به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

آموزش تعویض کارتریج پرینتر hp مدل hp LaserJet CP1025

نحوه جا زدن کارتریج hp
پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 یکی از پرینتر‌های قدرتمند شرکت اچ پی است که از تکنولوژی چاپ لیزری برخوردار بوده و دارای چهار کارتریج، به رنگ مشکی، قرمز، آبی و زرد است.

قبلا در مقاله کارتریج چیست در زمینه کارتریج، انواع آن و نحوه کار آن توضیحات کامل ارائه شد. یکی از راه های تامین مواد مصرفی پرینتر یا همان کارتریج، شارژ کارتریج است که به شما کمک می کند از کارتریج پرینترتان نهایت استفاده را ببرید و تا جایی که کیفیت آن برای شما مطلوب باشد کارتریج خود را شارژ کنید.( اگر اطلاعات کافی در زمینه شارژ کارتریج ندارید مقاله شارژ کارتریج چیست را مطالعه کنید)

راه حل دیگری که برای تامین کارتریج جوهری یا لیزری پرینتر شما وجود دارد، تعویض کارتریج است، هم شارز کارتریج و هم تعویض آن از کارهایی هستند که بهتر است بدون داشتن آگاهی و مهارت لازم انجام نشوند، می توانید از طریق لینک شارژ کارتریج از خدمات فوری و در محل شارژ کارتریج فالنیک استفاده کنید. همچنین برای تعویض کارتریج در صورتی که مهارت لازم را ندارید باید جوانب احتیاط را کاملا رعایت کنید چون ممکن است باعث ایجاد شکستگی و آسیب در پرینتر شوید.

اما در پاسخ به سوال شما در مورد نحوه درآوردن کارتریج اچ پی و جا زدن آن و آموزش تعویض کارتریج در پرینترهای hp، پاسخ شما را در این مقاله به شما به صورت تصویری و ویدئو ارائه داده ایم.

پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 از ساخته‌های شرکت اچ پی است، که با فناوری لیزری ساخته شده و در خانواده پرینتر‌های رنگی قرار می‌گیرد. تعداد کارتریج قرار گرفته در پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 چهار رنگ اصلی یعنی مشکی، فیروزه‌ای، ارغوانی و زرد هستند. تکنولوژی به کار رفته در این پرینتر به گونه‌ای است که، فرایند تعویض کارتریج را، برای کاربر آسان می‌کند. در این مقاله قصد داریم این تکنولوژی را شرح داده و نحوه قرار دادن و خارج کردن کارتریج های پرینتر HP LaserJet CP1025 را برای شما توضیح دهیم.

آموزش قدم به قدم تعویض کارتریج پرینتر HP LaserJet Pro CP1025

در اولین قدم از فرایند تعویض کارتریج پرینتر HP LaserJet Pro CP1025، شما باید با ساختار این دستگاه آشنا شوید. در بسیاری از پرینتر‌ها، برای هرچه بهتر انجام شدن عملیات، تعداد زیادی دکمه در کنار نمایشگر تعبیه شده است. اما این دستگاه بر خلاف آن‌ها، تنها شش دکمه دارد که در سمت راست پرینتر واقع شده‌اند. چهار دکمه در بالا، دو دکمه در پایین و صفحه نمایشگری که در بین آن‌ها قرار گرفته است.

دو دکمه‌ای که در پایین قرار گرفته‌اند، وظیفه لغو عملیات و دادن اطلاعات پرینتر به صورت چاپ شده، به کاربر را بر عهده دارند. اما چهار دکمه‌ای که در بالا قرار گرفته‌اند، نقشی اساسی را در تعویض کارتریج ایفا می‌کنند. حالا که با عملکرد دو دکمه پایینی آشنا شده‌اید، نوبت این است که درباره چهار دکمه بالایی بیشتر بدانید.

هر کدام از این چهار دکمه‌، که روی خود شکلی از سطل رنگ را دارند، به یک کارتریج مربوط می‌شوند. کاربر ارتباط دکمه با کارتریج را، از طریق رنگ این سطل‌ها می‌فهمد، زیرا هر کدام از این ظرف‌ها، به رنگ یکی از کارتریج‌ها هستند.

