به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
پرینتر

فرق پرینترهای جوهرافشان و لیزری در چیست؟ چاپگر جوهری بهتر است یا لیزری

چاپگر لیزری بهتر است یا جوهر افشان

اگر شما پرینتری برای مصرف خانگی یا اداری خود خریداری می‌کنید، یکی از سوال‌هایی که برای شما پیش می‌آید این است که چاپگر لیزری بهتر است یا جوهر افشان؟ قبل از خرید پرینتر باید از امکانات آنها مطلع باشید. این مقاله در این رابطه به شما کمک خواهد کرد. همچنین با بهترین مرکز تعمیر پرینتر آشنا خواهید شد.

خرید پرینتر با بهترین کیفیت و گارانتی معتبر
اگر می‌خواهید خرید پرینتر را از یک شرکت حرفه‌ای، معتبر و با سابقه انجام دهید تا ازکیفیت دستگاه و خدمات پس از فروش آن مطمئن باشید، روی کلمه خرید پرینتر کلیک کنید یا برای ارتباط با کارشناسان ما و گرفتن قیمت پرینتر با 02154591907 تماس بگیرید. تا از خدمات مشاوره ما به رایگان استفاده کنید.
خرید پرینتر

چاپگر لیزری بهتر است یا جوهرافشان؟

در پاسخ این سوال اغلب به کیفیت چاپ، اندازه پرینتر، مکان استفاده، مواد مصرفی، قیمت خرید و هزینه تعمیر و نگهداری توجه می‌کنیم.

چاپگرهای جوهر افشان در چاپ اشکال و تصاویر رنگی بهتر از پرینتر‌های لیزری عمل می‌کنند، بنابراین اگر از پرینترتان برای چاپ تصاویر می‌خواهید استفاده کنید، پرینترهای جوهر افشان پیشنهاد می‌شود.

قیمت خرید چاپگر لیزری، بسیار بیشتر از پرینتر جوهرافشان است، اما به این مورد نیز توجه کنید که هزینه نگهداری و تعمیر پرینترهای لیزری بسیار کمتر از پرینترهای جوهر افشان است.

پرینترهای لیزری بیشتر برای چاپ متون سیاه و سفید و تعداد چاپ‌های بالا پیشنهاد می‌شوند. پس اگر برای پرینت گرفتن اوراق خود در اداره تصمیم به خرید پرینتر گرفته‌اید، پرینترهای لیزری گزینه مناسبی برای شما است.

تعمیرات تخصصی پرینتر
پرینترهای لیزری بیشتر برای چاپ متون سیاه و سفید و تعداد چاپ‌های بالا پیشنهاد می‌شوند.

فرق پرینترهای جوهرافشان و لیزری

در ادامه به 7 مورد از مهم‌ترین فرق‌های چاپگرهای جوهر افشان و لیزری اشاره می‌کنیم:

 1. فضای مورد نیاز: ابعاد پرینترهای جوهرافشان کمتر از پرینترهای لیزری است.
 2. قیمت: هزینه خرید چاپگر جوهر افشان بسیار کمتر از چاپگر لیزری است.
 3. سرعت چاپ: سرعت چاپ پرینتر های لیزری بیشتر از پرینتر‌های جوهر افشان است.
 4. خروچی چاپ: برگه خارج شده از پرینتر لیزری خشک است اما در پرینترهای جوهر افشان رطوبت را می‌توانید احساس کنید.
 5. هزینه خرید کارتریج: هزینه کارتریج چاپگر جوهرافشان خیلی بیشتر از چاپگر لیزری است (هزینه کارتریج، حدود یک سوم قیمت پرینتر است.)
 6. ظرفیت کاتریج: ظرفیت کارتریج چاپگر جوهر افشان، بسیار کمتر از کارتریج تونر است.
 7. طول عمر و قابل شارژ بودن کاتریج: کارتریج تونر قابل شارژ بوده و ظرفیت و طول عمر بیشتری نسبت به کارتریج جوهری دارد. (کارتریج‌های جوهری قابلیت شارژ دارند، اما چون آسیب سخت افزاری به پرینتر می‌زنند و از عمر آن کم می‌کنند، شارژ آن توصیه نمی‌شود.)
راهنمای فروش پرینتر
چاپگرهای جوهر افشان hp از پرفروش‌ترین محصولات بازار به شمار می‌روند

در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و کار با پرینتر، پلاتر و اسکنر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن 9099071843 تماس بگیرید.
از ساعت 8:30 تا 17:30پاسخگوی شما هستیم.

