به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

راهنمای خرید پرینتر اچ پی

خرید پرینتر اچ پی

در این مقاله هرآنچه که برای خرید یک چاپگر مناسب نیاز دارید بدانید به تفصیل شرح داده شده‌است. خرید آگاهانه یعنی خرید موفق‌تر، پس جای درنگ نیست! چاپگرها یکی از لوازم جانبی کامپیوتر هستند که امروزه از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

راهنمای خرید پرینتر

پرینترها کارایی بالایی در کاربردهای مختلف دارند. امروزه بیشتر مردم به یک چاپگر برای استفاده شخصی در محیط کار و یا منزل نیاز دارند. ولی این افراد در هنگام خرید، به علت زیاد بودن مدل‌های چاپگرها، دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌توانند چاپگر مناسب خود را انتخاب کنند.
در مرحله اول، نوع چاپگر انتخابی شما به کاری که می‌خواهید با چاپگر خود انجام دهید بستگی دارد.  مانند چاپ متن و تصاویر گرافیکی سیاه و سفید و یا رنگی.
این عوامل باعث تغییرنوع چاپگر انتخابی شما می‌شود. به عنوان مثال اگر شما به چاپ تعداد زیادی صفحات متنی احتیاج دارید، برای شما یک چاپگر لیزری تک رنگ مناسب است. ولی برای تصاویر گرافیکی و عکس، نیاز به یک چاپگر رنگی جوهرافشان یا لیزری دارید تا بهترین کارایی را داشته باشید.

پرینترها براساس نوع مصرف و کارایی، به ۵ نوع مختلف تقسیم می‌شوند:

چاپگرهای جوهرافشان (inkjet)
چاپگرهای لیزری رنگی و سیاه و سفید (monochrome printer & Laser color)
چاپگرهای چند کاره (Multifunction)
چاپگرهای قابل حمل (Portable Printer)

پرینترهای جوهرافشان – Inkjet

چاپگرهای جوهرافشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد، باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد کیفیت مناسب می‌شود. رنگ‌های اصلی در چاپگرهای جوهر افشان، به سه رنگ اصلی تقسیم می‌شود:
لنگر پرینترهای جوهری خانگی – Deskjet پرینترهای جوهری اداری – Officejet پرینترهای جوهری مخصوص عکس – Photosmart cyan (آبی) – Magenta (قرمز) – Yellow (زرد)، که به همراه آنها یک رنگ سیاه نیز وجود دارد که برای تولید تصویر با رنگ مشکی به کار می‌رود.
بعضی از چاپگرهای جوهرافشان، از ترکیب سه رنگ اصلی، رنگ مشکی مرکبی به وجود می‌آورند که برای نوشتن متن چندان مناسب نیست و رنگ آن به صورت مشکی متمایل به سبز یا آبی است. در سری قدیم چاپگرهای جوهرافشان، کارتریج‌های سه رنگ اصلی به یکدیگر متصل بودند و در صورت تمام شدن یکی از رنگ‌ها شما مجبور به تعویض هر سه رنگ بودید.
ولی امروزه در چاپگرهای جوهرافشان، این سه رنگ از یکدیگر جدا شده‌اند. بیشتر چاپگرهای جوهر افشان از چهار رنگ اصلی تشکیل شده‌اند. ولی شما برای چاپ حرفه‌ای عکس، به یک چاپگر با شش رنگ مجزا احتیاج دارید که علاوه بر سه رنگ اصلی و رنگ مشکی، دارای یک رنگ قرمز روشن و آبی روشن باشد که در ایجاد تصاویر با رنگ های طبیعی تر تأثیرگذار است.

سرعت چاپ در چاپگرهای جوهر افشان در حدود ۶/۲ صفحه در دقیقه است. این حالت برای چاپ متن مناسب است و در چاپ تصاویر، سرعت چاپ یک چاپگر جوهر افشان، در حدود ۳/۲ صفحه در دقیقه است. در کل چاپگرهای جوهر افشان یک قیمت معقول را به شما ارائه می‌دهند و برای مصارف عمومی، انتخاب مناسبی است.
به یاد داشته باشید که چاپگرهای جوهرافشان فقط برای مصارف عمومی کاربرد ندارد، بلکه مدل‌های حرفه‌ای این چاپگرها را می‌توان در محیط‌های عکاسی و مکان‌های حرفه‌ای نیز به کار برد. چاپگرهای جوهرافشان، قیمتی بین ۱۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار دارند که باعث افزایش طیف انتخاب برای کاربران می‌شود.

