به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - تماس با فالنیک : 8363-021

فرق پرینترهای جوهرافشان و لیزری در چیست؟ چاپگر جوهری بهتر است یا لیزری

چاپگر لیزری بهتر است یا جوهر افشان

اگر شما پرینتری برای مصرف خانگی یا اداری خود خریداری می‌کنید، یکی از سوال‌هایی که برای شما پیش می‌آید این است که چاپگر لیزری بهتر است یا جوهر افشان؟ قبل از خرید پرینتر باید از امکانات آنها مطلع باشید. این مقاله در این رابطه به شما کمک خواهد کرد. همچنین با بهترین مرکز تعمیر پرینتر آشنا خواهید شد.

چاپگر لیزری بهتر است یا جوهرافشان؟

در پاسخ این سوال اغلب به کیفیت چاپ، اندازه پرینتر، مکان استفاده، مواد مصرفی، قیمت خرید و هزینه تعمیر و نگهداری توجه می‌کنیم.

چاپگرهای جوهر افشان در چاپ اشکال و تصاویر رنگی بهتر از پرینتر‌های لیزری عمل می‌کنند، بنابراین اگر از پرینترتان برای چاپ تصاویر می‌خواهید استفاده کنید، پرینترهای جوهر افشان پیشنهاد می‌شود.

قیمت خرید چاپگر لیزری، بسیار بیشتر از پرینتر جوهرافشان است، اما به این مورد نیز توجه کنید که هزینه نگهداری و تعمیر پرینترهای لیزری بسیار کمتر از پرینترهای جوهر افشان است.

پرینترهای لیزری بیشتر برای چاپ متون سیاه و سفید و تعداد چاپ‌های بالا پیشنهاد می‌شوند. پس اگر برای پرینت گرفتن اوراق خود در اداره تصمیم به خرید پرینتر گرفته‌اید، پرینترهای لیزری گزینه مناسبی برای شما است.

تعمیرات تخصصی پرینتر
پرینترهای لیزری بیشتر برای چاپ متون سیاه و سفید و تعداد چاپ‌های بالا پیشنهاد می‌شوند.
تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر

فرق پرینترهای جوهرافشان و لیزری

در ادامه به ۷ مورد از مهم‌ترین فرق‌های چاپگرهای جوهر افشان و لیزری اشاره می‌کنیم:

 1. فضای مورد نیاز: ابعاد پرینترهای جوهرافشان کمتر از پرینترهای لیزری است.
 2. قیمت: هزینه خرید چاپگر جوهر افشان بسیار کمتر از چاپگر لیزری است.
 3. سرعت چاپ: سرعت چاپ پرینتر های لیزری بیشتر از پرینتر‌های جوهر افشان است.
 4. خروچی چاپ: برگه خارج شده از پرینتر لیزری خشک است اما در پرینترهای جوهر افشان رطوبت را می‌توانید احساس کنید.
 5. هزینه خرید کارتریج: هزینه کارتریج چاپگر جوهرافشان خیلی بیشتر از چاپگر لیزری است (هزینه کارتریج، حدود یک سوم قیمت پرینتر است.)
 6. ظرفیت کاتریج: ظرفیت کارتریج چاپگر جوهر افشان، بسیار کمتر از کارتریج تونر است.
 7. طول عمر و قابل شارژ بودن کاتریج: کارتریج تونر قابل شارژ بوده و ظرفیت و طول عمر بیشتری نسبت به کارتریج جوهری دارد. (کارتریج‌های جوهری قابلیت شارژ دارند، اما چون آسیب سخت افزاری به پرینتر می‌زنند و از عمر آن کم می‌کنند، شارژ آن توصیه نمی‌شود.)
راهنمای فروش پرینتر
چاپگرهای جوهر افشان hp از پرفروش‌ترین محصولات بازار به شمار می‌روند

در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۸۴۳ تماس بگیرید.
از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰پاسخگوی شما هستیم.

کیفیت چاپ کدام چاپگر بهتر است؟

اگر برای شما نیز سوال شده است که پرینتر‌های جوهرافشان چیست و کیفیت کدام چاپگر بهتر است ادامه مقاله را از دست ندهید. پرینتر‌های جوهرافشان برای چاپ تصاویر و اشکال گرافیکی بسیار مناسب هستند ولی وقتی صحبت از چاپ سیاه و سفید صفحات متنی است، پرینترهای لیزری بهترین گزینه شما است.

در ابعاد چاپ نرمال، کیفیت متن چاپ شده در هر دو پرینتر لیزری و جوهرافشان یکی است. اما در هر صورت نیاز به چاپ فونت در سایز کوچکتر ، پرینتر لیزری بهتر از جوهرافشان عمل می‌کنند.

فروش آنلاین پرینتر
چاپگرهای لیزری برای چاپ متون مناسب‌تر هستند
فروش انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
پرینترها یکی از دستگاه های جانبی کامپیوتر هستند که امروزه کاربرد بسیاری در انجام کارهای روزمره دارند. هریک از مردم استفاده های خاصی از پرینترها دارند، با انتخابی هوشمندانه می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید، پس همین حالا شروع کنید:
مشاوره و خرید پرینتر

کدام چاپگر بیشترین سرعت را دارد؟

سرعت چاپ پرینترهای لیزری بیشتر از پرینترهای جوهرافشان است. زیرا که در پرینترهای جوهرافشان فرایند چاپ با ترکیب کارتریج مشکی با سه کارتریج رنگی انجام می‌گیرد، ترکیب کارتریج‌ها با یکدیگر، کاری بسیار زمان‌بر است.

کیفیت پرینتر با چه مقیاسی سنجیده می شود؟

کیفیت پرینتر متناسب با نیاز، انتظارات و بودجه‌ای که برای خرید چاپگر در نظر گرفته‌اید، تغییر می‌کند. در ادامه این مقاله به صورت کامل کیفیت چاپ و عملکرد هر دو نوع چاپگر جوهر افشان و لیزری را بررسی کرده‌ایم.

در انتخاب پرینتر، ما کیفیت ساخت پرینتر، دقت و نحوه چاپ، هزینه مواد مصرفی، هزینه تعمیر و نگهداری و… را در نظر می‌گیریم.

دقت چاپ در چاپگرهای جدید جوهر افشان ۴۸۰۰ در ۱۲۰۰ نقطه در اینچ است. بهترین روش برای بررسی کیفیت چاپ در چاپگرها مشاهده کیفیت چاپ خروجی آن است، چاپگرهای لیزری تک رنگ، دارای دقت ۶۰۰ در ۶۰۰ یا ۱۲۰۰ در ۱۲۰۰ نقطه در اینچ هستند. وضعیت فوق در چاپگرهای لیزر رنگی به ۱۲۰۰ در ۱۲۰۰ و یا ۲۴۰۰ در ۲۴۰۰ نقطه در اینچ، می‌رسد.

فرق پرینتر جوهرافشان و لیزری
چاپگرهای جوهرافشان برای چاپ تصاویر مناسب‌تر هستند

چاپگر جوهرافشان چیست و چگونه کار می‌کند؟

اولین حضور چاپگر جوهرافشان در بازار دستگاه‌های اداری، به اواسط دهه ۱۹۸۰ برمی‌گردد. از آن تاریخ تا به حال، این چاپگر‌ها با تکنولوژی همگام بوده‌ و تغییر کرده‌اند.

قبل از اینکه با نحوه کارکرد چاپگر جوهرافشان آشنا شوید، ابتدا باید درباره دو بخش اساسی این دستگاه بیشتر بدانید. اولین بخش به ملزومات اصلی پرینتر، یعنی کارتریج جوهری مربوط می‌شود.

به طور کلی کارتریج قطعه‌ای است که، پرینتر برای چاپ اسناد به آن احتیاج دارد. این ماده براساس پرینتری که انتخاب می‌کنید، به دو دسته کارتریج جوهری و کارتریج تونر تقسیم می‌شود.

بعد از آشنایی با کارتریج، نوبت به یکی از بخش‌های اصلی چاپگر‌ جوهر افشان، که مرکز این دستگاه نیز نامیده می‌شود، یعنی هد می‌رسد. هد که دارای تعداد زیادی سوزن نازل است وظیفه پاشیدن جوهر روی کاغذ را برعهده دارد.

بعد از قرار دادن کارتریج‌ جوهری درون پرینتر جوهر افشان، اطلاعات از کامپیوتر یا سیستم‌های دیگر به پرینتر می‌رسد. درایور پرینتر این اطلاعات را دریافت کرده و آنها را برای چاپگر ترجمه خواهد کرد. در قدم بعدی درایور میزان آمادگی پرینتر، برای اجرای عملیات چاپ را بررسی کرده و سپس اطلاعات دریافتی را در اختیار آن قرار می‌دهد. پرینتر جوهر افشان بعد از دریافت این اطلاعات، آن‌ها را در یک بافر ذخیره می‌کند.

اگر چاپگر جوهر افشان برای مدت زیادی بدون استفاده مانده باشد، چرخه پاکسازی هد به صورت خودکار انجام می‌گیرد تا آن را برای انجام عملیات‌های جدید آماده کند.

سپس غلتک‌های درون پرینتر حرکت کرده و از سینی کاغذ دستگاه، یک کاغذ را به درون پرینتر می‌کشند. پس از قرار دادن کاغذ در مکان مشخص شده، دستگاه هد در طول صفحه حرکت کرده و قطرات میکروسکوپی جوهر را روی کاغذ می‌پاشد.

تعمیرات تخصصی پرینتر
چاپگرهای جوهرافشان hpکیفیت چاپ رنگی بالایی دارند

ویژگی چاپگر جوهر افشان

اولین ویژگی چاپگر‌ جوهرافشان، استفاده از کارتریج جوهر برای چاپ اسناد و مدارک است. کارتریج جوهری خود به دو دسته، دای و پیگمنت تقسیم می‌شود. چنین دسته بندی به دلیل عنصر تشکیل دهنده و نوع جوهر درون آنها است. کارتریج پیگمنت دارای رنگدانه و کارتریج دای بیشتر از آب تشکیل شده است.

اگر چاپ رنگی مد نظر شماست (مانند چاپ یک عکس رنگی و یا یک نمودار ساده) برای این کار پرینترهای جوهرافشان مناسب‌تر هستند. بعضی از مدل‌های پرینتر جوهری به نسبت سایر پرینتر‌ها سروصدای کمتری در حین کار دارند. اگر محیط خانه و شرکت کوچک است و محدودیت فضا دارید، پس باید به دنبال پرینتری باشید که فضای کمتری بگیرد، ما پرینترهای جوهرافشان را به شما توصیه می‌کنیم.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر

قیمت چاپگر جوهر افشان

پرینتر‌های جوهرافشان براساس قابلیت‌هایی که دارند، به قیمت‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند. قیمت چاپگر‌ جوهرافشان برند‌هایی مانند برادر، اچ پی، اپسون و کانن حدودا از مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ تومان شروع شده و به ۲۰ میلیون تومان می‌رسد. قیمت دستگاه‌ها با توجه به نرخ ارز و هزینه‌های گمرک ثابت نمانده و تغییر می‌کند. بهتر است برای داشتن یک خرید بهتر، از فروشگاه‌های معتبر که جنس اصل پرینتر‌ها را عرضه می‌کنند خرید کنید. می‌توانید برای خرید پرینتر اچ پی اصل با گارانتی معتبر به فروشگاه فالنیک مراجعه کنید.

در بازار خرید و فروش دستگاه‌های اداری، قیمت چاپگر جوهر افشان بسیار کمتر از چاپگر لیزری بوده و باعث افزایش فروش آن در بازار می‌شود.

فروشگاه آنلاین کارتریج
قیمت چاپگر جوهر افشان بسیار کمتر از چاپگر لیزری است.

معایب پرینترهای جوهر افشان

همانطور که اشاره کردیم، پرینتر‌های جوهرافشان برای چاپ تصاویر و اشکال گرافیکی بسیار مناسب هستند. پرینتر این فرایند را، از طریق ترکیب کارتریج مشکی با سه کارتریج رنگی انجام می‌دهد، ترکیب کارتریج‌ها با یکدیگر، کاری بسیار زمان‌بر است. همین مسئله موجب می‌شود، پرینتر‌های جوهر افشان سرعت چاپ کمتری، به نسبت پرینتر‌های لیزری داشته باشند.

یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب پرینتر باید به آن توجه کرد، جدا از قیمت خرید و قابلیت‌های متعدد دستگاه، هزینه‌هایی است که افراد باید بعد از خرید پرینتر برای ملزومات و مواد مصرفی آن پرداخت کنند.

قیمت چاپگر جوهرافشان بسیار کمتر از پرینتر لیزری است. اما این مسئله شامل کارتریج آن نمی‌شود. قیمت هر کارتریج اصل جوهری، حدود یک سوم قیمت خرید پرینتر جوهر افشان خود است. ظرفیت آنها نیز بسیار کمتر از کارتریج تونر است و این بدان معنی است که شرکت‌هایی که حجم کاری بالایی دارند، هر ماه باید برای خرید کارتریج، حدود یک سوم قیمت پرینتر هزینه کنند.

کارتریج‌های جوهری قابلیت شارژ دارند. اما چون آسیب سخت افزاری به پرینتر می‌زنند و از عمر آن کم می‌کنند، شارژ آن توصیه نمی‌شود. کارتریج جوهری باید بعد از باز کردن پلمپ به سرعت استفاده شود، زیرا در صورت عدم استفاده در مدت زمان کوتاه، خشک شده و دیگر کارایی ندارد.

بهترین کارتریج پرینتر
پرینتر‌های جوهرافشان از اواسط دهه ۱۹۸۰ به بازار دستگاه‌های اداری وارد شدند

چاپگر لیزری چیست و چگونه کار می‌کند؟

پروسه چاپ در پرینتر‌های لیزری به وسیله درام و تونر انجام می‌گیرد. کارتریج درام را می‌چرخاند و آن را تمیز کرده و داغ می‌کند، همزمان با این پروسه لیزر نیز روی این قطعه می‌تابد و قسمت‌هایی از این قطعه دارای بار الکتریکی می‌شود، ذرات تونر نیز که خود دارای بار بودند، با چرخش درام جذب نقاط مخالف شده و سپس متون را روی کاغذ منتقل می‌کنند.

کارتریج‌های لیزری به صورت پودری فشرده شده از جنس پلی استر هستند. پلاستیکی که در پلی استر وجود دارد، الکتریسیته را در خود نگه داشته و باعث جذب بار منفی می‌شود. درام یکی از بخش‌های کارتریج تونر است و نقشی اساسی را در کارکرد پرینتر لیزری ایفا می‌کند. این قطعه به شکل میله استوانه‌ای آبی رنگ بوده و وظیفه آن انتقال متون و تصویر روی کاغذ است.

مرکز تعمیر پرینتر
چاپگر‌های لیزری اسناد و متون را با کیفیت خارق العاده‌ای چاپ می‌کنند

ویژگی چاپگر لیزری

پرینتر‌های لیزری خود به دو دسته، پرینتر‌های لیزری تک رنگ (مشکی) و پرینتر‌های لیزری رنگی تقسیم می‌شوند.

کارتریج پرینتر‌های لیزری رنگی، شامل چهار رنگ مشکی، آبی، زرد و قرمز است، پرینتر لیزری تک رنگ تنها کارتریج مشکی را دارا است.

وقتی صحبت از چاپ سیاه و سفید صفحات متنی است، پرینترهای لیزری بهترین هستند. این پرینترها سرعت چاپ حداقل ۲۰ برگ در دقیقه را دارند. برای ابعاد چاپ نرمال، کیفیت متن چاپ شده در هر دو پرینتر لیزری و جوهرافشان مشابه است. در هر صورت اگر نیاز به چاپ فونت در سایز کوچکتر دارید، پرینتر لیزری بهتر از جوهرافشان عمل می‌کند.

معایب چاپگر لیزری

چاپگر‌های لیزری رنگی، می‌توانند تصاویر و اشکال گرافیکی را چاپ کنند، اما تصاویر چاپی آنها، قابل مقایسه با پرینتر‌های جوهرافشان نیستند و کیفیت آن را ندارند.

بیشتر مدل‌های پرینتر‌های لیزری از نظر ابعاد و اندازه، بسیار بزرگ‌تر از پرینتر‌های جوهرافشان هستند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. همچنین قیمت خرید چاپگر لیزری، بسیار بیشتر از پرینتر جوهر افشان است.

بهترین مرکز شارژ کارتریج
پرینتر‌های لیزری با ابعاد و اندازه‌های بزرگی که دارند، فضای زیادی را اشغال می‌کنند
پیشنهاد مطالعه

مصرف کارتریج در پرینترهای لیزری و جوهری

کارتریج تونر پرینترهای لیزری قابل شارژ بوده و ظرفیت و طول عمر بیشتری نسبت به کارتریج جوهری دارد. برای اینکه آسیبی به قطعات داخلی پرینتر نرسد، شارژ کارتریج باید توسط افراد ماهر و متخصص صورت بگیرد. این در حالیست که سرعت چاپ نیز در پرینتر‌های لیزری بیشتر از پرینتر‌های جوهرافشان است. این دو ویژگی برای افرادی که حجم کاری بالایی دارند، موضوع بسیار مهمی است. زیرا پرینترهای لیزری، هم سرعت بالایی دارند و هم برای حجم کاری بالا، هزینه مواد مصرفی کمی دارند.

کارتریج‌های تونر یا لیزری برای استفاده بلند مدت مناسب هستند و با گذشت زمان خشک نمی‌شوند.

چاپگر لیزری به صرفه تر است یا جوهرافشان؟

اگر بر مبنای قیمت خرید می‌کنید، انتخاب بین پرینتر لیزری و جوهرافشان ساده است. با بودجه خیلی کم می‌توانید پرینتر جوهری مخصوص متون سیاه و سفید را خریداری کنید. پرینترهای جوهرافشان هم برای کاربران خانگی مناسب است اما باید هزینه‌های بیشتر آن را هم در نظر بگیرید.

اگر پرینتر را برای مصرف خانگی خود می‌خواهید و قرار نیست به طور مداوم از آن استفاده کنید یک چاپگر لیزری با قیمت مناسب تهیه کنید.

کارتریج پرینتر از مواد مصرفی آن است و پس از تمام شدن، باید آن را شارژ یا تعویض کنید. پرینترهای جوهرافشان قیمت خرید پایینی دارند، اما هزینه تعویض و شارژ کارتریج آنها بالا بوده و این هزینه می‌تواند در سال از قیمت پرینتر خریداری شده جلو بزند.

کارتریج پرینترهای جوهرافشان ظرفیت کمی دارد و تعداد صفحات کمتری را به نسبت کارتریج تونر یا کارتریج پرینترهای لیزری چاپ می‌کند. تعویض کارتریج تونر بسیار آسان است و ماندگاری بالایی دارد، اما اگر مرطوب و خیس شود دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد. تمام نکات گفته شده را، در هنگام خرید پرینتر در نظر بگیرید. 

راهنمای خرید پرینتر لیزری
پرینترهای لیزری یک گزینه عالی برای مصارف اداری هستند
خدمات شارژ کارتریج فالنیک
بهترین قیمت شارژ کارتریج را برای بهترین کیفیت آن بخواهید، ۲۵ بار شارژ کارتریج در فالنیک معادل یک بار خرید کارتریج است. این کیفیت را مقایسه کنید.
خدمات شارژ کارتریج

نویسنده :

۵۰ دیدگاه

 • نیما گفت:

  درود
  چاپگر های جوهر افشان گویا خطرهای کم تری دارند.چاپگرهای لیزری سرطان زا هستند

 • Porkhan گفت:

  سلام خدا قوت ممنون از مطالب و اطلاعات بسیار خوبتون

 • ثنا گفت:

  اگ پرینتری بخوام ک هم عکس خوب فتو کنه هم مقاله چ پرینتری پیشنهاد میدید؟

 • Ali گفت:

  سلام بنده برای پرینت روزانه چند برگ سیاه و سفید میخوام پرینتر بگیرم لطفا راهنمایی کنید چه مارکی و چه مدلی بگیرم سپاس

 • رضا گفت:

  سلام و خسته نباشید، من میخوام شماتیک(نقشه مدارهای الکترونیکی)رو روی کاغذ گلاسه چاپ کنم و بعد اون رو به pcb(برد مدار چاپی مسی) انتقال بدم، میخاستم بدونم چاپگر لیزری برای این کار مناسبتر است یا جوهر افشان
  باتشکر

  • تحریریه فالنیک گفت:

   درود بر شما
   رضا عزیز، برای کار شما باید از چاپگر لیزری سیاه و سفید استفاده شود.
   موفق باشید

 • جهانگیر گفت:

  من تازه باشمااشناشدم وتازه هم میخوام برای اولین بارپرینتربگیرم .

 • جهانگیر گفت:

  سلام وتشکرازراهنماییهای ارزشمنتون ،سوالی که داشتم ایابه تبلت lenovoTB2X30mمیتونم پرینترلیزری وصل کنم واگرمیشه کدوم مدلش ?من یه پرینترتومدلهای ۱۱۰۲—یا۱۲۱۵—–۱۰۱۸یه همچه چیزایی میخوام.ممنون میشم ازپاسخگویی تون.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   جهانگیر عزیز، برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب و خرید پرینتر بهتر است با مشاوران فالنیک در ارتباط باشید و با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۹۰۷ تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • قربانی گفت:

  عالی بود. خیلی ممنون از مقاله ی شما

 • امیر حسین گفت:

  سلام میخواستم بدونم پرینتر رنگی لیزری اگه مدتی استفاده نکنیم مثل جوهر افشان خشک میشود یا نه

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما مشکل خشک شدن کارتریج، مربوط به استفاده نکردن از پرینتر جوهری است.
   اگر پرینتر لیزری دارید، برای حفاظت از کارتریج تونر آن را، در مکانی خشک و به دور از رطوبت قرار دهید.
   موفق باشید

 • رضاپور گفت:

  برای چاپ عکس در سایز ها مختلف برای آتلیه چه برندی و چه نوع پرینتری بخرم
  کیفیت برام خیلی مهمه

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما دوست عزیز
   برای گرفتن مشاوره در زمینه خرید پرینتر، شما می‌توانید با کارشناسان بخش فروش آچارباز در ارتباط باشید. با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴ تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 • امیر گفت:

  سلام می خواستم بدونم میشه پیرینتر لیزری سیاه سفید رو به پیرینتر رنگی تبدیل کرد

 • میثم گفت:

  سلام پرینتر رنگی لیزری چی بگیرم؟

 • رضا گفت:

  سلام راهی برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج های جوهری هست؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   بهترین راه برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج جوهری، استفاده از پرینتر و کارتریج است. سعی کنید به صورت هفتگی از پرینت استفاده کنید، تا با مشکل کارتریج خشک شدن روبرو نشوید.
   موفق باشید

 • ایران گفت:

  سلام خسته نباشید آیا همه پرینتر ها قابلیت اسکن عکس و برگه ها را دارند؟ اگر نه کدام مدل ها این قابلیت را دارند؟ این موضوع ربطی به جوهر افشان و لیزری داره؟

 • امیررضا گفت:

  من میخواستم یه پرینتر ارزان بخرم و فقط پرینت سیاه و سفید بکارم میاد بعدش نمیخوام خیلی هزینه کنم که هی کارتریج بخرم به نظر شما پرینتر لیزری hp برای این شرایطی که گفتم خریدش مناسب است؟

 • قاسم زاده گفت:

  سلام. پرینتر های لیزری رنگی قابلیت چاپ روی کاغذهای گلاسه رو هم دارند و تا چند گرم ساپورت میکنند؟

  • امیر حسین لاسانی گفت:

   بله میتوانند چاپ کنند ولی گلاسه های لیزری را ساپورت میکنند و با جوهر افشان فرق دارد و میتوانند تا ۲۲۰ گرم را چاپ کنند

 • کوروش هخامنش گفت:

  سلام.آیا پرینتر لیزری عکس چاپ می کند؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله می توانید با پرینترهای لیزری هم عکس چاپ کنید اما این را هم در نظر داشته باشید که از نظر کیفیت با پرینترهای جوهری متفاوت هستند.

 • وحید گفت:

  پرینتر جوهری دارم خیلی وقته کار نکرده است امکان سالم بودن اون هست؟یعنی اخرین بار سالم بوده است

  • امیر حسین لاسانی گفت:

   سلام باید دستگاه از نزدیک چک شود به احتمال زیاد کارتریج ها و هد معیوب شده است . به مرکز خدمات ما مراجعه فرمایید

 • محمد رضا اصفهان زاده گفت:

  من شنیدم که پرینتر جوهری مصرف کارتریج بالایی داره و خب کارتریجش هم خیلی گرونه نمیدونم باید چیکار کنم تو این بازار پرینترهم تازه کار هستم و اطلاعات چندانی ندارم

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما می توانید برای شماره و خرید پرینتر با کارشناسان فروش فالنیک به شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۱۲۰ در تماس باشید.

 • مقصودی گفت:

  سلام راه حلی برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج های پرینت جوهری دارید من تا به الان دو دفعه کارتریج هایم خشک شده و غیر قابل استفاده شده است.

  • امیر حسین لاسانی گفت:

   شما برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج ها و بسته شدن نازل های هد دستگاه جوهری حداقل روزانه یک عدد پرینت سفید از دستگاه بگیرد تا سیستم جوهر شما مداما کلین و پاکسازی شود.

 • رومینا گفت:

  پرینتر لیزری دارم اما خراب شده نمی دونم چطوری درست کنم یا کجا برم؟ لطفا راهنماییم کنید.

 • مهسا گفت:

  سلام.میخاستم‌بدونم یا کوددم مدل ازین‌پرینتز ها میشه برچسب پرینت کرد؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه بهتر است با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید تا راهنمایی بهتری داشته باشند.

   شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • سیاوش گفت:

  من تفریحی عکاسی میکنم و توی خونه کار میکنم. یه پرینتر خوب بهم معرفی میکنید؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما می توانید برای مشاوره و خرید پرینتر اچ پی، با کارشناسان فالنیک به شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴ در تماس باشید.

 • مسعود گفت:

  کیفیت و سرعتی که پرینتر لیزری داره تو هیچ پرینتر جوهر افشانی نیست…سرعت چاپ برگ در هر دقیقه این پرینترا عالیه و اصلا وقت زیادی از آدم نمیگیره

 • Sadegh گفت:

  سلام ایا میشه پرینترhp جوهر افشان را به لیزری تبدیل کرد.؟

 • امیرحسین گفت:

  سلام… بنده پرینتر جوهر افشان دارم و هزینه کارتریجش با خود چاپگر تقریبا برابره… تنها مزیتی که داره اینه که اسکنر و کپی داره

 • محمد گفت:

  درود بر شما بنده میخاستم یه پیرینتر چند کاره کپی فاکس اسکن پیرینت بگیرم که وای فای هم داشته باشه شما که اطلاعات خوبی دارید چی بخرم کاتریجی رو میگن اگر یه مدت باهاش کار نکردی خشک میشه و کار نمیده منم کار داعمی ندارم باهاش ایا این مسئله درسته و باید لیزری خرید کنم و چه مدلی رو شما پیشنهاد میدید ممنون از شما

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر

   شما میتونید برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر در زمینه خرید پرینتر با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

   ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۱۲۰

 • حسین گفت:

  آخرش کدوم رو بخریم

 • ارسال دیدگاه  خرید سرور hp
  شارژ کارتریج
  نصب و راه اندازی شبکه
  خرید استوریج
  پادکست
  ایبوک فالنیک
  تک تاک
  نویسنده مهمان فالنیک
  پیکربندی آنلاین سرور در فالنیک
  استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.