به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

مشکلات پرینترهای جوهر افشان

هد چاپگر جوهر افشان

چاپگر‌های جوهر افشان قیمت خرید پایینی دارند، به همین دلیل در بازار دستگاه‌های اداری مشتریان زیادی دارند. کارکرد و ساختار چاپگر‌های جوهری به اندازه چاپگر‌های لیزری پیچیده نیست، بنابراین کمتر دچار خرابی می‌شوند و بیشتر مشکلات آن‌ها مربوط به کیفیت چاپ است. در ادامه به مشکلات پرینترهای جوهر افشان اشاره کرده و راهکاری برای آن‌ها ارائه خواهیم کرد.

 

هد چاپگر جوهر افشان

یکی از مشکلات شایع چاپگر‌های جوهرافشان، پایین آمدن کیفیت چاپ است. این مشکل که خود را در غالب افتادن خطوط سفید افقی، روی فایل‌های چاپ شده نشان می‌دهد، مربوط به هد چاپگر جوهر افشان و نازل‌های آن است. این خطوط سفید افقی، در اثر بسته شدن سر نازل‌ها و عدم پخش جوهر توسط آن‌ها به وجود می‌آید. شاید در نظر اول تعویض هد، اولین راهی باشد که بتواند مشکل پرینتر را حل کند، اما ما به شما تمیز کردن هد را پیشنهاد می‌کنیم. تمیز کردن هد پرینتر، می‌تواند به دو صورت دستی و یا از طریق نرم افزار تمیز کننده خود پرینتر در ویندوز صورت بگیرد.

اگر می‌خواهید به صورت دستی هد پرینتر خود را تمیز کنید، می‌توانید به نسبت مساوی الکل و آب را با یکدیگر مخلوط کرده و سپس هد پرینتر را در این مخلوط قرار دهید. تا هرگونه جوهر اضافی و خشک از روی هد پرینتر پاک شود. حالا هد پرینتر را از محلول خارج کرده و با یک حوله کاغذی آن را تمیز کنید.

عدم ارتباط چاپگر و سیستم

یکی دیگر از مشکلات پرینتر‌های جوهرافشان، نقص و عدم ارتباط بین چاپگر و سیستم است. بنابراین اگر پرینتر شما به سیستم متصل نمی‌شود، هر دو را خاموش کنید، سپس کابل‌ها را بررسی کرده و از درستی اتصالات آن‌ها مطمئن شوید. حالا هم چاپگر و هم رایانه روشن کنید. بیشتر مواقع مشکل عدم ارتباط چاپگر و سیستم، با همین روشن و خاموش کردن ساده برطرف می‌شود.

مشکل خط انداختن کارتریج جوهر افشان

علت خط انداختن چاپگر رنگی را، باید در هد پرینتر جستجو کنید

پیشنهاد مطالعه

 

گرد و غبار را دور کنید

بزرگ‌ترین دشمن پرینتر جوهرافشان، گرد و خاک است. گرد و غبار موجود در هوا و ذرات ریزی که روی کاغذ قرار دارند می‌توانند، روی اتصالات الکتریکی دستگاه نشسته و در کارکرد پرینتر اختلال ایجاد کنند. بنابراین سعی کنید، پرینتر خود را همیشه تمیز نگه دارید. برای اینکار از یک پارچه بسیار لطیف و کمی مرطوب استفاده کنید.

 کارتریج فراموش نشود

پرینتر را روشن کرده‌اید و منتظر چاپ فایل فرستاده شده به دستگاه هستید، بعد از کمی انتظار نسخه چاپی خروجی از دستگاه، خیلی تار است و یا اصلا چاپ نشده و برگه سفید مانده است. مشکل کجاست؟ اگر می‌دانید که کارتریج‌ها نو هستند و هنوز خالی نشده‌اند، باید ایراد را در جای دیگری جستجو کنید. در اینجا هم مشکل ممکن است از گرفتگی هد پرینتر باشد، تمیز کردن آن را در اولویت بگذارید.

نکته‌ای که در این رابطه باید آن را به یاد داشته باشید این است که، کارتریج پرینتر‌های جوهرافشان بعد از باز شدن پلمپ، باید به سرعت در مدتی کوتاه مورد استفاده قرار بگیرند. اگر کارتریج جدید را در دستگاه گذاشته و بعد از آن، دیگر استفاده‌‌ای از پرینتر نداشتید باید بدانید در طی این زمان، کارتریج شما خشک و بلااستفاده خواهد بود و همین موضوع سفید و یا تار بودن اسناد چاپی را توجیح خواهد کرد. تمام شدن کارتریج نیز، می‌تواند به سفید چاپ شدن کاغذ منجر شود.

درایور پرینتر

تمامی چاپگر‌ها برای برقراری ارتباط با رایانه، به درایور متکی هستند. اما نصب غلط درایور و یا آپدیت نبودن آن ممکن است مانع از ارتباط چاپگر با رایانه شود. اگر به تازگی سیستم عامل ویندوز خود را بروز کرده‌اید، بهتر است درایور پرینتر را نیز، همگام با آن آپدیت کنید. شما می‌توانید برای گرفتن آخرین نسخه درایور پرینترخود، به سایت کمپانی سازنده دستگاه مراجعه کنید.

مشکل خط انداختن کارتریج جوهر افشان

برای آپدیت درایور پرینتر می‌توانید به سایت کمپانی سازنده پرینتر مراجعه کنید

رفع ایرادات سخت افزاری

اگر تمامی روش‌های گفته شده را انجام دادید، اما هنوز پرینتر جوهرافشان شما مشکل دارد، باید ایراد را در سخت افزار دستگاه جستجو کنید. چه مدت است که از پرینتر استفاده می‌کنید؟ بسته به مدت استفاده، ممکن است بتوانید از ضمانت و گارانتی کمپانی سازنده پرینتر استفاده کنید. اگر اعتبار گارانتی تمام شده است، ابتدا هزینه تعمیر پرینتر جوهرافشان خود را با خرید یک پرینتر جدید مقایسه کنید و سپس برای تعمیر دستگاه اقدام کنید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر

نویسنده :

 • Avatar محمد نیکخواه گفت:

  سلام برای ثبت تعمیر قطعات سخت افزاری باید چیکار کنم؟

 • Avatar نعیم بزرگ زاده گفت:

  حدود قیمت پرینترهای جوهرافشان چقدر هست؟

 • Avatar مهرناز عطاری گفت:

  درایور پرینتر رو چه جوری میشه راحت و بدون دردسر خودمون بروز کنیم؟

 • Avatar یاشار نیکخواه گفت:

  من فکر میکنم که بیشتر مشکلات پرینتر به کارتریج بر میگرده!!

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در بیشتر مواقع بله، اگر به درستی از کارتریج به خصوص کارتریج جوهری مراقبت نشود، در پرینت دچار اختلال خواهید شد

 • استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  >