به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - تماس با فالنیک : 8363-021

راهنمای خرید پرینتر | راهنمای انتخاب بهترین پرینتر

راهنمای انتخاب بهترین پرینتر

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در آبان ۱۳۹۶ نوشته شده بود و در تیر ۱۴۰۱ دوباره بررسی و به‌روز شده است. همچنین این مطلب در مرداد ۱۴۰۱ توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

پرینتر یکی از پرکاربردترین تجهیزات اداری است. با گذشت زمان شرکت‌های تولیدکننده پرینتر دست به  تولید مدل‌های مختلف این دستگاه برای کاربری‌های متفاوت زده‌اند. آیا با مدل‌های مختلف پرینتر آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید برای هر کاربری باید چه پرینتری بخرید؟ آیا پرفروش‌ترین و به صرفه‌ترین پرینترهای بازار را می‌شناسید؟ در این مقاله فالنیک قصد داریم جامع ترین راهنمای خرید پرینتر را در اختیار شما بگذاریم و تمامی نکاتی که باید برای انتخاب بهترین پرینتر بدانید را به شما آموزش دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

نکته مهم در انتخاب پرینتر

در راهنمای خرید پرینتر نکاتی که در انتخاب پرینتر تاثیرگذار است و ویژگی‌های بهترین پرینترها بیان می‌کنیم.

پرینترها در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. بسته به تعداد کاربران ، میزان استفاده از دستگاه، نوع کاربری و … می‌توانید تصمیم بگیرید چه پرینتری بخرید. البته در صورتی‌که خودتان نمی‌توانید مدل‌دقیق یا برند دستگاه را انتخاب کنید، می‌توانید از خدمات رایگان مشاوره خرید پرینتر فالنیک استفاده کنید کافیست با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۰۷ تماس بگیرید. کارشناسان ما در انتخاب بهترین چاپگربه شما کمک می‌کنند.

خرید پرینتر با بهترین کیفیت و گارانتی معتبر
اگر می‌خواهید خرید پرینتر را از یک شرکت حرفه‌ای، معتبر و با سابقه انجام دهید تا ازکیفیت دستگاه و خدمات پس از فروش آن مطمئن باشید، روی کلمه خرید پرینتر کلیک کنید یا برای ارتباط با کارشناسان ما و گرفتن قیمت پرینتر با ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۰۷ تماس بگیرید. تا از خدمات مشاوره ما به رایگان استفاده کنید.
خرید پرینتر

به فناوری چاپ پرینتر دقت کنید

 • پرینتر لیزری

در پرینترهای لیزری برای چاپ اسناد و تصاویر از کارتریج‌های پودری استفاده می‌شود.

 • پرینتر جوهر افشان

در پرینترهای جوهر افشان از جوهرهای مایع برای چاپ کردن روی کاغذ و مقوا استفاده می‌شود.

 • پرینتر سه بعدی

این پرینترها برای چاپ سه بعدی اجسام مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسته به اینکه دستگاه قرار است چه جسمی را پرینتر بگیرم مواد مصرفی آن متفاوت است. اما اغلب از فیلامنت ، ABS، نایلون یا  PVA به عنوان مواد مصرفی این دستگاه استفاده می‌شود.

بسته به اینکه قصد دارید برای پرینت چه چیزی از چاپگر استفاده کنید، می‌توانید بهترین نوع پرینتر را انتخاب کنید. به طور مثال برای پرینت فاکتورهای سازمان چاپگر لیزری، برای پرینت عکس‌های رنگی چاپگر جوهرافشان و برای پرینت اجسام مثل لیوان کاغذی، ظرف پلاستیکی و … پرینتر سه بعدی مناسب است.

چه پرینتری بخریم
در زمان خریدن پرینتر به مدت و کارت گارانتی دستگاه دقت کنید.

کاربری پرینتر را تعیین کنید

برای اینکه بتوانید بهترین پرینتر را برای خرید انتخاب کنید، باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • آیا از پرینتر روزانه استفاده می‌کنید؟
 • آیا سرعت چاپ برای شما مهم است؟
 • آیا به دنبال ارزان ترین چاپگر هستید؟

در اکثر مواقع برای شرکت‌های کوچک یا خانه از پرینترهایی استفاده می‌شود که سرعت چاپ و قیمت کمتر است. از طرفی امکان چاپ رنگی دارد و می‌توان تصاویر مختلف را با آن چاپ کرد. این گروه ممکن است به نسخه‌های چاپی نیاز مبرمی نداشته باشند و موارد استفاده آنها از چاپگرها فقط به چاپ گزارش‌ها، عکس، تکالیف و … خلاصه شود. در عین حال ممکن است برای اسکن یا کپی اسناد نیز از دستگاه استفاده شود. در نتیجه پرینترهای جوهرافشان چندکاره می‌تواند انتخاب مناسبی برای این گروه باشد.

عکس پرینتر خانگی
قابلیت‌هایی چون اتصال بی‌سیم(وایرلس)، تعداد رنگ و سرعت پرینتر در قیمت گذاری پرینترهای خانگی تاثیرگذار است.

 قابلیت‌های پرینتر را بررسی کنید

پس از انتخاب نوع کاربری و فناوری چاپ، نوبت به انتخاب پرینتر بر اساس قابلیت‌های دستگاه‌ می‌رسد. ادامه راهنمای خرید پرینتر را به بررسی این قابلیت‌ها اختصاص می‌دهیم. 

سایز چاپ

اگر بخواهید از پرینتر در شرکت استفاده کنید، به احتمال زیاد این ویژگی برای شما اهمیت زیادی پیدا می‌کند. برای مثال نمی‌توانید اسناد با سایز A3 را در پرینتری که حداکثر سایز سینی ورودی آن A4 است، چاپ کنید.

سایز سینی ورودی چاپگر
کاربران خانگی بیشتر از کاغذ A4 یا A5 برای چاپ اسناد خود استفاده می‌کنند.
پیشنهاد مطالعه

سرعت چاپ

یکی از نکاتی که می‌تواند در انتخاب پرینتر موثر باشد، سرعت چاپ است. سرعت چاپ برای مصرف خانگی اهمیت چندانی ندارد اما برای پرینت اسناد در شرکت تفاوت دارد. علی الخصوص اگر تعداد اسنادی که در روز پرینت گرفته می‌شود بیش از ۲۰ برگ باشد. در این صورت بخشی از زمان کاری پرسنل به علت کند بودن سرعت چاپ پرینتر تلف می‌شود. تعداد چاپ پرینتر در مشخصات محصول با واحد PPM یعنی تعداد چاپ برگه‌ها در هر دقیقه محاسبه می‌شود.

سرعت چاپ پرینتر
پرینترهای ارزان قیمت اغلب سرعت چاپ پایینی دارند.

کیفیت چاپ

کیفیت چاپ پرینتر ها بر حسب DPI  بررسی می‌شود. این واحد بیان می‌کند در هر اینچ چه تعداد نقطه در صفحه چاپ می‌شود. اگر می‌خواهید از پرینتر برای چاپ اسناد، فاکتور، جدول، گزارش و … که به شکل متن هستند استفاده کنید نیازی نیست کیفیت پرینتر شما بیشتر از ۶۰۰ DPI   باشد. اما اگر به دنبال چاپگری هستید که تصاویر و متن‌های زیبایی را برای شما چاپ کند، بهتر است چاپگری با کیفیت ۱۲۰۰DPI  بخرید.

کیفیت چاپ پرینتر
هر چه DPI  ثبت شده در مشخصات پرینتر بیشتر باشد، کیفیت چاپ بهتر است.

قابلیت چاپ دو رو

مهم‌ترین قابلیت چاپی که در انتخاب پرینتر می‌تواند تاثیرگذار باشد، پرینت گرفتن در دو طرف کاغذ یا پرینت دوسویه است. این قابلیت می‌تواند مصرف کاغذ شما را به نصف کاهش و جان چند درخت را نجات دهد.

در بعضی از چاپگرها پرینت دورو به صورت غیر خودکار انجام می‌شود، یعنی بعد از پرینت یک طرف کاغذ باید کاربر به صورت دستی کاغذ را بچرخاند و طرف دیگر را در پرینتر جایگذاری کند؛ اما در برخی دیگر پرینتر دستور می‌دهد که بعد از پرینت گرفتن یک طرف، کاغذ را چرخانده و دوباره در پرینتر قرار گیرد.

قابلیت چاپ دورو در پرینتر
در پسوند نام پرینترهای دورو برند ‌HP  حرف D وجود دارد.

تعداد رنگ

هنگام خرید چاپگر به خاطر داشته باشید به دنبال چه چاپگری هستید؟ آیا براستی برای انجام کارهایتان به چاپگرهای رنگی نیازمندید؟ آیا فعالیت شما با چاپ عکس یا کاغذهای رنگی در ارتباط است؟ اگر پاسخ مثبت است، پس چاپگرهای رنگی بخرید.

در حال حاضر پرینترها در مدلهای سیاه و سفید، سه رنگ (RGB) و چهاررنگ (CMYK) در بازار  وجود دارد.

رنگ های پرینتر
پرینترهای چهار رنگ شامل رنگ‌های فیروزه‌ای، سرخابی، زرد و مشکی و پرینترهای سه رنگ شامل رنگ‌های قرمز، سبز و آبی است.

پورت‌های ورودی

یکی از نکاتی که می‌تواند در انتخاب پرینتر تاثیر گذار باشد، نوع پورت ورودی دستگاه است. کابل‌ها به این پورت‌های ورودی وصل می‌شوند و پرینتر را به کامپیوتر وصل می‌کنند.

در نسل‌های اولیه پرینتر پورت‌های پارالل ۲۵ پین و ۳۶ پین روی دستگاه وجود داشت. اما در چند سال اخیر پورت‌های بیشتر پرینترها از نوع USB یا شبکه است.

اتصال به دستگاه‌ها

یکی از قابلیت‌هایی که در راهنمای خرید پرینتر باید به آن اشاره کنیم، نوع اتصال چاپگر به سایر دستگاه‌ها مثل موبایل، تبلت و کامپیوتر است.

به طور مثال برای اتصال پرینتر به کامپیوتر، موبایل و … از شبکه یا وایرلس استفاده شود.

پیشنهاد مطالعه

قطعات و مواد مصرفی

جنس قطعات و مواد مصرفی پرینتر از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت دستگاه است. در زمان خریدن پرینتر حتما به جنس این قطعات دقت کنید و از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید پرینتر کنید.

کارتریج اورجینال در پرینتر
پرینترهای ارزان قیمت اغلب از قطعات و کارتریج‌های طرح اورجینال استفاده می‌کنند.

در این مقاله فالنیک سعی کردیم راهنمای جامع انتخاب بهترین پرینتر تهیه کنیم. می‌توانید انواع مختلف پرینترها را در فروشگاه فالنیک خریداری کنید. فروشگاه فالنیک به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش محصولات چاپ و پردازش شخصی در ایران بیش از ۲۶ سال سابقه دارد. از طرفی فروش انواع ماشین‌های اداری را با ۱۸ ماه گارانتی معتبر به مشتری عرضه می‌کند. برای ارتباط با کارشناسان فروش پرینتر ما می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۰۷ تماس بگیرید.

خرید پرینتر با بهترین کیفیت و گارانتی معتبر
اگر می‌خواهید خرید پرینتر را از یک شرکت حرفه‌ای، معتبر و با سابقه انجام دهید تا ازکیفیت دستگاه و خدمات پس از فروش آن مطمئن باشید، روی کلمه خرید پرینتر کلیک کنید یا برای ارتباط با کارشناسان ما و گرفتن قیمت پرینتر با ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۰۷ تماس بگیرید. تا از خدمات مشاوره ما به رایگان استفاده کنید.
خرید پرینتر


نویسنده :

۶۰ دیدگاه

 • محمد گفت:

  سلام یه پرینتر ۳ کاره برای خونه میخواستم که اتصال به گوشی Samsung رو داشته باشه و این که قیمت زیر
  ۵ ملیون تومن باشه
  حالا جوهرافشان بهتره یا لیزری ؟؟؟

 • mary گفت:

  سلام من یک پرینتر تک کاره سیاه سفید لیزری میخوام که قیمتش مناسب باشه در حد ۱۵۰۰۰۰۰دارید؟

 • حسن گفت:

  سلام یک پرینتر میخوام چندکاره و قابلیت اتصال به وایرلس وگوشی داره رنگی بودن مهم نیست

 • فاطمه گفت:

  سلام شما تعمیرات دستگاه های قدیمی مثل ۱۳۰۰ و هم انجام می دهید ؟قطعه براش موجود است؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   سلام بله به مرکز خدمات ما در فالنیک مراجعه و یا درخواست خود را در سامانه a4az.com ثبت کنید.

 • حسنی راد گفت:

  سلام
  من پرینتر ۱۲w خریداری کردم ولی هرکاری میکنم با آیفون نمیتونم پرینت بگیرم ولی با گوشی سامسونگ پرینت میگیره

 • امین گفت:

  سلام پرینتر ۱۱۰۲ بدون وایرلس ضعف یا خرابی خاصی دارد؟

 • شکیبا میرزایی گفت:

  سلام ببخشید می خواستم بدونم اقلامی که همراه پرینتر لیزری باید خریداری بشه چه چیز هایی هست ؟

 • مرتضی گفت:

  من یه پرینتر میخام که هم وایرلس داشته باشه و هم بتونم باهاش از طریق گوشی پرینت و اسکن بگیرم
  سیاه و سفید هم میخام
  با گوشی اندروید و آیفون هم کار بکنه
  پیشنهادتون چیه؟

 • ساناز گفت:

  کدام سری از از دستگا ها هزینه چاپ کمتری داره؟ من نیاز به پرینتر رنگی دارم

 • رضا گفت:

  سلام یه سوال از خدمتتون داشتم پرینترهای لیزری رو هم باید مثل پرینتر های جوهری مادام تست گرفت تا جوهرشان خشک نشود؟

  • امیر حسین لاسانی گفت:

   سلام خیر کارتریج های لیزری دارای تونر هستن که از براده آهن می باشند و به شکل پودر هستند ولی کارتریچ های جوهری به شکل جوهر و یا آب هستند و به مرور در صورت استفاده نشدن خشک می شوند.

 • کیارش عربیان گفت:

  سلام
  امید وارم حالتون خوب باشه . مطالب رو خوندم خیلی مفید بود، ممنون. من پرینتر میخام واسه خونه و پرینت جزوه و کتاب، میخاستم بدونم تا سقف ۱.۵ ملیون بهترین انتخاب چیه.

 • زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر یه سوال داشتم از خدمتتون پرینتر ۲۰۵۵ چه سایز هایی و پرینت می گیرد و اینکه همزمان امکان قرار دادن دو سایز مختلف در دستگاه را دارد؟

  • امیر حسین لاسانی گفت:

   بزرگترین سایز آن A4 می باشد و سایز های از قبل پاکت نامه و یا A5 و.. را قابلیت پرینت دارد.دستگاه ۲۰۵۵ دو عدد سینی ورودی کاغذ دارد به همین علت می توانید هر یک از سینی ها را برای یک سایز مورد نظر تنظیم نمایید. مثلا سینی ۱ سایز A5 , سینی ۲ سایز A4

 • اردلان نورآبادی گفت:

  برای یک شرکت با حجم کاری متوسط، پرینتر چندکاره میتونه مناسب و پاسخگوی نیازها باشه؟ بعد پرینترش باید لیزری باشه یا جوهری؟ و راسته که میکن پرینتر جوهری کارتریج خیلی گرون قیمتی داره ؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله پرینترهای چندکاره گزینه مناسبی برای ادارات است. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان فروش فالنیک در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • شیرین رسولی گفت:

  برای چاپ ۱۰۰ برگ کاغذ روزانه چه دستگاهی مناسبه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در زمینه مشاوره و کخرید پرینتر اچ پی می توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • حمید رضا خراسانی گفت:

  سلام. برای یک دفتر بیمه چه پرینتره ۳ کاره ای پیشنهاد می دهید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در زمینه مشاوره و فروش پرینتر میتوانیداران فروش ما به شاره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴ تماس بگیرید.

 • شاهین گفت:

  پرینتر مخزندار فابریک بگیرم یا پرینتر معمولی و مخزندار کنم؟ کدوم بهتره؟از مدا اینک تانک ۴۱۵ خوشم اومده،خوبه؟

 • رفعت گفت:

  سلام برای چاپ رنگی برای کاغذ ۲۵۰ گرمی (مصرف اداری) چه پرینتری را پیشنهاد میدهید

 • احمد گفت:

  سلام من یه مغازه کوچیک خدمات کامپیوتری دارم میخاستم بدونم با توجه به کاری که من دارم حدودا روزی ۲۰۰ برگه کپی و پرینت میگیرم و درامدم چندان زیاد نیست چه دستگاهی رو پیشنهاد میدین که خرجشم کم باشه

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام جهت مشاوره و خرید پرینتر لطفا با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۱۲۰ تماس بگیرید.

  • سهراب گفت:

   این چه مشاوری هست به هیچکس جواب درستی نمیده همش میگه با …..تماس بگیرید ..پس تو این وسط چکاره ای ..بیکار…..

   • ندا ایزدی گفت:

    سلام

    اگر مشاوره دقیق تر و کاملتری برای خرید پرینتر میخواین باید با کارشناسان ما تماس بگیرید. این مطلب یه اطلاعات کلی به شما میده تا راحت تر تصمیم گیری کنید.

 • مهدی ۱۵۶۹ گفت:

  سلام
  من پیرینتری میخوام که بتونه روی کاغذA5 هم اتومات دورو پیرینت بگیره
  ممنون اگه معرفی کنید

 • محمد گفت:

  سلام.جهت پرینت متن برای کاربری دانشجویی چه نوع پرینتری پیشنهاد میشه که هزینه جوهرشم کم باشه؟ جوهر افشان یا لیزری؟ ضمنا وایرلسم داشته باشه
  ممنون

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام. شما میتوانید جهت دریافت مشاوره با کارشناسان فروش فالنیک در ارتباط باشید:

   ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۱۲۰

 • zahra گفت:

  جهت چاپ کاتالوگ و سربرگ با کیفیت عالی جهت استفاده شرکت چه پرینتری پیشنهاد میکنید؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام … جهت مشاوره خرید پرینتر لطفا با واحد فروش شرکت به شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۱۲۰ تماس بگیرید.

 • Soraya گفت:

  سلام ببخشید من برای دفتر بیمه ام دنبال یه پرینتر خوب میگردم میشه یه پرینتر خوب بهم پیشنهاد بدبد

 • رضا گفت:

  پرینتر سامسونگ ۲۱۶۰ یا اچ پی ۱۳۰۰ کدام را بخرم؟

 • امین گفت:

  یک سوال دیگه هم داشتم به نظر شما برای خانه پرینترتک کاره hp m12w بهتره یا پرینتر سه کاره hp m26nw و اینکه کدوم کیفیت بالاتری دارد ؟

 • امین گفت:

  سلام به نظر شما آیا hp m26nw کیفت خوبی داردیا نه ؟

  • فالنیک گفت:

   بله این دستگاه یکی از بهترین پرینترهای حال حاضر اچ پی است و از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است

 • احمد نظری گفت:

  سلام یه سوال ذهنمو خیلی درگیر کرده . من این هفته یه پرینتر hp laser jet m130fw خریدم اما از دوستان شنیدم که قیمت کارتریجش وحشتناک گرونه حالا موندم چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید ؟

 • Aģ sina گفت:

  من میخوام روی تی شرت عکس دلخواه رو چاپ کنم چه پرینتری باید بگیرم؟ همچین پرینتری هست یا نه؟ اگه هست بگین.

  • فالنیک گفت:

   دستگاه های مخصوص چاپ روی تیشرت در بازار موجود هست ولی خیلی گرونه. پرینتر های چینی باید تهیه کنید

 • چاپگر سنتر گفت:

  با سلام وخسته نباشید یه سوال داشتم
  طریقه اتصال گوشی اندروید به پرینتر ۶۰۳۰w را میخواستم
  ایا برنامه خاصی میخواد

 • یونس نصیری گفت:

  پرینتر ۳ کاره بهتره یا تک کاره ؟ طول عمر کدوم بیشتره؟

 • نگار گفت:

  برای روزی ۴۰۰ برگ پرینتر A4 رنگی چه پرینتری پیشنهاد میدین؟

 • ارسال دیدگاه  خرید سرور hp
  شارژ کارتریج
  نصب و راه اندازی شبکه
  خرید استوریج
  پادکست
  ایبوک فالنیک
  تک تاک
  نویسنده مهمان فالنیک
  سوئیچ شبکه
  استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.