارتریج کافیست به control panel رفته و در قسمت printer properties میزان تونر یا جوهر باقی مانده پرینتر را بررسی کنید.

همچنین اگر پرینتر شما جوهرافشان است، باید زمانی را نیز برای بررسی کردن هد پرینتر بگذارید. نازل‌هایی که روی هد پرینتر جوهرافشان وجود دارند، اگر مسدود شوند مانع از جریان جوهر می‌شوند. شما می‌توانید به صورت دستی و یا از طریق نرم افزار تمیز کننده خود پرینتر، تمیز کردن هد چاپگر را انجام دهید.

اغلب کاربران چاپگر‌های لیزری، در هنگام رو به اتمام بودن کارتریج تونر آن را از دستگاه خارج کرده و به آرامی به بالا و پایین تکان می‌دهند و دوباره آن را به درون دستگاه بر می‌گردانند. شاید تکان دادن کارتریج تونر، باعث چاپ چند صفحه بیشتر شود، اما معایب آن بیشتر از مزایای آن است. زیرا این پروسه می‌تواند، به مگنت کارتریج آسیب زده و یا باعث نشت تونر از کارتریج شود.

مشکل رو به اتمام بودن کارتریج را می‌توان با، شارژ و یا خرید آن حل کرد. اما گاهی اوقات حتی با خرید و یا شارژ کارتریج نیز با کمرنگ گرفتن پرینت مواجه می‌شویم. برای جلوگیری از این مشکل، سعی کنید فروشگاه‌ها و مراکز قابل اعتماد را پیدا کرده و کارتریج تونر یا جوهری با کیفیت را برای پرینتر خود انتخاب کنید.

خدمات شارژ کارتریج فالنیک
بهترین قیمت شارژ کارتریج را برای بهترین کیفیت آن بخواهید، ۲۵ بار شارژ کارتریج در فالنیک معادل یک بار خرید کارتریج است. این کیفیت را مقایسه کنید.
خدمات شارژ کارتریج

 خرید و استفاده از کارتریج‌های ارزان و بی کیفیت، به مرور به دستگاه شما آسیب خواهد زد. شارژ کارتریج را نیز به افراد ماهر در این زمینه بسپارید. به یاد داشته باشید در داخل کارتریج قطعه‌ای به نام بلید وجود دارد که، باید پس از چند بار شارژ کارتریج تعویض شود. این قطعه اگر به درستی در مکان خود تنظیم نشده باشد، پرینت کمرنگ یا پررنگ گرفته خواهد شد.

علت کمرنگ زدن چاپگر
اغلب افراد علت کمرنگ زدن چاپگر را رو کم و یا نبودن میزان تونر یا جوهر کارتریج می‌دانند
پیشنهاد مطالعه

در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.

علت کمرنگ زدن چاپگر، حالت اقتصادی

یکی از علت‌های کمرنگ زدن چاپگر، کاهش میزان مصرف تونر کارتریج است. زیرا پرینتر اچ پی تنطیماتی دارد که، با انتخاب و اعمال آن‌ها می‌توان میزان مصرف تونر را کاهش داد. اعمال این تنظیمات به افزایش طول عمر کارتریج کمک می‌کند، اما در عین حال باعث کمرنگ پرینت گرفتن و پایین آمدن کیفیت سند نیز می‌شود.

پس قبل از اینکه به سراغ تعمیرکار و یا شارژ کارتریج بروید، ابتدا تنظیمات پرینتر اچ پی را کنترل کنید. تا اگر در حالت اقتصادی قرار گرفته، آن بدون هزینه را درست کنید. برای اینکه ببینید پرینتر در حالت economy mode قرار دارد یا نه، مراحلی که گفته خواهد شد را دنبال کنید.

بعد از نوشتن مطالب روی گزینه file کلیک کنید، حالا باید برای چاپ آن‌ها دکمه print را بزنید. اکنون گزینه printer properties را انتخاب کنید، بعد از باز شدن پنجره مورد نظر print/Quality  را انتخاب کرده و تیک گزینه Econo Mode را بردارید. با برداشتن این تیک، اسناد پررنگ و با کیفیت بالاتری چاپ خواهند شد.

حل مشکل چاپ کمرنگ کارتریج لیزری hp
با قرار گرفتن پرینتر در حالت اقتصادی، میزان مصرف کارتریج کاهش می‌یابد.

افزایش کیفیت پرینت چاپگر جوهری و لیزری

از سرعت چاپ گرفته تا پایین بودن کیفیت کاغذ و کارتریج، همه این عوامل می‌توانند در کمرنگ زدن چاپگر موثر باشند. در ادامه نکته‌هایی را خواهیم گفت، که می‌تواند در افزایش کیفیت پرینت چاپگر جوهری و لیزری تاثیر گذار باشد.

برای اینکه کیفیت پرینت در چاپگر‌های لیزری را افزایش دهید، در اولین قدم باید دستگاه را از هرگونه گرد و غبار تمیز کنید. زیرا نشستن ذرات ریز و گرد و غبار روی کارتریج تونر و دیگر بخش‌های پرینتر، موجب می‌شود کیفیت چاپ کاهش یابد.

قدم بعدی نگهداری درست از کارتریج تونر است، کارتریج تونر را در یک محیط تمیز و مناسب قرار دهید. تا آن را از آسیب و آلودگی‌ها دور نگه دارید.

دلیل کمرنگ گرفتن پرینت
سرعت چاپ و غیر استاندارد بودن کاغذ و کارتریج می‌تواند دلیل کمرنگ گرفتن پرینت باشد.

حالا باید وضوح و شفافیت تصاویر را، در بالا‌ترین سطح ممکن قرار دهید. برای اینکار باید وارد منوی print شوید و dpi را در محدوده ۷۴ تا ۲۴۰۰ بگذارید. به یاد داشته باشید که هرچقدر dpi بالاتر باشد، کیفیت پرینت چاپگر لیزری نیز بهتر خواهد بود.

با مراجعه به سایت کمپانی سازنده پرینتر، درایور آن را به موقع بروزرسانی کنید، تا کیفیت چاپ و کارکرد دستگاه افزایش یابد. بهترین مکان را برای نصب و قرارگیری پرینتر انتخاب کنید، از قرار دادن پرینتر کنار گرما و حرارت اجتناب کنید.

در ادامه مقاله به بررسی، افزایش کیفیت پرینت چاپگر جوهری می‌پردازیم. سند یا تصویری که قصد چاپ آن را دارید، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا کیفیت پرینت چاپگر جوهری را افزایش دهد.

با خرید کارتریج‌های ارزان قیمت و تقلبی، کیفیت پرینت و عمر مفید دستگاه را کاهش ندهید. از فروشگاه‌های مطمئن، بهترین و مناسب‌ترین کارتریج را برای پرینتر خود انتخاب کنید. کاغذ‌های نامناسب، کثیف و غیر استاندارد نیز، می‌تواند کیفیت چاپ را کاهش دهد.

افزایش کیفیت پرینت
برای بالا بردن راندمان و کیفیت چاپ پرینتر، فریمور و درایور آن را بروز کنید

بروزرسانی فریمور و درایور پرینتر را از یاد نبرید، برای آپدیت نرم افزار‌های مرتبط با پرینتر کافیست وارد سایت کمپانی سازنده پرینتر شده و با وارد کردن مشخصات دستگاه، نرم افزار آن را دریافت کنید. یکی دیگر از مشکلات رایج این پرینتر‌ها، کار نکردن پرینتر اچ پی در ویندوز است. 

اگر تمام موارد گفته شده را بررسی و کنترل کردید، اما هنوز با مشکل کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر hp روبرو هستید باید زمانی را برای سرویس و تعمیر پرینتر بگذارید. می‌توانید برای سرویس و تعمیر پرینتر، با کارشناسان فالنیک در ارتباط باشید. برای این کار کافیست با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۱۹ تماس گرفته و مشکلات خود را مطرح کنید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر

نویسنده :

۲۹ دیدگاه

 • زهرا گفت:

  پرینتر من پرینت پررنگ میگیره و مشکلی نداره ولی کپی رو خیلی کمرنگ میگیره . مشکل چیه

 • ᓚᘏᗢ گفت:

  ما به طور خیلی سریعی تکونش دادیم درست شد واقعا اقتصادی ترین راه حل اینه

 • جعفر گفت:

  با سلام پرینتر ۱۰۲۵ رنگی . تمام کارتریج ها رو نو انداختم و درام رو هم عوض کردم باز هم کم رنگ میگیره ، علت چیه . ممنون از پاسخگویی

 • حسین کماسی گفت:

  سلام پرینتر ۱۱۳۲ قسمت های رنگی رو کم رنگ پرینت میکنه کسی کمک میتونه کنه

 • مهدی گفت:

  سلام
  پرینتر من مدلش قدیمی هستشhp1300لیزی
  حدودا ۸ سال بلا استفاده بوده بعداز ۸ سال دوباره روشن کردم و میخام استفاده کنم.الان مشکل اینجاست که کمرنگ پرینت میگیره .کارتریج را کاملا عوض کردم و نو اندانداختم بازم کمرنگ میگیره ولی بعضی مواقع عالی میشه چندتا درست میگیره و دوباره کمرنگ میشه.دلیلش چی میتونه باشه.
  ممنون از راهنماییتون

 • هاشم غریب گفت:

  تونر پرینتر اچ پی مدل P1102 را از شما خریدم و تونر ظرف ۱۰۰۰ گرمی مدل ۱۰۰۵/۱۲۰۰ tiger برایم ارسال کردید استفاده کردم در جوهر قبلی که خریده بودم رنگ خوب بود ولی وقتی با تونر ی که از شما گرفته بودم انرا شارژ کردن رنگ کم شد .
  خواهشمندم راهنمایی کنید .

 • Maiid گفت:

  سلام ببخشید پرینتر من چند ماه خوب پر رنگ چاپ میکرد بعد به مرور زمان کمرنگ شد هشدار رنگ میدادش . رفتم شارژش کردم ولی الان هم کمرنگه
  علتش چیه

 • مهدی گفت:

  سلام ببخشید من یک ماهه پرینتر خریدم تازگیا وسط صفحه چند نوار کمرنگ میزنه مشکلش از چیه؟

 • میثم گفت:

  سلام
  پرینتر من موقع کپی از صفحات مثل کارت ملی یا شناسنامه عالی کپی میگیره ولی موقع پرینت از صفحات یه سایت یا یه فایل پی دی اف خیلی کمرنگه.مشکل از چیه؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   میثم عزیز، احتمالا تنظیمات کپی را روی حالت دارک قرار دادید و به همین دلیل کپی را خوب میگیرد.
   کارتریج را شارژ و یا تعویض کنید.
   موفق باشید

 • ماهان صفایی گفت:

  با سلام پرینتر من hp هستش مدل=hp laser jet pro m12w هست.
  اما قبلا مثلا تا چند ماه پیش خیلی خوب چاپ میکرد اما الان خیلی بد چاپ میکنه یه خطش پر رنگه و یه خطش کمرنگ.
  لطفا اگه میتونید جوابم رو بدهید.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   ماهان عزیز، چند دلیل برای چنین پیشامدی وجود دارد:
   ۱-تونر به کار رفته در کارتریج کیفیت مناسبی ندارد.
   ۲-پروسه شارژ کارتریج به درستی انجام نشده است.
   موفق باشید

 • زهرا انصاری گفت:

  سلام من پرینتر HPدارم و از ابتدا گاهی وقت ها در صول برگه یک سری خط هارو کمرنگ تر میگرفت و حتی بعد از چندین بار شارژهم این مشکل هنوز رفع نشده و قسمت تنظیماتش هم تیره رنگه هرچثد دنبال تنظیمات میگردم داخل اینترنت منو شبیه به مال من نیست
  میشه خاهشا راهنمایی کنید؟

 • بهنام گفت:

  سلام پرینتر ۱۳۲۰ اچ پی کارتریجشو شارژ میکنم و گزینه اقصادی هم برداشته شده و باز کم رنگ میزنه مشکل از کجاس ممنون

 • کیارش گفت:

  سلام خسته نباشید .
  پرینتر (hpM15a لیزری )من چند وقتیه که هنگام پرینت ،چند صفحه های اول رو خوب پرینت میگیره اما صفحه های بعدی رو با یک بخش کمرنگ پرینت میگیره(منظورم اینه که کل صفحه خوب و پررنگه اما تقریبا وسط صفحه به صورت یک نوار کم رنگ پرینت میشه )به نظرتون پرینترم خراب شده یا مشکل از کارتریج هست ؟ ممنون

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما کیارش عزیز
   پرینتر نیاز به سرویس و تعمیر دارد، همچنین بهتر است از مواد مصرفی با کیفیت استفاده کنید.
   موفق باشید

 • اریا گفت:

  سلام من امروز کارتریج A79 بردم شارژ برای بار اول شارژ اولیه تموم شده بود گفت باید درام عوض شه وگرنه کم رنگ میزنه درست ؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   زمانیکه برای اولین بار کارتریج اصلی را شارژ می‌کنید، باید درام را نیز تعویض کنید.
   زیرا کارتریج و قطعات آن بر اثر استفاده مستهلک می‌شوند. بنابراین در زمان شارژ اولیه کارتریج، درام باید تعویض شود. همچنین این نکته را هم در نظر بگیرید که در زمان شارژ کارتریج اصلی، پتونری که استفاده خواهد شد اورجینال نبوده و با درام اصل هماهنگ نیست و کیفیت چاپ را پایین می‌آورد.
   بنابراین بهتر است که، با شارژ اولیه کارتریج اصلی درام نیز تعویض شود.
   موفق باشید.

 • N گفت:

  سلام خسته نباشید من hp laser jet prom m12a رو تازه دو روزه خریدم و اینکه الان یه طرفش داره کم رنگ چاپ میکنه چیکارش کنم ؟😭

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   با توجه به اینکه پرینتر را تازه گرفته‌اید، چندین علت برای رخ دادن این مشکل وجود دارد:
   ۱-پرینتر‌های اچ پی دارای تنظیماتی هستند که با اعمال آن‌ها می‌توان مصرف کارتریج را کاهش داد. بنابراین چک کنید که، دستگاه در حالت اقتصادی قرار نگرفته باشد.
   ۲-همچنین اغلب اوقات این استفاده از کارتریج بی کیفیت است که می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.
   بهتر است برای افزایش کیفیت پرینتر لیزری، راه‌های گفته شده را به کار بگیرید.
   اگر هنوز مشکلی در کارکرد دستگاه مشاهده می‌کنید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان فالنیک شما را راهنمایی کنند.
   موفق باشید

 • عبدالملک گفت:

  تشکر

 • هدیه گفت:

  ممنونم 😊

 • حسین مشهدی گفت:

  علائم خرابی مگنت کارتریج چیه؟ و ایا قابل تعمیره؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   علائم خرابی مگنت کارتریج به شرح زیر است:

   ابرو باد زدن
   کمرنگ زدن
   لک انداختن

   مگنت قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.

 • شکوهی گفت:

  کارتریج اصل اختلاف قیمتش با کارتریج طرح چقدره؟

 • شادی یوسف زاده گفت:

  ببخشید تکون دادن کارتریج تونر، میتونه آسیب بزنه به دستگاه؟
  مگنت رو خراب میکنه؟

 • ارسال دیدگاه  خرید سرور hp
  شارژ کارتریج
  نصب و راه اندازی شبکه
  خرید استوریج
  پادکست
  ایبوک فالنیک
  تک تاک
  نویسنده مهمان فالنیک
  سوئیچ شبکه
  استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.