به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
تماس با فالنیک : 8363-021
کامپیوتر و لپ تاپ

10 نرم افزار برتر کلاس مجازی و آنلاین

10 نرم افزار برتر کلاس مجازی و آنلاین

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در خرداد 1399 نوشته شده بود و در اردیبهشت 1400 دوباره بررسی و به‌روز شده است.

نرم افزارهای کلاس مجازی و آنلاین زیادی در بازار وجود دارد که مدیران و معلمان می‌توانند آموزش‌های راه دور خود را به شاگردان و همکارانشان ارایه دهند. داشتن ویژگی‌هایی مانند ایجاد آسان کلاس درس، ویدئو کنفرانس، گروه بندی کلاس ها، سازگاری با موبایل به استفاده راحت تر از دوره های آموزشی آنلاین کمک می‌کند.

دانش آموزان و دانشجویان و کارمندان، با وجود محدودیت‌هایی که کرونا ایجاد کرده، می‌توانند با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن، یادگیری دروس و انجام پروژه هایشان را از راه دور و از منزل ادامه دهند. برای این منظور موسسات و سازمان‌ها باید نرم افزارهایی را استفاده کنند که تمام نیازهای آنها در زمینه آموزش را برطرف کند.  با فالنیک همراه باشید تا این مبحث را مفصل بررسی کنیم.

برای خرید سیستم مناسب آموزش آنلاین با قیمت مناسب می‌توانید از طریق قیمت لپ تاپ و قیمت کامپیوتر مدل‌های مختلف را بررسی کنید.

واحد خدمات لپ تاپ، کامپیوتر و بورد فالنیک
تعمیرات لپ تاپ، تبلت، کامپیوتر، All-in-One، بورد (Board) و تعویض انواع پورت (Port) و چیپست (Chipset) خود را به صورت تخصصی با تجهیزات پیشرفته، به فالنیک بسپارید. برای ثبت تیکت تعمیر، کلیک کنید.
درخواست تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ

کلاس مجازی چیست؟

به محیط آموزشی و یادگیری آنلاین، کلاس مجازی می‌گویند. در کلاس مجازی دانش آموزان و معلمان از طریق ابزارهایی که نرم افزارها فراهم می‌کنند با هم تعامل دارند. موسسات آموزشی مانند دانشگاه هاو مدارس از نرم افزارهای کلاس مجازی برای برگزاری کلاس‌ها از راه دور استفاده می‌کنند تا بتوانند کیفیت کلاس های حضوری را حفظ کنند.

بیایید قابلیت های کلاس مجازی را جمع بندی کنیم:

 •  قابلیت استریمینگ ویدئو به صورت زنده
 •  اشتراک گذاری صفحه نمایش
 •  ویژگی وایت بورد آنلاین
 •  محیط جامع کلاس آنلاین برای استفاده در موسسات آموزشی مناسب برای معلمین و دانش آموزان
 •  استریمینگ ارایه های تعاملی به صورت زنده

در لینک زیر با سخت افزارها و سرور لازم برای راه اندازی زیرساخت مناسب برگزاری جلسه و کلاس آنلاین و وبینار را مشاهده می‌کنید:

پیشنهاد مطالعه

خرید all in one و خرید ورک استیشن با مشخصات فنی مختلف نیز از طریق فروشگاه فالنیک امکان پذیر است.

نرم افزار کلاس مجازی چیست؟

موسسات آموزشی از نرم افزار های کلاس مجازی استفاده می‌کنند تا دانش آموزانی که توانایی حضور فیزیکی در کلاس را ندارند، بتوانند از کلاس استفاده کنند. اما نکته مهم در برگزاری کلاس مجازی و آنلاین، فراهم کردن بستر تعامل معلم و دانش آموز است تا هم معلم‌ها بتوانند با دانش آموزان تعامل داشته و بازخورد مناسبی از کلاس داشته باشند و هم دانش آموزان بتوانند با معلم‌ها ارتباط مناسبی داشته باشند و مطالب درسی و آموزشی را همانند آنچه که در مدرسه و کلاس حضوری دریافت می‌کنند، یاد بگیرند. دسترسی به مطالب آموزشی، تماشای ارایه ها و ویدئوها، برگزاری آزمون، همگی باید به صورت بلادرنگ – Real Time قابل انجام باشند.

ویژگی های نرم افزار کلاس مجازی

ویژگی های نرم افزار کلاس مجازی عبارتند از:

 •  ویدئو کنفرانس
 •  رمزگذاری ویدئو و حفاظت از رمز عبور
 •  ارایه از طریق مالتی مدیا
 •  وایت بورد
 • ضبط و رکورد جلسه
 • چت به صورت متن و تکست
 • اشتراک گذاری و ذخیره فایل
 • اشتراک گذاری صفحه تصویر
 • رای گیری و نظرسنجی تقسیم و گروه بندی شاگردان برای انجام فعالیت های گروهی
 • سازگاری با موبایل
 • برگزاری آزمون
 • بالا بردن دست (برای پاسخ دادن یا داوطلب شدن یا سوال پرسیدن یا …)
 • اتصال از طریق مرورگر
 • امکان تحلیل و آنالیز
 • امکان Real-time code editor برای برنامه نویسی

کلاس مجازی بخشی از سیستم های LMS است. در ادامه با LMS بیشتر آشنا می‌شوید.

خرید سرور با بهترین قیمت و گارانتی طلایی فالنیک
فالنیک با دارا بودن سبد کاملی از سرورهای اچ پی و تنها دارنده گارانتی رسمی و معتبر سرور اچ پی در ایران، خرید سرور را با گارانتی طلایی، سرویس دوره ای و مشاوره خرید رایگان ارائه می‌کند. شماره تماس مشاوره و اطلاع از قیمت سرور: 02154591914
خرید سرور

LMS چیست؟

LMS مخفف Learning Management System است. LMS در واقع پلتفرم های نرم افزاری برای ایجاد و مدیریت و سازماندهی کورس‌های آموزشی آنلاین هستند که از بستر اینترنت استفاده می‌کنند تا بین دانش آموزان و موسسات آموزشی ارتباط برقرار کنند. هدف از LMS بالا بردن قابلیت های یادگیری است که توسط عموم هم به راحتی قابل دسترس و استفاده باشد.

قابلیت هایی که نرم افزارهای LMS برای معلم ها ارایه می‌دهند شامل آپلود فایل های درسی، آپلود مشق و تکلیف، تقویم آموزشی است که البته به همراه برقراری ارتباط از طریق چت روم است. برخی LMS ها هم می‌توانند تکلیف آنلاین مثل آزمون آنلاین برگزار کنند و یا قابلیت های مالتی مدیا را به صورت ترکیبی ارایه می‌دهند مثلا ترکیب عکس و ویدئو.
قابلیت هایی که نرم افزارهای LMS برای دانش آموزان ارایه می‌دهند شامل تحویل تکلیف و استفاده از آموزش ها و فایل های آپلود شده توسط معلمین است.
بیایید قابلیت های LMS را جمع بندی کنیم:

 • ارایه پلتفرم برای موسسات آموزشی با هدف ارایه محتوای درسی آنلاین به دانش آموزان
 • قابلیت زمان بندی و پیگیری
 • قابلیت مجتمع شدن با پلتفرم های تولید محتوا

از جمله LMS های پرطرفدار و پر استفاده عبارتند از: Canvas و SAP Litmos و Blackboard Learn و Google Classroom و Schoology و Docebo و iSpring Learn و Skilljar و Showbie و …

پیشنهاد مطالعه

5 نرم افزار ایرانی کلاس مجازی و آنلاین

5 پلتفرم بومی و ایرانی برگزاری کلاس آنلاین را در ادامه معرفی می‌کنیم:

 1. فراروم

قابلیت‌های نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگانفراروم عبارتند از: زبان فارسی،سازگاری با اغلب پلتفرم ها، چت آنلاین و عمومی، چت آنلاین و خصوصی، درج و تکمیل متن اشتراکی، ضبط اسکرین، اشتراک گذاری اسکرین، رمزگذاری

 1. اسکای روم

اسکای روم، پلتفرم بومی معروفی است که برای برگزاری وبینار و وب کنفرانس و آموزش مجازی جایگاه مناسبی کسب کرده است. با سامانه اسکای روم می‌توانید کلاس و دوره و جلسه به صورت آنلاین برگزار کنید. از جمله قابلیت‌های این سامانه، ارتباط دو طرفه صوتی و تصویری، اشتراک گذاری دسکتاپ و تبادل فایل، نمایش اسلاید و همزمان پخش صوت و تصویر، و تخته مجازی است.

 1. سی روم

قابلیت این این نرم افزار کلاس آنلاین بومی آموزش مجازی عبارتند از:

 1. استفاده از سرورهای امن و پرسرعت داخلی که نتیجه آن هزینه نیم بها در مصرف اینترنت است.
 2. ضبط و اشتراک گذاری جلسه
 3. تبادل فایل و همزمان پخش صوت و تصویر
 4. تنظیمات مدیریتی برای کنترل جلسه و مجوزهای دسترسی
 5. اشتراک گذاری دسکتاپ
 6. چت عمومی و خصوصی
 7. نیما

نرم افزار تدریس آنلاین و سامانه نیما – نرم افزار یادگیری مجازی امیرکبیر، نرم افزار فارسی در زمینه آموزش آنلاین است که قابلیت‌های آن عبارتند از:

 1. پخش صوت و تصویر
 2. اشتراک گذاری فایل
 3. اشتراک گذاری تخته و اسکرین
 4. گفتگو و چت
 5. ذخیره خودکار جلسات با حجم کم
 6. حضور و غیاب
 7. نیاز به حداقل سرعت و ترافیک اینترنت
 8. برگزاری وبینار بدون محدودیت در پخش صوت و تصویر
 9. قابلیت اجرا روی اندروید و ویندوز
 10. فرادرس

شاید سامانه فرادرس را در بین پلتفرم های آموزش مجازی ببینید اما موضوع اینجاست که این سامانه برای شما پلتفرم آموزش آنلاین ارایه نمی‌دهد بلکه می‌توانید به صورت رایگان و یا پرداخت هزینه‌ای مناسب، ویدئوهای آموزشی در زمینه مورد نطرتان را مشاهده کنید. هدف این سامانه، توسعه آموزش آنلاین در سطح دانشگاه است.

10 نرم افزار برتر کلاس مجازی و آنلاین

در ادامه ده نرم افزار برتر آموزش آنلاین در سال 2020 را که ابزارهای یادگیری از راه دور هستند را معرفی می‌کنیم. این ده نرم افزار برتر پلتفرم کلاس آنلاین بر اساس محبوبیت به ترتیب زیر هستند:

 1. نرم افزار Zoom

Zoom در سال 2011 توسط سیسکو و WebEx ارایه شد. Zoom برای برگزاری کنفرانس ویدئویی و جلسات آنلاین استفاده می‌شود. پلتفرم Zoom به راحتی استفاده می‌شود و امکان پیامدهی گروهی را دارید. راهکار زوم روی سیستم های ویندوز و Mac و اندروید و iOS و بلک بری و Zoom Rooms و H.323/SIP room قابل استفاده است و بهترین اشتراک گذاری ویدئو و صوت و صفحه نمایش را دارد. Zoom از جمله بهترین نرم افزار های آموزش مجازی و پیشرو در زمینه کلاس مجازی است.

نرم افزار Zoom برای کلاس مجازی و آنلاین
نرم افزار Zoom از جمله نرم افزارهای پیشرو در زمینه کلاس مجازی است.