خرید پرینتر اچ پی

پرینترهای لیزری سیاه و سفید (تک رنگ)

چاپگرهای لیزری تک رنگ همانند سیستم الکتروستاتیکی که در دستگاه فتوکپی وجود دارد، عمل چاپ را انجام می‌دهند که این عامل باعث افزایش سرعت و کارایی چاپگر می‌شود. یک دستگاه چاپگر لیزری سیاه و سفید صفحات متنی را با کیفیت بسیار مناسب، در مدت زمان کوتاهی چاپ می‌کند.
سرعت این نوع چاپگر در چاپ متون در حدود ۶ تا ۸ صفحه در دقیقه در حالت تمام صفحه است. سرعت چاپ تصاویر گرافیکی سیاه و سفید نیز در این چاپگر در حدود ۲ تا ۵ صفحه در دقیقه است.
چاپگرهای لیزری سیاه و سفید، بهترین انتخاب برای چاپ صفحات متنی در تعداد بالا است. به خصوص در موقعی به تأثیر کارایی چاپگرها لیزری پی می‌برید که نیاز به چاپ متن با اندازه فونت کوچک‌تر از ۱۰ داشته باشید. در این موقع به طور واضح به تأثیر چاپگر لیزری سیاه و سفید در چاپ متن های ریز پی خواهید برد.
از ویژگی‌های جالب استفاده از چاپگرهای لیزری تک، رنگ قیمت پایین برای هر صفحه چاپ است که در کل باعث کاهش هزینه تعویض و با شارژ کارتریج می‌شود. همچنین استفاده از کاغذهای معمولی می‌تواند باعث کاهش هزینه کاغذ مصرفی در طولانی مدت شود.
در کل یک چاپگر لیزری، بهترین انتخاب برای یک دفتر کار یا محیط اداری بزرگ است که نیاز به چاپ متن‌های زیاد در طول روز دارند. چاپگرهای لیزری قیمتی در حدود ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار دارند که برحسب مصرف و کارایی که دارند، قیمت آنها تغییر می‌کند.

خرید پرینتر اچ پی

پرینترهای رنگی لیزری

بهترین انتخاب برای چاپ تصاویر گرافیکی و عکس، یک چاپگر رنگی لیزری است که به جای استفاده از جوهر، از تونرهای CMYK برای چاپ استفاده می‌کند. این چاپگرها باعث ایجاد تصاویر گرافیکی و عکس با کیفیت فوق العاده می‌شود که نیاز عکاسان و گرافیست‌های حرفه‌ای را برآورده‌ می‌کند. این چاپگرها در چاپ متن نیز دارای قدرت چاپ مناسبی هستند و متن های ریز را به خوبی چاپ می‌کنند. یکی از ویژگی‌های جالب این چاپگرها، سرعت بالای آنها در چاپ تصاویر و متن است که تقریباً با هیچکدام از انواع چاپگرها قابل مقایسه نیست. یک چاپگر لیزری رنگی، قدرت چاپ ۶ تا ۸ صفحه متن تمام صفحه و ۱ تا ۳ صفحه تصاویر گرافیکی یا عکس را در دقیقه دارد.
شاید یکی از نقاط ضعف این چاپگرها قیمت بالای آنها باشد که برای اکثر افراد خرید این چاپگر را مشکل کرده است. ولی به یاد داشته باشید که همیشه در کنار قیمت بالا، امکانات و ویژگی‌هایی وجود دارد که ضعف قیمت بالای آن دستگاه را می‌پوشاند. در کل هزینه‌ای که برای چاپ هر صفحه تصویر گرافیکی یا عکس در چاپگرهای لیزری به دست می‌آید، در مقایسه با یک چاپگر جوهرافشان، در سطح پایین تری قرار دارد. این عامل باعث کاهش هزینه تعویض مجدد تانر می‌شود.
در کل چاپگرهای لیزری برای مصارف حرفه ای کاربرد زیادی دارد. ولی استفاده یا خرید آنها در محیط منزل و برای کارهای عمومی چندان جالب به نظر نمی‌رسد.

خرید پرینتر اچ پی

پرینترهای چند کاره MultiFunction

در کارهای اداری، وجود یک چاپگر چند منظوره تأثیر بسیار زیادی بر روی سرعت کار دارد و شما می‌توانید در جایی کم‌تر، چاپگر، اسکنر، و دستگاه فکس خود را به صورت یک جا داشته باشید. با دستگاه
MFD”s (multi Function devices) شما به راحتی می‌توانید ترکیبی از تمام وسایل بالا را در یک دستگاه داشته باشید که در کل این دستگاه نسبت به خرید تک تک وسایل هم از قیمت ارزان‌تری برخوردار است و هم جای کم‌تری را در محیط کاری به خود اختصاص می‌دهد. اما ایرادات این دستگاه چیست؟
یکی از ایرادات دستگاه MFD”s این است که در صورتی که یک مشکل در یکی از اجزای این دستگاه به وجود آید، وسایل دیگر را تحت الشعاع قرار می‌دهد. مثلاً اگر چاپگر شما دچار اشکال شود و کار نکند، دیگر فکس و دستگاه کپی شما نیز کار نخواهد کرد و تقریباً دستگاه شما به طور کامل از کار می‌افتد. دومین ایراد این دستگاه، عدم امکان ارتقای ویژگی‌های این دستگاه است و شما از یک سری امکانات ثابت و غیرقابل تغییر برخوردار هستید که این عامل برای بعضی از کاربران چندان خوشایند نیست. در کل این دستگاه برای مصارف عمومی و یا اداری کوچک کاربرد دارد و استفاده آن در محیط‌های اداری بزرگ مناسب نیست. زیرا بعد از مدتی با مشکلات زیادی در این دستگاه روبرو خواهند شد. به خاطر این که این دستگاه برای کاربردهای حرفه ای و سنگین طراحی نشده است. قیمت این دستگاه در حدود ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار است که نسبت به امکانات و کارایی دستگاه مناسب است.

خرید پرینتر اچ پی

پرینترهای قابل حمل ‌‌‌(Portable printer)

اگر شما از افرادی هستید که همیشه در حال مسافرت هستید، حتماً به چاپگرهای قابل حمل نیاز پیدا می‌کنید. چاپگرهای قابل حمل امروزه یکی از پرطرفدارترین چاپگرها در کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند. این چاپگرها اندازه بسیار کوچکی دارند که به راحتی می‌توانید آن را در هر جایی که خواستید حمل کنید.
از ویژگی‌های جالب این چاپگر، وزن کم آن است که در حدود ۵ پوند وزن دارد و به راحتی با باتری کار می‌کند. این چاپگرها از تکنولوژی چاپگرهای جوهرافشان و یا روش تونرهای حرارتی (ریبون) استفاده می‌کند.

با استفاده از ریبون، بر اثر فشار و گرمایی که دارد، باعث انتقال رنگ به کاغذ و در نتیجه ایجاد تصویر می‌شود، اما مشکلاتی هم در استفاده از چاپگرهای قابل حمل وجود دارد که در این میان می‌توان به کیفیت پایین‌تر از چاپگرهای جوهر افشان، سرعت چاپ پایین، افزایش قیمت چاپ در هر صفحه (به طور کل چاپ متن و تصاویر رنگی در هر صفحه، برای دستگاه‌های قابل حمل بالاتر است، برای اینکه تانک‌های این چاپگرها نسبت به چاپگرهای جوهرافشان کوچکتر بوده و نمی‌توانند تعداد زیادی صفحه را چاپ کنند.)، و عدم وجود منابع تأمین صفحه برخلاف چاپگرهای دیگر اشاره کرد، که در مورد باید به صورت تک تک ورق‌ها را به چاپگر وارد کنید.

انرژی مورد نیاز چاپگرهای قابل حمل، از باتری تأمین می‌شود. اگر شما به چاپ تعداد زیادی صفحه نیاز دارید، یک باتری استاندارد (NiCad) Nickel Cadmium می‌تواند در حدود ۹۰ صفحه، چاپگر را در حالت شارژ کامل پشتیبانی کند، بدون آنکه نیاز به شارژ دوباره داشته باشد ولی اگر می‌خواهید مدت زمان چاپ شما از این مقدار هم بیشتر شود، می‌توانید از باتری‌های سری Ni-MH (Nickel metal Hydride) استفاده کنید، چرا که می‌تواند مدت طولانی‌تری انرژی برای چاپگر تأمین کند.

تعدادی از چاپگرهای قابل حمل دارای یک برد اختیاری اسکنر هستند که با اضافه کردن آن، می‌توان از آن به عنوان یک اسکنر قابل حمل استفاده کرد.
یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این چاپگر، وجود یک پورت infrared است که به شما اجازه می‌دهد اطلاعات خود را بین چاپگر و کامپیوتر بدون نصب هیچگونه رابطی انتقال دهید. همچنین این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مورد نظر خود را از PDA و نوت‌بوک به چاپگر منتقل کنید. (باید بدانید که کامپیوتر شما باید دارای دستگاه infrared باشد تا شما بتوانید از این امکان استفاده کنید.)
چاپگرهای قابل حمل قیمتی در حدود ۱۵۰ تا ۵۰۰ دلار دارند که تمام کاربران می‌توانند به راحتی آن را خریداری کند و در مسافرت‌های خود از آن استفاده کنند.

خرید پرینتر اچ پی

عوامل مهم در خرید چاپگر

Resolution (دقت چاپ)

دقت چاپ در یک چاپگر، یکی از عوامل مهم در انتخاب چاپگر است. دقت چاپ در اصل به تعداد نقاطی گفته می‌شود که در هر اینچ مربع از صفحه توسط چاپگر ایجاد می‌شود، که این نقاط روی صفحه، در دو جهت عمودی و افقی چاپ می‌شوند.
به همین منظور، در هنگام معرفی دقت چاپ چاپگر، آن را با دو عدد معرفی می‌کنند. مانند ۶۰۰*۶۰۰ که اولین عدد مربوط به دقت چاپ افقی و دومین عدد مربوط به دقت چاپ عمودی است.
امروزه اکثر چاپگرها از دقت استاندارد ۶۰۰* ۶۰۰ پشتیبانی می‌کنند که این عامل باعث به وجود آمدن تصاویری با دقت بالا در حین چاپ می‌شود. بیشتر چاپگرهای جوهرافشان دقتی در حدود ۱۲۰۰ * ۲۴۰۰ نقطه در اینچ را چاپ می‌کنند، اما در مدل‌های جدیدچاپگرهای جوهرافشان، این نقاط افزایش یافته و به حدود ۱۲۰۰ * ۴۸۰۰ نقطه در اینچ رسیده است.
ولی این نکته را هرگز فراموش نکنید که حتی اگر شما بخواهید که ۸ تا ۱۰ تصویر عکاسی شده رنگی را در چاپگر جوهرافشان چاپ کنید، بیشترین نقاطی که یک چاپگر در چاپ این تصاویر به کار می‌برد، ۱۲۰۰*۱۲۰۰ نقطه در اینچ است و تمام چاپگرهای موجود در بازار از یک کیفیت ثابت در چاپ این تصاویر بهره می‌برند.
به همین علت، تعدادی از سازندگان چاپگر، به همراه دستگاه خود، نرم‌افزارهای جانبی ارائه می‌دهند که به وسیله آن به راحتی می‌توانید تصاویر خود را اصلاح، رنگ آن را شفاف‌تر، و جزئیات آن را در چاپ بهتر نشان دهید و در کل کیفیت بیشتری در هنگام چاپ به دست آورید که این کار تأثیری مانند افزایش Resolution چاپگر دارد.

خرید پرینتر اچ پی

بهترین راه برای بررسی کیفیت چاپ یک چاپگر، تصویری است که بعد از چاپ از چاپگر خارج می‌شود و شخص آن را در مقابل چشم خود می‌بیند. این حالت بهترین نوع قضاوت در دقت چاپ است.
چاپگرهای لیزری تک رنگ در حدود ۶۰۰ * ۶۰۰ نقطه در اینچ را به چاپ می‌رسانند که این دقت برای چاپ متن و تصاویر سیاه و سفید بسیار مناسب است. دقت چاپ در چاپگرهای لیزری از ۱۲۰۰ * ۱۲۰۰ تا ۱۲۰۰ * ۲۴۰۰ نقطه در اینچ است که با این دقت می‌توانید تصاویر گرافیکی و عکس‌های خود را با بهترین کیفیت ممکن چاپ کنید.

خرید پرینتر اچ پی

Speed (سرعت چاپ)

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب چاپگر، سرعت چاپ آن است. زیرا برای بعضی از افراد، حتی چند ثانیه چاپ باتاخیر نیز تأثیرگذار است.

 به همین خاطر، یکی از فاکتورهای مهم در خرید چاپگر، سرعت چاپ آن است. ولی یا این سرعت که بر روی چاپگرها نوشته شده است، یک سرعت واقعی در چاپ متن یا تصویر است یا نه؟

تعداد صفحاتی که چاپگرهای جوهرافشان موجود در بازار، سرعت چاپ آنها در حالت متن، بین ۵ تا۲۱  صفحه در دقیقه است. اما در تست‌های انجام گرفته در چاپ متن چاپگرها، در حدود ۲ تا ۷ صفحه را توانستند به چاپ برسانند.

همچنین در چاپ صفحات گرافیکی، کارخانه‌های سازنده ادعا کرده‌اند که چاپگرهای آن در حدود ۲ تا ۱۵ صفحه در دقیقه را چاپ می‌کنند، ولی در تست‌های انجام گرفته، سرعت چاپ واقعی آنها در حدود ۱ تا ۳ صفحه در دقیقه است.

در چاپگرهای لیزری نیز موضوع همین طور است. یک چاپگر لیزری تک رنگ، قدرت چاپ ۱۰ تا ۱۸ صفحه در دقیقه را دارد. چاپگرهای لیزری رنگی برای چاپ تصاویر گرافیکی، حدود ۱ تا ۴ برگ در دقیقه را چاپ می‌کنند که این مقدار چیزی در حدود یک به هشت مقداری است که خود شرکت ادعا می‌کند. پس همیشه نباید در خرید چاپگر، فقط به مشخصاتی که بر روی چاپگر نوشته شده است اتکا کرد و باید از کسانی که به طور عملی از آن وسیله استفاده کرده‌اند، سؤال کرد.

خرید پرینتر اچ پی

Print Quality (کیفیت چاپ)

یکی دیگر از ویژگی هایی که در هنگام خرید چاپگر باید به آن دقت کرد، کیفیت چاپ است. کیفیت چاپ بسته به نوع کارایی و مصارف کاربران، متفاوت است.
اگر شما به چاپ متن‌های با کیفیت بالا نیاز دارید. تمام چاپگرهای رنگی و سیاه و سفید لیزری در بازار متن‌های نوشتاری را به خوبی چاپ می‌کنند. (چاپگرهای لیزری رنگی هم در کشیدن نمودارها و تصاویر دو بعدی گرافیکی بسیار عالی هستند و آنها را به خوبی چاپ می‌کنند.)

 در چاپ تصاویر گرافیکی و عکاسی، چاپگر جوهرافشان انتخاب مناسبی برای کاربران عمومی تا غیرحرفه‌ای است. در صورتی که شما تصویر خود را بر روی یک کاغذ گلاسه به چاپ برسانید، در این حالت هم تصویر شما دقیق‌تر و زیباتر به چاپ م‌رسد و هم مقدار جوهر کم‌تری را مصرف خواهید کرد. اما اگر کاربر حرفه‌ای گرافیکی‌ هستید، به طور قطع به یک چاپگر لیزری نیاز خواهید داشت تا بهترین کیفیت ممکن را به شما ارائه دهد.

