به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

مقایسه آپگرید و مهاجرت – Migration vs Upgrade

مقایسه آپگرید و مهاجرت

ارتقا یا آپگرید

ارتقا در سرور به فرایندی گفته می‌شود که یک سرور موجود از یک نسخه به نسخه‌های جدیدتر منتقل می‌شود. ارتقا همیشه قبل از ارائه به بازار، در بسیاری از تنظیمات به‌طور کامل بررسی و پشتیبانی می‌شود. در هنگام ارتقا، اطلاعات روی سرور، در سطح پایگاه داده انتقال می‌یابد و تمام داده و  ابرداده حفظ می‌شود.

ارتقا دو مدل دارد:

  1. در محل یا In-Place: آپگرید در محل به‌عنوان ارتقایی تعریف می‌شود که در زمان پایان فرایند ارتقا همان مجموعه سخت‌افزاری قبلی به‌کاربرده می‌شود که در حال اجرا نسخه فعلی است.
  2. مبتنی بر مهاجرت یا Migration-Based: آپگرید مبتنی بر مهاجرت شامل مجموعه سخت‌افزاری جدیدی است که پس از تکمیل فرایند، استفاده خواهد شد. توجه داشته باشید که باوجود داشتن یک نام مشابه، ارتقا مبتنی بر مهاجرت، به‌هیچ‌وجه یک مهاجرت محسوب نمی‌شود (تعریف زیر را ببینید).

مهاجرت

مهاجرت به فرایند انجام مجدد اقدامات یک سیستم در سیستم دیگر اشاره دارد. یکی از تفاوت‌های کلیدی در مقایسه با ارتقا این است که مهاجرت یک انتقال داده با دقت پایین‌تر است و ممکن است برخی از قسمت‌ها قابل مهاجرت و انتقال نباشند. به‌طورکلی، ابزارهای مهاجرت موجود، بطور قابل‌توجهی قابلیت آزمایشی کمتری نسبت به روند ارتقا دارند، و بسیاری از ابزارهای موجود دارای پشتیبانی محدودی  هستند (به دلیل اینکه به صورت Out of Band عرضه می‌شود).

در مورد مهاجرت، تحولات داده‌ها تنها با استفاده از API های عمومی انجام می‌شود که صرفاً در ارائه برخی از اطلاعات، هم‌زمان با جابه‌جایی داده‌ها محدودیت دارد. نتیجه این محدودیت‌ها این است که برخی از اطلاعات در روند مهاجرت، از دست می‌رود و یا تحریف می‌شود مانند:

  1. Artifact IDs (changeset numbers, work item IDs)
  2. date-time stamps
  3. area paths
  4. iteration paths.

Server Move

اصطلاح دیگر مطرح‌شده در این مبحث، Server Move است که برای توصیف فرایند تغییر سخت‌افزار یک سرور به کار می‌رود. درحالی که Server Move نه ارتقا و نه مهاجرت است، اغلب قبل یا بعد از ارتقا انجام می‌شود، و اغلب با مهاجرت اشتباه گرفته شود.

 

خدمات تعمیرات سرور، مشاوره و اجرای شبکه در فالنیک
فالنیک با دارا بودن بزرگ‌ترین لابراتوار تعمیر سرور و تجهیزات شبکه و کارشناسان متخصص، آماده خدمت‌رسانی برای تعمیر انواع سرورهای ایستاده و رک مونت است. تمامی ابزار موردنیاز برای تعمیر و تست تجهیزات شبکه در مرکز سرور فالنیک در اختیار مهندسین فالنیک قرار دارد.
درخواست تعمیر سرور

منبع: HPE.com


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.

.swin-sc-title.style-2 .title span:after