به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
سرور و شبکه

آموزش راه اندازی FTP Server در انواع ویندوز سرورها

یادداشت ویراستار: این مطلب در اسفند 1402 توسط کارشناسان سرور و شبکه فالنیک، بررسی و تایید شده است.

برای استفاده از مزایای شبکه باید امکانات و ویژگی‌های خاص شبکه‌های کامپیوتری را فعال کنید. در این مقاله می‌خواهیم آموزش کامل راه اندازی ftp server در انواع ویندوز سرورها را ارائه دهیم. پس از مطالعه این مقاله می‌توانید راه اندازی FTP سرور در ویندوز سرورهای 2019، 2012، 2016 و 2008 را انجام دهید. همچنین آموزش راه اندازی FTP SERVER در ویندوز 10 و 7 را نیز مشاهده خواهید کرد. با فالنیک همراه باشید.

در صورت نیاز به خدمات نصب و راه اندازی شبکه متخصصان فالنیک با بیش از 27 سال سابقه در کنار شما هستند.

خرید سرور hp در فروشگاه فالنیک
فروش سرور hp در فالنیک با گارانتی معتبر و مشاوره رایگان تخصصی انجام می‌شود. برای اطلاع از قیمت سرور hp و خرید سرور hp از فروشگاه فالنیک دیدن کنید.
خرید سرور hpتماس تلفنی

آشنایی با پروتکل ftp

FTP سرنام File Transfer Protocol از پروتکل‌های پرکاربرد دنیای شبکه است که برای به اشتراک گذاری فایل‌ها استفاده می‌شود. ftp مکانیزم ارتباطی ساده‌ای است که برای ارسال و دریافت اطلاعات، فایل‌ها و اسناد در شبکه‌های درون سازمانی و برون سازمانی استفاده می‌شود. پروتکل FTP می‌تواند به دو حالت پسیو و اکتیو پیاده‌سازی شده و به کار گرفته شود.

🔗 در مورد سرور و انواع آن بیشتر بدانید: سرور چیست

راه‌ اندازی ftp server

در حالت اکتیو کلاینت‌ کانال فرمان ایجاد می‌کند و در وضعیت آماده به گوش قرار می‌گیرد و صبر می‌کنند تا سرور کانال داده‌ای را ایجاد کند و اقدام به ارسال اطلاعات کند. در حالت پسیو، کلاینت هر دو کانال را ایجاد می‌کند و سپس از سرور (در کانال فرمان) درخواست می‌کند تا به جای تلاش برای برقراری ارتباط مجدد با کلاینت از کانالی که کلاینت ایجاد کرده برای ارسال داده‌ها استفاده کند. در این حالت سرور، شماره پورتی که برای گوش کردن (listen) انتخاب شده را برای کلاینت ارسال می‌کند تا کلاینت اطلاعات کاملی در ارتباط با نحوه اتصال داشته باشد.

📌 اطلاعات جامع در مورد پروتکل FTP و کارایی های آن را در مقاله ftp چیست؟ بخوانید.

سرور hp

آموزش راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2019

نکته مهمی که قبل از راه اندازی ftp سرور در ویندوز 2019 باید بدانید این است که FTP Server در قالب یک Role هنگام نصب iis روی ویندوز سرور نصب می‌شود. اگر از قبل iis را نصب کرده‌اید، به راحتی می‌توانید FTP را به عنوان ویژگی جدیدی روی سرور نصب کنید. آموزش تصویری و راهنمای کامل نصب iis را در لینک “آموزش کامل نصب iis روی ویندوز سرور 2019” بخوانید.

برای نصب و پیکربندی FTP در ویندوز سرور 2019 مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا Server Manager را باز کنید.

Server Manager داشبورد مرکزی ویندوز سرور 2019 و 2016 است که دسترسی به تمامی قواعد و ویژگی‌های موردنیاز برای مدیریت ویندوز را فراهم می‌کند. اگر داشبورد فوق روی صفحه فعال نیست، برای اجرای داشبورد مدیریتی، کلید Windows روی صفحه‌کلید را فشار دهید و در کادر جست‌وجوی ویندوز سرور عبارت Server Manager را تایپ کنید. هنگامی که داشبورد فوق روی صفحه ظاهر شد، روی گزینه Add Roles and Features را کلیک کنید.

راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2019
راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2019

در این حالت پنجره Add Roles and Futures Wizard باز می‌شود. در پنجره باز شده روی دکمه Next کلیک کنید.

آموزش راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2019
  1. نوع نصب را انتخاب کنید

در این مرحله باید نوع نصب را مشخص کنید. در این بخش ما گزینه Role-based or feature-based-installation را انتخاب کرده و دکمه Next را کلیک می‌کنیم.

راه اندازی ftp
در مرحله دوم راه اندازی ftp باید نوع نصب را مشخص کنید.
  1. انتخاب سرور

در بخش انتخاب سرور (Server Selection) باید سروری که می‌خواهیم FTP Server و iis روی آن نصب شوند را انتخاب کنیم. برای این منظور ابتدا گزینه Select a server from the server pool را انتخاب کرده و از بخش Server Pool سرور را در وضعیت انتخاب قرار می‌دهیم و سپس روی دکمه Next کلیک می‌کنید.

نکته: در این بخش باید دقت کنید سرور درست را انتخاب کنید. در تصویر زیر ما تنها یک سرور داریم، اما اگر از کامپیوتری استفاده می‌کنید که دامین کنترلر است و سرورهای دیگر را کنترل می‌کند، باید دقت کنید که سرور اشتباهی را انتخاب کنید. در صفحه فوق گزینه Select a Virtual hard disk نیز در دسترس قرار دارد که دسترسی به یک هارد مجازی را فراهم می‌کند که مرتبط با مبحث مجازی سازی است.

ساخت ftp
مرحله انتخاب سرور در راه اندازی ftp server
  1. انتخاب نقشها

در مرحله Server Roles باید از بخش Roles نقش مورد نظر که گزینه Web Server IIS است را انتخاب کنید تا روی ویندوز سرور نصب شود. گزینه فوق را انتخاب کنید و دکمه Next را کلیک کنید.

ftp server راه اندازی
مرحله انتخاب role یا نقش در ساخت ftp

با انتخاب گزینه فوق پنجره‌ زیر را مشاهده می‌کنید. در پنجره ظاهر شده گزینه Add Features را انتخاب کنید.

آموزش راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2019
مرحله اضافه کردن فیچر در مراحل راه اندازی ftp
  1. انتخاب ویژگیها

در بخش Select Features روی دکمه Next کلیک کنید و دوباره Next را در صفحه Web Server Role IIS کلیک کنید.

آموزش راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2019
آموزش راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2019
  1. Role Services

این صفحه مکانی است که اجازه نصب FTP همراه با IIS را می‌دهد. برای نصب FTP باید گزینه FTP Server را از کادر Role Services انتخاب و گزینه Next را کلیک کنید.

راه اندازی فایل سرور در ویندوز سرور 2019
مرحله نهایی نصب ftp به همراه IIS
  1. نصب نهایی

در مرحله Confirmation اطلاعات کلی در ارتباط با نقش‌ها و ویژگی‌هایی که قرار است روی سرور نصب شوند را مشاهده می‌کنید. همه اطلاعات را یکبار بررسی و روی دکمه Install کلیک کنید تا نصب آغاز شود.

آموزش راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2019
مرحله شروع نصب ftp پس از تایید اطلاعات Confirmation

وقتی نصب iis و ftp server به پایان رسید روی دکمه Close کلیک کنید تا پنجره بسته شود. پیشنهاد می‌کنیم سرور را یکبار راه‌اندازی مجدد کنید تا تغییرات اعمال شده به درستی ثبت شوند.

پیشنهاد مطالعه

آموزش راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2012

در قسمت قبل نحوه نصب سرور FTP روی ویندوز سرور 2019 را از طریق داشبورد Server Manager بررسی کردیم. اگر از ویندوز سرور 2012 یا ویندوز سرور 2016 استفاده می‌کنید یا ویندوز سرور را بدون رابط گرافیکی نصب کرده‌اید، این امکان وجود دارد که سرور FTP را از طریق ابزار PowerShell روی ویندوز نصب کنید.

برای راه اندازی ftp سرور در ویندوز 2012 روی گزینه Powershell در ویندوز سرور راست کلیک کنید و گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید تا پاورشل با دسترسی مدیریتی باز شود. اکنون دستور زیر را اجرا کنید تا FTP نصب شود.

Install-WindowsFeature Web-FTP-Server -IncludeManagementTools

دستور فوق برای راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2012 r2 نیز قابل انجام است. با اجرای دستور فوق خروجی زیر را مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد سرور فوق نصب شده، اما برای کامل شدن نصب، ویندوز سرور باید راه‌اندازی شود.

آموزش راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2012
راه اندازی ftp در ویندوز سرور 2012

‌همان‌گونه که مشاهده می‌کنید، نصب از طریق پاورشل پیچیدگی خاصی ندارد و به راحتی انجام می‌شود. البته برای موفقیت در این‌کار باید چند سال از رابط خط فرمان ویندوز سرور استفاده کنید تا آشنایی نسبی با دستورات پیدا کنید.

پیکربندی ftp server در ویندوز سرور

تا این مرحله موفق شده‌اید سرور FTP را روی ویندوز سرور 2019 و 2012 و 2016 نصب کنید. اما باید چند کار دیگر را انجام دهید تا سرور FTP با موفقیت راه‌اندازی شود.

1- برای پیکربندی سرور FTP در ویندوز سرور 2019 یا 2016 باید به داشبورد Server Manager وارد شوید و از بالای صفحه روی گزینه Tools کلیک کنید و سپس گزینه Internet Information Services (IIS) Manager را انتخاب کنید.

پیکربندی ftp server در ویندوز سرور
برای پیکربندی ftp server در ویندوز سرور باید از طریق گزینه tools و انتخاب Internet Information Services اقدام کنید.

2- در پنجره باز شده در پنل سمت چپ (Connections) روی سرور کلیک کنید. با این‌کار گزینه‌های کنترل و مدیریت سرور در پنجره وسط صفحه نشان داده می‌شود.

پیکربندی ftp در ویندوز سرور
دسترسی به بخش کنترل و مدیریت سرور از طریق گزینه Connections

3- گزینه FTP Firewall Support که در پنل وسط قرار دارد را انتخاب و از بخش Actions روی گزینه Open Feature کلیک کنید.

انجام تنظیمات پیکر بندی ftp server در ویندوز سرور
با انتخاب گزینه FTP Firewall Support می‌توانید از بخش Actions گزینه Open Feature را انتخاب کنید.

4- در پنجره باز شده در کادر Data Channel Port Range باید محدوده پورت در حالت پسیو را مشخص کنید و گزینه Apply را کلیک کنید. در این بخش محدوده پورت‌ها را باید بر اساس خط‌مشی‌های شبکه داخلی مشخص کنید.

مشخص کردن محدوده پورت در حالت پسیو
مشخص کردن محدوده پورت در مسیر راه اندازی ftp server

5- در این حالت، پیغامی روی صفحه ظاهر می‌شود مبنی بر این‌که فایروال را به گونه‌ای پیکربندی کنید تا دسترسی به سرور ftp در هر دو حالت کانال کنترل و کانال داده فراهم شود.

راه اندازی  پیکربندی ftp سرور در ویندوز
مشاهده پیام ftp firewall support

6- قبل از پیکربندی دیوار آتش، ابتدا باید سرور FTP را راه‌اندازی کنید. برای این‌کار برنامه Services را باز و Microsoft FTP Server را پیدا کنید. در ادامه روی گزینه فوق راست کلیک و restart را انتخاب کنید.

مرحله ریستارت کردن سرور ftp در پیکربندی ftp
مرحله ریستارت کردن سرور ftp

7- اکنون که همه چیز به‌طور کامل پیکربندی و راه‌اندازی شد، آماده هستید تا قواعد مربوط به دیوارآتش را پیکربندی کنید تا دسترسی به سرور FTP فراهم شود.

باز کردن پورت FTP در فایروال

اگر سرور FTP را بدون پیکربندی دیوار آتش روی ویندوز سرور نصب کنید، به احتمال زیاد قادر به ارسال یا دریافت هیچ داده‌ای نخواهید بود، زیرا فایروال تمامی ارتباطات این پروتکل را مسدود می‌کند. چرا فایروال این‌کار را انجام می‌دهد؟ چون ftp یک پروتکل غیر قابل اعتماد است که فاقد مکانیزم رمزنگاری است، بنابراین احتمال نشت اطلاعات وجود دارد، مگر آن‌که از طریق راهکارهای ثالثی آن‌ را ایمن کنید.

پیشنهاد مطالعه

برای آن‌که فایروال ارتباطات سرور و کلاینت‌ها را مسدود نکند، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- در کادر جست‌وجوی ویندوز سرور عبارت firewall with Advanced Security را جست‌وجو و روی آن کلیک کنید. در پنجره ظاهر شده در پنل سمت چپ گزینه قواعد واردشونده (Inbound Rule) را انتخاب و در پنل سمت راست در کادر Actions گزینه New Rule را انتخاب کنید.

2- با انتخاب گزینه فوق پنجره New Inbound Rule Wizard باز می‌شود که باید در مرحله Rule Type گزینه Port را انتخاب کنید.

3- در مرحله بعد که Protocol and Ports نام دارد، گزینه TCP و سپس گزینه Specific local port را انتخاب کنید. اکنون باید شماره پورت یا محدوده پورت‌ها را مشخص کنید. برای تفکیک پورت‌ها از یکدیگر از کاما استفاده کنید.

باز کردن پورت FTP در فایروال
انتخاب rule و لوکال پورت در بازکردن پورت ftp در فایروال

4- در مرحله Action گزینه Allow the connection را انتخاب کنید.

5- در مرحله Profile باید نوع شبکه را انتخاب کنید. برای این منظور سه گزینه Private و Domain و Public قرار دارد. انتخاب گزینه درست بستگی به نوع پیکربندی شبکه دارد.

6- در مرحله Name یک نام مرتبط با قاعده جدید، پورت و سرویسی که ایجاد کرده‌اید وارد کرده و گزینه Finish را کلیک کنید. در این مرحله به‌طور کامل، سرور FTP را در ویندوز سرور نصب کرده و آن‌‌را پیکربندی کردید.

راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2008

راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2008 نیز مانند سایر سیستم‌عامل هاست با این تفاوت که بعد از مرحله conformation باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به iis بروید و روی sites کلیک راست کرده و گزینه add ftp publishing را انتخاب کنید.
نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله اول
نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله اول

2. سپس باید یک ip  برای سایت ftp خود در نظر بگیرید یا با انتخاب گزینه «all unassigned» همه چیز را به سیستم بسپارید. در قسمت پورت، پورت پیش فرض یعنی21  را انتخاب کنید و کادر host name را خالی بگذارید. دقت کنید گزینه allow ssl  فعال باشد اما کادر ssl certificate خالی بماند.

نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله دوم
راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2008- مرحله دوم

3. در مرحله بعد مانند شکل زیر عمل کرده و سپس دکمه finish را کلیک کنید.

نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله سوم
نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله سوم

4. در مرحله آخر باید مطمئن شوید آیا فایروال ویندوز rule ای روی پورت پیش فرض ftp (پورت 21)  ست کرده است یا خیر. مسیر زیر را دنبال کنید:

All Programs>Administrative Tools>Windows Firewall with Advanced Security.

در منوی باز شده روی گزینه inbound rules و سپس new rule کلیک کنید.

نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله چهارم
نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله چهارم

5. اولین پنجره از منویnew inbound rule wizard  با کلیک بر روی گزینه next پشت سر بگذارید.

نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله پنجم
نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله پنجم

6. در پنجره بعد مانند شکل زیر، گزینه tcp را انتخاب کنید و در کادر specific local ports پورت 21 را بنویسید.

نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله ششم
نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله ششم

7. در منوی بعدی گزینه allow the connection را انتخاب کرده و گزینه next را کلیک کنید.

نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله هفتم
نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله هفتم

8. در ادامه مانند شکل زیر پیش بروید.

نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله هشتم
نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله هشتم

9. در پنجره بعدی نوبت به انتخاب اسم می‌‌رسد. ما نام ftp را انتخاب کردیم اما شما می‌توانید نام دلخواه دیگری را وارد کنید. بعد از انتخاب اسم گزینه finish را کلیلک کنید.

نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله هشتم
نصب ftp روی ویندوز سرور 2008- مرحله نهم

حالا قوانین لازم در فایروال سیستم برای پورت 21 ست شدند و شما می‌توانید ftp را تست کنید.

آموزش راه اندازی ftp server در ویندوز 10

فرآیند راه اندازی ftp server در ویندوز 7 و راه اندازی ftp server در ویندوز 8 تقریبا مشابه راه اندازی ftp server در ویندوز 10 است و پیچیدگی خاصی ندارند، تنها به یک کار ساده برای ساخت ftp در ویندوز 10 نیاز دارید. مراحل راه‌اندازی در سیستم‌عامل‌های دسکتاپ (ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 10) یکسان است. تنها نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که در ویندوز 7 ابتدا باید Control Panel را باز کنید و گزینه Programs and Features را انتخاب کنید تا بتوانید مراحل زیر را دنبال کنید.

ساخت ftp در ویندوز 10 به ترتیب زیر است:

1- در کادر جستجوی ویندوز 10 عبارت Turn Windows features on or off را تایپ کنید و کلید اینتر را فشار دهید. در پنجره به ترتیب گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

ابتدا Internet Information Services را انتخاب کنید که تا کامپیوتر تبدیل به سروری شود که قصد استفاده از آن‌ها را دارید. در مرحله بعد گزینه FTP Server را انتخاب کنید تا بتوانید از قابلیت ارسال و دریافت فایل‌ها استفاده کنید.

در ادامه گزینه FTP Extensibility و سپس FTP Services را برای دسترسی به قابلیت‌های بیشتر در ارتباط با سرور FTP انتخاب کنید. در انتها گزینه Web Management Tools و زیرشاخه‌های آن‌را و IIS Management Console را انتخاب کنید. در تصویر زیر گزینه‌هایی که باید انتخاب کنید را مشاهده می‌کنید.

راه اندازی ftp server در ویندوز 10
نحوه راه اندازی ftp server در ویندوز 7 و 10

2- هنگامی که گزینه‌های فوق را انتخاب کردید، دکمه ok را کلیک کنید تا مولفه‌های مذکور نصب شوند. در ادامه سیستم را راه‌اندازی کنید تا تغییرات اعمال شوند.

اتصال به ftp در ویندوز 7 و 10

به‌طور معمول هدف از راه اندازی سرور ftp دسترسی از راه دور به ftp است. برای آن‌که بتوانید به سرور ftp و محتوای بارگذاری شده در آن دسترسی پیدا کنید، ابتدا باید سرور سایت FTP در ویندوز 10 یا ویندوز 7 را پیکربندی کنید.

1- برای پیکربندی سرور ftp باید در کادر جستجوی ویندوز، فرمان IIS را تایپ کنید. پنجره‌ای مانند شکل زیر نشان داده می‌شود.

اتصال به ftp در ویندوز 7 و 10
پیکربندی ftpدر ویندوز 7 و 10

2- در پنل سمت چپ روی نام کامپیوتر کلیک کنید تا پوشه درختی باز شود. اکنون روی Default Web Site راست کلیک و گزینه Add FTP Site را انتخاب کنید.

وصل شدن به ftp در ویندوز 7 و 10
مراحل پیکربندی ftp برای اتصال به ftp در ویندوز 7 و 10

3- در پنجره ظاهر شده در بخش FTP Site name یک نام برای سرور مشخص کنید. در بخش Content Directory در زیر مجموعه Physical Path روی دکمه‌ای که سمت راست قرار دارد کلیک کنید تا بتوانید پوشه‌ای که قرار است اشتراک گذاری شود را مشخص کنید.

راه اندازی ftp server در ویندوز 7
مراحل دسترسی به محتوای ftp سرور در ویندوز 7 و 10

4- در ادامه تنظیمات پیش‌فرض را انتخاب کرده و گزینه Start FTP Site Automaticall و در بخش SSL گزینه No SSL را انتخاب کنید. گزینه SSL را باید تنها زمانی انتخاب کنید که گواهی‌نامه معتبری داشته باشید.

اتصال به ftp در ویندوز 7 و 10

5- در مرحله بعد باید نوع مکانیزم احراز هویت، آدرس ایمیل مربوط به حساب کاربری ویندوز 10 و سطح دسترسی کاربران را مشخص کنید. گزینه‌ها را مطابق با نوع کاربری که مدنظر دارید انتخاب و دکمه ok را کلیک کنید.

مرحله تعیین مکانیزم احراز هویت و اطلاعات حساب کاربری
مرحله تعیین مکانیزم احراز هویت و اطلاعات حساب کاربری در اتصال به ftp در ویندوز 7 و 10

6- هنگامی که دکمه Finish را کلیک کنید، مراحل راه اندازی ftp سرور کامل می‌شود. نکته مهمی که باید به آن دقت کنید، پیکربندی دیوار آتش است. مراحل پیکربندی دیوار آتش و تعیین قواعد مطابق با حالتی است که پیش‌تر به آن اشاره کردیم.

علاوه بر این، باید حساب‌های کاربری و رمزعبوری را برای دسترسی به سرور FTP مشخص کنید. با توجه به این‌که سرور FTP در شبکه محلی بارگذاری شده، برای دسترسی به آن پیچیدگی خاصی ندارید و نیازی نیست تا آدرس‌های آی‌پی ایستا و حساب‌های کاربری تعریف و آن‌ها را برای سرور مشخص کنید. در این مرحله باید مرورگر سیستم را باز و آدرس آی‌پی سرور را وارد کنید. به‌طور مثال این آدرس می‌تواند ftp://10.2.1.200 باشد. اگر آدرس معتبر باشد، پنجره مربوط به لاگین را مشاهده می‌کنید.

اتصال به ftp در ویندوز 7 و 10
راه اندازی ftp در شبکه محلی

7- هنگامی که نام کاربری و رمزعبور را وارد کرده و کلید ok را فشار دهید به راحتی به فایل‌ها و پوشه‌های به‌ اشتراک قرار گرفته دسترسی خواهید داشت.

اتصال به ftp سرور در ویندوز 7 و 10
مشاهده فایل های اشتراک گذاری شده پس از تمام شدن مراحل اتصال به ftp در ویندوز 7 و 10

در این مقاله نحوه راه اندازی ftp server را به صورت مرحله به مرحله و تصویری آموزش دادیم، تا بتوانید به‌راحتی و در چند گام ساده خودتان ساخت ftp را انجام دهید. با خواندن این مقاله می‌توانید راه اندازی ftp server در ویندوز 10، راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2019، 2012، 2008 را بدون مشکل انجام دهید. در صورت وجود ابهام، سوالات خود را در بخش کامنت مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان به آن پاسخ دهند.

نصب و راه اندازی شبکه را به متخصصان بسپارید!
طبق آمارهای جهانی، نصب و راه‌ اندازی شبکه به صورت استاندارد، هزینه‌های آتی شرکت را 10 تا 50 درصد کاهش می‌دهد. متخصصان فالنیک آماده‌ی ارائه مشاوره و اجرای پروژه‌های نصب و راه‌اندازی شبکه‌ به صورت حرفه‌ای و استاندارد هستند. همین حالا تماس بگیرید.
خدمات نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتریمشاوره تلفنی

4/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا