Search
Close this search box.

شارژ کارتریج با بهترین قیمت و کیفیت

شارژ کارتریج در شرکت فالنیک به دو صورت شارژ کارتریج در محل مشتری و شارژ کارتریج در تعمیرگاه انجام می‌شود. برای دریافت خدمات و هماهنگی شارژ کارتریج یا دریافت قیمت شارژ کارتریج، کافیست در این صفحه روی مدل کارتریج خود کلیک کنید یا با 02154591986 تماس بگیرید.

شارژ کارتریج چه پرینترهایی قابل انجام است؟

کارتریج از مهم ترین قطعات پرینتر است که پس از مدتی پودر یا جوهر داخل آن تمام شده یا مشکلاتی مانند کم رنگ شدن پرینت به وجود می آید؛ در اینصورت برای اینکه بتوانید دوباره از دستگاه استفاده کنید باید از یک مرکز تخصصی که اقدامات تعمیرات کارتریج، شارژ پرینترهای لیزری یا تعمیر کارتریج جوهر افشان را انجام می دهد، کمک بگیرید.

با توجه به نوع پرینتر، کارتریج ها به دو دسته لیزری و جوهر افشان تقسیم می شوند. شارژ کارتریج جوهرافشان کار استانداردی نیست و ممکن است به دستگاه آسیب بزند؛ در نتیجه شرکت فالنیک شارژ جوهر کارتریج یا شارژ کارتریج پرینترهای جوهر افشان را انجام نمی دهد. اما اگر پرینتر شما لیزری است می توانید با ثبت سفارش یا تماس با کارشناسان ما شارژ كارتريج ليزري را در شرکت فالنیک یا محل خود انجام دهید.

فهرست محتوا

شارژ کارتریج پرینتر های چه برندهایی در فالنیک انجام می شود؟

تعمیرکاران فالنیک شارژ کارتریج پرینتر های لیزری مختلف را انجام می دهند اما شارژ کارتریج جوهرافشان در محل مشتری یا شرکت به طورکلی انجام نمی شود.

البته برخی از افراد بعلت کمتر بودن قیمت کیت شارژ کارتریج ترجیح می دهند به جای خریدن کارتریج جدید آن را شارژ کنند. اما شارژ کارتریج جوهر افشان در طولانی مدت به قطعات پرینتر آسیب می رساند. در نتیجه باید مابه تفاوت این مبلغ یا حتی بیشتر را برای تعمیر پرینتر پرداخت کنید.

در فالنیک شارژ کارتریج های برندهای زیر انجام می شود.

 • شارژ کارتریج hp
 • شارژ کارتریج پرینتر سامسونگ
 • شارژ کارتریج کانن
 • شارژ کارتریج پاناسونیک
 • شارژ کارتریج برادر

چرا شارژ کارتریج را در فالنیک انجام بدهیم؟

 • گارانتی شارژ کارتریج

در صورت بروز مشکل پس از شارژ (تا 50 درصد تونر داخل کارتریج)؛ کارتریج را رایگان تعمیر و مجدد شارژ می کنیم.

 • کارشناسی کارتریج

کارتریج شما را کارشناسی می کنیم، اگر نیاز به تعمیر داشته باشد یا شارژ آن به صرفه نباشد به شما اطلاع می دهیم تا کارتریج جایگزین تهیه کنید.

 • شارژ کارتریج استاندارد

کارتریج شما توسط کارشناس های حرفه ای با بهترین تونرها و رعایت استانداردهای فنی و زیست محیطی، شارژ می شود.

 • تست شارژ کارتریج

بیش از 90 درصد کارتریج ها بعد از شارژ، با پرینترهای مخصوص موجود و سازگار در واحد فنی، کنترل کیفیت می شوند و تست آن به شما تحویل داده می شود.

 • دریافت و تحویل رایگان در محل

اگر تعداد کارتریجهای شارژی شما بیش از 5 عدد باشد و در محدوده مورد تایید تهران باشید، هزینه دریافت و ارسال کارتریج در محل شما رایگان است.

 • قیمت شارژ کارتریج

در فالنیک شارژ کارتریج ها با بهترین مواد و قیمت منصفانه مطابق با استاندارد ها و نرخ اتحادیه شارژ کارتریج انجام می شود. در نتیجه می توانید به صرفه ترین شارژ کارتریج را انجام دهید.

 • مشاوره با کارشناس فنی

می توانید در خصوص مشکلات و نحوه شارژ یا تعمیر کارتریج خشک شده، تعمیر کارتریج لیزری، تعمیر درام کارتریج و … با شماره 02154591986 تماس بگیرید.

شارژ کارتریج چیست؟

شارژ کارتریج در واقع همان پر کردن کارتریج بعد از تمام شدن جوهر یا تونر است. خوراک اصلی هر پرینتر، جدا از نوع لیزری یا جوهرافشان بودن، تونر یا جوهر است. بر اساس میزان مصرف شما از دستگاه پرینتر، کارتریج تمام می شود. در این صورت باید یا کارتریج پرینتر جدید بخرید یا اقدامات لازم را برای شارژ یا تعمیر کارتریج انجام دهید.

خوشبختانه امروزه بسیاری از کارتریج‌ها قابل شارژ هستند در نتیجه شما به راحتی با کمک یک متخصص، شارژ کارتریج را در محل خودتان یا تعمیرگاه شرکت انجام دهید.

در شرکت فالنیک فرآیند شارژ کارتریج در محل مشتری یا تعمیرگاه شرکت برای برندهای مختلف انجام می‌شود. در نتیجه می‌توانید برای رسته‌های زیر از کارشناسان ما کمک بگیرید.

کافیست روی مدل کارتریج خود در این صفحه کلیک کنید یا با شماره 02154591986 تماس بگیرید.

آیا شارژ کارتریج در محل امکان پذیر است؟

بله در صورتی که ابزار و امکانات لازم وجود داشته و تعمیرکار مهارت لازم برای شارژ کارتریج را داشته باشد، امکان شارژ کارتریج در محل وجود دارد.

اما به گفته کارشناسان با توجه به اینکه ممکن است در حین شارژ، مقداری تونر در فضا پخش شود و فردی به آن حساسیت داشته باشد؛ در صورتی که فضای مناسب برای شارژ کارتریج در محل وجود ندارد بهتر است این کار در تعمیرگاه انجام شود.

قیمت شارژ کارتریج در فالنیک چقدر است؟

قیمت شارژ کارتریج بسته به مدل پرینتر، رنگ کارتریج، تعداد، برند و مدل کارتریج متفاوت است. به طور مثال قیمت شارژ کارتریج در محل ، قیمت شارژ کارتریج رنگی، قیمت شارژ درام کارتریج، قیمت شارژ پرینترهای لیزری، قیمت شارژ کارتریج رنگی جوهر افشان و … متفاوت است. همچنین گاهی کارتریج سالم است و تنها تونر آن به اتمام رسیده در نتیجه مشتری فقط هزینه شارژ کارتریج را پرداخت می‌کند. اما اگر قطعات دیگر مانند درام، مگنت، داکتر بلید و … ایراد داشته باشد، باید مشکل آنها برطرف شده یا قطعات تعویض شوند؛ در اینصورت علاوه بر هزینه شارژ پرینترهای لیزری باید هزینه قطعه نیز پرداخت شود. می توانید برای اطلاع از جزئیات قیمت شارژ کارتریج با شماره 02154591986 تماس بگیرید.

شارژ کاتریج برای چه شهرهایی انجام می‌شود؟

در حال حاضر شارژ کاتریج در محل کار یا منزل فقط برای شهر تهران امکان پذیر است. پس اگر در تهران هستید می‌توانید برای شارژ در محل کارتریج، تعمیر کارتریج در محل یا حتی تعویض کارتریج در محل در مناطق زیر درخواستتان را ثبت کنید.

 • شارژ کارتریج در محل غرب تهران
 • شارژ کارتریج در محل شرق تهران
 • شارژ کارتریج در محل تهرانپارس
 • شارژ کارتریج در محل شمال تهران
 • شارژ کارتریج در محل جنوب تهران
 • شارژ کارتریج در صادقیه

اگر در سایر شهرهای ایران هستید در حال حاضر تعمیر و شارژ کارتریج در محل امکان پذیر نیست و نمی‌توان کارشناسی را برای موارد زیر ارسال کرد؛ اما می‌توانید با پست کارتریج هایتان را به آدرس ما ارسال کنید تا شارژ یا تعمیر کارتریج تونر انجام شود.

 • شارژ کارتریج در محل اصفهان
 • شارژ کارتریج در محل مشهد
 • شارژ کارتریج در محل کرج
 • شارژ کارتریج در محل تبریز
 • شارژ کارتریج در محل شهر قدس
 • شارژ کارتریج در محل رشت
 • شارژ کارتریج در محل شیراز
 • شارژ کارتریج جوهر افشان در قزوین
 • شارژ کارتریج جوهر افشان در اصفهان
 • شارژ کارتریج در محل همدان

آیا قیمت شارژ کارتریج در شهرهای مختلف فرق دارد؟

در فالنیک قیمت شارژ کارتریج در کرج با شارژ کارتریج اصفهان، شارژ کارتریج شیراز، شارژ کارتریج در تبریز، شارژ کارتریج لیزری در مشهد و … تفاوتی ندارد. شما می‌توانید از سراسر ایران کارتریج خود را به شرکت فالنیک ارسال کنید تا با کیفیت ترین شارژ کارتریج را تجربه کنید.

علاوه بر شهرهای بالا پر تکرارترین درخواست‌های تعمیر کارتریج یا شارژ کارتریج در مناطق زیر ثبت می‌شود:

 • شارژ کارتریج کرج

شارژ کارتریج در کرج و تمام مناطق حومه آن مانند شارژ کارتریج فردیس، شارژ کارتریج مهرشهر و …

شارژ کارتریج لیزری کرج، شارژ کارتریج مشکی و …

آیا در فالنیک شارژ کارتریج رنگی هم انجام می‌شود؟

بله، از پرتکرارترین درخواست‌های ثبت شده شارژ کارتریج، شارژ کارتریج لیزری رنگی است. روند کلی شارژ کارتریج لیزری سیاه و سفید و رنگی تفاوتی ندارند، فقط تونرهای استفاده شده در آنها متفاوت است.

اما باید بگوییم هزینه شارژ کارتریج لیزری رنگی با معمولی متفاوت است. برای دریافت جزئیات قیمت ها بهتر است با شماره 02154591986 تماس بگیرید.

آیا می‌توانیم شارژ کارتریج پرینتر را خودمان انجام دهیم؟

از نظر برخی کاربران شارژ کارتریج قیمت بالایی دارد در نتیجه تمایل دارند خودشان شارژ کارتریج رنگی لیزری ، سیاه و سفید یا حتی تعمیر کارتریج جوهر افشان را انجام بدهند. به همین دلیل به دنبال منبعی درست برای آموزش شارژ کارتریج پرینتر هستند. ویدئو زیر به همین منظور ایجاد شده است. در این ویدئو همکاران ما در واحد تخصصی شارژ و تعمیر کارتریج فالنیک، مراحل کار شارژ کارتریج 85a پرینتر hp را جهت آشنایی شما تولید کرده‌اند.

البته باید بگوییم در صورتی که شارژ کارتریج به درستی انجام نشود، امکان نشت تونر در پرینتر، بروز خطا بعد از روشن شدن و حتی آسیب‌های سخت افزاری به پرینتر وجود دارد. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از آسیب و خسارات احتمالی شارژ کارتریج را به افراد ماهر بسپارید.

شارژ تونر با چه وسایلی انجام می‌شود؟

چه خودتان شارژ تونر را انجام دهید چه متخصص، برای انجام شارژ تونر کارتریج باید وسایل زیر وجود داشته باشد.

 • پیچ گوشتی متناسب با پیچ به کار رفته در کارتریج
 • دستکش
 • تونر
 • چیپست
 • درام
 • فرچه

اگر تصمیم گرفته‌اید که خودتان شارژ کارتریج را انجام دهید، ممکن است به تعدادی از وسایل گفته شده دسترسی نداشته یا برخی از مراحل را از قلم بیاندازید. در این صورت نه تنها در هزینه های شارژ صرفه جویی نکرده، بلکه به پرینتر نیز آسیب خواهید زد. پس تنها داشتن وسایل لازم، برای شارژ کارتریج کافی نیست و باید از مهارت و تجربه نیز در این زمینه برخوردار بود.

به طور کلی چیپست، باید با هر بار شارژ کارتریج تعویض شود. اگر این پروسه صورت نگیرد، پرینتر با وجود تعویض تونر قادر به شناخت کارتریج نبوده و ارور install toner را نشان خواهد داد. قطعه دیگر درام است، که لزومی به تعویض آن با هربار شارژ کارتریج نیست. در هنگام شارژ کارتریج، باید درام را با دقت بررسی کرد و تنها در صورت مشاهده خط و خش آن را تعویض کرد.

چرا شارژ کارتریج جوهرافشان کار درستی نیست؟

زیرا برای شارژ کارتریج جوهر افشان سوراخ‌های روی مخزن ایجاد می‌شود که موجب نشت جوهر داخل دستگاه شده و به قطعات پرینتر آسیب می‌زند.

چرا بعد از شارژ کارتریج همچنان پرینترم بی‌کیفیت چاپ می‌کند؟

به احتمال زیاد شارژ کارتریج پرینتر شما با تونر بی‌کیفیت انجام شده است. اغلب در تعمیرگاه‌هایی که شعار ارزان ترین شارژ کارتریج بیان می‌شود برای کم کردن قیمت تعمیر و شارژ کارتریج از تونر یا قطعات بی‌کیفیت استفاده می‌شود. حتی در برخی موارد پس از شارژ کارتریج درام نیز تعویض نمی‌شود؛ در نتیجه بعد از قرار دادن کارتریج داخل دستگاه، کیفیت چاپ پایین بوده یا خطوط عمودی و افقی ظاهر می‌شود.

آیا با شارژ کارتریج تعداد پرینت نسبت به خرید کارتریج کاهش می‌یابد؟

پس از هربار شارژ تعداد پرینت حدود 10 درصد نسبت به قبل کمتر می‌شود. در صورتی که تعداد کیفیت پرینت برای شما اهمیت دارد، می‌توانید کارتریج جدید خریداری کنید.

آیا شارژ کارتریج کیفیت چاپ را پایین می‌آورد؟

بله، در هربار شارژ چاپگر لیزری مقداری کیفیت چاپ کاهش پیدا می‌کند. اگر جزئیات اطلاعات پرینتی شما زیاد است (چاپ عکس، نقشه کشی و …) بهتر است به جای شارژ، کارتریج جدید و باکیفیت خریداری کنید.

آیا پودراستفاده شده در زمان شارژ اورجینال است؟

پودر استفاده شده برای شارژ در هیچ مرکزی اورجینال نیست و کیفیت‌های آن متفاوت است. اگر از تونر (پودر) باکیفیت در کارتریج استفاده شود، کیفیت چاپ تغییر چندانی نمی‌کند.

هر کارتریج چند مرتبه قابلیت شارژ دارد؟

تا زمانی که کارتریج صدمه نبیند، “شکستگی” و کیفیت آن خیلی پایین نباشد، می توانید شارژ کارتریج پرینترهای لیزری رنگی را انجام دهید. در برخی موارد علاوه بر شارژ لازم است چند قطعه از کارتریج را تعویض شود که از نظر هزینه مقرون به صرفه نیست. در اینصورت پیشنهاد می‌شود با توجه به بودجه و حساسیت کار، کارتریج جدید طرح یا اورجینال خریداری شود.

بهترین زمان برای شارژ کاتریج چه زمانی است؟

بهترین زمان برای استفاده از کارتریج 6 ماه است. پرینترهای پیشرفته امروزی، دارای تکنولوژی‌هایی هستند که در صورت اتمام کارتریج، پیغامی جهت تعویض کارتریج به شما نمایش می‌دهند. اما در صورتی که از پرینترهای قدیمی که نمایشگر ندارند استفاده می‌کنید، باید به کیفیت برگه‌های چاپ شده دستگاه توجه کنید. اگر مشاهده کردید که برگه‌های چاپ شده کیفیت روز اول را ندارند و کیفیت چاپ یکنواخت نیست، زمان تعویض یا شارژ کاتریج فرا رسیده است.

آیا شارژ پرینتر کار خطرناکی است؟

اگر شارژ پرینتر توسط کارشناس بی‌تجربه و با ابزار مخصوص انجام نشود کار خطرناکی است؛ زیرا می‌تواند به قطعات دیگر پرینتر نیز آسیب برساند. حتی ممکن است با انتشار پودر شارژ پرینتر و کارتریج در محل، حساسیت‌های تنفسی یا خسارت‌های جبران ناپذیری به افراد وارد شود. در نتیجه بهتر است شارژکارتریج پرینتر خود را به افراد متخصص و باتجربه در این حوزه بسپارید.