به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - تماس با فالنیک : 8363-021

گزارش IDC درباره بازار فروش زیرساخت فضای ابری

طبق گزارش IDC درباره بازار فروش زیرساخت فضای ابری که در 23 دی ماه 95 ارایه شده، سود حاصل از فروش محصولات زیرساختی Cloud IT (سرور، استوریج و سوئیچ اترنت) برای کلودهای Private و Public در سه ماهه سوم سال 2016 رشد 8.1 درصدی داشته و به میزان 8.4 میلیارد دلار رسیده است. سوئیچ‌های اترنت در این مورد رهبر بوده‌اند. در این مقاله می‌توانید این گزارش را مطالعه کنید.

طبق گزارش IDC درباره بازار فروش زیرساخت فضای ابری که در 23 دی ماه 95 ارایه شده، سهم کلی فروش زیرساخت Cloud IT نسبت به سال گذشته از 34.7 درصد به 39.2 درصد رسیده است. زیرساخت کلود Private با رشد 8.2 درصدی به 3.3 میایارد دلار رسیده و زیرساخت کلود Public با رشد 8.0 درصدی به 5.1 میایارد دلار رسیده است. در مقابل، درآمد حاصل از بخش زیرساخت سنتی IT یعنی غیرکلود، کاهش 10.8 درصدی نسبت همین بازه زمانی درسال گذشته داشته است.

زیرساخت کلود Private در زمینه سوئیچ اترنت که رهبر این قسمت است رشد 60.8 درصدی، در زمینه استوریج رشد 9.0 درصدی و در زمینه سرور رشد 3.2 درصدی داشته است. زیرساخت کلود Public در زمینه سوئیچ اترنت که دوباره رهبر این قسمت است رشد 46.2 درصدی، در زمینه استوریج رشد 6.8 درصدی و در زمینه سرور رشد 3.0 درصدی داشته است. در نصب و پیادهسازی سنتی IT، بیشترین کاهش را سرورها با 12.9 درصد و سوئیپچ اترنت و استوریج به ترتیب 1.6 درصد و 8.6 درصد کاهش را تجربه کرده‌اند.

دیتاسنترهای جدید به تازگی عرضه شده‌اند و تاثیر آنها در سه ماهه سوم سال 2016 کمترین میزان را در بازار زیرساخت کلود IT داشته است. اگر آپگریدهای شبکه به رشد خود ادامه دهد، دیتاسنترهای غول‌پیکر کلود نیز به صحنه می‌آیند و راه‌اندازی‌های سرورها و استوریج‌های جدید را به ارمغان می‌آورد که طی چند فصل آینده امکانپذیر است.

اگر به صورت منطقه‌ای بخواهیم سود حاصل از فروش زیرساخت کلود IT را بررسی کنیم، سریعترین رشد در خاورمیانه و آفریقاست که نسبت به سه ماهه سوم سال 2015، 36.7 درصد رشد داشته است. ژاپن با 29.9 درصد، امریکای لاتین با 21.7 درصد، اروپای غربی با 16.8 درصد، آسیا و اقیانوسیه (بدون ژاپن) 11.9 درصد، کانادا با 5.3 درصد، اروپای شرقی و مرکزی با 4.3 درصد و ایالات متحده با 2.9 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

جدول گزارش IDC درباره بازار فروش زیرساخت فضای ابری در 3Q16

گزارش IDC درباره بازار فروش زیرساخت فضای ابری

HPE و Dell Technology با اختلاف کمتر از یک درصد در رده اول قرار گرفته‌اند و Lenovo، Huawei، Netaapp، Inspur نیز با اختلاف کمتر از یک درصد همگی در رده چهارم قرار گرفته‌اند.
Dell Technology درآمد Dell و EMC را ترکیب می‌کند.

دیاگرام گزارش IDC درباره بازار فروش زیرساخت فضای ابری در 3Q16

گزارش IDC درباره بازار فروش زیرساخت فضای ابری

منبع: IDC.com


نویسنده :

گزارش IDC درباره بازار فروش زیرساخت فضای ابری
1 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی
نکات مهم در ریکاوری و بازیابی اطلاعات
مشاوره و خرید پرینتر اچ پی
ایبوک فالنیک
تک تاک
پادکست
نویسنده مهمان فالنیک
پربازدید ترین مطالب
  • ماه
  • فصل
  • کل
استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.