کیفیت چاپ کدام چاپگر بهتر است؟

اگر برای شما نیز سوال شده است که پرینتر‌های جوهرافشان چیست و کیفیت کدام چاپگر بهتر است ادامه مقاله را از دست ندهید. پرینتر‌های جوهرافشان برای چاپ تصاویر و اشکال گرافیکی بسیار مناسب هستند ولی وقتی صحبت از چاپ سیاه و سفید صفحات متنی است، پرینترهای لیزری بهترین گزینه شما است.

در ابعاد چاپ نرمال، کیفیت متن چاپ شده در هر دو پرینتر لیزری و جوهرافشان یکی است. اما در هر صورت نیاز به چاپ فونت در سایز کوچکتر ، پرینتر لیزری بهتر از جوهرافشان عمل می‌کنند.

فروش آنلاین پرینتر
چاپگرهای لیزری برای چاپ متون مناسب‌تر هستند
خرید پرینتر با بهترین کیفیت و گارانتی معتبر
اگر می‌خواهید خرید پرینتر را از یک شرکت حرفه‌ای، معتبر و با سابقه انجام دهید تا ازکیفیت دستگاه و خدمات پس از فروش آن مطمئن باشید، روی کلمه خرید پرینتر کلیک کنید یا برای ارتباط با کارشناسان ما و گرفتن قیمت پرینتر با 02154591907 تماس بگیرید. تا از خدمات مشاوره ما به رایگان استفاده کنید.
خرید پرینتر

کدام چاپگر بیشترین سرعت را دارد؟

سرعت چاپ پرینترهای لیزری بیشتر از پرینترهای جوهرافشان است. زیرا که در پرینترهای جوهرافشان فرایند چاپ با ترکیب کارتریج مشکی با سه کارتریج رنگی انجام می‌گیرد، ترکیب کارتریج‌ها با یکدیگر، کاری بسیار زمان‌بر است.

کیفیت پرینتر با چه مقیاسی سنجیده می شود؟

کیفیت پرینتر متناسب با نیاز، انتظارات و بودجه‌ای که برای خرید چاپگر در نظر گرفته‌اید، تغییر می‌کند. در ادامه این مقاله به صورت کامل کیفیت چاپ و عملکرد هر دو نوع چاپگر جوهر افشان و لیزری را بررسی کرده‌ایم.

در انتخاب پرینتر، ما کیفیت ساخت پرینتر، دقت و نحوه چاپ، هزینه مواد مصرفی، هزینه تعمیر و نگهداری و… را در نظر می‌گیریم.

دقت چاپ در چاپگرهای جدید جوهر افشان ۴۸۰۰ در ۱۲۰۰ نقطه در اینچ است. بهترین روش برای بررسی کیفیت چاپ در چاپگرها مشاهده کیفیت چاپ خروجی آن است، چاپگرهای لیزری تک رنگ، دارای دقت ۶۰۰ در ۶۰۰ یا ۱۲۰۰ در ۱۲۰۰ نقطه در اینچ هستند. وضعیت فوق در چاپگرهای لیزر رنگی به ۱۲۰۰ در ۱۲۰۰ و یا ۲۴۰۰ در ۲۴۰۰ نقطه در اینچ، می‌رسد.

فرق پرینتر جوهرافشان و لیزری
چاپگرهای جوهرافشان برای چاپ تصاویر مناسب‌تر هستند

چاپگر جوهرافشان چیست و چگونه کار می‌کند؟

اولین حضور چاپگر جوهرافشان در بازار دستگاه‌های اداری، به اواسط دهه ۱۹۸۰ برمی‌گردد. از آن تاریخ تا به حال، این چاپگر‌ها با تکنولوژی همگام بوده‌ و تغییر کرده‌اند.

قبل از اینکه با نحوه کارکرد چاپگر جوهرافشان آشنا شوید، ابتدا باید درباره دو بخش اساسی این دستگاه بیشتر بدانید. اولین بخش به ملزومات اصلی پرینتر، یعنی کارتریج جوهری مربوط می‌شود.

به طور کلی کارتریج قطعه‌ای است که، پرینتر برای چاپ اسناد به آن احتیاج دارد. این ماده براساس پرینتری که انتخاب می‌کنید، به دو دسته کارتریج جوهری و کارتریج تونر تقسیم می‌شود.

بعد از آشنایی با کارتریج، نوبت به یکی از بخش‌های اصلی چاپگر‌ جوهر افشان، که مرکز این دستگاه نیز نامیده می‌شود، یعنی هد می‌رسد. هد که دارای تعداد زیادی سوزن نازل است وظیفه پاشیدن جوهر روی کاغذ را برعهده دارد.

بعد از قرار دادن کارتریج‌ جوهری درون پرینتر جوهر افشان، اطلاعات از کامپیوتر یا سیستم‌های دیگر به پرینتر می‌رسد. درایور پرینتر این اطلاعات را دریافت کرده و آنها را برای چاپگر ترجمه خواهد کرد. در قدم بعدی درایور میزان آمادگی پرینتر، برای اجرای عملیات چاپ را بررسی کرده و سپس اطلاعات دریافتی را در اختیار آن قرار می‌دهد. پرینتر جوهر افشان بعد از دریافت این اطلاعات، آن‌ها را در یک بافر ذخیره می‌کند.

اگر چاپگر جوهر افشان برای مدت زیادی بدون استفاده مانده باشد، چرخه پاکسازی هد به صورت خودکار انجام می‌گیرد تا آن را برای انجام عملیات‌های جدید آماده کند.

سپس غلتک‌های درون پرینتر حرکت کرده و از سینی کاغذ دستگاه، یک کاغذ را به درون پرینتر می‌کشند. پس از قرار دادن کاغذ در مکان مشخص شده، دستگاه هد در طول صفحه حرکت کرده و قطرات میکروسکوپی جوهر را روی کاغذ می‌پاشد.

تعمیرات تخصصی پرینتر
چاپگرهای جوهرافشان hpکیفیت چاپ رنگی بالایی دارند

ویژگی چاپگر جوهر افشان

اولین ویژگی چاپگر‌ جوهرافشان، استفاده از کارتریج جوهر برای چاپ اسناد و مدارک است. کارتریج جوهری خود به دو دسته، دای و پیگمنت تقسیم می‌شود. چنین دسته بندی به دلیل عنصر تشکیل دهنده و نوع جوهر درون آنها است. کارتریج پیگمنت دارای رنگدانه و کارتریج دای بیشتر از آب تشکیل شده است.

اگر چاپ رنگی مد نظر شماست (مانند چاپ یک عکس رنگی و یا یک نمودار ساده) برای این کار پرینترهای جوهرافشان مناسب‌تر هستند. بعضی از مدل‌های پرینتر جوهری به نسبت سایر پرینتر‌ها سروصدای کمتری در حین کار دارند. اگر محیط خانه و شرکت کوچک است و محدودیت فضا دارید، پس باید به دنبال پرینتری باشید که فضای کمتری بگیرد، ما پرینترهای جوهرافشان را به شما توصیه می‌کنیم.

تعمیر پرینتر در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکلات پرینتر برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش و رفع ایراد پرینتر شما هستند.
تعمیر پرینتر

قیمت چاپگر جوهر افشان

پرینتر‌های جوهرافشان براساس قابلیت‌هایی که دارند، به قیمت‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند. قیمت چاپگر‌ جوهرافشان برند‌هایی مانند برادر، اچ پی، اپسون و کانن حدودا از مبلغ 1200000 تومان شروع شده و به 20 میلیون تومان می‌رسد. قیمت دستگاه‌ها با توجه به نرخ ارز و هزینه‌های گمرک ثابت نمانده و تغییر می‌کند. بهتر است برای داشتن یک خرید بهتر، از فروشگاه‌های معتبر که جنس اصل پرینتر‌ها را عرضه می‌کنند خرید کنید. می‌توانید برای خرید پرینتر اچ پی اصل با گارانتی معتبر به فروشگاه فالنیک مراجعه کنید.

در بازار خرید و فروش دستگاه‌های اداری، قیمت چاپگر جوهر افشان بسیار کمتر از چاپگر لیزری بوده و باعث افزایش فروش آن در بازار می‌شود.

فروشگاه آنلاین کارتریج
قیمت چاپگر جوهر افشان بسیار کمتر از چاپگر لیزری است.

معایب پرینترهای جوهر افشان

همانطور که اشاره کردیم، پرینتر‌های جوهرافشان برای چاپ تصاویر و اشکال گرافیکی بسیار مناسب هستند. پرینتر این فرایند را، از طریق ترکیب کارتریج مشکی با سه کارتریج رنگی انجام می‌دهد، ترکیب کارتریج‌ها با یکدیگر، کاری بسیار زمان‌بر است. همین مسئله موجب می‌شود، پرینتر‌های جوهر افشان سرعت چاپ کمتری، به نسبت پرینتر‌های لیزری داشته باشند.

یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب پرینتر باید به آن توجه کرد، جدا از قیمت خرید و قابلیت‌های متعدد دستگاه، هزینه‌هایی است که افراد باید بعد از خرید پرینتر برای ملزومات و مواد مصرفی آن پرداخت کنند.

قیمت چاپگر جوهرافشان بسیار کمتر از پرینتر لیزری است. اما این مسئله شامل کارتریج آن نمی‌شود. قیمت هر کارتریج اصل جوهری، حدود یک سوم قیمت خرید پرینتر جوهر افشان خود است. ظرفیت آنها نیز بسیار کمتر از کارتریج تونر است و این بدان معنی است که شرکت‌هایی که حجم کاری بالایی دارند، هر ماه باید برای خرید کارتریج، حدود یک سوم قیمت پرینتر هزینه کنند.

کارتریج‌های جوهری قابلیت شارژ دارند. اما چون آسیب سخت افزاری به پرینتر می‌زنند و از عمر آن کم می‌کنند، شارژ آن توصیه نمی‌شود. کارتریج جوهری باید بعد از باز کردن پلمپ به سرعت استفاده شود، زیرا در صورت عدم استفاده در مدت زمان کوتاه، خشک شده و دیگر کارایی ندارد.

بهترین کارتریج پرینتر
پرینتر‌های جوهرافشان از اواسط دهه ۱۹۸۰ به بازار دستگاه‌های اداری وارد شدند

چاپگر لیزری چیست و چگونه کار می‌کند؟

پروسه چاپ در پرینتر‌های لیزری به وسیله درام و تونر انجام می‌گیرد. کارتریج درام را می‌چرخاند و آن را تمیز کرده و داغ می‌کند، همزمان با این پروسه لیزر نیز روی این قطعه می‌تابد و قسمت‌هایی از این قطعه دارای بار الکتریکی می‌شود، ذرات تونر نیز که خود دارای بار بودند، با چرخش درام جذب نقاط مخالف شده و سپس متون را روی کاغذ منتقل می‌کنند.

کارتریج‌های لیزری به صورت پودری فشرده شده از جنس پلی استر هستند. پلاستیکی که در پلی استر وجود دارد، الکتریسیته را در خود نگه داشته و باعث جذب بار منفی می‌شود. درام یکی از بخش‌های کارتریج تونر است و نقشی اساسی را در کارکرد پرینتر لیزری ایفا می‌کند. این قطعه به شکل میله استوانه‌ای آبی رنگ بوده و وظیفه آن انتقال متون و تصویر روی کاغذ است.

مرکز تعمیر پرینتر
چاپگر‌های لیزری اسناد و متون را با کیفیت خارق العاده‌ای چاپ می‌کنند

ویژگی چاپگر لیزری

پرینتر‌های لیزری خود به دو دسته، پرینتر‌های لیزری تک رنگ (مشکی) و پرینتر‌های لیزری رنگی تقسیم می‌شوند.

کارتریج پرینتر‌های لیزری رنگی، شامل چهار رنگ مشکی، آبی، زرد و قرمز است، پرینتر لیزری تک رنگ تنها کارتریج مشکی را دارا است.

وقتی صحبت از چاپ سیاه و سفید صفحات متنی است، پرینترهای لیزری بهترین هستند. این پرینترها سرعت چاپ حداقل ۲۰ برگ در دقیقه را دارند. برای ابعاد چاپ نرمال، کیفیت متن چاپ شده در هر دو پرینتر لیزری و جوهرافشان مشابه است. در هر صورت اگر نیاز به چاپ فونت در سایز کوچکتر دارید، پرینتر لیزری بهتر از جوهرافشان عمل می‌کند.

معایب چاپگر لیزری

چاپگر‌های لیزری رنگی، می‌توانند تصاویر و اشکال گرافیکی را چاپ کنند، اما تصاویر چاپی آنها، قابل مقایسه با پرینتر‌های جوهرافشان نیستند و کیفیت آن را ندارند.

بیشتر مدل‌های پرینتر‌های لیزری از نظر ابعاد و اندازه، بسیار بزرگ‌تر از پرینتر‌های جوهرافشان هستند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. همچنین قیمت خرید چاپگر لیزری، بسیار بیشتر از پرینتر جوهر افشان است.

بهترین مرکز شارژ کارتریج
پرینتر‌های لیزری با ابعاد و اندازه‌های بزرگی که دارند، فضای زیادی را اشغال می‌کنند
پیشنهاد مطالعه

مصرف کارتریج در پرینترهای لیزری و جوهری

کارتریج تونر پرینترهای لیزری قابل شارژ بوده و ظرفیت و طول عمر بیشتری نسبت به کارتریج جوهری دارد. برای اینکه آسیبی به قطعات داخلی پرینتر نرسد، شارژ کارتریج باید توسط افراد ماهر و متخصص صورت بگیرد. این در حالیست که سرعت چاپ نیز در پرینتر‌های لیزری بیشتر از پرینتر‌های جوهرافشان است. این دو ویژگی برای افرادی که حجم کاری بالایی دارند، موضوع بسیار مهمی است. زیرا پرینترهای لیزری، هم سرعت بالایی دارند و هم برای حجم کاری بالا، هزینه مواد مصرفی کمی دارند.

کارتریج‌های تونر یا لیزری برای استفاده بلند مدت مناسب هستند و با گذشت زمان خشک نمی‌شوند.

چاپگر لیزری به صرفه تر است یا جوهرافشان؟

اگر بر مبنای قیمت خرید می‌کنید، انتخاب بین پرینتر لیزری و جوهرافشان ساده است. با بودجه خیلی کم می‌توانید پرینتر جوهری مخصوص متون سیاه و سفید را خریداری کنید. پرینترهای جوهرافشان هم برای کاربران خانگی مناسب است اما باید هزینه‌های بیشتر آن را هم در نظر بگیرید.

اگر پرینتر را برای مصرف خانگی خود می‌خواهید و قرار نیست به طور مداوم از آن استفاده کنید یک چاپگر لیزری با قیمت مناسب تهیه کنید.

کارتریج پرینتر از مواد مصرفی آن است و پس از تمام شدن، باید آن را شارژ یا تعویض کنید. پرینترهای جوهرافشان قیمت خرید پایینی دارند، اما هزینه تعویض و شارژ کارتریج آنها بالا بوده و این هزینه می‌تواند در سال از قیمت پرینتر خریداری شده جلو بزند.

کارتریج پرینترهای جوهرافشان ظرفیت کمی دارد و تعداد صفحات کمتری را به نسبت کارتریج تونر یا کارتریج پرینترهای لیزری چاپ می‌کند. تعویض کارتریج تونر بسیار آسان است و ماندگاری بالایی دارد، اما اگر مرطوب و خیس شود دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد. تمام نکات گفته شده را، در هنگام خرید پرینتر در نظر بگیرید. 

