به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
شبکه

آشنایی با HPE Pointnext و مزایا و کاربردهای آن

HPE Pointnext چیست

پشتیبانی شبکه به شکل درست، در پیشرفت روزافزون شرکت‌ها نقش موثری دارد. شرکت HPE با ارائه سرویس HPE Pointnext و با همکاری 23000 کارشناس، به مشتریان کمک می‌کند تا با اقدامات موثر، کسب و کار خود را رشد دهند و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. اما HPE Pointnext چیست و چه کاربرد و مزایایی دارد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می‌دهیم. با فالنیک همراه باشید. همچنین می‌توانید برای اطلاع از قیمت استوریج یا خرید استوریج HP روی لینک کلیک کرده و از محصولات فروشگاه فالنیک دیدن کنید.

خرید سرور فیزیکی با گارانتی طلایی دو ساله و بیمه حوادث
با خرید سرور فیزیکی از فالنیک ایران اچ پی می‌توانید از گارانتی طلایی دو ساله (شامل حمل و نصب رایگان در تهران، سرویس دوره‌ای رایگان و...) بهره‌مند شوید. علاوه بر این بیمه حوادث سرور در فالنیک نیز به مدت یک سال (با قابلیت تمدید) به شما تعلق می‌گیرد. ضمناً فالنیک ابزاری برای انتخاب قطعات و کانفیگ آنلاین سرور را برای متخصصان فراهم کرده و می‌توانید پیش فاکتور سروری با کانفیگ پیش‌فرض یا کانفیگ دلخواه خودتان را دریافت کنید. برای دریافت قیمت یا مشاوره تخصصی رایگان کلیک کنید.
قیمت سرور فیزیکیمشاوره تلفنی رایگان

HPE Pointnext چیست؟ چه کاربردها و مزایایی دارد؟

HPE Pointnext سرنام (Hewlett Packard Enterprise Pointnext) یکی از سرویس‌های کاربردی ارائه شده توسط اچ‌پی است که خدمات مشاوره و پشتیبانی فنی را در زمینه فناوری اطلاعات (IT) ارائه می‌دهد. HPE Pointnext به سازمان‌ها کمک می‌کند تا نیازهای تکنولوژی و تجاری خود را تحلیل کنند و راهکارهای مناسب برای بهبود عملکرد، استفاده بهینه از زیرساخت‌ها و کاهش هزینه‌ها را در اختیارشان قرار می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه

HPE Pointnext چه محصولات و خدماتی ارائه می‌دهد؟

HPE Pointnext از مجموعه گسترده‌ای از خدمات و ابزارها تشکیل شده است که پاسخ‌گوی نیازهای کاربران است. اگرچه این سرویس به دلیل تحریم‌ها در ایران قابل استفاده نیست اما یکی از کاربردی‌ترین سرویس‌های ارائه شده توسط کمپانی اچ پی در جهان شاخته می‌شود. با استفاده از سرویس‌های ارائه شده توسط این پلتفرم کاربران می‌توانند زیرساخت‌های فناوری اطلاعات خود را به سرعت و به شکل کارآمدی پیاده‌سازی کنند. همچنین، این سرویس با ارائه توصیه‌های فنی امکان پیاده‌سازی مقرون به صرفه‌ زیرساخت‌ها را ارائه می‌دهد. از مهم‌ترین محصولات و خدماتی که HPE Pointnext در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره فناوری اطلاعات: HPE Pointnext با تحلیل فرآیندها و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات سازمان‌ها، راهکارهای مناسبی برای بهبود عملکرد و افزایش بهره‌وری ارائه می‌دهد. خدماتی شامل تحلیل و طراحی معماری سیستم‌ها، برنامه‌ریزی فناوری، بهینه‌سازی عملکرد و استراتژی‌های رقابتی
 • پیاده‌سازی و انتقال فناوری: این خدمات شامل طراحی، پیاده‌سازی و مهاجرت به زیرساخت‌های فناوری اطلاعات نوین و ابرمحور می‌شود. به بیان دقیق‌تر، راهکارهای جامعی در ارتباط با نحوه انتخاب و استفاده بهینه از سرورها، شبکه‌ها، ذخیره‌سازی داده و نرم‌افزارها ارائه می‌دهد.
 • پشتیبانی و بهینه‌سازی: HPE Pointnext از طریق ارائه خدمات پشتیبانی فنی و بهینه‌سازی عملکرد سیستم‌ها و برنامه‌های نرم‌افزاری به سازمان‌ها کمک می‌کند تا عملکرد و قابلیت اطمینان سیستم‌های خود را افزایش دهند.
 • مدیریت و بهره‌برداری: یکی ازقابلیت‌های کاربردی که HPE Pointnext به سازمان‌ها ارائه می‌دهد در زمینه مدیریت و بهره‌برداری از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات است. این فرآیند شامل مانیتورینگ، پشتیبانی فنی، مدیریت تغییرات، مدیریت ظرفیت، بهینه‌سازی عملکرد و مدیریت ریسک است.
 • خدمات پشتیبانی بعد از فروش: HPE Pointnext خدمات پشتیبانی پس از فروش ارائه می‌دهد تا به سازمان‌ها در رفع مشکلات فنی، تعمیرات و به‌روزرسانی سخت‌افزاری کمک کند. این موضوع شامل تعمیرات سریع، تعویض قطعات، به‌روزرسانی‌های امنیتی و مدیریت مواردی مثل لایسنس‌ها می‌شود.
 • خدمات مهاجرت به ابر (Cloud): یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی HPE Pointnext کمک به سازمان‌ها در ارتباط با مهاجرت به محیط‌های ابری است که شامل مشاوره در انتخاب ابر، انتقال داده‌‌ها و برنامه‌ها به ابر، مدیریت و امنیت ابر است.
 • خدمات امنیتی: HPE Pointnext خدمات امنیتی را برای محافظت از سیستم‌ها و داده‌ها در برابر تهدیدات امنیتی مختلف ارائه می‌دهد که شامل آسیب‌پذیری و تهدیدسنجی، مدیریت هویت و دسترسی، نظارت بر زیرساخت و… می‌شود.
 • خدمات شبکه و اتصالات: HPE Pointnext به سازمان‌ها در طراحی، پیاده‌سازی و مدیریت شبکه‌های کامپیوتری، اتصالات و تجهیزات شبکه کمک می‌کند. این فرآیند شامل طراحی شبکه، ارتباطات وایرلس، مدیریت شبکه و امنیت شبکه است. همچنین، به سازمان‌ها در مدیریت کلان داده‌ها نیز کمک می‌کند که مباحثی مثل ذخیره‌سازی داده‌ها، پشتیبانی از داده‌ها، تحلیل و مدیریت داده‌ها را شامل می‌شود.
 • خدمات نرم‌افزاری: یکی دیگر از قابلیت‌هایی که HPE Pointnext در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد در ارتباط با پیاده‌سازی، مدیریت و بهینه‌سازی نرم‌افزارهاست که مشاوره نرم‌افزاری، توسعه نرم‌افزار، سوییچ کردن از نرم‌افزارهای سنتی به ابری و مدیریت نرم‌افزار را شامل می‌شود.

با توجه به این مجموعه گسترده از خدمات، HPE Pointnext به سازمان‌ها در تمامی جوانب مربوط به فناوری اطلاعات کمک می‌کند و بهبود‌های لازم را در زیرساخت‌های IT آن‌ها ایجاد می‌کند.

Hpe pointnext چیست
کاربردهای hpe pointnext

آشنایی کاربردهای HPE Pointnext

HPE Pointnext کاربردهای متنوعی در سازمان‌ها و شرکت‌ها دارد. برخی از کاربردهای شاخص این زیرساخت به شرح زیر است:

 • بهبود عملکرد و بهره‌وری: با استفاده از خدمات HPE Pointnext، سازمان‌ها می‌توانند فرآیندها و زیرساخت‌های خود را بهینه کنند و عملکرد بهتر و بهره‌وری بیشتری را تجربه کنند. در این زمینه خدماتی مثل اعمال تغییر در زیرساخت فناوری اطلاعات، افزایش سرعت و کارایی سیستم‌ها، بهبود مدیریت داده و بهره‌برداری بهتر از منابع از کاربردهای مهم Pointnext است.
 • مهاجرت به ابر: همان‌گونه که اشاره کردیم یکی از قابلیت‌های کلیدی که HPE Pointnext در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد ساده‌سازی روند مهاجرت به محیط‌های ابری است. این کاربرد می‌تواند شامل انتقال بخش یا تمامی بار کاری سازمان به ابر، استفاده از خدمات ابری برای ذخیره‌سازی و پردازش داده‌ها و بهره‌گیری از امکانات ابری برای راه‌اندازی تست و توسعه نرم‌افزارها باشد.
 • ایجاد مدل کسب و کار فعال: HPE Pointnext به سازمان‌ها در ایجاد یک مدل کسب و کار فعال و هوشمند کمک می‌کند که تحلیل داده‌ها، استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای پیش‌بینی و بهبود تصمیم‌گیری، توسعه نرم‌افزارها و خدمات مشتری محور را شامل می‌شود.
 • امنیت و مدیریت ریسک: HPE Pointnext به سازمان‌ها در ایجاد راهکارهای امنیتی و مدیریت ریسک کمک می‌کند. در این زمینه خدماتی مثل تحلیل تهدیدات امنیتی، مدیریت دسترسی و شناسایی تهدیدات، پیشگیری و پاسخ به حملات سایبری و ایجاد استانداردها و سیاست‌های امنیتی را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد.
 • تحول دیجیتال: HPE Pointnext نقش مهمی در تحول دیجیتال و بهره‌برداری از فناوری‌های نوین دارد. به بیان دقیق‌تر به سازمان‌ها در زمینه توسعه و پیاده‌سازی راهکارهای مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT)، ایجاد راهکارهای هوشمندسازی و اتوماسیون فرآیندها، استفاده از تجارت الکترونیک و بهبود تجربه کاربری کمک می‌کند.
 • پشتیبانی فنی و تعمیرات: شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات فنی به فعالیت اشتغال دارند، این شانس را دارند که از HPE Pointnext به منظور ارائه خدمات پشتیبانی فنی و مطلوب و همچنین تعمیرات سخت‌افزارهای مرتبط با شرکت اچ‌پی استفاده کنند.
پیشنهاد مطالعه

مزایای HPE Pointnext چیست؟

در کنار کاربردهای شاخصی که HPE Pointnext دارد، مزایای بالقوه‌ای نیز دارد که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • متخصصان فنی: HPE Pointnext تیمی از متخصصان فنی با تجربه و دانش فنی بالا را در اختیار شما قرار می‌دهد. این تخصص فنی عالی به شما کمک می‌کند تا بهترین راهکارها و استراتژی‌های فنی را برای محیط خود انتخاب کنید و به بهترین شکل از زیرساخت استفاده کنید.
 • استراتژی مبتنی بر تجربه: HPE Pointnext بر مبنای تجربه سال‌های گذشته شرکت اچ‌پی پدید آماده است و در نتیجه به سازمان‌ها در زمینه فناوری اطلاعات و حوزه‌های مختلف صنعت کمک می‌کند تا استراتژی‌های مبتنی بر تجربه را پیاده‌سازی کنند. این استراتژی‌ها شامل بهبود فرآیندها، افزایش کارایی و بهره‌وری، مدیریت ریسک و تحول دیجیتال می‌شوند.
 • بهینه استفاده از تجهیزات: HPE Pointnext با ارائه خدمات مشاوره‌ای و فنی، در پیاده‌سازی بهینه راهکارها و فناوری‌های مورد نیاز به کارشناسان شبکه کمک می‌کند تا بتوانند شبکه‌های کارآمدی را پیاده‌سازی کنند. در این زمینه PointNext در ارتباط با طراحی و معماری سیستم، انتقال به محیط ابری، تنظیمات و راه‌اندازی و انتقال داده‌ها، آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد.
 • پیشرفت و نوآوری: با استفاده از خدمات HPE Pointnext، سازمان‌ها می‌توانند بر مبنای به کارگیری جدیدترین فناوری‌های روز مزیت رقابتی خود نسبت به رقبا را حفظ کنند. به بیان دقیق‌تر، اجازه می‌دهد از فناوری‌های روز و با بهره‌گیری از تحلیل داده‌ها، هوش مصنوعی و ابر، راهکارهایی نوآورانه را مورد استفاده قرار دهید.
 • کاهش هزینه‌ها: همان‌گونه که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، HPE Pointnext با ارائه راهکارهای خلاقانه و توصیه‌های دقیق به سازمان‌ها در کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. به بیان دقیق‌تر، راهکارهایی در زمینه استفاده مطلوب از منابع ارائه می‌دهد و پیشنهادهایی در ارتباط با نحوه استفاده درست از سخت‌افزارهای کلیدی ارائه می‌دهد.
 • تسریع روند اجرا: با استفاده از خدمات HPE Pointnext، سازمان‌ها می‌توانند روند اجرای پروژه‌ها و راهکارها را سریع‌تر کنند. این سرویس قابلیت‌های مفیدی در ارتباط با مدیریت پروژه‌ها، استفاده از روش‌ها و فرآیندهای بهینه و همکاری با تیم‌های مختلف ارائه می‌کند.
 • مدیریت ریسک بهتر: HPE Pointnext به سازمان‌ها در مدیریت ریسک‌های مربوط به فناوری اطلاعات کمک می‌کند که شامل شناسایی و پیشگیری از تهدیدات امنیتی، پشتیبانی در مواجهه با حملات سایبری، ایجاد استراتژی‌های بکاپ و بازیابی اطلاعات و اجرای سیاست‌ها و استانداردهای امنیتی است.
معرفی Hpe pointnext
مزایای Hpe pointnext

چرا شرکت‌ها به سرویس Pointnext نیاز دارند؟

کسب و کارها به دلایل زیر به سرویس HPE Pointnext نیاز دارند:

 • تخصص فنی: برای بسیاری از سازمان‌ها، به دست آوردن متخصصان فنی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات چالش‌برانگیز است. با استفاده از سرویس HPE Pointnext، سازمان‌ها به تیمی از متخصصان فنی با تجربه دسترسی دارند که در زمینه‌های مختلف از جمله زیرساخت‌های IT، امنیت، هماهنگی سیستم‌ها و بهینه‌سازی فرآیندها تسلط دارند. این تیم می‌تواند به سازمان کمک کند تا بهترین راهکارها و استراتژی‌ها را برای محیط خود انتخاب کرده و از بهره‌وری بیشتر و عملکرد بهتر برخوردار شود.
 • دستیابی به تجربه‌ای ارزشمند: HPE Pointnext بر پایه تجربه عمیق متخصصان فعال در حوزه شبکه و زیرساخت، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا از تجربه‌های گذشته و بهترین شیوه‌های کاری استفاده کنند. این سرویس به سازمان‌ها کمک می‌کند تا استراتژی‌های دقیقی را برای بهبود بهره‌وری، مدیریت ریسک و تحول دیجیتال پیاده‌سازی کنند. به بیان دقیق‌تر، با بهره‌گیری از تجربه دیگر شرکت‌ها، سازمان‌ها می‌توانند از اشتباهات دیگران درس بگیرند و بهترین رویکردها را در کسب و کار خود اعمال کنند.

در این مقاله ضمن بررسی سرویس HPE Pointnext به کاربردها و مزایای آن برای سازمان‌ها پرداختیم. در صورتی که سوالی در زمینه این سرویس دارید، متخصصان ما در بخش نظرات به آن پاسخ خواهند داد.

نصب و راه اندازی شبکه را به متخصصان بسپارید!
طبق آمارهای جهانی، نصب و راه‌ اندازی شبکه به صورت استاندارد، هزینه‌های آتی شرکت را 10 تا 50 درصد کاهش می‌دهد. متخصصان فالنیک آماده‌ی ارائه مشاوره و اجرای پروژه‌های نصب و راه‌اندازی شبکه‌ به صورت حرفه‌ای و استاندارد هستند. همین حالا تماس بگیرید.
خدمات نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتریمشاوره تلفنی

5/5 - (1 امتیاز)
وبینار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا