به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
اخبار

کسب نمره ممتاز در ارزیابی خدمات پس از فروش و گارانتی شرکت فالنیک (ایران اچ پی)

خدمات پس از فروش و گارانتی شرکت فالنیک

طی ارزیابی انجام شده توسط سازمان صنایع انفورماتیک (وابسته به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان) شرکت فالنیک (ایران اچ پی) در زمره برترین ارائه کنندگان خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات IT و ماشینهای اداری قرار گرفت. شایان ذکر است شرکت فالنیک (ایران اچ پی) به عنوان برترین ارائه دهنده خدمات پس از فروش محصولات اچ پی (hp) هم چون نمایندگان سایر برندهای معتبر ارزیابی گردید و با کسب نمره ممتاز در زمره بهترین ارائه کنندگان خدمات گارانتی محصولاتی نظیر پرینتر hp، اسکنر hp، سرور hp و تجهیزات شبکه و لپ تاپ hp قرار گرفت.

ارزیابی که پیش از این برای شرکت های بزرگی نظیر نماینده تلفن های همراه سامسونگ نیز به انجام رسیده بود، در دو بخش ارزیابی عملکرد (از طریق ممیزی داخلی) و بررسی عوامل ادراکی و عملکردی (از طریق نظر سنجی) صورت پذیرفت. شایان ذکر است شرکت فالنیک (ایران اچ پی) به عنوان برترین ارائه دهنده خدمات پس از فروش محصولات اچ پی (hp) هم چون نمایندگان سایر برندهای معتبر ارزیابی گردید و با کسب نمره ممتاز در زمره بهترین ارائه کنندگان خدمات گارانتی محصولاتی نظیر پرینتر hp، اسکنر hp، سرور hp و تجهیزات شبکه و لپ تاپ hp قرار گرفت.
گزیده ای از روند ارزیابی صورت گرفته به شرح زیر می باشد:

1- ارزیابی عملکرد

در این قسمت بازرس این سازمان ضمن بررسی مستندات و امکانات موجود در واحد خدمات پس از فروش و بر اساس مشاهدات میدانی اقدام به تکمیل فرمهای ارزیابی نمود. بر اساس دستورالعمل در این قسمت چهار شاخص “کیفیت خدمات، سرعت در ارائه خدمات، هزینه خدمات و نتیجه عملکرد” مورد بررسی قرار گرفت. در این قسمت شرکت فالنیک (ایران اچ پی) با کسب امتیاز مطلوب (امتیازی برابر با میانگین امتیاز برترین شرکت های ارزیابی شده در صنعت IT) عملکرد مثبتی داشت. جالب این که در این قسمت بیشترین امتیاز کسب شده توسط این شرکت مربوط به شاخص هزینه خدمات می باشد که در بررسی آن به سه عامل زیر امتیاز دهی صورت می گیرد:

الف) جدول زمان بندی مدون و نرخ هزینه استاندارد تعمیرات بر اساس شکل های رسمی (نظیر سازمان نظام صنفی و اتحادیه)
ب) برآورد و تامین بودجه پرداخت خسارت توقف محصول جهت تعمیرات
ج) پرداخت هزینه های مربوط به جابجایی محصول

2- بررسی عوامل عملکردی و ادراکی به روش نظرسنجی

در این بخش، سازمان صنایع انفورماتیک لیست کامل مشتریانی که طی یک سال گذشته از خدمات پس از فروش و گارانتی شرکت فالنیک (ایران اچ پی) استفاده نموده بودند را اخذ کرده و نسبت به انجام نظر سنجی های فنی به صورت اتفاقی از بین لیست اعلامی، اقدام نمود. شایان ذکر است این سازمان علی‌رغم تعدد بالای مخاطبان (بیش از دو هزار نفر) از بیش از 25 درصد مخاطبان اعلام شده نظر سنجی نمود و نتیجه این نظر سنجی نهایتا منجر به نمره اکتسابی در این بخش گردید.

طی این نظر سنجی موضوعاتی نظیر کم و کیف ضمانت نامه و راهنمای کاربری فارسی محصولات، چگونگی نصب، کم و کیف عملکرد سرویس کاران در محل مشتری، نحوه انجام خدمات گارانتی و عدم دریافت وجه در قبال آن، کیفیت تعمیرات و عدم بروز دوباره مشکل، تامین قطعات یدکی و کیفیت رسیدگی به شکایات مشتری، سوالاتی مطرح گردید که در نهایت این شرکت با کسب 77% رضایت مصرف کنندگان، جزء برترین شرکت های IT از منظر این شاخص تقسیم بندی گردید.

post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا