به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - تماس با فالنیک : 8363

بررسی تخصصی سرور HPE ProLiant DL580 Gen10

وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)

مطالعه کامل مقاله: 10 دقیقه

اگر به دنبال سروری با مقیاس‌پذیری بسیار بالا و کارایی Workhorse (یعنی در مدت زمان طولانی بتواند کارهای سخت و سنگین را انجام دهد) هستید تا اپلیکیشن‌های گرافیکی، استوریجی و دیتابیسی خود را روی آن اجرا کنید، سرور HPE ProLiant DL580 Gen10 را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

سرور HPE DL580 Gen10 سروری امن است که قابلیت توسعه‌پذیری بالایی دارد و از 4 پردازنده پشتیبانی می‌کند. کیس آن 4 یونیت فضا را اشغال می‌کند و از توسعه‌پذیری، دسترس‌پذیری و کارایی بسیار بالا برخوردار است. با پشتیبانی از پردازنده‌های Intel® Xeon® Scalable تا 28 درصد کارایی بیشتر را فراهم می‌کند و از قدرت پردازشی بسیار بیشتری نسبت به نسل‌های قبلی خود برخوردار است. از 6 ترابایت حافظه با سرعت 2666 مگاهرتز پشتیبانی می‌کند که در واقع 66 درصد پهنای باند بیشتری را فراهم می‌کند.

این سرور اچ پی از 16 اسلات PCIe 3.0 پشتیبانی و از نرم‌ افزار مدیریتی HPE OneView و HPE iLO 5 استفاده می‌کند که سادگی در مدیریت را به همراه خود دارند.

سرور HPE DL580 Gen10 برای حجم‌های کاری Business-Critical و اپلیکیشن‌های Data-intensive که نیازمند 4 پردازنده هستند و کارایی، حرف اول را می‌زند، مناسب است.

سرور HPE ProLiant DL580 Gen10

ویژگی‌های جدید

 1. پشتیبانی از 4 پردازنده Intel Xeon Scalable  که بین 4 تا 112 هسته را فراهم می‌کنند.
 2. نسبت به سرور HPE DL580 G9، از هارد درایوهای بیشتر به میزان 4.8 برابر و درایوهای NVMe بیشتر به میزان 4 برابر پشتیبانی می‌کند.
 3. از 6 ترابایت ماژول حافظه با سرعت 2666 مگاهرتز پشتیبانی می‌کند که کارایی را برای اپلیکیشن‌های Data-intensive افزایش می‌دهد.
 4. با پشتیبانی از 16 اسلات PCIe می‌تواند ارتقاپذیری بالایی را ارئه دهد که در نسل قبلی تنها 9 اسلات بود و به‌اضافه این که از HPE FlexibleLOM اضافی‌تری هم پشتیبانی می‌کند.
 5. از 4 عدد کارت گرافیک full length/full height پشتیبانی می‌کند.
 6. برخورداری از نوآوری اچ پی با تکنولوژی Intelligent System Tuning

ویژگی‌ها

کارایی ارتقاپذیر در 4 یونیت قابل توسعه

سرور HPE DL580 Gen10 کاملا بازطراحی شده و با 4 یونیت قابل توسعه از محاسبه 4 پردازنده‌ای پشتیبانی می‌کند. پردازنده‌های اینتل زئون، سری گلد و پلاتینوم، در این سرور اچ پی استفاده می‌شود که 28 درصد کارایی پردازشی بیشتر و 17 درصد تعداد هسته‌های بیشتری را نسبت به نسل قبلی فراهم می‌کنند.

سرورهای نسل 10 در مقایسه با نسل 9، 66 درصد پهنای باند بیشتری را فراهم می‌کنند:

Gen10 = 12 Channels x 2666 data rate x 8 bytes = 256 GB/sec.

Gen 9 = 8 channels x 2400 x 8 bytes = 154 GB/Sec.

256/154 = 1.66 or Gen10 is 66% greater bandwidth

سرورهای نسل 10 در مقایسه با نسل 9، 17 درصد هسته بیشتری را فراهم می‌کنند:

 28 cores/24 cores= 1.167 = 17%

سرور HPE DL580 Gen10 با داشتن 48 اسلات DIMM، از 6 ترابایت حافظه DDR4 با سرعت هیجان‌انگیز 2666 مگاهرتز پشتیبانی می‌کند. حافظه‌های HPE DDR4 SmartMemory کارایی حجم‌های کاری و صرفه‌جویی انرژی را فراهم می‌کنند که در کنار کاهش Data Loss و Downtime که با بهبود مدیریت خطا فراهم می‌شود، بسیار قابل توجه است.

امکان استفاده از فابریک‌ها و کارت شبکه‌های HPE FlexibleLOM که با انعطاف پذیری بالا سرعتی بین 1GbE تا 25GbE را فراهم می‌کنند وجود دارد پس در نتیجه شما می‌توانید با رشد کسب‌وکارتان، همراه باشید.

نوآوری اچ پی در استفاده از تکنولوژی Intelligent System Tuning باعث افزایش کارایی در حجم‌های کاری می‌شود. در این تکنولوژی، پروفایل‌هایی برای همگام‌سازی منابع داخلی تهیه می‌شود که توان عملیاتی را در تمامی حجم‌های کاری مثلا حجم‌های کاری حساس به زمان تاخیر (latency-sensitive workloads) بهبود می‌بخشد.

ارتقاپذیری و دسترس‌پذیری فوق‌العاده در حجم‌های کاری چندگانه

سرور HPE DL580 Gen10 دارای Drive Cage انعطاف‌پذیری است که از 48 عدد درایو SFF SAS/SATA و 20 عدد درایو NVMe پشتیبانی می‌کند.

این سرور اچ پی از حداکثر 16 اسلات PCIe 3.0 پشتیبانی می‌کند که به واسطه آن، حداکثر تا 4 کارت گرافیک full length/full height، کارت‌های شبکه و یا کنترلرهای ذخیره‌سازی، قابل استفاده است که نتیجه آن افزایش ارتقاپذیری سیستم است.

سرور HPE DL580 Gen10 از منابع تغذیه HPE 800W/1600W Flex Slot استفاده می‌کند که  باعث می‌شود افزونگی بهتری در پیکربندی 2+2  فراهم شود و طیف ولتاژی دلخواه شما ارائه شود. همچنین این منابع تغذیه 96 درصد صرفه‌جویی را به همراه دارند.

امن و قابل اعتماد

اچ پی، چیپ سیلیکونی BMC مخصوص خود را طراحی کرده که از آن به عنوان HPE iLO یاد می‌شود. BMC مخفف عبارت baseboard management controller است که یک سرویس پراسسور مخصوص است که وظیفه آن مانیتور کردن وضعیت فیزیکی دستگاه و سخت‌افزار است مثلا یک کامپیوتر یا یک سرور شبکه و هر سخت‌افزار دیگری. این کار را با سنسورها و ارتباط با ادمین سیستم که از طریق اتصالات مستقل صورت می‌گیرد، انجام می‌دهد. BMC بخشی از IPMI یا Intelligent Platform Management Interface است که معمولا روی ماردبورد و بورد اصلی دستگاهی که قرار است مانیتور شود، قرار دارد.

اچ پی تغییرات اساسی در فریم‌ور اصلی سرور ایجاد کرده که شامل موارد HPE iLO، UEFI، ME و SPLD است. این تغییر در چیپ سیلیکونی اچ پی، Silicon Root of Trust را فراهم کرده که کار حفاظت را به عهده دارد.

میلیون‌ها خط از کدهای فریم‌ور، قبل از بوت سیستم‌عامل سرور اجرا می‌شود که برای اینکار از Runtime Firmware Verification  استفاده می‌شود که با HPE iLO Advanced Premium Security Edition فعال می‌گردد. فریم‌ور سرور هر 24 ساعت اعتبار فریم‌ور اصلی سرور را بررسی می‌کند.

در صورت بروز خطا و تشخیص کدهای نامعتبر، Secure Recovery باعث می‌شود فریم‌ور سرور بتواند به آخرین وضعیت مناسب و یا تنظیمات کارخانه‌ای برگردد.

ویژگی امنیت دیگری که در سرورهای اچ پی قرار دارد، ماژول TPM یا Trusted Platform Module است که از دسترسی‌های غیرمجاز به سرور جلوگیری می‌کند. وقتی هم تکه درپوش سرور باز شده باشد، لاگ‌های Intrusion Detection Kit اعلام هشداری مبنی بر این جریان به ادمین شبکه صادر می‌کنند.

سرور HPE ProLiant DL580 Gen10

چابکی در مدیریت زیرساخت و بهبود ارائه سرویس

از آنجاییکه سرور HPE DL580 Gen10 همانند دیگر سرورهای اچ پی از نرم‌ افزار HPE OneView پشتیبانی می‌کند، مدیریتی در زیرساخت فراهم می‌شود که سادگی در اتوماسیون سرورها، استوریج‌ها و شبکه را به همراه دارد.

به طور کلی مجموعه‌ای تعبیه شده و ابزارهای قابل دانلودی در چرخه مدیریتی سرور قرار گرفته است:

 1. Unified Extensible Firmware Interface (UEFI)
 2. Intelligent Provisioning
 3. HPE iLO 5
 4. HPE iLO Amplifier Pack
 5. Smart Update Manager (SUM)
 6. Service Pack for ProLiant (SPP)

خدمات HPE Pointnext Service باعث سادگی بیش از پیش شده است. متخصصین Advisory and Transformation Services  هم متوجه چالش‌های مشتری می‌شوند راهکار و طرح بهتری ارائه می‌دهند.  Professional Services امکان پیاده‌سازی سریع راهکارها را فراهم می‌کند و Operational Services هم پشتیبانی مشتری را ارائه می‌دهد.

و به طور کلی، اچ پی برای داشتن کسب‌وکاری دیجیتالی آن هم با هزینه‌های به صرفه، راهکارهای مناسبی را به شما ارائه می‌دهد.

مشخصات فنی سرور HPE ProLiant DL580 Gen10

Processor: Intel® Xeon® Scalable processors

Processor number: 4 / 3 / 2 / 1

Processor core available: 28 / 26 / 24 / 22 / 20 / 18 / 16 / 14 / 12 / 10 / 8 / 6 / 4

Processor cache: per processor, depending on model

 • 75 MB L3
 • 50 MB L3
 • 25 MB L3
 • 00 MB L3
 • 75 MB L3
 • 50 MB L3
 • 25 MB L3
 • 00 MB L3
 • 75 MB L3
 • 50 MB L3

Processor speed: 3.6 GHz, maximum depending on processor

Form factor: Rack (4U)

Power supply type: 4 HPE Flexible Slot Power Supplies, maximum

Expansion slots: 16 maximum

Maximum memory: 6.0 TB maximum

Memory slots: 48 DIMM slots maximum

Memory type: HPE DDR4 SmartMemory

Included hard drives: none included

System fan features: 12 (11+1) Hot plug redundant standard

Network controller: Optional FlexibleLOM

Storage controller: HPE Smart Array S100i or HPE Smart Array Controllers

Weight: 114 lb

Infrastructure management:

 • HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded)
 • HPE OneView Standard (requires download) are included Optional:
  • HPE iLO Advanced
  • HPE iLO Advanced Premium Security Edition
  • HPE OneView Advanced (optional require licenses)

Warranty: Falnic (IranHP)

در ادامه نمایی از این سرور را مشاهده کنید:

 


بررسی تخصصی سرور HPE ProLiant DL580 Gen10
3 رای، میانگین 5 از 5

نویسنده مطلب :

مریم فقیهی، فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم‌افزار است که به دلیل علاقه به ادبیات فارسی و زبان انگلیسی، زمینه فعالیت خود را تغییر داده و به تولید و مدیریت محتوای تخصصی که ترکیبی از این سه تخصص است، روی آورده است. ترجمه متون فنی و تخصصی و کتاب‌های اورجینال مهندسی، از دیگر فعالیت‌های اوست.
مریم فقیهی

۳ دیدگاه

 • هستی میرزایی گفت:

  سری جدید سرورهای DL580 یعنی نسل ۱۰ میتونه از ۱۶ اسلات PCIe استفاده کنه که خیلی در بحث انعطاف پذیری و ارتقاپذیری این سری سرورهای اچ پی تاثیرگذاره خصوصا اینکه ظرفیت ذخیره سازی هم بالاتر رفته و قابل مقایسه با DL580 G9 نیست.

 • محمد حسین ربیعی گفت:

  واااااااااااااااااااای چقدر Bay برای هارد اضافه کرده، خیلیییییییی خوب شده عالیییییییییییی شده

 • حسینی منش گفت:

  سلام
  سرور فوق العاده ای است.اما قیمتش بالاست!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ارسال دیدگاه  پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
  پر بحث ترین ها
  کلیه حقوق سایت متعلق به وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی) می باشد.
  عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

  عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

  با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

  تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.