راهنمای خرید پرینتر لیزری
پرینترهای لیزری یک گزینه عالی برای مصارف اداری هستند
خدمات شارژ کارتریج فالنیک
بهترین قیمت شارژ کارتریج را برای بهترین کیفیت آن بخواهید، 25 بار شارژ کارتریج در فالنیک معادل یک بار خرید کارتریج است. این کیفیت را مقایسه کنید.
خدمات شارژ کارتریج
4.4/5 - (30 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫51 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر ممنون بابت توضیحات تکمیلتون
  روی کاغذ گلاسه میخوام چاپ کنم باجزییات کامل و باکیفیت لیزری یا جوهر افشان و اینکه ابعاد کاغذa3 هم هست تتوی بازار؟

 2. درود
  چاپگر های جوهر افشان گویا خطرهای کم تری دارند.چاپگرهای لیزری سرطان زا هستند

 3. اگ پرینتری بخوام ک هم عکس خوب فتو کنه هم مقاله چ پرینتری پیشنهاد میدید؟

 4. سلام بنده برای پرینت روزانه چند برگ سیاه و سفید میخوام پرینتر بگیرم لطفا راهنمایی کنید چه مارکی و چه مدلی بگیرم سپاس

 5. سلام و خسته نباشید، من میخوام شماتیک(نقشه مدارهای الکترونیکی)رو روی کاغذ گلاسه چاپ کنم و بعد اون رو به pcb(برد مدار چاپی مسی) انتقال بدم، میخاستم بدونم چاپگر لیزری برای این کار مناسبتر است یا جوهر افشان
  باتشکر

  1. درود بر شما
   رضا عزیز، برای کار شما باید از چاپگر لیزری سیاه و سفید استفاده شود.
   موفق باشید

 6. من تازه باشمااشناشدم وتازه هم میخوام برای اولین بارپرینتربگیرم .

 7. سلام وتشکرازراهنماییهای ارزشمنتون ،سوالی که داشتم ایابه تبلت lenovoTB2X30mمیتونم پرینترلیزری وصل کنم واگرمیشه کدوم مدلش ?من یه پرینترتومدلهای 1102—یا1215—–1018یه همچه چیزایی میخوام.ممنون میشم ازپاسخگویی تون.

  1. درود بر شما
   جهانگیر عزیز، برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب و خرید پرینتر بهتر است با مشاوران فالنیک در ارتباط باشید و با شماره 02154591907 تماس بگیرید.
   موفق باشید

 8. سلام میخواستم بدونم پرینتر رنگی لیزری اگه مدتی استفاده نکنیم مثل جوهر افشان خشک میشود یا نه

  1. درود بر شما مشکل خشک شدن کارتریج، مربوط به استفاده نکردن از پرینتر جوهری است.
   اگر پرینتر لیزری دارید، برای حفاظت از کارتریج تونر آن را، در مکانی خشک و به دور از رطوبت قرار دهید.
   موفق باشید

 9. برای چاپ عکس در سایز ها مختلف برای آتلیه چه برندی و چه نوع پرینتری بخرم
  کیفیت برام خیلی مهمه

  1. درود بر شما دوست عزیز
   برای گرفتن مشاوره در زمینه خرید پرینتر، شما می‌توانید با کارشناسان بخش فروش آچارباز در ارتباط باشید. با شماره 0218363 داخلی 5544 تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 10. سلام می خواستم بدونم میشه پیرینتر لیزری سیاه سفید رو به پیرینتر رنگی تبدیل کرد

  1. درود بر شما
   بهترین راه برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج جوهری، استفاده از پرینتر و کارتریج است. سعی کنید به صورت هفتگی از پرینت استفاده کنید، تا با مشکل کارتریج خشک شدن روبرو نشوید.
   موفق باشید

 11. سلام خسته نباشید آیا همه پرینتر ها قابلیت اسکن عکس و برگه ها را دارند؟ اگر نه کدام مدل ها این قابلیت را دارند؟ این موضوع ربطی به جوهر افشان و لیزری داره؟

 12. من میخواستم یه پرینتر ارزان بخرم و فقط پرینت سیاه و سفید بکارم میاد بعدش نمیخوام خیلی هزینه کنم که هی کارتریج بخرم به نظر شما پرینتر لیزری hp برای این شرایطی که گفتم خریدش مناسب است؟

  1. سلام

   شما میتوانید جهت مشاوره و خرید پرینتر، با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴ تماس بگیرید.

 13. سلام. پرینتر های لیزری رنگی قابلیت چاپ روی کاغذهای گلاسه رو هم دارند و تا چند گرم ساپورت میکنند؟

  1. بله میتوانند چاپ کنند ولی گلاسه های لیزری را ساپورت میکنند و با جوهر افشان فرق دارد و میتوانند تا 220 گرم را چاپ کنند

  1. سلام

   بله می توانید با پرینترهای لیزری هم عکس چاپ کنید اما این را هم در نظر داشته باشید که از نظر کیفیت با پرینترهای جوهری متفاوت هستند.

 14. پرینتر جوهری دارم خیلی وقته کار نکرده است امکان سالم بودن اون هست؟یعنی اخرین بار سالم بوده است

  1. سلام باید دستگاه از نزدیک چک شود به احتمال زیاد کارتریج ها و هد معیوب شده است . به مرکز خدمات ما مراجعه فرمایید

 15. من شنیدم که پرینتر جوهری مصرف کارتریج بالایی داره و خب کارتریجش هم خیلی گرونه نمیدونم باید چیکار کنم تو این بازار پرینترهم تازه کار هستم و اطلاعات چندانی ندارم

  1. سلام

   شما می توانید برای شماره و خرید پرینتر با کارشناسان فروش فالنیک به شماره 0218363 داخلی 120 در تماس باشید.

 16. سلام راه حلی برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج های پرینت جوهری دارید من تا به الان دو دفعه کارتریج هایم خشک شده و غیر قابل استفاده شده است.

  1. شما برای جلوگیری از خشک شدن کارتریج ها و بسته شدن نازل های هد دستگاه جوهری حداقل روزانه یک عدد پرینت سفید از دستگاه بگیرد تا سیستم جوهر شما مداما کلین و پاکسازی شود.

 17. پرینتر لیزری دارم اما خراب شده نمی دونم چطوری درست کنم یا کجا برم؟ لطفا راهنماییم کنید.

  1. سلام

   چه مشکلی برای پرینتر به وجود آمده است؟ لطفا دقیق تر ذکر کنید.

   در صورتی که در تهران سکونت دارید، می توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 18. سلام.میخاستم‌بدونم یا کوددم مدل ازین‌پرینتز ها میشه برچسب پرینت کرد؟

  1. سلام

   در این زمینه بهتر است با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید تا راهنمایی بهتری داشته باشند.

   شماره تماس: 0218363 داخلی 5544

 19. من تفریحی عکاسی میکنم و توی خونه کار میکنم. یه پرینتر خوب بهم معرفی میکنید؟

  1. سلام

   شما می توانید برای مشاوره و خرید پرینتر اچ پی، با کارشناسان فالنیک به شماره 0218363 داخلی 5544 در تماس باشید.

 20. کیفیت و سرعتی که پرینتر لیزری داره تو هیچ پرینتر جوهر افشانی نیست…سرعت چاپ برگ در هر دقیقه این پرینترا عالیه و اصلا وقت زیادی از آدم نمیگیره

 21. سلام… بنده پرینتر جوهر افشان دارم و هزینه کارتریجش با خود چاپگر تقریبا برابره… تنها مزیتی که داره اینه که اسکنر و کپی داره

 22. درود بر شما بنده میخاستم یه پیرینتر چند کاره کپی فاکس اسکن پیرینت بگیرم که وای فای هم داشته باشه شما که اطلاعات خوبی دارید چی بخرم کاتریجی رو میگن اگر یه مدت باهاش کار نکردی خشک میشه و کار نمیده منم کار داعمی ندارم باهاش ایا این مسئله درسته و باید لیزری خرید کنم و چه مدلی رو شما پیشنهاد میدید ممنون از شما

  1. سلام وقت شما بخیر

   شما میتونید برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر در زمینه خرید پرینتر با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

   0218363 داخلی 120

  1. شما می توانید برای مشاوره دقیق تر بابت خرید پرینتر با شماره 0218363 داخلی 120 تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا