به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - تماس با فالنیک : 8363-021

فایروال سوفوس چیست و چه انواع، کاربرد و مزایایی دارد؟

فایروال سوفوس چیست و چه انواع، کاربرد و مزایایی دارد؟

فایروال سوفوس با استفاده از قوی‌ترین سخت‌افزارها و جدیدترین مکانیزم‌های امنیتی و بهره‌گیری از ویژگی‌هایی خاص، یکی از بهترین فایروال‌ها‌ست. فایروال سوفوس چیست، چه مزایا و انواعی دارد را در ادامه می‌خوانید. با فالنیک همراه باشید.

مشاوره و طراحی شبکه در فالنیک (ایران اچ پی)
فالنیک با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه متخصصین خود، نیازهای مشتریان خصوصی و دولتی خود را بررسی و تحلیل می‌کند و خدمات خود را در زمینه مشاوره، طراحی، پیاده‌سازی، نظارت و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری ارایه می‌دهد.
دریافت مشاوره طراحی شبکه

فایروال سوفوس چیست؟

فایروال‌های شرکت سوفوس (sophos) به واسطه داشبورد قدرتمند و یکپارچه‌ای که در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهند و بهره‌مندی از مولفه‌های سخت‌افزاری سطح بالا،  به عنوان یکی از بهترین فایروال‌های حال حاضر برای محافظت از شبکه‌ها شناخته می‌شوند. این دیوارهای آتش، دید فوق‌العاده‌ای‌ در ارتباط با فعالیت‌های در حال انجام در شبکه، فعالیت‌های مشکوک، تهدیدهای پیشرفته، رمزنگاری ترافیک و شناسایی عملکرد مشکوک کاربران ارایه می‌کنند.

ویژگی منحصر به فرد دیوارهای آتش سوفوس و به ویژه xg باعث شده تا این محصولات نه تنها به عنوان یک مکانیزم شناسایی، بلکه به عنوان یک راه‌حل پیشگیرانه نیز به کار گرفته شوند. این دیوارهای آتش به سرپرستان شبکه اجازه می‌دهند قبل از بروز مخاطرات امنیتی، به سرعت آن‌ها را شناسایی کرده و با آن‌ها مقابله کنند. این‌کار از طریق فناوری Heartbeat که توسط این شرکت ابداع شده است انجام می‌شود. از دیگر ویژگی‌های فایروال‌های این شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. could Sandboxing
 2. تحلیل کامل تهدیدات با یادگیری ماشین
 3. کنترل وب و کنترل برنامه‌ها
 4. محافظت از شبکه در برابر تهدیدات پیشرفته
 5. محافظت از سرورهای ایمیل و مقابله با باج‌افزارها
فایروال سوفوس
فایروال سوفوس

کاربرد فایروال سوفوس

همانند سایر دیوارهای آتش، فایروال‌های سوفوس نیز با هدف نظارت دقیق بر بسته‌های ورودی و خروجی و عملکرد کارکنان یک سازمان نصب می‌شوند. این فایروال‌ها به سرپرستان شبکه کمک می‌کنند با تعیین خط‌مشی‌ها و تعیین سطح دسترسی‌ها مانع از دسترسی غیرمجاز افراد به منابع شوند.

پیشنهاد مطالعه

فایروال سوفوس امکانات و ویژگی‌های برجسته‌ای نسبت به رقبای خود دارد که می‌توان آن‌ها را در نکات زیر خلاصه کرد:

 1. مسدودسازی تهدیدات ناشناخته

فایروال سوفوس xg 210 از جدیدترین فناوری‌های روز دنیای برای شناسایی و مقابله با تهدیدات بدافزاری و باج‌افزاری استفاده می‌کند. علاوه بر این، با استفاده از IPS top Rate، فناوری‌های دفاعی پیشرفته، جعبه شن ابری (Cloud Sandboxing)، فناوری Dual AV، کنترل وب و برنامه‌ها، محافظت از ایمیل‌ها و مدیریت یکپارچه به سرپرستان شبکه این آسودگی خاطر را می‌دهد که دیوارآتش به راحتی قادر به شناسایی و مسدود کردن انواع مختلفی از بردارهای حمله است.

 • خودکار‌سازی پاسخ‌گویی به تهدیدات

یکی از مهم‌ترین تلاش‌های متخصصان سوفوس در طراحی دیوارهای آتش خانواده XG ارائه راه‌حل‌هایی برای شناسایی اقدامات تهدید‌آمیز و بارداده‌های آلوده است. در این سری از فایروال‌ها، فرایند شناسایی موارد مشکوک به شکل خودکار انجام می‌شود و به محض شناسایی منبع، دسترسی آن به شبکه مسدود یا محدود می‌شود. این‌کار از طریق به‌کارگیری فناوری Sophos Security HeartBeat انجام می‌شود.

افزایش قابل توجه سرعت در مقایسه با رقبا

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث شده فایروال سوفوس xg 210 به انتخاب اول سازمان‌های مختلف و به ویژه ایرانی تبدیل شود، سرعت بالای آن است. سوفوس از فناوری‌های سخت‌افزاری قدرتمند مثل پردازنده‌های چند هسته‌ای اینتل، درایوهای حالت جامد، شتاب‌دهنده پویش محتوای حافظه به همراه فناوری Sophos FastPath Packet optimization استفاده کرده تا دستیابی به بالاترین توان عملیاتی و بالاترین سرعت امکان‌پذیر شود.

 • مدیریت فایروال

فایروال‌های سری xg یک داشبورد مرکزی قدرتمند در اختیار سرپرستان شبکه قرار می‌دهد. این داشبورد قدرتمند، امکان مانیتور کردن و مدیریت لحظه‌ای تمام فایروال‌های سری XG را می‌دهد. با داشتن سیستم مدیریتی جدید امکان دریافت هشدارهای جدید برای تهدیدات بلادرنگ، بروزرسانی فریمور و نظارت سریع روی تمام اتفاقات در حال جریان وجود دارد.

همچنین سامانه نرم‌افزاری مدیر دیوارآتش سوفوس SFM (سرنام Sophos Firewall Manager) از ابزارهای مدیریت چندگانه برای نظارت بر خط‌مشی‌ها و قواعد امنیتی پشتیبانی می‌کند. همچنین تمامی  نرم‌افزارهایی که در سری فایروال‌های XG و فایروال‌‌های رده پایین‌تر مثل SG و Cyberoam وجود دارند از طریق نرم‌افزار Sophos iView قابل مدیریت هستند.

 • محافظت همزمان از منابع

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فایروال سوفوس xg 210 پشتیبانی از یک ساختار امنیتی همگام‌سازی شده (Synchronized Security) برای مقابله با تهدیدات است. ساختار مذکور می‌تواند به شکل هماهنگ و یکپارچه با سایر ساختارهای امنیتی کار کند. در ساختار فوق از فناوری Security HeartBeat استفاده شده که می‌تواند به شکل یکپارچه فرایند شناسایی و مقابله با تهدیدات را انجام دهد.

 • خط‌مشی‌های حفاظتی یکپارچه

دیوارآتش سخت‌افزاری باید بتواند به شکل درستی از خط‌مشی‌ها و قوانین حفاظتی پشتیبانی کند. برای این منظور از یک ساختار یکپارچه برای مقابله با تهدیدات استفاده شده است. ساختار فوق اجازه می‌دهد پس از شناسایی یک تهدید یا مورد مشکوک در زیرساخت به سرعت اقدامات مناسب را انجام دهید و سطح دسترسی کاربران به نرم‌افزارها، پهنای باند و دیگر منابع را بدون توجه به آدرس آی‌پی، مکان، ابزار و شبکه‌ای که برای اتصال از آن استفاده می‌کنند تعیین کنید.

رویکرد فوق یک لایه مدیریتی جدید در شبکه اعمال می‌کند و به سرپرستان شبکه اجازه می‌دهد خط‌مشی‌های سخت‌‌گیرانه‌ای در ارتباط با کاربران مشکوک اعمال کنند. ویژگی UTQ (سرنام Sophos User Threat Quotient) می‌تواند به شکل هوشمندانه رفتار کاربران یک شبکه را زیر نظر داشته باشد و هرگونه رفتار غیرمنطقی را به عنوان رفتار پر خطر شناسایی کند.

 • تعامل با سایر نرم‌افزارها

یک فایروال خوب باید تعامل خوبی با سایر نرم‌افزارهای کاربردی داشته باشد. از نرم‌افزارهای مهمی که امروزه در شبکه‌های سازمانی مشاهده می‌کنیم باید به Microsoft Exchange و Microsoft SharePoint اشاره کرد. فایروال سوفوس xg 210 بالاترین نرخ سازگاری با نرم‌افزارهای فوق را دارد و امکان تعریف قوانین حفاظتی برای ارتباطات ورودی InBound و خروجی OutBound را ارائه داده و در عین حال از تنظیمات خودکار نیز پشتیبانی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه

مزایا و معایب فایروال سوفوس

یکی از مهم‌ترین مزایای سوفوس نسبت به محصولات دیگر، به‌کارگیری مولفه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است که توسط خود این شرکت تولید شده‌اند که در نقطه مقابل برخی شرکت‌ها قرار دارد که از مولفه‌های ناهمگن استفاده می‌کنند. این مولفه‌های ناهمگن گاهی اوقات باعث بروز مشکل در عملکرد شبکه می‌شود.

محصولات امنیتی شبکه، معمولا مزایا و معایب خاص خود را دارند. از موارد زیر می‌توان به عنوان مهم‌ترین مزایای دیوارهای آتش سوفوس نام برد:

 1. استفاده از سخت‌افزار قدرتمند
 2. مسدود کردن تهدیدهای ناشناخته
 3. برقراری امنیت شبکه‌های بی‌سیم (Wireless Protection)
 4. محافظت از کاربران وب (Web Protection)
 5. محافظت از زیرساخت‌ها با اتکا بر مکانیزم جعبه شن (Sandstorm Sandboxing)
 6. امنیت میل سرور (Email Protection) و محافظت از وب سرورها (Web Server Protection)
 7. رابط کاربری ساده برای تنظیم قواعد، VLAN و غیره
 8. هزینه نسبتا معقول نسبت به کیفیت
 9. خدمات پشتیبانی عالی
 10. فیلتر کردن محتوا
 11. مدیریت بی سیم
 12. شبکه خصوصی مجازی
 13. قابلیت اسکن عمیق محصولات از طریق جعبه شن (SandBox)
 14. کنترل ترافیک کاربران از طریق فیلتر محتوایی دقیق
 15. اعمال محدودیت برای کاربران از طریق فیلتر کردن ترافیک وب
 16. شناسایی طیف گسترده‌ای از بدافزارها توسط آنتی ویروس
 17. احراز هویت از راه دور
 18. نمایش همه فعالیت‌ها از طریق یک داشبورد واحد
 19. دسترسی از راه دور به سایت‌ها از طریق SSL VIRTUAL PRIVATE NETWORK

از معایب دیوارهای آتش سوفوس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اگر از راه‌حل‌های امنیتی نقطه پایانی به همراه فایروال استفاده می‌کنید، بهتر بود به جای باز کردن دو زبانه جداگانه، یک مکانیزم رفت و برگشت ساده‌تر برای پورتال‌ها تعبیه می‌شد.
 2. اگر از نسخه‌های مختلفی از دیوارهای آتش استفاده می‌کنید، گاهی اوقات مکان قرارگیری تنظیمات متفاوت هستند و باید کمی وقت صرف پیدا کردن آن‌ها کنید.
 3. برای تسلط بر بخش‌های مختلف آن به آموزش اولیه نیاز دارید.

انواع فایروال سوفوس

سوفوس از شرکت‌های پیش‌رو در زمینه ارایه راه‌حل‌های نوین امنیتی است. نکته‌ی قابل توجه این است که برعکس آن‌ چیزی که برخی از وب‌سایت‌های پارسی به آن اشاره می‌کنند، فعالیت‌های شرکت سوفوس محدود به تولید فایروال‌های سخت‌افزاری نیست و این شرکت در زمینه راه‌حل‌های امنیتی دیگر نیز فعالیت می‌کند. در تصاویر زیر مجموعه راه‌حل‌ها و محصولاتی که این شرکت ارایه می‌کند را مشاهده می‌کنید.

محصولات شرکت سوفوس
محصولات شرکت سوفوس

لیست محصولات شرکت سوفوس
لیست محصولات شرکت سوفوس

به‌طور مثال، کیت نصب رک RM-SR-T1 که برای محصولات Sophos SG/XG 85, 105 & 115 به بازار عرضه شده به شما امکان می‌دهد فایروال‌های دسکتاپ Sophos را در یک رک ۱۹ اینچی نصب کنید. علاوه بر این، برای دسترسی آسان، اتصالات را به جلوی دستگاه آورده‌اند. این فایروال به منبع تغذیه‌ای تجهیز شده تا قطع تصادفی برق مشکلی در عملکرد آن به وجود نیاورد. در شکل زیر این کیت را مشاهده می‌کنید.

کیت نصب رک RM-SR-T1
کیت نصب رک RM-SR-T1

از محصولات شرکت سوفوس در بازار ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 105W
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 125W
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 135W
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 210
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 230
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 310
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 450
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 450
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 550
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 650
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 750
 • فایروال سوفوس مدل Sophos XG 85W

جدول زیر دسته‌بندی دقیق محصولات شرکت سوفوس است:

کاربریمشخصاتشماره و تصویر مدل
مدل‌های دسکتاپیFirewall: ۳ GBPS, NGFW: ۳۱۰ MBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۲۲۵ MBPS, IPS: ۵۸۰ MBPS, AV (proxy): ۳۶۰ MBPS   Sophos XG 85 Sophos 85
مدل‌های دسکتاپیFirewall: ۳.۱ GBPS, NGFW: ۳۵۰ MBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۲۲۵ MBPS, Threat Protection: ۱۴۵ MBPS, Xtream SSL: ۷۵ MBPSSophos XG 86 Sophos XG 86
مدل‌های دسکتاپیFirewall: ۳.۵ GBPS, NGFW: ۴۰۰ MBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۳۶۰ MBPS, IPS: ۹۷۰ MBPS, AV (proxy): ۱۵۰ MBPSSophos XG 105 Sophos XG 105
مدل‌های دسکتاپیFirewall: ۳.۵۵ GBPS, NGFW: ۴۰۰ MBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۳۳۰ MBPS, Threat Protection: ۱۵۰ MBPS, Xtream SSL: ۷۵ MBPSSophos XG 106 Sophos XG 106
مدل‌های دسکتاپیFirewall: ۴ GBPS, NGFW: ۱۰۰۰ MBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۵۶۰ MBPS, Threat Protection: ۳۷۵ MBPS, Xtream SSL: ۱۳۰ MBPSSophos XG 105Sophos XG 115
مدل‌های دسکتاپیFirewall: ۷.۰ GBPS, NGFW: ۱۲۷۵ MBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۱۵۰۰ MBPS, Threat Protection: ۴۰۰ MBPS, Xtream SSL: ۱۷۰ MBPSSophos XG 125Sophos XG 125
مدل‌های دسکتاپیFirewall: ۷.۵ GBPS, NGFW: ۱۸۰۰ MBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۱۷۰۰ MBPS, Threat Protection: ۶۰۰ MBPS, Xtream SSL: ۲۱۰ MBPSSophos XG 135Sophos XG 135
مدل‌های متوسط که یک یونیت اشغال می‌کنند.Firewall: ۲۹ GBPS, NGFW: ۳.۲ GBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۱.۹۲ GBPS, Threat Protection: ۸۰۰ MBPS, Xtream SSL: ۲۳۰ MBPSSophos XG 210Sophos XG 210
مدل‌های متوسط که یک یونیت اشغال می‌کنند.Firewall: ۳۲ GBPS, NGFW: ۴.۵ GBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۲.۱ GBPS, Threat Protection: ۱۰۰۰ MBPS, Xtream SSL: ۲۸۰ MBPSSophos XG 230Sophos XG 230
مدل‌های متوسط که یک یونیت اشغال می‌کنند.Firewall: ۳۵ GBPS, NGFW: ۵.۳ GBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۳.۰۵ GBPS, Threat Protection: ۱.۵۵ GBPS, Xtream SSL: ۳۷۰ MBPS  Sophos XG 310Sophos XG 310
مدل‌های متوسط که یک یونیت اشغال می‌کنند.Firewall: ۳۸ GBPS, NGFW: ۹.۳ GBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۳.۹۴ GBPS, Threat Protection: ۲.۱ GBPS, Xtream SSL: ۵۶۰ MBPSSophos XG 330Sophos XG 330
مدل‌های متوسط که یک یونیت اشغال می‌کنند.Firewall: ۵۵ GBPS, NGFW: ۱۰ GBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۵ GBPS, Threat Protection: ۲.۲ GBPS, Xtream SSL: ۶۰۰ MBPSSophos XG 430 Sophos XG 430
مدل‌های متوسط که یک یونیت اشغال می‌کنند.Firewall: ۶۵ GBPS, NGFW: ۱۳.۹ GBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۶.۱ GBPS, Threat Protection: ۳.۴ GBPS, Xtream SSL: ۷۷۰ MBPSSophos XG 450 Sophos XG 450
مدل‌های حرفه‌ای و پیشرفته که دو یونیت را اشغال می‌کنند.Firewall: ۷۵ GBPS, NGFW: ۱۵.۳ GBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۸.۵ GBPS, Threat Protection: ۶ GBPS, Xtream SSL: ۱ GBPSSophos XG 550Sophos XG 550
مدل‌های حرفه‌ای و پیشرفته که دو یونیت را اشغال می‌کنند.Firewall: ۸۵ GBPS, NGFW: ۱۸ GBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۹ GBPS, Threat Protection: ۷.۷ GBPS, Xtream SSL: ۱.۳۵ GBPSSophos XG 650Sophos XG 650
مدل‌های حرفه‌ای و پیشرفته که دو یونیت را اشغال می‌کنند.Firewall: ۱۰۰ GBPS0, NGFW: ۱۹.۲ GBPS, VIRTUAL PRIVATE NETWORK: ۱۲.۵ GBPS, Threat Protection: ۹.۴ GBPS, Xtream SSL: ۱.۴ GBPSSophos XG 750Sophos XG 750

در کنار محصولات سخت‌افزاری که به آن‌ها اشاره کردیم، Sophos XG Firewall به عنوان یک بسته نرم‌افزار برای معماری Intel x86 و محیط‌های مجازی مثل VMware، Hyper-V، KVM و Citrix در دسترس است.

فایروال سوفوس xg 210

فایروال سوفوس XG 210 محصولی سخت‌افزاری است که دو یونیت از رک‌سرور را اشغال می‌کند. این فایروال برای کسب‌و‌کارهای متوسط یا بزرگ طراحی شده و از جدیدترین فناوری‌های روز و نو‌آوری‌های شرکت اینتل در طراحی آن استفاده شده است.

این فایروال مجهز به ۶ پورت GBE و اسلات پورت FleXi است که در تعامل با سایر ماژول‌های سخت‌افزاری، قدرت و انعطاف‌پذیری خوبی در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد.

مشخصات فنی فایروال سوفوس xg 210

یکی از ویژگی‌های شاخص فایروال سوفوس XG 210 سیستم‌عامل و سخت‌افزار درون این دستگاه است که به خوبی از هسته‌های مختلف پردازنده اینتل استفاده می‌کند. همین مسئله باعث شده فرایند نظارت و بازرسی بسته‌های داده‌ای با صرف کمترین زمان ممکن انجام شود.

این فایروال از پورت‌های متنوعی برای ارتباط با شبکه و سایر تجهیزات استفاده می‌کند که وجود ۶ پورت GbE برای اتصال کابل‌های مسی شبکه از جمله این موارد است. در جدول زیر توان عملیاتی این مدل فایروال سوفوس xg را هنگام انجام امور مختلف مشاهده می‌کنید.

عنوان عملیاتتوان عملیاتی (بر ثانیه)
رصد و پایش۱۴ Gb
ساخت حساب‌های رمزنگاری شده۱.۳۵ Mb
بازرسی‌های پیشگیری از نفوذ (IPS)۲.۷ Gb
فعالیت‌های ضدویروسی و پروکسی۲.۳ Gb

این دیوارآتش مشکلی بابت مدیریت ترافیک در شبکه‌های بزرگ ندارد و قادر است تا  8,200,000 میلیون نشست همزمان (Concurrent Sessions)، ۱۳۰۰ تونل شبکه خصوصی مجازی سایت به سایت و ۱۳۵ هزار نشست در هر ثانیه ایجاد و مدیریت کند.

فایروال سوفوس مدل xg 210
فایروال سوفوس مدل xg 210

با خرید لایسنس فایروال سوفوس xg 210 محدودیتی بابت اتصال همزمان تجهیزات و کلاینت‌ها به دیوارآتش وجود ندارد. در فایروال سوفوس xg 210 از یک حافظه SSD یکپارچه استفاده شده تا سرعت انجام عملیات ورودی/خروجی در بالاترین حالت ممکن قرار گیرد. این فایروال دارای ۶ پورت GBE برای اتصال کابل‌های مسی شبکه است. در این فایروال از یک پورت اسلات از نوع FleXi دو پورت ۲GbE SFP به همراه شش پورت GbE استفاده شده تا مشکلی از بابت اتصال به فایروال وجود نداشته باشد. ماژول‌های قابل پشتیبانی روی این پورت اسلات می‌توانند به شکل اختیاری تغییر داده شود. علاوه بر این در پشت سرور یک پورت USB3.0 و در جلو ۲ دو پورت USB3.0 تعبیه شده است.

فایروال سوفوس xg 210
فایروال سوفوس xg 210

علاوه بر این یک پورت COM از نوع RJ45 و یک پورت درگاه تصویری HDMI نیز در این فایروال نصب شده که امکان ارتباط بهتر با این فایروال را فراهم می‌کند. ابعاد این فایروال به ترتیب عرض، طول و ارتفاع برابر با ۴۳۸ در ۳۴۴.۴ در ۴۴ میلی‌متر است.

وزن خالص این فایروال برابر با ۵.۲ کیلوگرم و به صورت بسته بندی برابر با ۷.۷ کیلوگرم است.

این فایروال در هنگام کار و روشن بودن ۱۹ وات انرژی مصرف می‌کند. در زمان اوج فعالیت ، این مقدار برابر با ۳۵ وات خواهد بود. ضمن این‌که در حالت عادی ۶۵ و در حالت اوج فعالیت ۱۱۹ BTU/hr گرما تولید می‌کند.

دمای محیط کاری این فایروال در هنگام کار باید در بازه ۰ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد و در زمان خاموش بودن بین منفی ۲۰ تا مثبت ۸۰ درجه سانتی‌گراد باشد. رطوبت محیط کار این فایروال باید در محدوده ۱۰ تا ۹۰ درصد و بدون شرایط تقطیر باشد.

لایسنس فایروال سوفوس xg 210

این فایروال سوفوس xg همانند مدل‌های دیگری مثل XG 320 ، XG 310 یا XG 330 کیفیت بالایی داشته و اکثر استانداردها و گواهینامه‌های مربوطه که در ادامه آمده را دریافت کرده است:

 1. CB
 2. CE
 3. FCC Class A
 4. IC
 5. VCCI
 6. MIC
 7. RCM
 8. UL
 9. CCC
 10. KC
 11. BIS

هنگام خرید تجهیزات سخت‌افزاری این فایروال، یک لایسنس یک تا ۵ ساله نیز به خریدار ارائه می‌شود. در صورت داشتن لایسنس فایروال سوفوس xg 210 می‌توانید هنگام خرید‌های بعدی از این شرکت تخفیف دریافت کنید. این تخفیفات بسته به نوع لایسنس و محصولاتی که خریداری می‌کنید، متنوع هستند. لایسنس‌ها می‌توانند به شکل تمام (FullGuard)، سازمانی (EnterpriseGuard) یا پروژه‌ای (Enterprise Project) باشند. هر کدام از این سطوح شامل مفاد و پشتیبانی‌های مخصوص به خود هستند. معمولا نرم‌افزارهایی که روی فایروال نصب می‌شوند، تحت لایسنس خود فایروال نیستند، زیرا برخی نرم‌افزارها متعلق به سوفوس نیستند و شرایط و محدودیت‌های خاص خود را دارند.

در صورت نیاز می‌توانید از طریق لینک دریافت مشاوره طراحی شبکه با کارشناسان ما در ارتباط باشید و خدمات فالنیک در این زمینه استفاده کنید.

خدمات تعمیرات سرور، مشاوره و اجرای شبکه در فالنیک
فالنیک با دارا بودن بزرگ‌ترین لابراتوار تعمیر سرور و تجهیزات شبکه و کارشناسان متخصص، آماده خدمت‌رسانی برای تعمیر انواع سرورهای ایستاده و رک مونت است. تمامی ابزار موردنیاز برای تعمیر و تست تجهیزات شبکه در مرکز سرور فالنیک در اختیار مهندسین فالنیک قرار دارد.
درخواست تعمیر سرور


نویسنده :

ارسال دیدگاهخرید سرور hp
شارژ کارتریج
نصب و راه اندازی شبکه
خرید استوریج
پادکست
ایبوک فالنیک
تک تاک
نویسنده مهمان فالنیک
پیکربندی آنلاین سرور در فالنیک
استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.