به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - تماس با فالنیک : 8363-021

مشکل پرینت نگرفتن و راه حل‌های آن؛ چرا پرینترم چاپ نمی‌کند؟

پرینت نگرفتن پرینتر
چرا پرینترم پرینت نمی گیرد.

برای رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر باید موارد مختلفی را بررسی کنید، این مشکل می‌تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری متعددی به وجود آمده باشد. مشکلاتی مثل عدم ارسال دستور پرینت از کامپیوتر به پرینتر، عدم نصب یا مختل شدن درایور دستگاه، اختلال در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر یا اختلال در شبکه وایرلس و یا مشکلات سخت افزاری دستگاه پرینتر.

آیا برای شما هم اتفاق افتاده که، برگه ای را با پرینتر خود چاپ کنید ولی بعد از دستور پرینت، دستگاه شما هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهد؟ نگران نباشید، ما برای شما راهکارهایی را پیشنهاد می‌کنیم تا با انجام آنها بتوانید ایراد پرینت نگرفتن پرینتر را حل کنید. اما در وهله اول در صورتیکه با ماشین اداری و نحوه تنظیمات آنها آشنایی کافی ندارید، برای رفع مشکلات پرینتری خود روی لینک تعمیر پرینتر کلیک کنید و از خدمات تخصصی و سریع فالنیک در این زمینه استفاده کنید.

برطرف کردن مشکلات پرینتر

بررسی وضعیت روشن بودن پرینتر

ابتدا یک بار پرینتر و کامپیوتر (لپ تاپ یا دسکتاپ) خود را خاموش و روشن کنید. شاید خنده دار باشد اما در اولین مرحله قبل از هر کاری در حل مشکل پرینت نگرفتن چاپگر، اول تست کنید که پرینترتان روشن باشد.

بررسی سالم بودن کابل پرینتر

کابل پرینتر یکی از قطعات سخت افزاری آن محسوب می‌شود. در صورتی که خدشه ای به آن از درون کابل وارد شده باشد و یا درگاه های یو اس بی آن کج شده یا شکسته باشند امکان اتصال از بین می رود. کابل اتصال پرینتر با کامپیوتر (کابل USB) را جدا کرده و دوباره وصل کنید و پرینت خود را دوباره تست کنید، اگر چاپ انجام شد مشکل از کابل شما بوده است. اگر چاپ انجام نشد باید بررسی کنید که اصلا پرینتر در کامپیوترتان شناسایی شده است یا خیر. ممکن است درایور شما به مشکل خورده باشد، تست نصب بودن درایور و سالم بودن کابل پرینتر و اتصال آن به یک روش انجام می‌شود.

حل مشکل پرینت نگرفتن
بررسی مشکل کابل پرینتر

تست درایور پرینتر

یکی از مشکلاتی که باعث چاپ نکردن پرینتر می‌شود عدم نصب درایور، آپدیت نبودن آن و یا پاک شدن احتمالی فایل‌های آن است.

یکی از مشکلاتی که باعث چاپ نکردن پرینتر می‌شود عدم نصب درایور، آپدیت نبودن آن و یا پاک شدن احتمالی فایل های آن است. وظیفه درایور این است که در زمان نصب، پورت مربوط به پرینتر را شناسایی کرده و یک آیی دی یا شماره به آن اختصاص دهد. ممکن است در این روال اختلالی به وجود آمده باشد. برای بررسی وجود درایور پرینتر مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد کنترل پنل ویندوز خودتان شوید و گزینه Device and Printers را پیدا کنید.
 • در این پنجره شما می‌توانید تمام دستگاه‌هایی که درایور آنها نصب شده و دستگاه به حالت آماده برای استفاده درآمده است را مشاهده کنید.
 • پرینتر خود را در این صفحه پیدا کنید.
 • حالا کابل یو اس بی پرینتر را یک بار از کامپیوتر جدا کرده و چند ثانیه صبر کنید.
 • اگر آیکن مربوط به پرینتر شما به حالت کمرنگ یا به اصطلاح فریز شده درآمد، یعنی پرینتر شما و درایور آن به درستی نصب شده‌اند.
 • سپس کابل را وصل کنید تا آیکن پرینتر شما از حالت کمرنگ به پررنگ دربیاید.

این نکته را هم بدانید که اگر از درایورهای اصلی و اورجینال پرینتر خودتان استفاده کنید به همراه آن نرم افزارهای کوچکی نصب می‌شوند که در هنگام خرابی پرینتر و به وجود آمدن مشکل پرینت نگرفتن خطاهای مربوطه را به شما نمایش می‌دهند.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر
بررسی نصب بودن پرینتر و درایور آن در ویندوز

از کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شده و از نصب بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگرنصب بود؛ آیکون پرینتر شما باید پر رنگ باشد و علامت هشدار (به رنگ زرد) روی آن نباشد. اگر هم آیکون پرینتر شما در لیست نبو، درایو پرینتر خود را دوباره نصب کنید. فقط به هنگام نصب باید کابل USB از پرینتر جدا شده باشد و در حین نصب درایور، کابل متصل شود و حتما هنگام نصب، اینترنت خود را قطع کنید. در صورت نداشتن درایور پرینتر خود به دانلود درایور پرینتر مراجعه کرده و آخرین درایور پرینتر خود را دانلود کنید.

