به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
پرینترپرینتر و چاپگر

آموزش نصب و تنظیمات پرینتر hp laserjet-pro-mfp-m127fn

آموزش نصب و تنظیمات پرینتر hp laserjet-pro-mfp-m127fn

یادداشت ویراستار: این مطلب در آذر 99 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

پرینتر مدل HP MFP M127fn از پرینترهای لیزری بوده که با داشتن ویژگی‌هایی همچون اسکن، فکس و کپی اسنادی با کیفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. این پرینتر برای شرکت‌هایی با حجم کاری متوسط و مصارف خانگی بسیار مناسب است. پرینتر HP LaserJet Pro MFP M127fn با اندازه کوچک و وزن کمی که دارد مناسب محیط‌های کوچک بوده و به راحتی قابل حمل است. بهتر است قبل از خرید پرینتر با تنظیمات و ویژگی‌های آن آشنا شوید تا راه‌اندازی راحت‌تری داشته باشید.

خرید پرینتر با بهترین کیفیت و گارانتی معتبر
اگر می‌خواهید خرید پرینتر را از یک شرکت حرفه‌ای، معتبر و با سابقه انجام دهید تا ازکیفیت دستگاه و خدمات پس از فروش آن مطمئن باشید، روی کلمه خرید پرینتر کلیک کنید یا برای ارتباط با کارشناسان ما و گرفتن قیمت پرینتر با 02154591907 تماس بگیرید. تا از خدمات مشاوره ما به رایگان استفاده کنید.
خرید پرینتر

طریقه نصب چاپگر hp laserjet pro mfp m127fn

در ابتدای بحث می‌خواهیم به، طریقه نصب چاپگر hp laserjet pro mfp m127fn بپردازیم. بعد از جعبه گشایی پرینتر، نوبت به نصب و استفاده از آن می‌رسد.

در قدم اول بهتر است به سراغ کارتریج استارتر پرینتر بروید. کارتریج استارتر، که در داخل پرینتر خریداری شده قرار دارد، اورجینال بوده و به صورت اشانتیون به شما داده می‌شود. بنابراین تونر درون آن در حدود 40 درصد است و کامل نیست. البته شما می‌توانید با شارژ کارتریج، آن را 100% شارژ کنید.

سیستم پرینتر 127 طوری طراحی شده است، که به راحتی می‌توانید کارتریج را از آن خارج و یا نصب کنید. کارتریج استارتر را بیرون بیاورید، مراقب باشید که انگشتانتان به سطح غلطک سبز رنگ برخورد نکنند.

به کناره‌های کارتریج نگاه کنید، گیره نارنجی رنگی که در کنار آن قرار دارد را از قطعه جدا کنید. حالا باید به آرامی کارتریج را به عقب و جلو تکان دهید، با اینکار تونر درون کارتریج به طور مساوی توزیع خواهد شد.

طریقه نصب چاپگر hp laserjet pro mfp m127fn
برای نصب درست کارتریج درون پرینتر، ابتدا باید پلمپ و نوار نارنجی رنگ را از آن جدا کنید
پیشنهاد مطالعه

قلاب نارنجی رنگ دیگری نیز درون کارتریج وجود دارد که به آن نوار بالانس نیز می‌گویند. اگر این نوار را از دستگاه خارج نکنید، پرینتر ارور supplies memory error را به شما نشان خواهد داد. پس قلاب را گرفته و آن را سمت خود بکشید تا نوار به طور کامل جدا شود. حالا دوباره کارتریج را درون پرینتر قرار دهید.


در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر m127fn خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن 9099071843 تماس بگیرید.
از ساعت 8:30 تا 17:30پاسخگوی شما هستیم.

حالا باید اتصالات پرینتر را راه اندازی کنید، کابل برق دستگاه را برداشته و آن را به سوکتی که در قسمت عقب پرینتر قرار دارد وصل کنید. حال که از اتصال درست کابل برق به سوکت پرینتر مطمئن شدید، باید دوشاخه آن را به یک منبع برق وصل کنید. می‌توانید دو شاخه را به یک محافظ و یا مستقیم به پریز برق بزنید.

اکنون دکمه power پرینتر را فشار دهید، در این زمان تا پرینتر در حال تنظیم و آماده سازی اولیه است می‌توانید کاغذ را درون سینی پرینتر بگذارید.

در مرحله بعدی، باید زبان و موقعیت خود را در پرینتر وارد کنید. انگلیسی را به عنوان زبان اصلی و استرالیا را به عنوان لوکیشن انتخاب کنید، برای انجام این پروسه باید از کلید‌های جهت دار کنترل پنل استفاده کنید.

برای اینکه مطمئن شوید، تنظیمات چاپگر به درستی انجام شده است از گزارش وضعیت پرینتر یک پرینت بگیرید. برای انجام این کار از روی کنترل پنل، دکمه‌ای که عکس آچار دارد را بفشارید. اکنون وارد بخش setup menu می‌شوید باید با استفاده از کلید‌های جهت دار، گزینه‌های مختلف را رد کرده و در نهایت قسمت Reports را انتخاب کنید. اکنون باید در بخش reports به دنبال گزینه‌ای به نام، config report باشید. خواهید دید که دستگاه شروع به کار کرده و گزارش وضعیت پرینتر را چاپ می‌کند.

نصب پرینتر hp laserjet pro mfp m127fn
برای گرفتن گزارش وضعیت از پرینتر، کافیست وارد بخش setup menu شوید
قیمت چاپگر hp با بهترین کیفیت و گارانتی معتبر
اگر می‌خواهید پرینتر hp را از یک شرکت حرفه‌ای، معتبر و با سابقه انجام دهید تا ازکیفیت دستگاه و خدمات پس از فروش آن مطمئن باشید، روی کلمه خرید پرینتر hp کلیک کنید یا برای ارتباط با کارشناسان ما و گرفتن قیمت چاپگر hp با 02154591907 تماس بگیرید. تا از خدمات مشاوره ما به رایگان استفاده کنید.
قیمت چاپگر hp

تنظیمات فکس hp m127fn

بعد از تنظیمات کلی پرینتر، باید تنظیمات فکس hp m127fn را نیز انجام دهید. کابل تلفن را از داخل جعبه بیرون بیاورید و آن به پورتی که در پشت چاپگر، در قسمت پایین و سمت راست قرار گرفته است وصل کنید.

تنظیمات فکس hp m127fn
با استفاده از کابلی که درون جعبه پرینتر است، تنظیمات فکس hp m127fn را انجام دهید
پیشنهاد مطالعه

نحوه دریافت فکس با دستگاه hp m127fn  

در ادامه به شما، نحوه دریافت فکس با دستگاه hp m127fn را خواهیم گفت. مراحلی که گفته خواهد شد به صورت کلی بوده و در تمامی پرینتر‌های لیزری اچ پی یکسان است:

 • با فشردن دکمه power پرینتر شروع کنید و از روشن بودن و آماده به کار بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 • اگر سندی که می‌خواهید فکس کنید، فقط یک صفحه است آن را از سمت نوشته شده روی شیشه مسطح و صاف اسکنر قرار دهید. برای انجام این کار، کافیست درب اسکنر را بلند کرده و سند را به آرامی روی شیشه قرار داده و درب را ببندید.
نحوه اسکن با دستگاه hp m127fn
برای فکس یک سند، کافیست آن را از ظرف نوشته‌ها روی شیشه اسکنر قرار دهید
 • اگر تعداد اسنادی که می‌خواهید فکس کنید زیاد است، می‌توانید از تغذیه اتوماتیک اسناد یعنی adf استفاده کنید. برای استفاده از adf کافیست، سند‌ها را مرتب کرده و آن‌ها را روی یک سطح صاف تراز کنید. کاغذ را در adf قرار داده و دستگیره‌های دستگاه را برای صاف و مرتب ماندن کاغذ به آن بچسبانید. دقت کنید که در این مرحله، نباید کاغذ‌ها خم یا تا شوند.
نحوه اسکن با پرینتر hp m127fn
قبل از قرار دادن دسته کاغذ‌ها درون پرینتر، ابتدا آن‌ها را مرتب و صاف کنید
 • روی صفحه نمایش پیغامی به صورت، document loade نشان داده خواهد شد. حالا می‌توانید شماره‌ای که قصد دارید فکس‌ها را به آن ارسال کنید وارد کنید. اکنون باید دکمه سبز رنگ فکس را فشار دهید.
 • پرینتر تک تک صفحات را اسکن کرده و سپس آن‌ها را به شماره مقصد ارسال می‌کند.

