به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - تماس با فالنیک : 8363-021

چگونه خطای گیر کردن کاغذ در پرینترهای اچ پی را حل کنیم؟

چگونه خطای گیر کردن کاغذ در پرینترهای اچ پی را حل کنیم؟

شاید بارها برای شما هم پیش آمده باشد که کاغذ در پرینترتان گیر کند و هنگام پرینت یک مطلب مهم کلی از وقتتان گرفته شود. در این مواقع بهترین راه حفظ خونسردی است. البته ناگفته نماند که رفع این مشکل نیز کار بسیار آسانی است اما که هرگونه عمل اشتباه در خارج کردن کاغذ از پرینتر، باعث خرابی دستگاه خواهد شد. حال در ادامه به رفع خطای گیر کردن کاغذ در پرینترهای HP و همچنین سایر برندهای تولیدکننده می‌پردازیم.

پیشنهاد مطالعه

علت جمع شدن کاغذ داخل پرینتر

زمانی که به دنبال یافتن راهی برای رفع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر هستیم، ابتدا باید ببینیم که دلیل اصلی بروز این مشکل چیست و عملکرد نادرست کدام قطعه موجب می‌شود که کاغذ داخل پرینتر گیر کند. با گیر کردن کاغذ داخل پرینتر، دستگاه متوقف خواهد شد و شاید اولین چیزی که به ذهنتان برسد، خرابی DC Power پرینترهای چندکاره و حتی نوع ساده تک کاره است.

اغلب اوقات، دلیل اصلی گیر کردن کاغذ داخل پرینتر به نوع کاغذ مربوط است. همچنین اگر کاغذ کیفیت خوبی نداشته باشد و یا حتی تاخورده و چروک باشد هم، داخل پرینتر گیر خواهد کرد.

دلیل دیگری که منجر به گیر کردن کاغذ داخل پرینتر می‌شود، وجود خرابی و مشکل در قطعات و سخت افزار پرینتر است. پس اگر از بابت کاغذی که استفاده می‌کنید اطمینان دارید، باید به دنبال رفع خرابی قطعات پرینتر باشید.

سینی ورودی پرینتر در طرفین دارای نگهدارنده‌هایی است که کمک می‌کنند تا کاغذ در مسیر درست وارد محفظه پرینتر شود. پس باید از این دسته‌های نگهدارنده برای جا زدن کاغذ استفاده کنید تا کاغذ داخل چاپگر گیر نکند.

در اینجا راه حل‌هایی خواهیم آموخت که مشکل گیر کردن کاغذ داخل پرینتر را برطرف می‌کند.

تعمیرات تخصصی پرینتر
درصورت وجود تاخوردگی، سوزن و منگنه روی کاغذ، داخل پرینتر گیر خواهد کرد.

بهترین راه برای حل مشکل خورده شدن کاغذ در پرینترهای چندکار

تفاوتی ندارد که پرینتر شما از نوع ساده باشد و یا چندکاره، پس ممکن است به دلایلی که در بالای صفحه به آنها اشاره شد، کاغذ داخل آن گیر کند و یا به اصطلاح کاغذ را بخورد. پس در صورتی که با مشکل خورده شدن کاغذ داخل پرینتر مواجه شدید، باید طبق مراحل زیر پیش بروید.

در صورت گیر کردن کاغذ داخل پرینتر، اگر شما در حال پرینت گرفتن باشید، عملیات پرینت متوقف شده و چراغ هشدار روی پنل پرینتر اچ پی، شروع به چشمک زدن خواهد کرد. پس، پرینتر را خاموش کرده و کابل آن را از پریز برق جدا کنید. بهتر است کمی صبر کنید تا فیوز پرینتر خنک شود.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر

گام اول: درهای پرینتر را باز کنید

با توجه به متفاوت بودن مدل‌های پرینتر و کوچک و بزرگ بودن ابعاد آن، ممکن است نتوانید تشخیص دهید که کاغذ در کدام قسمت پرینترتان گیر کرده‌است. پس باید ابتدا تمامی درهای پرینتر را باز کنید تا بتوانید کاغذ را پیدا کنید. اگر موفق به پیدا کردن کاغذ نشدید، درب پشتی پرینت را نیز باز کنید و حتی کارتریج را بیرون بکشید. با پیدا کردن کاغذ گیر کرده داخل پرینتر، باید آن را با دقت خارج کنید.

خطای گیر کردن کاغذ در پرینترهای اچ پی
با احتیاط کارتریج را بیرون کشیده و آن را در جایی خشک قرار دهید.

گام دوم: بیرون کشیدن کاغذ گیر کرده

برای خارج کردن کاغذ نباید عجله کنید، زیرا پاره شدن کاغذ ممکن است دردسرهای بعدی را به همراه داشته باشد. اگر کاغذ در سینی ورودی گیر کرده، خارج کردن آن آسان است. اما اگر کاغذ داخل پرینتر گیر کرده، باید آن را از مسیر خروج بیرون بکشید. در غیر این صورت ممکن است به غلتک‌ها و قطعات داخلی آسیب جدی وارد کنید.

برای خارج کردن کاغذ هم از دو دست خود استفاده کنید، زیرا ممکن است با فشار یک دست، کاغذ پاره شده و تکه‌های آن داخل پرینتر بماند.

درصورتی که کاغذ داخل پرینتر پاره شده و با دست قادر به خارج کردن آن نبودید، بهتر است از یک موچین یا پنس استفاده کنید. اما اگر با این روش هم کاغذ را خارج نکردید، بهتر است برای تعمیر پرینتر از تعمیرکار پرینتر کمک بخواهید.

حل مشکل گیر کردن کاغذ داخل پرینتر
از وارد کردن فشار برای خارج کردن کاغذ خودداری کنید.

در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.

گام سوم: پرینتر را به حالت اول بازگردانید

بعد از اینکه کاغذها را از پرینتر خارج کردید، کارتریج را در جای خود قرار داده و درهای پرینتر با ببندید. کابل برق پرینتر را به پریز وصل کرده و آن را روشن کنید. یک صفحه را به صورت تستی پرینت بگیرید. اگر مشکل برطرف شده بود، شما کار را به درستی انجام داده‌اید.

خطای گیر کردن کاغذ در پرینترهای اچ پی
کارتریج را با کمی فشار در جای خود ثابت کنید.

گیر کردن کاغذ در پرینتر HP 2035

برای خارج کردن کاغذ گیر کرده داخل پرینتر اچ پی مدل ۲۰۳۵، باید ابتدا بررسی کنید که کاغذ در قسمت جلویی گیر کرده یا عقب پرینتر. ابتدا درب جلوی پرینتر را باز کنید. کارتریج را خارج کرده و بررسی کنید که کاغذ در پشت آن گیر نکرده باشد. اگر کاغذ در قسمت جلویی نبود، کارتریج را در جای خود برگردانده و درب پشتی پرینتر را باز کنید. اگر کاغذ را مشاهده کردید، با دو دست خود کاغذ را گرفته و با احتیاط آن را خارج کنید.

حل مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی
بعد از خارج کردن کاغذ، با دقت کارتریج را در جای خود قرار ددهید که با مشکل شناسایی نشدن کارتریج روبرو نشوید.

ریست کردن پرینتر برای رفع خطای گیر کردن کاغذ

گاهی اوقات حتی با وجود خارج کردن کاغذ از پرینتر، باز هم با خطای گیر کردن کاغذ داخل آن روبرو خواهید بود. در این شرایط بهترین کار ریست کردن پرینتر است.

 • اگر پرینتر خاموش است، آن را روشن کنید و صبر کنید تا آماده به کار شود.
 • کابل برق را از پرینتر و پریز برق جدا کنید.
 • برای مدت ۶۰ ثانیه صبر کنید.
 • سیم برق را دوباره به پریز وصل کنید. بهتر است کابل برق پرینتر، بدون واسطه به پریز متصل باشد.

با این روش پرینتر شما ریست شده و مشکل خطای خورده شدن کاغذ برطرف می‌شود.

تعمیرات تخصصی پرینتر
گاهی تنها با جدا کردن کابل پرینتر، مشکلات آن برطرف خواهد شد.

نویسنده :

۸۰ دیدگاه

 • مجتبی طیبی گفت:

  سلام پرینتر اچ پی مدل laserjatM1522nf دارم مدتی باهاش کار نکردم الان برکه در اول کار روی غلطک اول داخل پرینتر گیر میکنه علتش چیست لطفاراهنمای کنید ممنونم

 • مجتبی طیبی گفت:

  سلام پرینتر اچ پی مدل laserjatM1522nf دارم مدتی باهاش کار نکردم الان برکه در اول کار روی غلطک اول داخل پرینتر گیر میکنه علتش چیست ضمنا ارور خطای کاتریج هم میدهد لطفا راهنمای کنید ممنونم

 • مهرداد گفت:

  سلام بنده پرینتراچ پی۲۰۱۵دارم خطای گیرکاغذمیده تمام سنسورهاوهیترروکاملاپاکسازی کردم ولی بازهم خطای گیرکاغذبین دوغلتک میده میشه راهنمایی بفرماییدبنده بااینکه تعمیرکارهستم نتونستم این مشکل روبرطرف کنم

  • فاطمه کمالی گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر تمام کارهایی که در مقاله عنوان شده رو انجام دادید و مشکل حل نشه از بخش تعمیر پرینتر فالنیک میتونید با کارشناس‌های ما در ارتباط باشید.

 • افسانه گفت:

  سلام وقت بخیر. من یک پرینتر HO lazer Jet pro M12w دارم کاغذ دور آخرین غلطک کاملاً پیچیده چجوری میتونم خارجش کنم؟

 • احمد بایزید پور گفت:

  من یک پرنتر رنگی اچ پی مدل ۴۰۲۰dnدارم موقع چاپ کاغذ در ان گیر کرد درب بغلیش و باز کردم وبە ارامی کاغذ و در اودم ولی پرنترو خاموش نکردە بودم حالا پرنترم از کار افتادە فقط پیغام یرورو می دهد چاپ نمی کندلطف می کنید کمکم کنید

 • Moh tav گفت:

  سلام
  میشه راهنمایی کنید چطور درب پشتی پرینتر رو باز کنم؟

 • Nasim گفت:

  سلام برگه توی پرینترم گیر میکنه کارتریج رو دراوردم دوباره گزاشتم برگه رو هم دراوردم ولی باز برگه های بعدی هم که میزنم پرینت شن گیر میکنن باید چکار کنم؟
  مدلش:Hp laserjet p2014
  کارتریجش هم جدیده تازه گزاشتم

 • مصطفی گفت:

  با سلام. پرینتر hp 2035 من هنگام چاپ، کاغذ رو یه خورده جمع میکنه. علتش چیه؟

 • یاسمین گفت:

  سلام ببخشید ورقه من دقیقا آخرای پرینتر گیر کرده ینی خروجی پرینتر باید چیکار کنم

 • اشرف گفت:

  با سلام پرنتر من موقع پرنت پشت رو می گیرم ورق در پشت سر دستگاه گیر می کند پول پرنتر من hp laser jet pro map m521dw است راهنمای ام کنی ممنون میشوم

 • اشکان گفت:

  سلام
  پرینتر hp laser jet m12 pro دارم و موقع پرینت نزدیک ۲۵ کاغذ همزمان گیر کرد و کاتریج همدر اوردم و از پایین نمیشه در اورد و از بالا هم میترسم هم سفته تکون نمیخوره چیکار کنم؟

 • امیر حسین گفت:

  سلام بنده کارتیج خود را دادم بیرون برای شارژ مدل ۴۴ ای
  و کارتیج به من تحویل دادن و بعد از گزاشتن داخل پرینتر و شروع کردم برای تست ورقه ای چهار رو در ابتدای پرینتر گیر میکنه و دکمه ارور دستگاه روشن میشه و دستگاه هم کاملا نو و کلا ۲ ساعت استفاده شده است مشکل از چیست ؟

 • محمد باقر شیری گفت:

  دمت گرم

 • آرمان دینارزیی گفت:

  سلام
  من هر دفعه ریست میکنم بازم گیر میکنه برگه

 • Bismillah گفت:

  سلام
  موقع چاپ برق رفت تو پرنترم کاغذ گیر کرده
  چه قسم بکشم!
  Hp laserjet p2014

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز، کارتریج را خارج کنید و درب پشت را باز کنید و کاغذ را به سمت بیرون بکشید.
   موفق باشید

 • محمدحسین گفت:

  سلام من در وصل نبودن کابل پرینت گرفتم و دیگر نمی گیره باید چیکار کنم

 • Arghi Js گفت:

  پرینترم رو به دلیل کمرنگ چاپ کردن بردم شارژ کردن وقتی رقتم تحویل بگیرم گفتن کاغذ رو نصفه نگه میداره گفتم همچین مشکلی نداشت ممکنه قطعه ای از پرینترم برداشته باشن یا عوض کرده باشن؟
  دوباره یک هزینه گرفتن پشتش رو باز کردن درست کردن

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز، وقتی کارتریج کمرنگ پرینتر می‌گیرد احتمال گیر کردن کاغذ کم می‌شود.
   به همین دلیل بعد از شارژ که کارتریج پر رنگ می‌شود، اگر دستگاه مدت زیادی کار کرده باشد، احتمال فرسودگی قطعات خروجی وجود دارد.
   موفق باشید

 • پری گفت:

  سلام
  پرینتر hp laser jet pro mfp m26a دارم کاغذی داخلش گیر کرده بود که از داخل دستگاه در اوردم اما حالا پرینترم کپی میکنه اما پرینت نمیگیره مشکلش چیه؟

 • سیدحمید گفت:

  سلام
  داخل پرینتر من کاغذ گیر کرده بود
  در اوردم
  ولی بعد از اون کمرنگ چاپ میکنه

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   سید حمید عزیز، باید کارتریج را تعویض کنید. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۸۶ با واحد شارژ کارتریج فالنیک در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • الا گفت:

  سلام پرینتر من وسط کار کردن یهو برگه های خیلی زیادی رو کشید که بیرون اوردم بعد از اون شروع به کاغذ خوردن کردن و اصلا پرینت نمیکنه کارتریج یک سوم کاغذ رو چاپ میکنه اما کاغذ بعد از کارتریج جمع میشه
  چکار باید بکنم؟؟؟؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز، خروجی پرینتر ایراد داشته و نیاز به تعمیر دارد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۱۹ واحد تعمیر پرینتر فالنیک در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • VS گفت:

  عالی بود درست همن کاری که گفتید انجام دادم و نتیجه داد

  ممنون👌👌👌

 • زهرا گفت:

  سلام پرینتر من hp 1300 هستش که لبه کاغذ خراشیده میشه.برای رفع مشکل چکار کنم؟

  • تحریریه فالنیک گفت:

   درود بر شما
   زهرا عزیز، دستگاه باید توسط سرویسکار بررسی شود، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۱۹ تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • نیما گفت:

  کاغذو از کجا باید بیرون بیاریم

 • رضا گفت:

  با سلام وخسته نباشید.پرینتر hp2055dموقع دو رو زدن گیر میکنه در حالت عادی خیر مشکل از کجاست

  • تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   رضای عزیز، سینی دوروزن و یا فیوزینگ پرینتر شما ایراد دارد، برای بررسی و حل مشکل، شما می‌توانید با مراجعه به صفحه تعمیر پرینتر، فرم درخواست مشاوره را پر و یا با شماره تلفن ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۱۹ درخواست خود را ثبت کنید.

 • وانیا اسماعیلی گفت:

  سلام من تمام مراحل رو انجام دادم ولی کارتیریج داخل نمیره

 • رضا گفت:

  دستگاهم اچ پی ۲۰۳۵ طبق راهنمایی شما ریست کردم اما همچنان چراغ گیر کردن کاغد روشنه دستگاه هنوز آکه

  • تحریریه فالنیک گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، لازم است که دستگاه توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر پرنتر خود را ثبت کنید تا کارشناس فالنیک با شما تماس بگیرد.

 • رضا گفت:

  سلام من یک کاغذ با ابعاد کوچک گذاشتم و وسط راه گیر کرد، بخاطر کوچک بودن زیاد، حال چه کنم؟

  • زهرا چگینی گفت:

   با سلام
   لطفا درپوش پرینتر را باز کرده و با احتیاط کاغذ را خارج کنید. مراقب باشید که کاغذ پاره نشود. اگر قادر به این کار نیستید، درخواست تعمیر پرینتر در محل را با شماره گیری ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید. همکاران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

 • سید جواد تقوی گفت:

  سلام خداقوت بنده یک پرینتر اچ پی لیزر جت ۱۳۰۰دارم که یه مدتی است یه مشکل پیدا کرده که چراغ زرد چشمک زن پایین مدام چشمک میزنه و چراغ سبز پرینتر هم روشن نمی شه سرچ کردم این ارور برای گیر کردن کاغذ در پرینتر است ولی کل سیستم ان رو بررسی کردم حتی تمیز کردم و با الکل هم گردخاک رو پاک کردم تیونر ان رو هم تمیز کردم سیم کابل رو قطع و مجدد وصل کردم همچنان مشکل حل نشده و کار نمی کند لطفا علت چیست در ضمن شهرستان هستم

  • تحریریه فالنیک گفت:

   باسلام
   دوست عزیز،این مشکل چند حالت دارد:
   پرینتر کاغذ ندارد.
   کارتریج را شناسایی نمی‌کند.
   اگر با تعویض کارتریج برطرف نشد پاور خراب است.

 • متین گفت:

  سلام پرینتر من اچ پی ۱۳۰۰ هستش و کاغذ را بدون مشکلی به بیرون کشیده ام ولی هنوز چراغ هشدار چشمک میزند

 • سجاد گفت:

  سلام پرینتر ۱۱۰۲ کاغذ را کمی میکشد و گیر میکند اما مچاله نمیکند کاغذ را سالم بیرون میاورم اما مشکل گیر کردن همچنان باقیست

  • تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، احتمال زیاد کارتریج دستگاه شما دچار مشکل شده است. آن را تعویض کرده و پرینتر را تست کنید. اگر مشکل برطرف نشد، دستگاه شما باید توسط کارشناس بررسی شود. میتوانید درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید.

 • مهدی گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر . علت چیست که پرینتر من کاغذ ۶۰ گرمی به تازگی در دستگاه گیر می کنه

  • تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز؛ پرینتر شما باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • ستاره گفت:

  سلام من پرینتر اچ پی لیزرجت ۱۰۱۰ دارم و جدیدا وقتی دستگاه روشن میکنم بلافاصله شروع به کشیدن کاغذ میکنه و پرینت خالی میگیره و قبل بیرون اومدن کاغذ دوباره درخواست کاغذ جدید میکنه و گیر میکنه مشکل چی میتونه باشه؟(کارتریج نو است)

  • تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   ممکن است چیپست پرینتر شما دچار مشکل شده باشد. همچنین این قبیل مشکلات به کاغذکش هم مربوط میشود. در هر صورت بهتر است پرینتر شما سرویس شود.

  • حمید گفت:

   سلام پرینتر HP P3005 اگر چند پرینت پشت سر هم بفرستیم از سومی به بعد داخل دستگاه گیر میکند

   • زهرا چگینی گفت:

    با سلام
    دستگاه شما نیاز به بررسی دارد. لطفا درخواست تعمیر پرینتر خود را ثبت کنید تا کارشناس مربوطه آن را بررسی کند.

 • ابوالفضل وحیدی گفت:

  سلام.بعد از خارج کردن کاغد گیر کرده در پرینتر دوباره ان را روشن کردم ولی صدای جِرجِر کردن دستگاه شروع شد.بلافاصله پرینتر را خاموش کردم.مشکل ان چیست؟

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   ممکن است در حین خارج کردن کاغذ، به غلتک‌های پرینتر آسیب وارد کرده باشید. بهتر است دستگاه شما توسط کارشناس بررسی شود.

 • سلیم گفت:

  سلام.ببخشید دلیل سیاه شدن کاغذ در حین پرینت چیه؟

 • سلیم گفت:

  با سلام.ببخشید من اصلا نمیتونم در پرینتر را باز کنم که کارتریچ را از داخلش دربیارم.میشه راهنماییم کنید؟

 • محمد گفت:

  سلام
  کاغذ درون درب پشتی چاپگر مچاله شده و گیر کرده و بیرون نمیاد لطفا راهنمایی بفرمایید چکارش کنیم

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به مشکلی که گفتید، پرینتر باید بررسی شود و نمی توان به صوت متنی پاسخی داد. شما می توانید پرینتر را به شرکت فالنیک منتقل کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   مراحل کار در مطلب توضیح داده شده است. لطفا مطالعه کنید.

 • زهرا گفت:

  با سلام کاغذ من درون چاپگر گیر کرد بعد محکم کشیدمش بیرون پاره شد حالا دیگه نمیتونم درش بیارم چیکار کنم

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بهتر است خودتان اقدامی نکنید. چرا که ممکن است قطعات پرینتر آسیب ببیند. شما می توانید پرینتر را به شرکت فالنیک منتقل کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • سیاوش گفت:

  سلام من کاغذ گیر کرده درون پرینتر رو خیلی با شدت از درون دستگاه بیرون کشیدم
  از اون موقع به بعد متوجه شدم زده black cartrig is very low الان مشکل کجاست

 • محمد بازیار گفت:

  سلام پرینتر من اچ پی ۱۲۱۵ هست وقتی روشن میکنم آماده بکار که میشه یک پرینت میگیره و بعد چراغ چشمک زن خطا روشن میشه ودیگه پرینت نمیده
  باید دوباره خاموش روشن کنم تا پرینت دوم رو بگیرم لطفا راهنماییم کنید

 • رضایی گفت:

  سلام
  پرینتر ۱۱۰۲ دارم و داخلش کاغذ گیر کرده بود که خارج کردم ولی بعد از خارج کردن کاغذ دستگاه دیگه کار نمیکنه و ارور میده که Install Black cartridge
  کارتریج رو چندبار جا زدم ولی نشد

 • رسول سرابی گفت:

  سلام من کاغذ گیر کرده درون پرینتر رو خیلی با شدت از درون دستگاه بیرون کشیدم
  از اون موقع به بعد متوجه یه سری مشکلات کوچک در کارکردش شدم
  ممکنه قطعه ای پرینتر شکسته شده باشه؟

 • پرویز شاه بیگی گفت:

  سلام پرینتر اچ پی ۱۰۲۰ را راه اندازی کردم بعد چند پرینت خطای جمع شدن کاغذ داد و چراغ هشدار شروع به پشمک زدن کرد ولی کاغذ گیر نکرده بود تونر هم سرجایش قرار داشت . دستگاه پرینت میگیرد ولی چراغ هشدار همچنان در حال چشمک زدن است لطفا راهنمایی کنید

 • mohsen گفت:

  سلام
  من یه پرینتر ۲۰۵۵ اچ پی دارم و بصورت چند تا در میون کاغذ داخل دستگاه گیر میکنه و بعدش پیغام Jam in cartridge area میده
  مشکل از چیه؟
  کاغذ ها مو هم عوض کردم
  کارتریج هم عوض کردم

 • مهرداد قربانی فرد گفت:

  ممنون از کمک بسیار موثرتان

 • Khalil گفت:

  سلام پرینتر من مدل۶۲۷۳ است،داخل ان کاغذگیر کرده بود تمام انرا در اوردم البته تکه تکه ولی دوباره پیغام کاغذ گیر کرده رامی اورد ،چکار کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا یا باز کاغذ باقی مانده یا سنسور آسیب دبده. شما می توانید دستگاه را به تعمیرگاه فالنیک منتقل کنید. همچنین می توانید برای تعمیر در محل پرینتر درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/

 • بردیا گفت:

  واقعا ممنونم خیل مفید بود سپاس از شما

 • فاطمه گفت:

  ممنون از کمک شما. مشکل پرینتر من حل شد دوست عزیز

 • ارسال دیدگاه  خرید سرور hp
  شارژ کارتریج
  نصب و راه اندازی شبکه
  خرید استوریج
  پادکست
  ایبوک فالنیک
  تک تاک
  نویسنده مهمان فالنیک
  سوئیچ شبکه
  استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.