به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

نکات مهم در انتخاب نرم افزار وبینار مناسب

نکات مهم در انتخاب نرم افزار وبینار مناسب

یادگیری از راه دور مستلزم استفاده از تکنولوژی هایی است که به افراد در تمامی سنین این امکان را می‌دهد که آموزش را از هر نقطه ای در دنیا ادامه دهند. نرم افزار وبینار برای برقراری ارتباط بین یک ارایه دهنده و تعداد زیادی مخاطب استفاده می‌شود. قبل از انتخاب ابزار وبینار باید مطمئن باشید که ابزار انتخابی شما توانایی مدیریت و کنترل ابعاد کنفرانس های شما را داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره نکات مهم در انتخاب نرم افزار وبینار مناسب و معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار بخوانید.

نکات مهم در انتخاب نرم افزار وبینار مناسب

وبینار با هدف آموزش، تجارت، و بحت و تبادل نظر استفاده می‌شود. کنفرانسی با ۱۰۰ تماشاچی پهنای باند کمتری نسبت به کنفرانسی با ده هزار تماشاچی نیاز دارد. پس بر اساس نیازتان هزینه کنید نه بیشتر. وبینار مانند جلسه چند نفره نیست و باید به تعداد افراد شرکت کننده توجه کنید.

اگر در طول وبینار لازم است با شرکت کنندگان ارتباط برقرار کنید مثلا با پرسشنامه یا نظرسنجی یا رای گیری، باید ابزار وبیناری را انتخاب کنید که چنین قابلیت‌هایی را در اختیارتان بگذارد.

وبینارهایی که برای بازاریابی یا فروش استفاده می‌شود، شرکت کنندگان در آن باید درباره محصول شما و برند شرکتتان  اطلاعات کاملی دریافت کنند.

در وبینارهایی که برای آموزش برگزار می‌شوند، دانش آموزان باید در محیط یادگیری فیس تو فیس (رو در رو) قرار گیرند تا بهترین درک را از محتوا داشته باشند.

پس قبل از خرید نرم افزار وبینار باید ویژگی‌های آن را بررسی کنید و سپس انتخاب کنید. اگر ویژگی خاصی در وبینار احتیاج دارید باید ابزاری را انتخاب کنید که این قابلیت را برایتان فراهم کند. مثلا ممکن است به پاسخ شرکت کنندگان احتیاج داشته باشید پس ابزاری با این قابلیت را باید تهیه کنید. یا ممکن است در طول وبینار به صفحه نمایش نیاز داشته باشید و یا باید فرد دیگری از راه دور برای ارایه محتوا به وبینار ملحق شود.

شما می‌توانید محتوای وبینار را ضبط کنید حالا یا برای استفاده‌های بعدی یا برای انتشار در فضای مجازی. پس ابزار وبیناری را انتخاب کنید که قابلیت ضبط داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه

انواع نسخه های نرم افزار وبینار

به طور کلی ۵ نسخه متفاوت از انواع نسخه های نرم افزار وبینار وجود دارد که بر اساس نیاز خودتان از بین آنها انتخاب می‌کنید. در ادامه به معرفی انواع نسخه های نرم افزار وبینار می‌پردازیم:

 1. نرم افزار وبینار نسخه تجاری: با هدف تجاری، تهیه شده و خودشان یا لایسنس شان به فروش می‌رسد.
 2. نرم افزار وبینار نسخه رایگان: به صورت رایگان، اکانت ایجاد کنید و وبینارتان را برگزار کنید.
 3. نرم افزار وبینار نسخه تریال: در نسخه تریال یا Freemuim به مدت محدود می‌توانید از ویژگی های بیسیک نرم افزار وبینار به صورت رایگان استفاده کنید.
 4. نرم افزار وبینار نسخه متن باز: با صرف هزینه مناسب، امکان برگزاری رویدادهای آموزش مجازی و همکاری همکاران فراهم می‌شود و شخصی سازی آموزش را فراهم می‌کند.
 5. نرم افزار وبینار نسخه مبتنی بر کلود: کنترل هزینه، انعطاف پذیری و کنترل کیفیت از ویژگی‌های نسخه کبتنی بر فضای ابری نرم افزار وبینار است.

معرفی و مقایسه ۱۰ نرم افزار برتر وبینار

جلسات آنلاین و وب کنفرانس به سرعت در حال رشد است. ارتباط از راه دور با مشتریان از نیازهای کسب‌وکارهای امروزی شده و از طرفی به دلیل شیوع کرونا و به وجود آمدن محدودیت‌ها بیشتر به چنین تکنولوژی‌هایی نیاز داریم. در ادامه به معرفی ده نرم افزار برتر وبینار از نظر G2 می‌پردازیم.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
 ده نرم افزار برتر وبینار از نظر G2

نرم افزار Zoho Meeting

Zoho Meeting هم برای مدیریت جلسات آنلاین و هم برگزاری وبینار استفاده می‌شود. آسان‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین ابزار وب کنفرانس است که امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش، صدا و تصویر را در کنفرانس فراهم می‌کند. این نرم افزار هم برای یک کاربر و هم برای سازمان‌های بزرگ و کوچک در دسترس است و روش سریع و راحتی و در عین حال امنی برای جلسات آنلاین، ارایه محصول و وبینار (کاری و آموزشی) است. تمام این ویژگی‌ها از طریق مرورگر در دسترس شماست. این مرورگر روی هر سیستم عاملی می‌تواند باشد.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار Zoho Meeting در وبینار

ویژگی مهم دیگر Zoho Meeting این است که با Zoho CRM کاملا یکپارچه است در نتیجه امکان زمانبندی، دعوت و برگزاری میتینگ را دارید. همچنین دیدن گزارش ها و ضبط و رکورد از طریق اکانت Zoho CRM برایتان مهیا است.

نرم افزار GoToWebinar

بسیاری مشتریان در زمینه وبینار، به نرم افزار GoToWebinar اطمینان زیادی دارند و این راهکار در مقایسه با راهکارهای دیگر اقبال بیشتری داشته است به طوری که سالیانه میلیون ها وبینار تحت راهکار GoToWebinar در دنیا برگزرا می‌شود.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار GoToWebinar در وبینار

شما از این نرم افزار چه برای مارکتینگ و آموزش استفاده کنید چه به منظور ارتباطات سازمانی، می‌توانید اطمینان کامل به آن داشته باشید و به سادگی هم از آن استفاده کنید. یکپارچکی و تحلیل و آنالیز برای جلسات و وبینارها از ویژگی های دیگر GoToWebinar است.

نرم افزار Adobe Connect

امن ترین وب کنفرانس که می‌توانید به آن اعتماد و تکیه کنید، نرم افزار Adobe Connect است که توسعه پذیری و انعطاف پذیری بسیار عالی برایتان فراهم می‌کند. بسیاری از صنایع که کارهای مهم و حساس و به اصطلاح Mission Critical دارند، از راهکار امنیت چند لایه Adobe Connect استفاده می‌کنند.

قابلیت شخصی سازی هم در Adobe Connect قابل توجه است و در جلسات آنلاین و مجازی و وبینارها می‌توانید طراحی و دیزاین خودتان را داشته باشید.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار Adobe Connect در وبینار

میزان مشارکت حاضرین را نسبت به دیگر ابزارها بسیار بهتر می‌سنجد و امکان برگزاری نظرسنجی و آزمون چت و گفتگو را فراهم می‌کند.

در یک کلام، ثبات و امنیت و قدرت و سهولت استفاده از Adobe Connect آن را به عنوان یکی از نرم افزارهای برتر در زمینه برگزاری وبینار و جلسه آنلاین و مجازی، به خصوص در ایران مطرح می‌کند.

نرم افزار ON24

ON24 چگونگی ارتباط بین حاضرین با سازمان ها و شرکت ها را متحول کرده و وبینارهایی که حجم زیادی دیتا دارد و در اصلاح data-rich نامیده می‌شوند، به راحتی با ON24 قابل اجرا است. در ON24 تجربه کاربری خوبی در زمینه محتوا و کانتنت فراهم می‌کند در نتیجه افراد در سطوح مختلف می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند و تصمیمات هوشمندانه تری به خصوص در زمینه کسب‌وکار بگیرند.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار ON24 در وبینار

نرم افزار Zoom Video Webinar

برگزاری راحت وبینارها از ویژگی Zoom Video Webinar است. بیش از ۱۰۰ اتصال ویدئویی تعاملی با حاضرین نامحدود برای رویدادهای مجازی زنده و لایو، فراهم می‌کند.

شرکت کنندگان در جلسه و وبینار، می‌توانند از سرتاسر دنیا از Zoom Video Webinar استفاده کرده و به وبینار و جلسه آنلاین وصل شوند.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار Zoom Video Webinar در وبینار

نرم افزار BigMarker

BigMarker پلتفرم شکاره یک در زمینه اتوماسیون، بازاریابی و هاستینگ است. شرکت ها و دانشگاه ها با استفاده از BigMarker می‌توانند وبینارها، ارایه های آنلاین، آموزش و رویداد برگزار کنند. BigMarker با API تعاملات ویدئویی قدرتمند، یکپارچه است و در زمینه بازاریابی، فروش و آموزش کاربرد دارد.

BigMarker در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و تاکنون در سراسر دنیا، هزاران رویداد برای شرکت‌ها و سازمان‌ها برگزار کرده است.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار BigMarker در وبینار

نرم افزار Cisco Webex Events

Cisco Webex Events، برگزاری رویدادهای تحت وب را با حضور تعداد زیاد شرکت‌کنندگان، در سراسر دنیا پشتیبانی می‌کند. به راحتی و با هزینه مناسب با حاضرین در داخل و خارج سازمان و شرکتتان ارتباط برقرار می‌کنید. در عین حال رویدادها و وبینارهایتان را موثرتر برگزار خواهید کرد و نتایج را بهتر پیگیری می‌کنید. از طرفی تمنیت و ارتقاپذیری در رویدادهای آنلاین از ویژگی های Cisco Webex Events است.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار Cisco Webex Events در وبینار

نرم افزار Livestorm

Livestorm راهکار میتینگ و وبینار برای کسانی است که آموزش، دمو و دوره‌های آنلاین و همپنین جلسات آنلاین دارند. در مرورگر به صورت بلادرنگ و بدون نیاز به دانولد با آن کار کنید و وبینار را بدون قطعی برگزار کنید.

شرکت ها با هر سایز و اندازه‌ای، از استارتاپ ها گرفته تا سازمان های بزرگ، وبینار و میتینگ خود را با Livestorm برگزار می‌کنند. Livestorm روی هر دسکتاپ و موبایلی اجرا می‌شود و مواردی مانند استریم ویدئو با کیفیت اچ دی و بلادرنگ، اشتراک گذاری اسکرین و پلی مجدد ویدئو را فراهم می‌کند. همچنین ابزار آنالیز هم در اختیارتان قرار می‌دهد و با CRM و ابزارهای مارکتینگ یکپارچه است.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار Livestorm در وبینار

نرم افزار RingCentral Meeting

RingCentral Meeting سرویس کلود ویدئو کنفرانس است که با کنفرانس ویدئویی HD و وب میتینگ، یکی شده و به عنوان سرویس ابری رایگان ارایه می‌شود.  اشتراک گذاری تحت وب و ویدئوی کنفرانس در تکمیل راهکار ارتباطی بیزنس شما تاثیرگذار است و با برگزاری جلسات رو در رو اما به صورت مجازی در هر کجا و هر زمان و با هر فردی، مقدمات رشد کسب‌وکارتان را فراهم می‌کنید.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار RingCentral Meeting در وبینار

RingCentral Meeting ویژگی‌های زیر را دارد:

 • HD Video Conferencing
 • Audio dial-in access
 • Screen-sharing: desktop, documents, applications, dual-monitor screen share
 • Multi-point video conferencing
 • Video gallery can see up to 25 video streams at once
 • Spotlight speaker
 • Schedule meetings for another host
 • Integrated chat
 • VoIP calling, Phone call-in
 • Call Me and Call Out
 • Drawing tools: markup or draw on shared documents and applications
 • Calendar integration: Schedule meetings using iCal, Google or Outlook
 • Compatible with Windows, Mac OS, iOS and Android
 • Meeting bridge can go up to 24 hours

نرم افزار BlueJeans Events

BlueJeans Events امکان برگزاری رویداد با ۱۰۰ ارایه دهنده و پانزده هزار شرکت کننده را فراهم می‌کند. با ارایه ویدئوی تعاملی ۳۶۰ درجه، رویدادهای سنتی را متحول کرده و کاربران نیازی به دانلود چیزی ندارند. BlueJeans Events اولین تکنولوژی ویدئویی است که ویژگی “بالا بردن دست” را دارد.

معرفی و مقایسه ده نرم افزار برتر وبینار
نرم افزار BlueJeans Events در وبینار

 

برای اینکه بهترین و مناسب ترین نرم افزار وبینار را انتخاب کنید، با کارشناسان ما در فالنیک تماس بگیرید.

مشاوره و خرید سرور در فالنیک
فالنیک با دارا بودن سبد کاملی از سرورهای اچ پی و تنها دارنده گارانتی رسمی و معتبر سرور اچ پی در ایران، آماده خدمت‌رسانی جهت مشاوره، فروش و پشتیبانی به مشتریان است. شما می‌توانید قبل از خرید، از کارشناسان فالنیک، مشاوره بگیرید.
مشاوره و خرید سرور

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.