آموزش تعویض کارتریج پرینتر

دکمه‌ای که بالا‌تر از همه قرار دارد، برای کارتریج مشکی است، دکمه دوم که شکل ظرف آبی را دارد، برای کارتریج فیروزه‌ای، دکمه سوم که قرمز رنگ است برای کارتریج ارغوانی و دکمه چهارم برای کارتریج زرد به کار می‌رود.

بر خلاف دیگر پرینتر‌ها، که پروسه تعویض کارتریج در آن‌ها کاری سخت است، وجود این دکمه‌های رنگی، روند تعویض کارتریج در پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 را آسان کرده است. زیرا این دکمه‌ها با فناوری خاصی که دارند، در درون پرینتر عمل جابه‌جایی کارتریج را انجام داده و آن را به سادگی از دستگاه خارج می‌کنند. قصد دارید کدام کارتریج را، از پرینتر خارج کنید؟ کارتریج مشکی یا آبی؟ بدون هیچ مشکلی، می‌توانید با فشردن دکمه‌ای که برای آن کارتریج مشخص شده است، عمل تعویض کارتریج را به سادگی انجام دهید.

چگونه کارتریج را در بیاوریم

برای خارج کردن کارتریج از پرینتر HP LaserJet Pro CP1025، ابتدا باید دستگاه را روشن کنید. از بسته بودن درب دستگاه، اطمینان حاصل کنید، زیرا فرایند جابه‌جایی کارتریج، هنگام باز بودن درب انجام نمی‌گیرد. برای خارج کردن هر رنگ کارتریج، باید دکمه مشخص شده و متناسب با رنگ آن را بفشارید. بعد از فشردن دکمه مخصوص کارتریج، باید به دستگاه زمان دهید، تا عمل چرخیدن کارتریج، درون پرینتر را انجام دهد. در این مرحله دستگاه برای چرخاندن و جابه‌جایی کارتریج انتخابی، با صدا کار می‌کند. دکمه مخصوص کارتریج انتخابی نیز، در این بین شروع به چشمک زدن می‌کند.

قطع شدن صدای دستگاه و خاموش شدن چراغ دکمه کارتریج، به شما خبر از این می‌دهد که، فرایند جابه‌جایی کارتریج به خوبی انجام شده است. حالا باید درب دستگاه را باز کنید و کارتریج انتخابی را از درون آن بردارید. برای برداشتن کارتریج بدنه و درام آن را لمس نکنید، از دستگیره کارتریج برای برداشتن آن استفاده کنید. برای خارج کردن دیگر کارتریج‌ها، از پرینتر نیز همین فرایند را تکرار کنید. لازم به ذکر است، اگر در زمینه تعویض کارتریج نیاز به کمک تخصصی داشته باشید می توانید از طریق لینک خرید کارتریج از خدمات ما استفاده کنید.

نحوه جا زدن کارتریج

قرار دادن کارتریج در پرینتر HP LaserJet Pro CP1025، تا حدودی مثل مراحل خارج کردن کارتریج از دستگاه است. دستگاه را روشن کرده، درب را بسته و دکمه مخصوص کارتریج را بفشارید. چرخاندن و جابه‌جایی محفظه کارتریج، با سروصدا کردن دستگاه و چشمک زدن دکمه فشرده شده، همراه خواهد بود. بعد از قطع صدا و خاموش شدن چراغ، باید درب دستگاه را باز کنید و با دقت درون آن را نگاه کنید، این فرایند برای اطمینان حاصل کردن از درستی مکان کارتریج‌ها انجام می‌شود. زیرا در این پرینتر برای هر کارتریج، فضای به خصوصی تعبیه شده است.

برای اینکه هر کارتریج را در فضای مخصوص خود قرار دهید، با دقت به لیبل رنگی که، در کنار محفظه نگهدارنده کارتریج، چسبانده شده است نگاه کنید. این لیبل رنگی که خبر از اسم و رنگ کارتریج می‌دهد، باید با خود کارتریج هماهنگ باشد، بعد از بررسی کردن این مورد، کارتریج را درون دستگاه قرار داده و درب آن را ببندید. اگر قصد دارید کارتریج دیگری را داخل پرینتر بگذارید، دکمه مخصوص به آن را فشرده و دوباره همین مراحل را طی کنید.

این نکات را به یاد داشته باشید:

۱- ابتدا دستگاه باید روشن باشد.

۲- برای خارج کردن هر رنگ کارتریج، باید درب دستگاه بسته باشد.

۳- دکمه‌هایی به شکل سطل‌های رنگی بر روی دستگاه تعبیه شده است که هر رنگ آن مربوط به همان رنگ کارتریج است.

قرار دادن و خارج کردن کارتریج های پرینتر CP1025

قرار دادن کارتریج‌های لیزری رنگی دستگاه ۱۰۲۵

برای قرار دادن کارتریج‌ها در پرینتر اچ پی CP1025 نیز باید تمامی نکات قبل اجرا شود. به این نکته توجه داشته باشید که حتما کارتریج‌ها را در جای خود قرار دهید. این مورد با لیبل رنگی که در سمت راست دستگاه قرار دارد، مشخص می‌شود.

در ادامه، این آموزش را به صورت ویدیویی مشاهده کنید:

 

 

منبع: وبلاگ فالنیک

 

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک
در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.
خدمات تعمیر پرینتر

نویسنده :

 • Avatar باغی گفت:

  سلام من کارتریجهایم تمام شده می خواستم بدونم اگر کارتریج طرح بخرم به دستگاهم اسیب نمیزنه ؟یا بهتره کارتریج هایم را شارژ کنم ؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   خرید کارتریج طرح، اگر از فروشگاه‌های معتبر و آنلاین انجام بگیرد، هیچ آسیبی به دستگاه شما وارد نخواهد کرد.
   موفق باشید

 • Avatar زهرا اکبری گفت:

  سلام
  میشه در مورد نحوه خارج کردن کارتریج های پرینتر ۲۷۷ من رو راهنمایی کنید

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، برای خارج کردن کارتریج‌ها، درب جلو را باز کنید و اهرم آبی رنگ را فشار دهید و ریل را بیرون بکشید و کارتریج ها را خارج کنید.

 • Avatar بیات گفت:

  با سلام برای کم کردن رنگ چاپ چه باید کرد ؟

 • Avatar علی گفت:

  دکمه کارتریج قرمز دایم روشنه وخاموش نمیشه چیکار کنم مشکلی پیدا کرده

 • Avatar شایگان گفت:

  نبود یکی از کارتریجا در پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 میتونه باعث بشه پرینتر اصلا چاپ نکنه یا سفید بگیره؟

 • Avatar سینا گفت:

  سلام پرینتر HP LaserJet Pro CP1025 من خراب شده و دیگه نمیتونم تعویض کارتریج رو انجام بدم! شما تعمیر این پرینتر رو هم دارید؟

 • Avatar رضا گفت:

  ممنون بابت اطلاعات شما. آیا این روش روی پرینترهای سامسونگ هم کار می کنه؟

 • Avatar شمس گفت:

  سلام اگر دستگاه یک کارتریج نداشته باشه میدونه ردی شه و پرینت بگیره ؟

  • تحریریه فالنیک تحریریه فالنیک گفت:

   سلام
   دستگاه آماده به کار می‌شود، اما نبودن یک رنگ، تاثیر منفی در نتیجه چاپ دارد و رنگ‌هایی که به واسطه آن ساخته می‌شوند، خالی خواهند بود.

 • Avatar رستاد گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب خوب و مفیدتون
  اگر دستگاه خاموش باشه و نشه روشنش کرد چطور میتونم کارتریج ها رو خارج کنم؟

  • Avatar ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در ۹۹ درصد دستگاهها برای خارج کردن کارتریج نیازی به روشن بودن دستگاه نیست و تنها در برخی از پرینترها مثل ۱۷۷- ۱۰۲۵ که لیزری رنگی هم هستند باید دستگاه روشن باشد.

 • Avatar محمودی گفت:

  با سلام
  من پرینتر HP Cp1025nw دارم و میخام کارتریجاشو تعویض کنم ولی فقط رنگ مشکی دیده میشه و دکمه هارو که میزنم کارتریج تکون نمیخوره و ثابت مونده
  ایراد چیه؟

 • Avatar کاظم گفت:

  سلام من از این دستگاه دارم کارتریجم را شارژ کردم‌ولی تعداد برگی که پرینت گرفت خیلی کم‌بود و تعمیر کار که این کار را انجام دادن میگن به خاطر این هست که کارتریج کوچیکه و ظرفیتش کمه می خوام بدونم چند تا برگ پرینت میگیره؟

  • امیر حسین لاسانی امیر حسین لاسانی گفت:

   ظرفیت این کارتریج مشابه کارتریج های لیزری دیگر است فقط به دلیل اینکه درام هر کارتریج به صورت جداگانه روی آنها نیست کارتریج کوچکتر نشان داده می شود و این کارتریج طبق استاندارد ها (۸خط متنی-فونت ب نازنین – سایز۱۲) به راحتی ۱۰۰۰برگ پرینت می گیرد در صورتی که عکس پرینت بگیرید تونر داخل کارتریج زودتر تمام می شود . برای مشاهده ظرفیت کارتریج ها می توانید به سایت پرینت فید مراجعه کنید

 • Avatar عبدی گفت:

  سلام من یکی از این دستگاها دارم زمانی که درب پایین را باز میکنیم قطعه دیگه شبیه کارتریج داره اونم باید زمان شارژ کارتریج ها تعمیر کنیم ؟

  • امیر حسین لاسانی امیر حسین لاسانی گفت:

   اون قطعه درام دستگاه است و زمانی که کیفیت چاپ هر ۴ رنگ کمتر بشهیا دستگاه ارور تمام شدن درام را بدهد درام آن را باید تعویض کنید

 • Avatar علیرضا گفت:

  یه سوال داشتم
  من چند سالی هست که پرینتر Hp Co1025nw رو خریدم و باهاش پرینت میگیرم
  الان بیشتر از پرینترم فایل های سیاه و سفید پرینت میگیرم
  کارتریج رنگی مصرف ندارم. میتونم کارتریج های رنگی رو خارج کنم و فقط با مشکی پرینت سیاه و سفید بگیرم؟

 • Avatar رضا خسرو زاده گفت:

  سلام کارتریج پرینتر hp مدل hp LaserJet CP1025 از کجا پیدا کنیم؟

 • Avatar سید محمد رضا اراکی گفت:

  با این حساب تعویض کارتریج تو پرینتر hp LaserJet CP1025 باید خیلی اسون تر از پرینتر های دیگه باشه!!! شما برای فروش دارینش؟

  • Avatar ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در زمینه مشاوره و فروش پرینتر، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴

 • Avatar پیمان رمضان زاده گفت:

  میگم حتما باید دستگاه روشن باشه؟ چون خب تعویض کارتریج پرینتر به کارتریج ربط داره دیگه نه فرایند چاپ!!! این پرینتر رو برای فروش دارید؟؟؟؟؟؟

  • Avatar ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بهتر است برای نصب کارتریج، پرینتر را خاموش کنید.

   برای خرید این مدل پرینتر نیز می توانید با کارشناسان فروش ما به شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۴ در تماس باشید

 • Avatar دلگشا گفت:

  ببخشید شما شارژ کارتریج هم انجام میدین و منظوزتون از تعمیرات کارتریج چیست؟

  • Avatar ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله خدمات شارژ کارتریج نیز انجام می دهیم. قطعات کارتریج ممکن است دچار خرابی و استهلاک شوند که در این مواقع آن را تعمیر میکنیم.

 • Avatar محمدی گفت:

  من تعویض کارتریج رو انجام دادم اما وقتی پرینت میگیرم روی کاغذ نقطه های سیاه می افته دلیلش چیه؟

 • Avatar رضا حر منش گفت:

  من نمیدونم چرا پرینترم بعد از اینکه کارتریجش رو تعویض کردم بد پرینت میگیره یعنی خیلی کمرنگ!!!! همین مدل هم هست

 • Avatar ایوب گفت:

  سلام من تعویض کارتریج ها رو با موفقیت انجام دادم ممنونم از آموزش خوب شما فقط نمیذدونم چرا وقتی پرینت میگیره دستگاه یه خط بزرگ مشکی روی کاغذا می افته

 • Avatar موسوی گفت:

  من کارتریج رو عوض کردم. اما اولین صفح که پرینت گرفتم نوشته ها سایه داره
  خیلی بی کیفیت شده. لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar حسین میرسپاسی گفت:

  سلام من کارتریجمو چندباری جابهجا انداختم همین مدل پرینترم دارم اما خب کلا هم کیفیت چاپش افت کرده و هی به من اخطاری مختلف میده چیکارباید بکننم؟ چطوری میتونم با واحد فنی شما در تماس باشم؟

  • Avatar ندا ایزدی گفت:

   سلام

   افت کیفیت چاپ به دلایل مختلفی دارد و خطا بسته به آن آلارم مشخص میکند چه مشکلی وجود دارد. شما میتوانید دستگاه را به شرکت فالنیک منتقل کنید. برای تماس با کارشناسان فالنیک نیز میتوانید با شماره ۰۲۱۸۳۶۳ داخلی ۵۵۴۳ در تماس باشید.

 • Avatar لیالی گفت:

  شما در حال حاضر کارتریج ۱۰۲۵ را برای فروش دارید؟ یا شارژ کارتریجش رو انجام میدین؟

 • Avatar محمد امین گفت:

  HP LaserJet CP1025 پرینتر منه که حدود یکساله خریدمش…ام خب این پرینتر تعویض کارتریجش خیلی راحته اما خب من موقع تعویض کارتریج نمیدونستم باید بهلیبل درون دستگاه نگاه کنم و کارتریجمو پس و پیش انداختم ارغواتنی رو انداختم به آبی خلاصه که الان پرینت نگرفتم اصلا چون میترسم که اتفاقی براش افتاده باشه الان باید چیکار کنم و چطوری درستش کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید منو

  • Avatar ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در صورتی که کارتریج ها سر جای خود نباشند برای دستگاه مشکلی پیش نمی آید. فقط در چاپ رنگ ها جا به جا می شوند. در صورتی که پرینتر مشکل پیدا کرده است به واحد فنی فالنیک مراجعه کنید. همچنین می توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar سمیه شیری گفت:

  من تماس گرفتم برای اینکه کارتریجم رو برام تعویض کنن. کارشناس به من اعلام کرد ممکن هست درام هم تعویض بشه. آیا برای تعویض کارتریج باید درام پرینتر هم حتما عوض بشه؟

 • Avatar علیرضا رحیمی گفت:

  سلام من قصد دارم همین پرینترو بخرم، با این حساب فکر میکنم که تعویض و شارژ کارتریج باید خیلی راحت باشه…آیا با خرید این پرینتر خودمم میتونم بعد از خرید کارتریج اونو تو دستگاه بزارم؟

 • Avatar مسعود گفت:

  با سلام
  ممنون از زحمات شما
  من یه پرینتر HP LaserJet CP1025 دارم خدایی هم ازش راضی هستم پرینترم با شبکه وای فایی که داره کار منو خیلی راحت کرده اما خب تازگیا شارژ کارتریجش داره منو اذیت میکنه…پرینتر لیزری اچ پی رو تازه شارژ کارتریج کردم اما پرینت رنگی نمیتونه بگیره اینم بگم که چاپ مشکیش عالیه من نمیدونم باید چطوری این مشکلو حل کنم؟ آیا شما خدماتی در زمینه سرویس و تعمیر پرینتر در محل و یا حتی شارز کارتریج در محل دارید؟ که بتونه به من کمک کنه بدون اینکه منو عقب بندازه؟

 • Avatar احمد گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  بعد از تعویض کارتریچ ها پرینتر فقط پرین اول را صحیح میگیرد ولی مابقی پرینت ها را با رنگ های جابجا میگیرد و رنگها در پرینت هر بار جابجا میشود و یا اصلا بدون رنگ پرینت میگیرد. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  >

  عضویت در خبرنامه فالنیک

  15000 تومان هدیه اولین خرید کارتریج

  با عضویت در خبرنامه فالنیک (ایران اچ پی)

  - ارسال رایگان

  - تخفیفات شگفت انگیز

  - تضمین بهترین قیمت

  تبریک ،شما با موفقیت در خبرنامه فالنیک عضو شدید.

  .swin-sc-title.style-2 .title span:after