نحوه کپی با دستگاه hp m127fn

پرینتر 127fn علاوه بر فکس از قابلیت کپی نیز برخوردار است، این پرینتر سه کاره در دسته چاپگر‌های پرطرفدار اچ پی است. بهتر است برای اینکه بهترین خرید را در زمینه پرینتر داشته باشید، ابتدا راهنمای کامل و مقایسه پرینتر‌های اچ پی را مطالعه کنید. در ادامه به شما نحوه کپی با دستگاه hp m127fn را خواهیم گفت:

 • در اولین قدم دکمه power پرینتر را فشرده و دستگاه را روشن کنید. پرینتر باید در حالت آماده به کار قرار بگیرد.
 • حالا باید، عکس‌ها و اسناد خود را برای کپی، در دستگاه بارگیری کنید. اکنون باید سند مورد نظر خود را برای کپی، روی شیشه اسکنر قرار دهید. به یاد داشته باشید، سند مورد نظر را از سمتی که روی آن نوشته شده است روی شیشه بگذارید. حالا درب اسکنر را ببندید.
 • اگر تعداد اسناد مورد نظر برای کپی زیاد است، از adf استفاده کنید. اما هرگز برای کپی تعداد زیادی عکس از adf استفاده نکنید.
 • سند‌های مورد نظر برای کپی را، داخل adf بگذارید. قبل از قرار دادن سند، ابتدا آن‌ها را صاف، مرتب و هم تراز کنید.
 • بعد از لود شدن اطلاعات و شروع کار کپی، باید تنظیمات مورد نظر برای کپی را اعمال کنید. در این تنظیمات می‌توانید، تعداد نسخه‌ها و حتی کنتراست را نیز اعمال کنید.
 • از روی کنترل پنل، دکمه کپی را بزنید، سپس برای جستجو در این بخش از دکمه‌های جهت دار استفاده کنید.
نحوه کپی با دستگاه hp m127fn
با زدن دکمه کپی از روی کنترل پنل پرینتر، فراید کپی آغاز خواهد شد
 • می‌توانید از گزینه Reduce/Enlarge برای بزرگ نمایی تصاویر استفاده کنید.
 • گزینه Optimize هم به شما امکان می‌دهد، کیفیت کپی را براساس نوع کار بهینه کنید.
 • با گزینه paper می‌توانید تنظیمات مربوط به کاغذ را چک کرده و نوع و انواع آن را تغییر دهید.
 • برای شروع پروسه کپی، کافیست گزینه start را بزنید.

نحوه اسکن با دستگاه hp m127fn

برای اسکن با دستگاه hp m127fn می‌توانید از نرم افزار HP scan استفاده کنید. با کمک این نرم افزار، شما می‌توانید تصویر اسکن شده را ذخیره و یا به نرم افزار‌های دیگر ارسال کنید.

 • سند مورد نظر را، روی شیشه اسکنر بگذارید. برای بهترین نتیجه بهتر است از کاغذ‌هایی با اندازه a4 یاletter استفاده کنید.
 • روی منوی start بروید و سپس گزینه All Programs را بزنید.
 • گزینه hp را انتخاب کرده و سپس محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • حالا باید برنامه hp scan را انتخاب کنید، در این قسمت می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را نیز اعمال کنیدح حالا اسکن را شروع کنید.

خطاهای پرینترهای hp laserjet-pro-mfp-m127fn

در بخش آخر مقاله قصد داریم به معرفی، خطاهای پرینترهای hp laserjet-pro-mfp-m127fn بپردازیم. با دانستن معانی و مفهوم این ارور‌ها، شما می‌توانید به سرعت آن‌ها را برطرف کرده و دستگاه را عیب یابی کنید.

کدخطای 22: این کد خطا به شما خبر از خرابی قطعات سخت افزاری اسکنر می‌دهد. با دیدن این کد خطا، باید اسکنر سدتگاه را چک کرده و ببینید که موتور اسکنر می‌چرخد یا نه. اگر مشکلی در کارکرد دستگاه وجود دارد، بهتر است هرچه زودتر برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.

کد 50.x: این کد خطا نیز مربوط به مشکلات سخت افزاری قطعه فیوزینگ پرینتر است. برای رفع این کد خطا، باید دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. برای راه اندازی مجدد پرینتر، بار دیگر آن را به طور مستقیم به منبع برق زده، روشن کرده و کمی صبر کنید تا دستگاه راه اندازی شود. اگر هنوز هم با کد گفته شده مواجه می‌شوید، باید فیوزینگ را تعویض کنید.

کدخطای 52: این کد نیز مربوط به مشکلاتی در اسکنر است. با دیدن این کد، باید دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. بعد از گذشت چند دقیقه دوباره دستگاه را به برق زده و آن را روشن کنید.

در ادامه ویدیویی از جعبه‌ گشایی این پرینتر را مشاهده کنید:

تعمیر پرینتر در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکلات پرینتر برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش و رفع ایراد پرینتر شما هستند.
تعمیر پرینتر

4.6/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫34 دیدگاه ها

 1. درودبرشما… بنده چتدسالی هست که این دستگاه پرینتررادارم چندوقت پیش کاغذی داخل آن گیرکرد که اون رودراوردم ولی بعدازان تنظیمات صفحه به هم خورده وهمیشه دروقت کپی ویااسکن حدودپنج سانت پایین صفحه روچاپ نمیکنه…. چطورمیتونم این مشکل راحل کنم .؟؟باسپاس

 2. سلام وقت بخیر دستگاه من اسکن نمیگیره ؟؟؟ولی پرینت و کپی انجام میده ممنون میشم راهنمایی کنین مدل دستگاه LAZER JET PRO MFP M127FN

  1. درود بر شما،
   سایز کاغذ شما تغییر کرده و باید بر روی A4 قرار بدهید.

 3. درود بر شما
  من پرینتر ۱۲۷ دارم کارتریج پرینتر هم شارژ کردم ولی خیلی کمرنگ پرینت میگیره .

 4. سلام
  من دستگاه ام ۱۲۷ دارم وقتی کپی میکنم پایین برگه کپی نمیشه و دستگاه روی کاغذ A4 تنظیم شده
  لطفا راهنمایی کنید خیلی اذیت میشم

 5. سلام . من مک بوک پرو ۲۰۲۰ دارم . و وقتی میخوام پرینت بگیرم همه چیز خوبه . حتی فرایند ارسال به پرینتر هم کامل انجام میشه . اما دستگاه هیچ کاری نمیکنه . یه بار هم کپی تنظیمات رو گرفتم . گرفت سالم بود .

 6. سلام ، من لپتاپم مک بوک هست ، میخوام پرینت بگیرم ، همین دستگاه رو دارم ، وقتی پرینت میگیرم هیج اروری نمیده ، و با موفقیت انجام میشه ، اما پرینت نمیده

 7. سلام در زمان پیرینت گرفتن پیرینتهای قبل رو دوباره انجام میده چطور میشه حافظه قبلی رو پاک کرد

 8. سلام من یک سوال داشتم . بخشید چطور میشه با چاپگر Laser jet pro mfp m127 fn با گوشی پیرینت گرفت .

  1. با سلام
   عرفان عزیز، دستگاه پرینتر hp 127 به دلیل نداشتن وای فای داخلی امکان اتصال مستقیم موبایل به پرینتر را ندارد. ولی در صورتی که اسناد شما داخل گوشی موبایل ذخیره شده است می توانید از طریق اپلیکیشن e print اسناد را چاپ کنید. می توانید به مقاله «چگونه ایمیل دریافتی را با HP ePrint پرینت بگیریم؟» مراجعه کنید و جزئیات بیشتر را مطالعه کنید.

 9. با سلام لطف نحوه نصب وراه اندازی فکس دستگاه سه کاره اچ پی را بفرمائید

 10. با سلام
  وقتی میخوام اسکن یا کپی بگیرم قسمت وسط تصویر به صورت بیضی بزرگ اسکن نمیگیره و سفید هستش . پرینتر هم نو خریده ام .
  hp m127fw

 11. با درود و ارادت
  من این پرینتر و دارم توی شبکه دامین شیر کردم برای تعدادی از کاربرا پرینت میکنه برای بقیه پرینت نمیشه
  روی بعضی سیستم ها هم اصلا نصب نمیشه
  ویندوز و ریست میکنم یا دوباره نصب میکنم مشکل ممکن حل بشه ولی باز هم تعدادی نمیتونه پرینت بگیرن
  میشه راهنمایی بفرمایید
  سپاس

 12. سلام من ی سوال داشتم خدمتتون ممنون میشم پاسخ بدید پرینتر لیزر جت پرو مدل m127fn وقتی چند دقیقه ازش استفاده نمیکنم میره رو حالت auto on auto of و دیگه تا دستگاه رو خاموش نکنم درست نمیشه

 13. سلام من یک فاکس مدل hpm127fnدارم موقع کسی می خواهد فاکس کند کانکت می شود ولی بعد از وصل شدن بوق اشغالی می زدند میشود راهنمایی کنیدچطور تنظیمات اولیه برگردانم

 14. سلام پرینتر من یه جزوه ی 96 صفحه ای داخل حافظه ذخیره کرده هرچقدر کنسل میکنم فایده نداره به محض روشن شدن دستگاه شروع به پرینت میکنه چکار کنم میشه لطفا راهنمایی کنین

 15. با سلام و عرض خسته نباشید….این مدل دستگاه بعد از راه اندازی روی سیستم عامل 10، با اینکه مدتی جهت اسکن بدون مشکل کار میکرد، در حال حاضر بعد از تلاشهای زیادی از قبیل نصب دستگاه با نرم افزارهای مختلف، بروزرسانی و بررسی سخت افزاری و …. امکان اسکن وجود ندارد.خواهشمندم راهنمایی فرمایید.ممنون

  1. درود بر شما
   آزاده عزیز، با ویندوز دیگر تست تست کنید اگر ایراد برطرف نشد ایراد سخت افزاری دارد.
   موفق باشید

  1. درود بر شما
   دوست عزیز، به زودی پاسخ پرسش شما را به مقاله اضافه می‌کنیم.
   موفق باشید

 16. سلام و عرض ادب
  عذر میخوام پرینتر hp127n به موبایل وصل میشه یا خیر؟ چون من بیشتر کارم با موبایل هستش و یه پرینتری میخوام که بتونم راحت به موبایل وصلش کنم

  1. درود بر شما
   فرنوش عزیز، برای دریافت راهنمایی در این زمینه درخواست خود را برای مشاوره پرینتر اچ پی، تا کارشناسان فالنیک شما را راهنمایی کنند.
   موفق باشید

 17. با سلام ببخشید برای اینکه بیشترین کیفیت رو برای کپی داشته باشیم optimize رو باید تو کدوم حالت بزاریم؟

  1. درود بر شما
   سینا عزیز، برای نوشته باید روی text باشد.
   موفق باشید

 18. سلام من یک پرینترسه کاره laserjet M212 دارم نامه های دریافتی را کم رنگ پرینت می گیرد چگونه می توانیم میزان رنگ چاپ را تغییر دهیم

 19. سلام، روش استفاده ی پرینتر رو نذاشتین؟ خیلی فوریه تورو خدا هرچه زودتر بذارید

  1. سلام

   شما می توانید نحوه استفاده از پرینتر را در دفترچه راهنمای پرینتر خود مطالعه کنید.

 20. سلام
  من یک دستگاه۱۲۷fn متاسفانه کپی نمیکنه لطفاً راهنمایی کنید

  1. سلام

   اگر پرینت انجام می شود ولی کپی نمیگیرد، ایراد سخت افزاری است و باید توسط کارشناس بازدید شود. برای تعمیر در محل پرینتر خود میتوانید درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/printer-service

 21. عرض سلام وخسته نباشید
  احتراما،یک دستگاه پرینتر hp 127fn خریداری نموده ام که میخواستم فکس دستگاه رو بر روی کامپیوتر از طریق نرم افزار venta راه اندازی نمایم

  1. سلام

   این دستگاه قابلیت دریافت فکس روی کامپیوتر را ندارد و برای دریافت یا باید دستگاه دیگری تهیه کنید و یا روی کامپیوتر مودم نصب کنید

 22. سلام من پرینتر m402 خریداری کردم ولی متاسفانه یه پلمپ کلی داشت با این مدل فرق داشت بعنی ممکنه دستگاه پک نبوده باشه البته دستگاه معلوم بود اصلا کارنکرده . میشه توضیح بدین ممنون.

دکمه بازگشت به بالا