به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - تماس با فالنیک : 8363-021

نحوه ایجاد user در اکتیودایرکتوری

در این مقاله نحوه ایجاد user در اکتیودایرکتوری را آموزش می‌دهیم. پس از ایجاد دامین در سرور (این سرور را دامین کنترلر می‌نامیم: Domain Controller – DC) باید بتوانیم کامپیوتر ها را به دامین جوین کنیم. آموزش جوین کردن کلاینت به دامین را در لینک “آموزش جوین کردن کلاینت به دامین” بخوانید. مقدمه انجام این کار، ایجاد یوزر در دامین است. در این آموزش همراه فالنیک باشید تا نحوه ایجاد user در اکتیودایرکتوری را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه

آموزش قدم به قدم ایجاد user در اکتیودایرکتوری

۱. در ویندوز سرور پنجره Run را باز کنید و دستور msc را وارد کنید. با این کار وارد پنجره Active Directory User and Computers یا همان ADUC می‌شوید.

راه دوم برای وارد شدن به این پنجره این است که وارد Server Manager شوید و گزینه Tools را بزنید. از منوی باز شده گزینه Active Directory User and Computers را انتخاب کنید.

وارد Server Manager شوید.

۲. در ستون سمت چپ روی گزینه Users راست کلیک کنید و و از منوی باز شده روی New رفته و سپس User را انتخاب کنید. با این کار پنجره New Object – User باز می‌شود.

شروع ایجاد یوزر در اکتیو دایرکتوری
پیشنهاد مطالعه

۳. برای این یوزر جدید، قسمت Logon Name و Username را وارد کنید. سپس Next بزنید.

برای کاربر Logon Name و Username را تعیین کنید.

۴. در این مرحله باید پسورد مشخص کنید. همان طور که در تصویر می‌بینید چهار گزینه دیده می‌شود.

برای کاربر بر اساس سیاست پسوردگذاریخود، پسورد تعریف کنید.

اگر گزینه User must change Password at next logon را تیک بزنید، در اولین لاگین کاربر، از او خواسته می‌شود پسورد را عوض کند. در غیر این صورت شما به عنوان ادمین می‌توانید به اطلاعات او دسترسی یابید که از لحاظ امنیتی درست نیست.

اگر گزینه User cannot change password را تیک بزنید کاربر نمی‌تواند پسورد را عوض کند.

پس از تنظیم پسورد برای کاربر روی Next بزنید.

۵. در این مرحله تنظیماتی که در مراحل قبل مشخص کرده‌اید نمایش داده می‌شود. در صورت تایید، دکمه Finish را بزنید.

تنظیمات خود را تایید کنید.
پیشنهاد مطالعه

۶. همان طور که می‌بینید کاربر جدید در اکتیو دایرکتوری اضافه و تعریف شد. می‌توانید با انتخاب کاربر و کلیک روی دکمه Properties اطلاعات مربوط به آن را تکمیل کنید.

کاربر به اکتیو دایرکتوری اضافه شد.

 

خدمات پیاده سازی شبکه در فالنیک
آیا شبکه شما برای ورود به محیط کاری دیجیتالی آماده است؟ برای گرفتن تصمیمات تجاری استثنایی به راهکارهایی استثنایی نیاز دارید. پرسنل خود را قدرتمند کنید - کسب و کار خود را قدرت بخشید - به روز باشید
درخواست پیاده سازی شبکه

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
.swin-sc-title.style-2 .title span:after