خرید پرینتر اچ پی

Cost per page (هزینه هر صفحه)

چهارمین نکته که باید در خرید چاپگر به آن توجه کرد، مقدار هزینه‌ای است که برای چاپ هر صفحه ایجاد می‌شود. چرا که این قیمت با مقدار مصرف جوهر، توسط چاپگر رابطه مستقیم دارد.
در چاپگرهای جوهرافشان، قیمت کلی جوهر تأثیر زیادی بر روی قیمت کلی چاپگر دارد. به طور معمول، شارژ کارتریج‌های سه رنگ اصلی در حدود ۲۱ تا ۳۰ دلار و شارژ کارتریج مشکی در حدود ۱۲ تا ۳۰ دلار هزینه دارد.
در ایران بعضی از این کارتریج‌ها، به صورت دستی پر می‌شود. بازدهی این کارتریج‌ها در حدود ۳۰۰ تا ۸۰۰ صفحه است که طبق محاسبات انجام شده چاپ هر صفحه متن سیاه و سفید در حدود ۱ تا ۷ سنت و هر صفحه رنگی در حدود ۶ تا ۱۸ سنت هزینه در بردارد.

برای این منظور تعدادی از کارخانه‌های سازنده، پیشنهادی در مورد افزایش حجم کارتریج دارند که به وسیله آن حجم بیشتری جوهر در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و با آن که قیمت کل کارتریج افزیش می‌یابد، در کل نسبت به کارتریج اولیه در هر صفحه چاپ کاهش می‌یابد.
یکی دیگر از روش‌های کاهش قیمت چاپ در هر صفحه که توسط شرکت‌های canon ،Epson  و HP انجام گرفته است، استفاده از کارتریج‌های قرمز، آبی و زرد در چاپگر است که در صورت اتمام یکی از رنگ‌ها، به راحتی می‌توانید هر کدام از آنها را تعویض یا شارژ کنید که این عامل باعث کاهش هزینه تعویض تمام کارتریج‌ها می‌شود.
تعداد صفحاتی که توسط یک کارتریج یا تانر به وسیله چاپگر به چاپ می‌رسد، به عواملی مانند جنس کاغذ که تأثیر زیادی در جذب بیشتر جوهر دارد، حجم صفحاتی که توسط چاپگر به چاپ می‌رسد، مقدار رنگ یا جوهری که در صفحه به کار می‌رود (به عنوان مثال در یک صفحه تمام مشکی حجم بسیار بالایی جوهر مشکی مصرف می‌شود که این عامل باعث خالی شدن جوهر مشکی با سرعت بیشتر می‌شود بستگی دارد.

امکانات جانبی چاپگر

پنجمین نکته‌ای که باید در خرید چاپگر به آن توجه کرد، امکانات جانبی چاپگر است که باعث تسهیل استفاده از آن در کارهای مختلف می‌شود. تقریباً تمام چاپگرهای جوهرافشان، دارای ویژگی یکسانی هستند، مانند یک سینی کاغذ که می‌تواند در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ صفحه کاغذ را در خود نگهداری کند، برخورداری از یک حافظه برای ذخیره اطلاعات و امکاناتی از این قبیل که به طور کلی در تمام چاپگرها وجود دارد.

اما بعضی از سازندگان چاپگرها، در چاپگرهای خود امکانات جانبی دیگری قرار می‌دهند تا باعث افزایش کارایی و سهولت استفاده از چاپگر شوند. مانند افزایش حجم جاگذاری کاغذ که بتوان تعداد بیشتری کاغذ را در آن قرار داد، که این عامل در محیط‌های اداری نقش بسیار مهمی دارد. یا قراردادن یک رابط بی‌سیم شبکه ‌۸۰۲٫۱۱b برای ارتباط با کامپیوترهای دیگر. همچنین افزایش میزان حافظه چاپگر که باعث افزایش سرعت چاپ در تصاویر گرافیکی می‌شود. همه از ویژگی‌های پرینتری است که کارایی را افزایش می‌دهد.

خرید پرینتر اچ پی

چاپگرهای لیزری نیز دارای امکانات و ویژگی‌های جالبی برای استفاده در محیط‌های حرفه‌ای هستند. مانند توانایی نگهداری ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ صفحه در سینی که باعث افزایش سرعت چاپ و جلوگیری از تأمین کاغذ در زمان‌های کوتاه می‌شود.
بیشتر پرینترهای لیزری، دست کم داری ۸ مگابایت حافظه برای ذخیره اطلاعات است که شما می‌توانید برای افزایش کارایی، مقدار حافظه را تا حدود ۴ تا ۵ برابر افزایش دهید. البته بهتر است برای کارهای اداری چاپگر خود را حداقل به ۳۲ مگابایت حافظه مجهز کنید تا سرعت انتقال اطلاعات شما به چاپگر افزایش پیدا کند.

 تعدادی از چاپگرهای لیزری به همراه خود درایور هارد دیسک دارند که به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید فیلدها و عکس‌های شخصی مورد نظر خود را در آن ذخیره کنید و برای آن Password قرار دهید که هر شخصی امکان دسترسی به آن را نداشته باشد.
تعدادی از چاپگرهای جوهرافشان که قابلیت چاپ عکس با دقت بالا را دارند، دارای امکانات جانبی جالبی مانند یک پورت USB جداگانه برای اتصال سیستم به دوربین‌های دیجیتال، همچنین شکاف‌های حافظه برای اتصال به انواع مختلف حافظه و چاپ تصویر را دارند.
در این چاپگر برای سهولت کار یک مانیتور LCD کوچک بر روی چاپگر قرار داده شده است که قبل از چاپ عکس، می‌توانید عکس موردنظر خود را در این ‌LCD مشاهده کنید و بعد آن را برای چاپ بفرستید که این عامل باعث افزایش کارایی شما می‌شود و همچنین امکان چاپ عکس بدون کامپیوتر را به شما می‌دهد.

 

فروش انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
پرینترها یکی از دستگاه های جانبی کامپیوتر هستند که امروزه کاربرد بسیاری در انجام کارهای روزمره دارند. هریک از مردم استفاده های خاصی از پرینترها دارند، با انتخابی هوشمندانه می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، پس همین حالا شروع کنید:
مشاوره و خرید پرینتر

 


نویسنده :

 • Avatar سیروس کردستانی گفت:

  سلام
  چاپگرهای لیزری رنگی و سیاه و سفید برای بایگانی یک شرکت با حجم کاری متوسط مناسبه؟
  پرینتری که خیلی هزینه خرید و کارتریجش بالا نباشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله مناسب است. اما شما می توانید با تماس با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴ از کارشناسان ما راهنمایی بیشتری بگیرید.

 • Avatar منوچهر فرزانه راد گفت:

  با سلام
  ببرای قسمت بایگانی یک شرکت نیازمند به یک پرینتر لیزری تک رنگ هستم
  این پرینتر باید چندکاره بوده و قابلیت اسکن نیز داشته باشد
  میتوانم از شما برای خرید این پرینتر مشاوره بگیرم؟
  چون مدل خاصی را نمیشناسم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما میتونید در این زمینه با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • Avatar ایلیا فردوسی مقدم خواه گفت:

  شما الان پرینتر قابل حمل برای فروش دارید؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   برای اطلاع از موجود بودن پرینترهای اچ پی در فالنیک، لطفا با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • Avatar هوشنگ میرزایی گفت:

  سلام میشه یه پرینتر که مناسب چاپ عکس باشه به من معرفی کنید؟ میخوام کم وزن باشه و البته شارژ کارتریج هم ارزون در بیاد

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما می توانید برای شماره و خرید پرینتر با کارشناسان فروش فالنیک به شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۱۲۰ در تماس باشید.

 • Avatar محسن گفت:

  این درسته که میگن پرینترهای چند کاره خیلی زودتر از انواع تک کاره خراب میشن! چون خیلی ازشون استفاده میشه؟

 • Avatar فریدون گفت:

  میشه یه پرینتر خانگی برای چاپ عکس معرفی کنید؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما می توانید برای مشاوره و خرید پرینتر اچ پی با کارشناسان فروش ما به شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴ تماس بگیرید.

 • استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  >