چرا چاپگر پرینت نمی گیرد
چک کردن نصب درایور پرینتر

بررسی شبکه وایرلس پرینتر

اگر اتصال از طریق وایرلس است، یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید.

وضعیت ready پرینتر

از READY بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگر پرینتر شما صفحه نمایش دارد، مطمئن شوید که پیغام خطایی را نشان نمی‌دهد و کلمه READY را بر روی صفحه نمایش، نشان دهد. اگر هم صفحه نمایش ندارد و فقط چراغ های LED دارد مطمئن شوید که چراغ سبز روشن است و چراغ نارنجی چشمک‌زن نباشد.

علت کار نکردن پرینتر
بررسی خطاها و پیغام های پرینتر

گرفتن ریپورت از پرینتر

تست‌های داخل پرینتر را گرفته و مطمئن شوید که دستگاه از نظر سخت افزاری سالم باشد. برای تست دستگاه‌هایی که صفحه نمایش دارند، از منوی دستگاه وارد منوی REPORT شده و یکی از گزینه‌ها را برای پرینت انتخاب کنید و در پرینترهای دارای پنل کلیدی دکمه به رنگ سبز یا علامت کاغذ را فشار دهید.

نحوه گزارش گرفتن از طریق صفحه پرینتر
بررسی نمایش خطای report روی پرینتر

پاک کردن حافظه پرینتر

یکی از دلایلی که باعث هنگ کردن پرینتر یا حتی پرینت نگرفتن آن می‌شود، پر شدن حافظه موقت پرینتر است. هنگامی که چند فایل با تعداد صفحات و حجم متفاوت به پرینتر ارسال می‌شود، حافظه موقت که در آن مدیریت صف پرینتر صورت می‌گیرد، پر می‌شود و در بسیاری از مواقع دستور پرینت متوقف می شود. برای تخلیه حافظه پرینتر خود کافیست اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از طریق کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شوید.
 • روی آیکون پرینتر خود راست کلیک کرده و See What’s Printing را انتخاب کنید.
 • از منوی پرینتر، گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید.
 • با این کار فایل‌های ارسالی و پرینت گرفته نشده از حافظه کامپیوتر پاک شوند.
ارور های پرینتر
پاک کردن حافظه پرینتر

چک کردن کاغذهای درون پرینتر

اگر روی پرینتر خطایی می‌بینید و پرینتر کار نمی‌کند، ابتدا وجود کاغذ را در پرینتر بررسی کنید. همچنین دقت کنید کاغذها منگنه یا سوزن یا گیره‌ای به همراه خودشان به داخل پرینتر نبرده باشند. همچنین کاغذها را در جای خشک و بدون رطوبت نگهداری کنید، چرا که وجود نم و رطوبت باعث چسبیدن برگه‌ها به همدیگر و کشیده شدن برگه‌ها به صورت دسته جمعی به داخل پرینت و از کار افتادن دستگاه پرینتر شود. چاپگرهای قدیمی خودشان باعث ایجاد کمی رطوبت در محفظه کاغذ می‌شوند. مقدار زیاد کاغذ را در این محفظه قرار ندهید.


در صورتی که برای نصب، راه اندازی و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.

بررسی کارتریج پرینتر

تمام شدن کارتریج و یا یا خشک شدن جوهر در چاپگرهای جوهری هم می‌تواند دلیل مهمی برای پرینت نگرفتن و از فایل تصویری یا متنی شما باشد. برای اینکه بدانید کارتریج پرینتر شما در چه وضعیتی است و چه زمانی باید کارتریج خود را شارژ کنید، مقاله کارتریج چیست را بررسی کنید و یا در صوتی که قصد شارز کارتریج تمام شده خودتان را دارید از خدمات فالنیک که در لینک صفحه شارژ کارتریج موجود است استفاده کنید.

مشکل پرینت نگرفتن فایل pdf

در هنگام پرینت گرفتن از فایل‌های ورد یا pdf، تمام پرینترهایی که به دستگاه شما چه به صورت وایرلس و چه به صورت کابلی متصل است به شما پیشنهاد می‌شود. ممکن است دلیل پرینت نگرفتن از فایل شما انتخاب نادرست پرینتر باشد.

پرینت اسپولر را بررسی کنید

پرینت اسپولر سرویسی برای مدیریت فایل‌هایی است که برای پرینتر و یا پرینت سرور ارسال می‌شود و دسترسی به چاپگرها توسط چندین کاربر را مدیریت می‌کند. این سرویس این امکان را دارد تا فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا آن‌ها را اولویت بندی کند. با این سرویس قادر به کنترل بیشتری روی صف چاپ هستید.
پرینت اسپولر یک سرویس در ویندوز شماست که فایل‌های ارسالی شما را برای ارسال به پرینتر و دستور چاپ مدیریت می‌کند. این سرویس می تواند فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا بین دستورات چاپ اولویت بندی قرار دهد. با این سرویس کنترل کاملی روی صف چاپ پرینتر شما صورت می‌گیرد. یکی از دلایلی که دستگاه شما پرینت نمی گیرد، پرینت اسپولر است. این سرویس اگر از کار بیفتد و یا دچار اختلال شود به شما خطای اسپولر پرینت را نمایش می‌دهد.

