به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

نحوه ایجاد فیلد Rollup در Microsoft Dynamics CRM

نحوه ایجاد فیلد Rollup

فیلدهای Rollup با هدف کمک به کاربران، در به دست آوردن بینش نسبت به شاخص‌های کلیدی ایجاد شده‌اند. این نوع فیلدها حاوی مقدار تجمعی از رکوردهای وابسته به رکورد موردنظر  (Related Entity)و یا رکوردهای موجود دریک رابطه سلسله مراتبی (Hierarchy) است؛ مانند تعداد فعالیت‌های باز یک فرصت تجاری.

با یک مثال ساده، نحوه ساختن فیلدهای Rollup را بررسی می‌کنیم:

فرض کنید می‌خواهیم جمع مبلغ در آمد تخمینی برای هر شرکت را در فرم شرکت مشاهده کنیم؛ برای این کار، نیاز به ساختن یک فیلد Rollup طبق مراحل زیر داریم:

۱-مطابق شکل، یک فیلد از نوع Currency در فرم شرکت‌ها می‌سازیم.

نحوه ایجاد فیلد Rollup

۲-پس از کلیک روی دکمه Edit، در صفحه باز شده، موارد زیر را وارد می‌کنیم:

  • در قسمت Sorurce Entity، با تغییر وضعیت فیلد Use Hirearchy به yes حالت، می‌توانید مقدار تجمیعی فیلد موردنظر را در سراسر رابطه سلسله مراتبی به صورت کلی مشاهده کنید؛ در غیر اینصورت، فقط فیلد موردنظر در یک سطح محاسبه می‌شود.
  • در قسمت Related Entity، موجودیتی که می‌خواهیم مقدار فیلد موردنظر (درآمد تخمینی) آن به صورت تجمعی محاسبه شود، را انتخاب می‌کنیم.
  • در قسمت Filter، می‌توانید شرایط رکوردهایی که قرار است شمرده شوند را وارد کنید.
  • در قسمت Aggregation، آن فیلدی که می‌خواهید از موجودیت انتخاب شده در بخش Related Entity، تجمیع (Sum) و یا شمرده (Count) شود و یاMin / Max یا میانگین آن نشان داده شود را انتخاب می‌کنید. (در مثال مطرح شده فیلد   revenue)
نحوه ایجاد فیلد Rollup

حال شما می‌توانید با قرار دادن این فیلد روی قسمت موردنظر، فرم Account، مبلغ درآمد تخمینی مشتری را مشاهده کنید.

 

مشاوره و خرید نرم افزار Microsoft Dynamics CRM
با نرم افزار Microsoft Dynamics CRM کمتر کار کنید، بیشتر درآمد کسب کنید. با استفاده از این نرم افزار فروش‌تان را افزایش دهید و کسب و کارتان را بهتر مدیریت و کنترل کنید. جهت مشاوره و خرید، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید:
مشاوره و خرید نرم افزار crm

 

منبع:
docs.microsoft.com


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
.swin-sc-title.style-2 .title span:after