به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

مشکل پرینت نگرفتن و راه حل های آن؛ چرا پرینترم چاپ نمی کند

پرینت نگرفتن پرینتر
چرا پرینترم پرینت نمی گیرد.

برای رفع مشکل پرینت نگرفتن پرینتر باید موارد مختلفی را بررسی کنید، این مشکل می تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری متعددی به وجود آمده باشد. مشکلاتی مثل عدم ارسال دستور پرینت از کامپیوتر به پرینتر، عدم نصب یا مختل شدن درایور دستگاه، اختلال در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر یا اختلال در شبکه وایرلس و یا مشکلات سخت افزاری دستگاه پرینتر.

آیا برای شما هم اتفاق افتاده که، برگه ای را با پرینتر خود چاپ کنید ولی بعد از دستور پرینت، دستگاه شما هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهد؟ نگران نباشید، ما برای شما راهکارهایی را پیشنهاد می‌کنیم تا با انجام آنها بتوانید ایراد پرینت نگرفتن پرینتر را حل کنید. اما در وهله اول در صورتیکه با ماشینهای اداری و نحوه تنظیمات آنها آشنایی کافی ندارید، برای رفع مشکلات پرینتری خود روی لینک تعمیر پرینتر کلیک کنید و از خدمات تخصصی و سریع فالنیک در این زمینه استفاده کنید.

برطرف کردن مشکلات پرینتر

بررسی وضعیت روشن بودن پرینتر

ابتدا یک بار پرینتر و کامپیوتر (لپ تاپ یا دسکتاپ) خود را خاموش و روشن کنید. شاید خنده دار باشد اما در اولین مرحله قبل از هر کاری در حل مشکل پرینت نگرفتن چاپگر، اول تست کنید که پرینترتان روشن باشد.

بررسی سالم بودن کابل پرینتر

کابل پرینتر یکی از قطعات سخت افزاری آن محسوب می شود و در صورتی که خدشه ای به آن از درون کابل وارد شده باشد و یا درگاه های یو اس بی آن کج شده یا شکسته باشند امکان اتصال از بین می رود. کابل اتصال پرینتر با کامپیوتر (کابل USB) را جدا کرده و دوباره وصل کنید و پرینت خود را دوباره تست کنید، اگر چاپ انجام شد مشکل از کابل شما بوده است. اگر چاپ انجام نشد باید بررسی کنید که اصلا پرینتر در کامپیوترتان شناسایی شده است یا خیر. ممکن است درایور شما به مشکل خورده باشد تست نصب بودن درایور و سالم بودن کابل پرینتر و اتصال آن به یک روش انجام می شود.

حل مشکل پرینت نگرفتن
بررسی مشکل کابل پرینتر

تست درایور پرینتر

یکی از مشکلاتی که باعث چاپ نکردن پرینتر می شود عدم نصب درایور، آپدیت نبودن آن و یا پاک شدن احتمالی فایل های آن است. وظیفه درایور این است که در زمان نصب، پورت مربوط به پرینتر را شناسایی کرده و یک آیی دی یا شماره به آن اختصاص دهد، ممکن است در این روال اختلالی به وجود آمده باشد. برای بررسی وجود درایور پرینتر وارد کنترل پنل ویندوز خودتان شوید و گزینه Device and Printers را پیدا کنید. در این پنجره شما می توانید تمام دستگاه هایی که درایور آنها نصب شده و دستگاه به حالت آماده برای استفاده درآمده است قابل مشاهده هستند. پرینتر خود را در این صفحه پیدا کنید. حالا کابل یو اس بی پرینتر را یکبار از کامپیوتر جدا کنید و چند ثانیه صبر کنید. اگر آیکن مربوط به پرینتر شما به حالت کمرنگ یا به اصطلاح فریز شده درآمد یعنی پریتر شما و درایور آن به درستی نصب شده اند، کابل را وصل کنید، آیکن پرینتر شما باید از حالت کمرنگ دربیاید. این نکته را هم بدانید که اگر از درایورهای اصلی و اورجینال پرینتر خودتان استفاده کنید به همراه آن نرم افزارهای کوچکی نصب می شوند که در هنگام خرابی پرینتر و به وجود آمدن مشکل پرینت نگرفتن خطاهای مربوطه را به شما نمایش می دهند.

بررسی نصب بودن پرینتر و درایور آن در ویندوز

از کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شده و از نصب بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگرنصب بود؛ آیکون پرینتر شما باید پر رنگ باشد و علامت هشدار (به رنگ زرد) روی آن نباشد. اگر هم آیکون پرینتر شما در لیست نبو، درایو پرینتر خود را دوباره نصب کنید. فقط به هنگام نصب باید کابل USB از پرینتر جدا شده باشد و در حین نصب درایور، کابل متصل شود و حتما هنگام نصب، اینترنت خود را قطع کنید. در صورت نداشتن درایور پرینتر خود به دانلود درایور پرینتر مراجعه کرده و آخرین درایور پرینتر خود را دانلود کنید.

چرا چاپگر پرینت نمی گیرد
چک کردن نصب درایور پرینتر

بررسی شبکه وایرلس پرینتر

اگر اتصال از طریق وایرلس است، یک بار مودم خود را خاموش و روشن کنید.

وضعیت ready پرینتر

از READY بودن پرینتر خود مطمئن شوید. اگر پرینتر شما صفحه نمایش دارد، مطمئن شوید که پیغام خطایی را نشان نمی‌دهد و کلمه READY را بر روی صفحه نمایش، نشان دهد. اگر هم صفحه نمایش ندارد و فقط چراغ های LED دارد مطمئن شوید که چراغ سبز روشن است و چراغ نارنجی چشمک‌زن نباشد.

علت کار نکردن پرینتر
بررسی خطاها و پیغام های پرینتر

گرفتن ریپورت از پرینتر

تست‌های داخل پرینتر را گرفته و مطمئن شوید که دستگاه از نظر سخت افزاری سالم باشد. برای تست دستگاه‌هایی که صفحه نمایش دارند، از منوی دستگاه وارد منوی REPORT شده و یکی از گزینه ها را برای پرینت انتخاب کنید و در پرینترهای دارای پنل کلیدی دکمه به رنگ سبز یا علامت کاغذ را فشار دهید.

چرا پرینترم کار نمی کند
بررسی نمایش خطای report روی پرینتر
چرا پرینتر کار نمیکند

پاک کردن حافظه پرینتر

یکی از دلایلی که باعث هنگ کردن پرینتر یا حتی پرینت نگرفتن آن می شود، پر شدن حفظه موقت پرینتر است. هنگامی که چند فابل با تعداد صفحات و حجم متفاوت به پرینتر ارسال می شود، حافظه موقت که در آن مدیریت صف پرینتر صورت میگیرد پر می شود و در بسیاری از مواقع دستور پرینت متوقف می شود. برای تخلیه حافظه پرینتر خود از طریق کنترل پنل وارد قسمت Device and Printer شوید و روی آیکون پرینتر خود راست کلیک کرده و See What’s Printing را انتخاب کنید و از منوی پرینتر، گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید تا فایل های ارسالی و پرینت گرفته نشده از حافظه کامپیوتر پاک شوند.

ارور های پرینتر
پاک کردن حافظه پرینتر

چک کردن کاغذهای درون پرینتر

اگر روی پرینتر خطایی می بینید و پرینتر کار نمی کند، حتما وجود کاغذ را در پرینتر بررسی کنید، دقت کنید کاغذها منگنه یا سوزن یا گیره ای به همراه خودشان به داخل پرینتر نبرده باشند. همچنین کاغذها را در جای خشک و بدون رطوبت نگهداری کنید، چرا که وجود نم و رطوبت باعث چسبیدن برگه ها به همدیگر و کشیده شدن برگه ها به صورت دسته جمعی به داخل پرینت و از کار افتادن دستگاه پرینتر شود. چاپگرهای قدیمی خودشان باعث ایجاد کمی رطوبت د رمحفظه کاغذ می شوند. مقدار زیاد کاغذ را در این محفظه قرار ندهید.

بررسی کارتریج پرینتر

تمام شدن کارتریج و یا یا خشک شدن جوهر در چاپگرهای جوهری هم می تواند دلیل مهمی برای پرینت نگرفتن و از فایل تصویری یا متنی شما باشد. برای اینکه بدانید کارتریج پرینتر شما در چه وضعیتی است و چه زمانی باید کارتریج خود را شارژ کنید، مقاله کارتریج چیست را بررسی کنید و یا در صوتی که قصد شارز کارتریج تمام شده خودتان را دارید از خدمات فالنیک که در لینک صفحه شارژ کارتریج موجود است استفاده کنید.

مشکل پرینت نگرفتن فایل pdf

در هنگام پرینت گرفتن از فایل های ورد یا pdf، تمام پرینترهایی که به دستگاه شما چه به صورت وایرلس و چه به صورت کابلی متصل است به شما پیشنهاد می شود. ممکن است دلیل پرینت نگرفتن از فایل شما انتخاب نادرست پرینتر باشد.

پرینت اسپولر را بررسی کنید

پرینت اسپولر سرویسی برای مدیریت فایل‌هایی است که برای پرینتر و یا پرینت سرور ارسال می‌شود و دسترسی به چاپگرها توسط چندین کاربر را مدیریت می‌کند. این سرویس این امکان را دارد تا فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا آن‌ها را اولویت بندی کند. با این سرویس قادر به کنترل بیشتری روی صف چاپ هستید.
پرینت اسپولر یک سرویس در ویندوز شماست که فایل های ارسالی شما را برای ارسال به پرینتر و دستور چاپ مدیریت می کند. این سرویس می تواند فرمان چاپی را حذف، کنسل و یا بین دستوراتچاپ اولویت بندی قرار دهد. با این سرویس کنترل کاملی رو یصف چاپ پرینتر شما صورت می گیرد. یکی از دلایلی که دستگاه شما پرینت نمی گیرد پرینت اسپولر است. این سرویس اگر از کار بیفتد و یا دچار اختلال شود به شما خطای اسپولر پرینت را نمایش می دهد

opertaion could not be completed(error 0x000006ba).the local print spooler service is not running

برای رفع مشکل اسپولر پرینت، این روال را انجام بدهید.ابتدا کلیدهای ترکیبی “ویندوز” و حرف “R” را روی کیبورد خودتان بگیرید و در پنجره ظاهر شده عبارت “services.msc” را تایپ کنید. پنجره ای که باز می شود تمام سرویس های ویندوز را نمایش خواهد داد. در بین این سرویس ها به دنبال Print Spooler بگردید. روی نام این سرویس راست کلیک کنید و آیتم properties را انتخاب کنید. در این حالت گزینه های stop و start را خواهید دید. در بیشتر مواقع زمانی که اسپولر دچار اختلال می شود، وضعیت سرویس به حالت stop در می آید، شما می توانید سرویس را دوباره استارت کنید و با این کار دوباره پرینتر به کار خواهد افتاد.

ریست کردن اسپولر پرینت در ویندوز

پر شدن فضای درایو کامپیوتر

دیسک درایوی که در آن درایورهای پرینتر شما روی آن نصب است اگر پر شده باشد، خطای Low Disc Space در زمان پرینت به شما نمایش داده خواهد شد. زمانی که دستورات چاپ به پرینتر ارسال می شوند، توسط درایور پرینتر دریافت و ترجمه می شوند این کار حجم فایل مربوط به پرینتر را در درایو کامپیوتر شما بیشتر می کند. حال اگر دیسک درایو کامپیوتر شما که فولدر درایور پرینت روی آن است فضای کمی داشته باشد، در زمان ترجمه دستورات پرینت مخصوصا در مورد فایل های حجیم و با تعداد بالا، این درایو پر شده و به شما خطای فضا را نمایش می دهد.

اگر پرینتر پیغام خطا دارد آن را برطرف کنید و دوباره تست کنید. مانند نداشتن کاغذ – گیر کردن کاغذ داخل دستگاه – تمام شدن کارتریج.
اگر با انجام مراحل بالا باز موفق به گرفتن پرینت نشدید دستگاه خود را روی یک کامپیوتر دیگر نصب کرده و تست کنید و در صورت نتیجه نگرفتن، با شرکت خدمات و پشتیبانی محصول خود تماس بگیرید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر


نویسنده :

744
دیدگاه تان را بنویسید

avatar
381 نظرات
363 تعداد پاسخها
19 دنبال کنندگان
 
پربازدیدترین کامنت
پرامتیاز ترین کامنت
294 نویسندگان نظرات
ندا ایزدی.احسانAliحمیدرضا افروشه نظرات اخیر
  اشتراک  
اطلاع رسانی
مریم محرابیان
مهمان
مریم محرابیان

با سلام
پرینترم در قسمت stutus زده unavailable مشکل چیه

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

کابل را تعویض کنید و درایور را مجدد نصب کنید.

Sadra
مهمان
Sadra

سلام من یه پرینتر ML_1610 هم درایو درسته همه چی درسته ولی یک عدد چاپ نمیکنه فقط باید بالای دو عدد کپی کنی یعنی هر یک کاغذ رو دوبار باید چاپ کنی

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

ویندوز دستگاه شما ایراد دارد. بهتر است روی ویندوز دیگری تست کنید.

sina
مهمان
sina

سلام. به کامپیوتر من ۳ پرینتر وصله و من هر بار که میخوام پرینت بگیرم باید دوباره پرینتر پیش فرض رو انتخاب کنم. راهی نست که یکبار برای همیشه پرینتری پیش فرض باشه؟

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

بله چرا که نه، شما می توانید مقاله حل مشکل پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر را بخوانید.

مهدی نیک
مهمان
مهدی نیک

سلام من وقتی پرینت میگیرم سمت چپ برگه هیچی رو پرینت نمی کند اگر هم بگیرد اگه دست بهش بخوره پاک میشه

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

خروجی پرینتر ایراد دارد و نیاز به تعمیر دارد. شما می توانید پرینتر را به مرکز خدمات فالنیک منتقل کنید. همچنین می توانید برای تعمیر پرینتر در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

امیر
مهمان
امیر

سلام کارتینیج رو عوض کردم ولی قبول نمیکنه

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

احتمالا ایراد از چیپست کارتریج شماست که باید تعویض شود. بهتر است کارتریج را به یک متخصص نشان دهید. شما میتوانید برای تعویض چیپست کارتریج در محل خود، از سامانه آچارباز راهتمایی بگیرید.

فریبا
مهمان
فریبا

سلام پرینتر من مدا canon mf4010 هست . برای پرینت گرفتن فایل ورد مشکلی ندارم اما فایل های پی دی اف رو نمی تونم پرینت بگیرم چون موقع پرینت اصلا اسم پرینترم یافت نمیشه که بخوام انتخاب کنم و پرینت بزنم. چیکار کنم؟ خیلی کارمو لنگ کرده

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

برای رفع مشکل خود، مقاله حل مشکل پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر را بخوانید.

امین
مهمان
امین

سلام. من روی پرینتر اچ پی ارور the server print spooler service is not running. Please restart the spooler on the server or restart the server machine. رو میگیرم. پرینتر اسپولر رو هم ریستارت کردم. اما این مشکل رو همچنان دارم.

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

ابتدا درایور را مجدد نصب کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، ویندوز را تعویض کنید.

reza
مهمان
reza

سلام پرینترم روی کامپیوتر نتصبه ولی زمانی که میخوام پرینت بگیرم میگه فایل باید سیو بشه و دکمه سیو هم میزنم پرینت نمیگیره

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

هنگام پرینت باید پرینتر نصب شده را انتخاب کنید زیرا پرینتر شما بصورت پیش فرض تعیین نشده.

شما می توانید در این زمینه مقاله حل مشکل پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر را بخوانید.

.?.?.?.?.?
مهمان
.?.?.?.?.?

سلام پرینتر من دوسه باری سفید پرینت گرفت بعد از اون دیگه یا پرینت نمیگیره یا بعد از حدود ۵ دقیقه میبینی یه چیزی پرینت گرفته شده ! چیکارکنم؟

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

درایور را مجدد نصب کنید
کابل یو اس بی را تعویض کنید

.?.?.?.?.?
مهمان
.?.?.?.?.?

سلام
پرینتر من چند بار سفید گرفت بعد از اون یا اصلا چاپ نمیکنه یا بعد از حدود ۵ دقیقه یهو پرینت گرفته میشه چی کار کنم ؟
مدلش : hp laserjet 1200

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

درایور را مجدد نصب کنید
کابل یو اس بی را تعویض کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، درخواست تعمیر پرینتر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

https://a4baz.com/printer-service

حسن
مهمان
حسن

سلام پرینتر من تو دستگاه قسمت errorروشنه و هر کاری میکنم پرینت نمیگیره در حالی که اولن برگه رو گرفت اما در حال خارج شدن برگه از دستگاه برگه گیر کرد و بعداز اون دیگه نمیگیره. الان من باید چیکار کنم؟

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

احتمالا قسمتی از کاغذ داخل دستگاه مانده و خارج نشده و یا سنسور دستگاه معیوب شده و نیاز به تعمیر دارد. برای تعمیر پرینتر در محل خود میتوانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

ندا ایزدی
مهمان
ندا ایزدی

سلام من هم ندا ایزدی هستم خیلی جالبه

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

چه حسن تصادفی، برای من هم خیلی جالبه که از بین همه خواننده های مطالب، یکیشون درست هم نام من هست. از آشنایی با شما خوشحالم امیدوارم همراه ما بمونید 🙂

میثم خراسانی
مهمان
میثم خراسانی

سلام
من پرینتر hp 1006 دارم بعد از مدتها مجددا امروز نصبش کردم ولی متاسفانه هر کاری میکنم پرینت نمیگیره البته لازم بذکر که قبلا هم برای پرینت گرفتن خیلی دچار دردسر میشدم،این برای این دستگاه طبیعیه و اگر جوابتون منفیه چکار میتونم بکنم؟ممنون از سایت خوبتون

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

ابتدا باید درایور پرینتر را مجدد نصب کنید.
در صورت عدم رفع مشکل، کابل یو اس بی را تعویض کنید. در غیر اینصورت، ویندوز را مجددا نصب کنید.

منصوره زارعی
مهمان
منصوره زارعی

پرینتر من بعضی وقت ها کار نمیکنه و روی کامپیوتر پیام Device not recognized میده
بعضی وقت ها هم کار میکنه
حافظه پرینتر رو پاک کردم
تست خود پرینتر رو هم میده
مشکل از چی میتونه باشه؟

امیر حسین لاسانی
ویرایشگر
امیر حسین لاسانی

این ایراد مربوط به اتصال پرینتر با کامپیوتر میباشد. کابل یو اس بی تعویض کنید. روی سیستم دیگر تست کنید. اگر درست شد برد پرینت ایراد دارد

شیده عابدی
مهمان
شیده عابدی

با سلام
پرینتر ما هیچ مشکلی ندارد وقتی چیزی تایپ می کنی و پرینت می کنی انجام می شود ولی وقتی که از واتس آپ موبایل می خواهی چیزی را پرینت کنی زمینه سیاه می‌شود.
ممنون می شوم من را راهنمایی کنید.

HPLaserjetP1102w

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

در این زمینه بهتر است در سامانه آچارباز جهت تعمیر پرینتر در محل، درخواست خود را ثبت کنید. کارشناس با شما تماس گرفته و راهنمییتان می کند

میلاد اکبری
مهمان
میلاد اکبری

سلام ببخشید من از نرم افزار هلو چاپ میگیرم در برخی قسمت ها اعداد صفر رو نشون نمیده پرینتر منم hp هست

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

اگر با نرم افزارهای دیگر، ایرادی ندارد مشکل از نرم افزار هلو است
اگر با نرم افزار های دیگرهم همینطور پرینت میگیرد، درایور رو مجدد نصب کنید و یا در سیستم دیگری تست کنید

امیر
مهمان
امیر

سلام
من یک پرینتر جدید گرفتم و اونرو نصب کردم حالا پرینتر قبلی من عملیات اسکن و غیره رو انجام میده ولی پرینت نمیگیره درایور و کابل رو هم تعویض کردم ولی درست نشد

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

تست خود پرینتر را بگیرید. شاید ارور داشته باشد و یا کارتریج ایراد داشته باشد

ب.ق
مهمان
ب.ق

سلام . پرینتر من مدل Epson _ L800 هستش . همش اخطار نبود جوهر رو میده در صورتی که تمام رنگ ها پر هستند. ممکنه علت رو توضیح بدید. ممنونم

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

احتمالا چیپست کارتریج های شما باید تعویض شوند. در این زمینه بهتر است کارتریج را به شرکت فالنیک منتقل کنید و یا اینکه برای تعویض چیپست کارتریج در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

تورج سنگی
مهمان
تورج سنگی

سلام
وقتتون بخیر
بنده به پرینتر از طریق وایرلس وصل هستم
تا دیروز آیکون پرینتر در کنترل پنل پررنگ بود و براحتی پرینت میگرفت
امروز خواستم پرینت بگیرم آیکون کمرنگ و unavailable شده
چطور میتونم دوباره اون رو available کنم؟
ممنون

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

ابتدا چک کنید پرینتر از طریق وایرلس متصل باشد. د فیر اینصورت مجدد مراحل نصب پرینتر را انجام دهید

علی
مهمان
علی

سلام
من printer canon lbp3200 دارم که driver مربوط به ویندوز۱۰ ۶۴bit پیدا نکرده ام و از همه روش استفاده کردم ولی معرفی نشد متاسفانه
چکار باید کرد

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

پرینتر شما قدیمی است. به همین دلیل درایور جدیدی ندارد.

پارسا فتحی
مهمان
پارسا فتحی

سلام من پرینترم بعضی وقت ها خوب چاپ میکنه اما گاهی اوقات توی سیستمم مینویسه printing اما دستگاه هیچ عکس العملی نشون نمیده یا بعضی وقتی مینویسه چاپ شد ولی اصلا هیچی چاپ نشده میتونید راهنمایی کنید ممنون

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

ابتدا درایور رو مجدد نصب کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، کابل یو اس بی تعویض کنید و در آخر ویندوز تعویض کنید

مرضیه
مهمان
مرضیه

سلام چاپگر من سامسونگه، پیغام کارتریچ خالیه میده کارتریچ شارژ کردیم ولی چاپ نمیگیره، میتونم کپی بگیرم ولی دستور چاپ میگه کارتریچ خالیه و چاپ نمیکنه

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

احتمالا چیپست کارتریج های شما باید تعویض شوند. در این زمینه بهتر است کارتریج را به شرکت فالنیک منتقل کنید و یا اینکه برای تعویض چیپست کارتریج در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

سلام وقتتون بخیر
ببخشید من یه پرینتر samsung ML-1250 دارم که خیلی هم قدیمی هستش.اینو باهاش هرکار میکنم نمیتونم پرینت بگیرم ازش،توی هیچ نرم افزاری کار نمیکنه،وقتی پرینت میزنم بدون هیچ عکس العملی چند دقیقه بعد یه برگه پرینت میکنه که توش نوشته “PCL6 ERROR _ Incomplete session by time out”
درایورش رو مجدد نصب کردم درست نشد،ویندوز عوض کردم درست نشد،اینم بگم که توی یه سیستم دیگه امتحان کردم خیلی اوکی و بدون کوچکترین ایرادی کار میکنه.
لطفا راهنماییم میکنید.

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

اگه در سیستم دیگری کار میکند، ایراد از پرینتر نیست و باید ویندوز و درایور مناسب نصب شود.

آریا
مهمان
آریا

سلام من مشکل پرینتر م حل نشده کابل رو عوض کردم درایو رو دوباره نصب کردم همیشه موقع پرینتر گرفتن خطا میزنه ۴۱۰۲ و چراغ برق ش ۱۱ بار چشمک میزنه چه کار باید بکنم

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

سایز کاغذ درست نیست و تنظیمات سایز کاغذ را بررسی کنید

Mwnw
مهمان
Mwnw

سلام پرینتر من ارور
Replace black cartridge رو میده پرینت هم نمیگیره یه کارتریج قدیمی میندازیم یکم گار میکنه و روز از نو روزی از نو دوباره همون ارور

مدلش laserjet pro mfp m125nw

ندا ایزدی
مدیریت
ندا ایزدی

سلام

چیپ کارتریج تمام شده و باید چیپ کارتریج تعویض شود و یا کارتریج نو خریداری شود. شما میتوانید برای خرید آنلاین کارتریج به فروشگاه اینترنتی پرینت فید راجعه کنید.

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.