ارور پرینت اسپولر
opertaion could not be completed(error 0x000006ba).the local print spooler service is not running

برای رفع مشکل اسپولر پرینت، این روال را انجام بدهید.

 • ابتدا کلیدهای ترکیبی “ویندوز” و حرف “R” را روی کیبورد خودتان بگیرید.
 • در پنجره ظاهر شده عبارت “services.msc” را تایپ کنید.
 • پنجره ای که باز می‌شود تمام سرویس‌های ویندوز را نمایش خواهد داد.
 • در بین این سرویس‌ها به دنبال Print Spooler بگردید.
 • روی نام این سرویس راست کلیک کنید و آیتم properties را انتخاب کنید.
 • در این حالت گزینه‌های stop و start را خواهید دید.

در بیشتر مواقع زمانی که اسپولر دچار اختلال می شود، وضعیت سرویس به حالت stop در می آید، شما می‌توانید سرویس را دوباره استارت کنید و با این کار دوباره پرینتر به کار خواهد افتاد.

محل دسترسی به پرینت اسپولر
ریست کردن اسپولر پرینت در ویندوز

پر شدن فضای درایو کامپیوتر

دیسک درایوی که در آن درایورهای پرینتر شما روی آن نصب است اگر پر شده باشد، خطای Low Disc Space در زمان پرینت به شما نمایش داده خواهد شد.

زمانی که دستورات چاپ به پرینتر ارسال می‌شوند، توسط درایور پرینتر دریافت و ترجمه می‌شوند. این کار حجم فایل مربوط به پرینتر را در درایو کامپیوتر شما بیشتر می‌کند. حال اگر دیسک درایو کامپیوتر شما که فولدر درایور پرینت روی آن است فضای کمی داشته باشد، در زمان ترجمه دستورات پرینت در فایل‌های حجیم و با تعداد بالا، این درایو پر شده و به شما خطای فضا را نمایش می‌دهد.

در نتیجه اگر پرینتر پیغام خطا نشان می‌دهد باید مشکل آن را برطرف کرده و دوباره وضعیت را تست کنید. مانند نداشتن کاغذ – گیر کردن کاغذ داخل دستگاه – تمام شدن کارتریج.
اگر با انجام مراحل بالا باز موفق به گرفتن پرینت نشدید، دستگاه خود را روی یک کامپیوتر دیگر نصب کرده و تست کنید و در صورت نتیجه نگرفتن، با شرکت خدمات و پشتیبانی محصول خود تماس بگیرید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر


نویسنده :

۹۱۷ دیدگاه

 • زهرا گفت:

  سلام پرینتر من علامت جمع شدن کاغذ روشن ولی کاغذی در آن گیر نکرده لطفا راهنمایی کنید

  hp laserjet p2015 sn

 • امیر حسین گفت:

  سلام خسته نباشید.

  من یه پرینتر Canon Pixma MG2540 دارم .

  همه چیزش درسته ولی وقتی با نرم افزار خودش ینی مای ایمیج گاردن میخوام عکس ۳×۴ چاپ کنم ارور میده . میگه

  This Data Cannot Be Printed On The currently Set Printer.

  To Print. Change To Printer Supporting The Paper Size Set For This Data.

  ممنون میشم راهنماییم کنید چه مشکلی داره و چه تنظیماتی باید اعمال کنم تا درست بشه…خیلی مهمه برام…

  • فالنیک گفت:

   این ارور، مربوط به سایز کاغذ انتخاب شده است که بایداز سایز های استانداردی که دستگاه پشنیبانی می کند استفاده کنید و چک کنید هنگام چاپ اسم پرینتر را درست انتخاب کرده باشید.

 • رسول گفت:

  با سلام شرمنده من پرینتر اچ پی نصب کردمویندوز شناخته اش و با ورد و غیره پرینت میگیره ولی داخل اکسل پرینتر شناسایی نمیشه.راه داره؟

  • فالنیک گفت:

   وارد قسمت Device & printer شده و روی اسم پرینتر راست کلیک کرده و گزینه Set As Default را بزنید و مجدد اکسل را باز کنید و تست کنید. اگر ارور داد و تیک سبز روی پرینتر قرار نگرفت ویندوز ایراد دارد و باید تعویض شود.

 • محسن گفت:

  سلام پرینتر من کار میکنه ولی بعد چند ساعت که کار میکنه دیگه پرینت نمیگیره و دستور پرینت نصفه فرستاده میشه مثلا ۷۶ کیلو از ۱۸۹ کیلو رو میفرست و گیر میکنه و دیگه پرینت نمیکنه تا خنک بشه و … از نو هم نصب کردم درایو پرینتر رو و ادوب و نیترو هم تست کردم… به نظرتون اشکال از کجاست

 • نوروزی گفت:

  سلام وقت بخیر

  من ی پرینتر canon lbp 2900 دارم. بعد از نصب ۲۰ صفحه پرینت گرفت و یک دفعه متوقف شد. برگه میزارم دستور پرینت رو اجرا نمیکنه. چراغ paper قرمز میشه و ارور میده ک برگه در دستگاه قرار ندارد.

  • فالنیک گفت:

   اگر دستگاه را خاموش و روشن می کنید و دستگاه حرکت دارد ایراد نرم افزاری است و لی اگر حرکت ندارد ایراد سخت افزاری بوده و باید به شرکت منتقل شود

 • علیرضا سلیمانی گفت:

  من چاپگر ۱۱۰۲ اچ پی دارم. تمام اتصالات برقراره ولی متأسفانه فرمان پرینت رو اجرا نمی کنه باید چندین بار دستگاه رو روشن و خاموش کنم یا دربش ور باز و بسته کنم تا پرینت بگیره. گاهی اوقات لامپ سبز دستگاه بصورت ممتد روشن هست و گاهی اوقات هم بصورت چشمک زن. حتی حذف برنامۀ چاپگر و نصب مجدد آن هم مشکل رو حل نکرده.

  • فالنیک گفت:

   اگر بصورت کابل متصل کرده اید آن را تعویض کنید

   اگر هم وایرلس نصب شده باید مجدد و بصورت صحیح نصب انجام شود.

   در صورت امکان با سیستم دیگری نیز تست شود

 • س گفت:

  سلام من یک پرینتر hp3020 دارم اما متاسفانه عکس پرینت نمیگیره مثلا اگه توی فایل ورد به بک عکس برخورد کنه پیغام خطا میده چکار باید بکنم

  • فالنیک گفت:

   ابتدا باید درایور خو را چک کنید که PCL6 باشد

   در صورت درست بودن ایراد مربوط به حافظه پرینتر بوده که ضعیف است و قادر به چاپ عکس نیست.

 • حامد گفت:

  سلام

  چراغ تمام شدن کارتریج تو مدل hp lasejet m1132 باید چشمک زن باشه یا چراغ نارنجی ثابت!؟

  و اینکه وقتی کارتریج تمام میشه. قبلش کمرنگ پرینت میگیره یا یهویی تمام میشه!؟

 • بهادر گفت:

  دروود

  دیگه حسابی کلافه شدم

  دلم میخاد پرینتر ۳ کاره اچ پی مدلmfp m125a رو خورد کنم

  پرینتر و کپی انجام میگیره ولی اصلا اسکن نمیکنه

  سه بار سی دی خود دستگاه رو نصب کردم البته نصب بعدش پاک کردم باز نصب کردم

  باز اسکنر کار نمیکنه میزنهnot found

  تو دیوایس منیجر هم علامت زرد به اسکنر خورده و خطای کد ۳۷ زده

  از سایت اچ پی هم دانلود کردم درایور رو بازم نشد که نشد همون علامت زرد بود

  از سایتهای ایرانی هم باز دانلود کردن درایورش رو بازم مثل قبل

  تورو خدا کمکم کنید دارم کلافه میشم

  لطفا بهم میل بزنید

  • فالنیک گفت:

   با سلام.

   به احتمال زیاد ایراد از ویندوز سیستم شماست.

   لطفا نسخه ویندوزتون رو اعلام کنید و اگر تهران هستید با شرکت تماس بگیرید تا کارشناسای ما حضوری براتون نصب کنند.

 • alireza گفت:

  من یه دستگاه سه کاره پاناسونیک مدل MB2085 دارم

  امروز ناگهان بصورت off line در اومد یعنی نه میتونم اسکن انجام بدم و نه پرینت بگیرم

  کابل رو چک کردم سالم هست پورت usb سیستم هم سالم هست

  داخل کنترل پنل گزینه این پرینتر بصورت خاموش نمایش داده میشود

  لطفا راهنمایی کنید

  با تشکر

  • فالنیک گفت:

   ابتدا کابل usb رو تعویض کنید

   در صورت درست نشدن، درایور رو مجدد نصب کنید

   با سیستم دیگری هم تست کنید ببینید شناسایی می شود یا نه!

 • Fatemeh گفت:

  سلام

  من پرینترم رو تازه خریدم

  و کامل هم نصبش کردم

  ولی پرینت نمی گیره اصلا

  چی کار کنم؟؟

 • Ali گفت:

  سلام.اگر دستگاه پرینتر پروگرام شده بشه نیازی به چیست ندارد؟

 • somayyeh گفت:

  من پیرنتر اخطار supplies very low میده این یعنی چی؟

 • مهدی گفت:

  سلام من اگه کارتریج سیاه وسفید پرینترم خشک شده باشه میتونم با کارتریج رنگیم پرینت بگیرم وسوال دوم اینکه من کارتریج سیاه وسفیدمو میتونم شارژکنم لطفا جواب بدید

  • فالنیک گفت:

   میتوانید کارتریج دستگاهتون رو خارج کنید و تست بگیرید. البته در صورتیکه دستگاه شما دارای دو کارتریج باشد(۱عدد مشکی و ۱ عدد رنگی)در صورتیکه ۴ کارتریجی باشد حتما باید تمام کارتریج ها داخل دستگاه باشند.

   اگر پرینتر جوهر افشان باشد باید کارتریج نو خریداری کنید و اگر لیزری باشد میتوانید شارژ کنید

 • مهدی گفت:

  شرکت شما دققا کجاست اخه من از قزوینم چطوری پرینترمو به شرکت شما منتقل کنم؟

  • فالنیک گفت:

   با سلام خدمت شما

   شرکت ما در تهران واقع شده. شما میتونید به آدرس پستی ( تهران، میدان فردوسی، خیابان ایرانشهر جنوبی، روبروی اداره پست، پلاک ۱۶ (ساختمان ایران اچ پی) – کد پستی ۱۵۸۱۶۱۷۷۳۶ دستگاهتون رو برای شرکت پست کنید.

   بعد از تعمیر و برطرف شدن ایرادات، از طریق پست به دست شما خواهد رسید.

 • امیر گفت:

  پرینتر چراغ جوهرش روشن و ارور کارتریج میده install black cartidge و چاپ نمیکنه

  • فالنیک گفت:

   احتمال زیاد کارتریج خراب است یا سنسور دستگاه ایراد دارد

   ابتدا کارتریج را تعویض کنید و اگر درست نشد دسنگاه نیاز به تعمیر دارد

 • مهدی گفت:

  درایور پرینترمو دانلود کردم جوهر پرینترو امتحان کردم نه جوهر داره ممکنه کارتریج خراب شده باشه؟ خراب شدن کارترجو از کجا متوجه شم

  • فالنیک گفت:

   تشخیص بصورت ظاهری برای کاربر سخت است و باید کارشناس کارتریج آن را چک کند.

   اگر دستگاه کاغذ میکشد و خروجی آن سفید است، به احتمال زیاد کارتریج تمام شده ولی اگر کاغذ نمیکشد یا کارتریج خراب است یا دستگاه.

   جهت تست می توانید دستگاه را به شرکت منتقل کنید تا تست به صورت رایگان برای شما انجام شود.

 • مهدی گفت:

  سلام من یک پرینتر اچ پی دیسکجت۱۵۶۰ دارم وقتی پرینت میگیرم چراغ سبز در حالت چشمک زنه وپرینت نمیگیره ممکنه جوهرش تموم شده باشه؟

  • فالنیک گفت:

   بله احتمال تمام شدن جوهر وجود دارد.

   درایور پرینتر را دانلود کنید و در کامپیوتر خود نصب کنید. به کمک آن می توانید ارور دستگاه را به طور کامل متوجه شوید.

 • زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید من یه پرینتر دارم قبلا باهاش پرینت می گرفتم امروز اومدم پرینت بگیرم وقتی دستور پرینت را می دم پنجره save as باز می شه چیکار باید بکنم

 • فراز گفت:

  سلام ممنون از اینکه پاسخگوی سوالات هستید

  دستگاه کپی توشیبا۱۶۶دارم که از بعضی سایت ها که پرینت می خوام چند تا برگه سفید بهم میده اما سایت دانشگاه ها رو پرینت می گیره اما سایت های دیگه رو نه چکار کنم

  • فالنیک گفت:

   هنگام پرینت تعداد صفحات را مشخص کنید

   مثلا از صفحه ۳ تا۶

   اگر در تمام سایت ها این مشکل وجود دارد مشکل از درایور و تنظیمات است و اگر در برخی از سایت ها این ایراد وجود دارد ایراد از صفحات اینترنتی است.

 • یاسین گفت:

  سلام من پرینتر کانون MF3010 دارم اصلا هیچ برگه ای رو چاپ نمی کنه رفتم تو تنظیمات که خوب نمی شه؟

  • فالنیک گفت:

   دستگاه راروی سیستم دیگری نصب کنید و تست کنید.

   درایور رو مجدد نصب کنید

   تست کپی از دستگاه بگیرید ببینید سخت افزار سالم است یا نه؟

 • omid گفت:

  سلام من پرینتر HP LaserJet1010 دارم.وقتی میخوام پرینت بگیرم این ارور رو میده:printer in error state اگر ممکن این راهنمایی کنیم.

  • فالنیک گفت:

   درایو را پاک کرده و مجدد نصب کنید. در صورت درست نشدن ایراد مربوط به ویندوز است.

 • عبداله گفت:

  سلام.من یک پرینتر اپسون مدلp50 دارم تا الان هیچ مشکلی نداشت .جدیدا با هر پرینت که دستور داده می شود پرینت را می گیرد ولی چراغ سمت راست که مربوط به کاغذ است روشن می شود مجددا آنرا فشارداده تا پرینت بعدی را می گیرد ایراد از چیست ؟ مشکل کاغذ هم ندارد. یعنی پی در پی نمی گیردو هردفعه باید کلید چراغ مربوط به کاغذ را فشاردهم تا بعدی را بگیرد.لطفا راهنمائی کنید .تشکر

  • فالنیک گفت:

   روی کامپیوتر صفحه مانیتور پرینتر را باز کرده و اروری را که نمایش میدهد را بنویسید تا بتوانیم راهنمایی کنیم

 • یحیی گفت:

  پرینترHP-LaserJet-1300 با کابل usb نصب روی ویندوز ۸.۱ – ۳۲ Bit هنگام پرینت از یک فایل اکسل ۳ صفحه ای صفحه اول و دوم را روی هم پرینت میگیرد ولی صفحه سوم را درست پرینت میگیرد ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  • فالنیک گفت:

   درایور ایراد دارد و باید تعویض شود

   Windows Vista Pcl6 دانلود و نصب شود و یا Universal Print driver Pcl6 نصب شود.

 • کاظم گفت:

  سلام پرینتر من مدل epson t60 هست تازگی بعضی عکس هارو ناقص میزنه بعضی ها رو هم کامل میزنه تقریبا یکی در میون پیغامی که میده check all connection

  • فالنیک گفت:

   کابل یو اس بی را تعویض کنید

   درصورت درست نشدن روی سیستم دیگری تست کنید. ایراد مربوط به ارتباط دستگاه با کامپیوتر است.

 • مریم گفت:

  سلام پیرنترمن اچ پیه و روی صفحه ی خودش یه علامت خطر هست کنارش یه سطل زباله چراغ سطل زباله هه روشن شده دلیلش چیه؟

  • فالنیک گفت:

   چراغ مربوط به کارتریج بوده و پیام میدهد که کارتریج تمام شده یا روبه اتمام است . باید تعویض شود.

 • محمود گفت:

  باسلام و احترام-پرینتر ۱۳۲۰ اچ پی دارم – ویندوز۷ ۳۲بیتی- پرینتربه اصلی وصل هست-مشکل دوتاس:

  ۱- پرینت ۱۰برگی بدم میزنه همه صفحاتو میزنه ولی اگر یک برگی رو چندسری دستوربدم فقط یکی میزنه×! (درایورش اتواماتیک ازویندوزنصب شد:ولی سی دی نصبم دارم که به این ویندوز۳۲ بیتی نمیخونه)

  ۲- اخیرا کارت ورود به جلسه رو ازسایت سنجش میزنم که بنظرحدود۴مگ حجم بیشترنداره اما چشمک زدنش خیلی طول میکشه ! پرینترهای معمولی از فایل رو عادی میزنه (حافظه پیشفرض دستگاه ۱۲۸ زده که بعید میدونم!) زبان چاپش هم PCL 5 هستش قبلا باویندوزXPو PCL 6 مشکلی اینجوری نداشت.

  باتشکر

 • علیحسین گفت:

  سلام

  پرینتر از کامپیوتری که مستقیم وصل است پرینت میگیرد از سایر کامپیوترهای شیر شده پرینت نمیگیرد

  مشکل راه حل؟

  • فالنیک گفت:

   ابتدا پرینتر را از کامپیوترهای شیر شده پاک کنید.

   پرینتر را نیز ار سیستم اصلی پاک کنید و مجدد نصب کرده و شیر کنید.

   روی سیستم های دیگر نیز مجدد پرینتر شیر شده را نصب کنید

 • علی گفت:

  سلام

  روی سیستم من دو تا پرینتر نصب هست

  یک پرینتر اچ پی مدل p1006 و یک پرینتر صنعتی Argox

  الان که میخوام پرینتر رو روی اچ پی تنظیم کنم ست نمیشه و ارور میده با این مضمون eror command process

  راه حلی اگر هست ممنون میشم بفرمایید

  • فالنیک گفت:

   هنگام پرینت تیک گزینه collect را چک کنید اگر بود بردارید و اگر هم نبود قرار دهید و تست کنید

   در صورت بالا بودن حجم فایل نیز این ایراد ممکن است بوجود بیاید

   در صورت امکان درایور یونیورسال را دانلود و نصب کنید

 • ویدا گفت:

  سلام

  پرینتر که من با آن کار میکنم نوع ایپسون است، اما زمانیکه روشن میکنم چراغ اش سرخ گردیده وپرینت نمیکند مشکل در چیست؟

  • فالنیک گفت:

   احتمال زیاد کارتریج آن تمام شده و با دستگاه ایراد سخت افزاری دارد.

   جهت راهنمایی با شرکت تماس بگیرید.

   ۰۲۱۸۳۶۳

 • ویدا گفت:

  در سایت بانک ملت موقعی که میخواهم نرخ ارز را ببینم اسکرول مربوط به نرخ ارز بیشتر اوقات نیست و نمی توانم مثلا نرخ فروش یورو که آخر لیست هست را ببینم توضیح اینکه در همه مرورگرها همین مشکل را دارم و بنا به کارم به این سایت نیاز دارم ، فقط هم روی سیستم من اینجوریه . چه کار باید بکنم؟؟؟؟

  • فالنیک گفت:

   دوست عزیز باید سایت Trust شود. برای اینکار به تنظیمات مرورگر خود، به طور پیش فرض فایرفاکس بروید و گزینه Security را انتخاب کرده و در قسمت General بر روی Exception کلیک کنید.

   در پنجره باز شده آدرس سایت مورد نظر را وارد کرده و ذخیره کنید.

 • ویدا گفت:

  باسلام,، به تازگی موقع پرینت دچار این مشکل شدم که وقتی quik print را می زنم دو بار پرینت گرفته می شود در صورتی که ctrl+p را بزنیم درست عمل می کند و یک پرینت می گیرید.مشکل از کجاست؟؟؟؟

  • فالنیک گفت:

   با چه نرم افزاری پرینت میگیرید؟

   تنظیمات مربوط به quick print را چک کنید شاید در قسمت copy به جای عدد ۱ عدد ۲ خورده باشد

   و شاید هم ایراد از ماوس کامپیوتر باشد که به جای کلیک عمل دابل کلیک انجام می دهد.

 • سروش گفت:

  سلام

  من کاتریچ نو گرفتم ولی متاسفانه پرینترم پرینت نمیگیره مدلشم HPLOSE JET1320

  لطفا دلیل erro دادنش رو بهم بگید

  ممنون

 • امید گفت:

  من پرینتر hp deskjet 2130 دارم

  بعد از نشستی کارتریج رنگ مشکی

  پرینتر خطای خراب بودن کارتریج رنگی را میدهد

  ولی وقتی که تست میگیرم رنگ ها کاملا سالم هستند

  حتی بردم یک جا و گفتند مشکل کارتریجه

  کارتریج هم خریدم ولی باز خطای خراب بودن کارتریج رنگی را میدهد

  میگویند مشکل نرم افزای است

  اگه میشه راهنمایی ام کنید

  دیگه نمیدونم باید چیکار کنم

 • علیرضا گفت:

  سلام من پرینتر mf210کنون رو دارم هنوز دو روز نیست خریدم..کابل یو اس بی رو که وصل میکنم erorمیده هر کاری میکنم اروره نمیره…چند کابل هم امتحان میکنم همینه مشکل از کابل هست چیکار کنم درست بشه..ممنون

  • فالنیک گفت:

   این ارور در کامپیوتر شما نمایش داده می شود یا در پرینتر؟

   با کامپیوتر دیگری هم تست کردید؟ در صورت داشتن گارانتی به واحد گارانتی دستگاه خود مراجعه و در غیر اینصورت با شرکت فالنیک تماس حاصل فرمایید.

 • sina گفت:

  سلام پرینتر من پرینت نمیگیره و ارور magiczone protect mode off میده

  مشکل چیه؟؟

  • فالنیک گفت:

   این ارور در صفحه نمایش پرینتر شما نمایش داده می شود یا در کامپیوتر؟

 • مسعود گفت:

  سلام … من دفتر پیشخوان دولت دارم از همه سایتها و همه فایل ها میتونم پرینت بگیرم ولی فقط از سایت مخابرات نمیتونم پرینت قبض تلفن و ریز مکالمات رو بگیرم.یعنی فقط مینویسه printing dacument.

  با یه سیستم دیگه هم امتحان کردم نمیشه ولی با یه پرینتر دیگه میشه پرینت گرفت… امروز درایور رو از سایت hp دانلود کردم باز هم نشد … مدل پرینترم laser jet mfp m127

  • فالنیک گفت:

   سلام. به احتمال زیاد فایل چاپی سنگین بوده و زمان زیادی میبرد تا پرینت بگیرد. اگر با زمان زیاد نیز پرینت نگرفت تعداد صفحات را هنگام چاپ کمتر انتخاب کنید و مجدد تست کنید

 • غزل گفت:

  سلام. من یه پرینتر سامسونگ مدل ML-1640 دارم. خیلی وقت بود ازش استفاده نکرده بودم و کلا جمعش کرده بودم حالا میخوام دوباره استفاده کنم. از اونجا که اون موقع که خریدم روی ویندوز ۷ قابلیت نصب نداشت از اینترنت دانلود کردم تا بتونم نرم افزارشو روی لپ تاپم نصب کنم و تونستم نصب کنم اما وقتی میخوام پرینت بگیرم یه کادر save as to file باز میشه و پرینت نمیگیره و آیکون پرینتر رو task bar میاد که روش مینویسه ۰ documents pending to printer.

  البته چراغ تونر هم قرمزه ولی در قسمت printer & device پیغام خطایی نمیده و ایرادی پیدا نمی کنه.

  مشکل از پرینتره یا کامپیوترم؟

  • فالنیک گفت:

   ابتدا تست داخلی دستگاه را با نگه داشتن دکمه قرمز و رها کردن آن بعد از چشمک زدن چراغ سبز، بگیرید

   اگر بعد از تست، چاپ شما انجام شد، دستگاه سالم است و ایراد مربوط به درایور یا ویندوز است.

 • امير صفي زاده گفت:

  سلام ببخشید من امروز یک پرینتر خریدم وقتی خواستم پرینت بگیرم کاغذ داخل دستگاه گیر کرد و من هم پرینتر را خاموش کردم و از پشت کارتریج کاغذ رو در آوردم اما الان وقتی پرینتر را روشن میکنم پیغام خطا میدهد و پرینت نمیگیرد چه کار کنم ؟

 • sadegh گفت:

  باسلام

  من ی کارتریج۰۵A دارم و شارژش کردم مشکلم اینه که وقتی پرینت میگیره نقطه های هوا میندازه روی پرینت

  کسی میتونه ما رو راهنمایی کنه دراین مورد ؟

  خیلی ممنونم

  هم درام

  هم مگنت

  و فوم رولرش رو هم عوض کردم

 • saman گفت:

  سلام. من پرینتر رنگی چند کاره دارم که مدتیه فقط با یه رنگ پرینت می کنه فقط رنگ زرد. یه دوستی گفت که از طریق ورد میشه درست کرد اما من ورد۲۰۱۳ دارم و نمی دونم چجوری درستش کنم البته پرینترم هم EPSON ECS/P-R است

  • فالنیک گفت:

   مدل دستگاهی که نوشته اید اشتباه است و از روی دستگاه مدل آن را بنویسید

   اگر فقط رنگ زرد چاپ می کند درصورت جوهری بودن دستگاهتان باید هد آن تعمیر شود.

 • م.م گفت:

  سلام .رو صفحه نمایشگر پرینترم یه زبانی غیرازانگلیسی نوشته میشه که نمیدونم چی می نویسی وپرینت هم نمی گیره،چطور میتونم زبان نمایشگر پرینترروعوض کنم???

 • مونا گفت:

  من میخواستم کارای کارآموزی مو انجام بدم به شدت به دستگاه نیاز دارم و اصلا وقت ندارم لطفا اگه میشه سریع راهنمایی کنید

 • مریم گفت:

  سلام.میشه بگید چطور میشه کلمه Readyرو روی صفحه نمایشگرظاهرکرد? من پرینترم مدل laser jet pro MFP M127هست وقتی میخوام پرینت بگیرم اصلا نمیشه باهاش پرینت گرفت بعد رو صفحه نمایشگر هم یه سری جملاتی میاد که اصلا نمیدونم به چه زبونی ،بعد کلمه Readyکه شما میگید هم فعال نیست

  • فالنیک گفت:

   با سلام

   دوست عزیز جهت راهنمایی با شرکت تماس بگیرید.

   شماره ۰۲۱۸۳۶۳

 • وحید گفت:

  ببخشید پرینتر من پرینت سفید میگیره یه دفعه اینجور شد و نمیدونم مشکلش چیه اگه میشه راهنماییم کنید ممنون

  • فالنیک گفت:

   ابتدا کارتریج را یک بار خارج کرده و مجدد جا بزنید.

   تست داخلی خود دستگاه را بگیرید و مطمئن شوید که ایراد از دستگاه است .

   در صورت برطرف نشدن با شرکت فالنیک تماس بگیرید.

 • بهروز وحید گفت:

  پرینت hp officejet4255 دارم موقع پرینت کمی پرینت می کنه بعد متوقف میشه بارها مجددا نصب کردم کابل عوض کردم ولی مشکل حل نشد

 • رضا گفت:

  سلام من یه پرینتر سه کاره HP mfp12 دارم .وقتی میخام چیزی کپی بگیرم دکمه کپی رو میزنم ر صقحه نمایشش میزنه calibrating و هیچ کاری نمیکنه اسکن هم نمیکنه از داخل کامپیوتر!اما پرینت میگیره از ورد و … کمکم کنید؟

 • امید گفت:

  ببخشید من پرینتر HP DeskJet 2130 دارم

  پرینترم هر دو کارتریجش سالمه و تست هم به صورت کامل میگیره و مشکلی نداره

  وی موقع پرینت گرفتن از کامپیوتر چراغ کارتریج مشکلی روشن میشه و کامپیوتر هم اخطار میده ک کارتریج رنگی تموم شده و عوضش کنم

  ی دوستی گفت مشکل نرم افزاریه

  میشه لطفا راهنماییم کنید ک چیکار باید کنم؟؟؟

  ممنون میشم

  • فالنیک گفت:

   کارتریج را از طریق ظاهری نمیتوان عیب یابی کرد

   ابتدا باید کارتریج دستگاه شما تعویض شود و در صورت سالم بودن کارتریج دستگاه نیاز به تعمیر دارد.

   جهت عیب یابی میتوانید دستگاه خود را با شرکت فالنیک منتقل کنید تا دستگاه و کارتریج های شما تست شوند.

 • وحید گفت:

  باسلام واحترام.

  من مغازه کافی نت دارم یک پرینترچندکاره اچ پی دارم وآن راروی دوتاکلاینت شیرکردم همه چیزش درسته وهیچ مشگلی نیست فقطاکثراوقات باکلاینت دستورپرینت میدم پرینت نمیگیره.

  لطفامراراهنمایی نمایید. باتشکر.

 • حمید گفت:

  من از داخل خود مرورگر ، تاریخچه مرورگر و کوکی و… رو پاک کردم و پرینتر ک با شبکه بهش وصلم دیگه برای من یکی پرینت نمیگیره

  لطفأ راهنمایی کنین

  مرسی

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.