برای دانلود نرم افزار Zoom روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود نرم افزار Zoom

 1. نرم افزار Cisco Webex Meetings

جلسات از مهمترین قسمت‌های هر کسب‌و‌کاری محسوب می‌شود. Cisco Webex Meetings جلسات را به صورت ویدئویی و مدرن و ساده برگزار می‌کند. در لیست گارتنر این ابزار کلاس مجازی، پیشرو است و نشانگر این است که افراد زیادی از این راهکار برای جلسات استفاده می‌کنند. روی دستگاه‌های مختلف می‌توانید این نرم افزار کلاس مجازی را پیاده سازی کنید و سازگاری آن با ابزارها و دستگاه های ویدئویی که قبلا هم استفاده می‌کردید قابلیت قابل توجهی است.

اعضای کلاس می‌توانند تنها با یک کلیک به کلاس آنلاین بپیوندند و به فیلم ها و صوت ها و ویژگی‌های به اشتراک گذاشته شده دسترسی یابند و برای این کار لازم به دانلود پلاگین نیست.

نرم افزار Cisco Webex Meetings برای کلاس مجازی و آنلاین
برگزاری جلسه نرم افزار Cisco Webex Meetings با حضور هزار نفر از نقاط قوت این نرم افزار کلاس مجازی است.

Cisco Webex Meetings همراه با کسب‌وکار شما رشد می‌کند و به آسانی و به سرعت می‌توانید کاربران و سرویس ها را با توجه به نیازهایتان تغییر دهید و یا اضافه کنید. برگزاری جلسه با حضور هزار نفر از نقاط قوت این نرم افزار کلاس مجازی است.

Webex در سراسر دنیا 22 دیتاسنتر دارد که کیفیت سرویس، مدیای بلادرنگ، قابلیت اطمینان و امنیت را به خوبی برای جلسات آنلاین شما فراهم می‌کند. این امنیت در حد و سطح انترپرایز است. این ویژگی ها را در دیگر نرم افزارهای کلاس آنلاین و مجازی نمی‌بینیم.

 1. نرم افزار Adobe Connect

Adobe Connect امن ترین و انعطاف پذیرترین و توسعه پذیرترین و پر قابلیت ترین محصول ویدئو کنفرانس در بازار است. قدرتمند و پایدار است و محدودیت ها و عدم توسعه پذیری که در دیگر ابزارهای کلاس مجازی دیده می‌شود را ندارد. در نتیجه کنفرانس های آنلاین مهم و حساس خود را با خیال راحت با Adobe Connect انجام دهید.

نرم افزار Adobe Connect برای کلاس مجازی و آنلاین
Adobe Connect امن ترین و انعطاف پذیرترین و توسعه پذیرترین و پر قابلیت ترین محصول ویدئو کنفرانس در بازار است.

برای دانلود نرم افزار Adobe Connect روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود نرم افزار Adobe Connect

برنامه آموزش مجازی Adobe Connect را به راحتی با توجه نیازهایتان شخصی سازی کنید و کلاس مجازی تان را با برند خودتان تشکیل دهید. این برنامه، میزان حضور حاضرین را بر خلاف ابزارهای دیگر کلاس مجازی اندازه می‌گیرد. با ادوبی کانکت از هر کجا و هر زمان روی هر دستگاهی می‌توانید کلاس مجازی خود را راه بیندازید. این نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان قابلیت های زیر را هم دارد:

 • قابلیت مجتمع شدن با سیستم های LMS
 • قابلیت مجتمع شدن با سیستم های احراز هویت پیشرفته
 • توسعه پذیر به دلیل متن باز بودن
 • امکان چت با دیگر حاضرین در کلاس مجازی
 • نظرسنجی
 • آزمون آنلاین
 • شبیه سازی
 • گروه بندی کلاس
 • بازی
 • امکان تعامل در پشت صحنه جلسه آنلاین بین حاضرین

ادوبی کانکت جزو بهترین پلتفرم کلاس آنلاین رایگان است.

 1. نرم افزار Schoology Learning

Schoology Learning بخشی از راهکار جامع PowerSchool Unified Classroom است و بیش از یک دهه است که در زمینه نرم افزار کلاس آنلاین و محیط های یادگیری ترکیبی استفاده می‌شود. Schoology Learning کیفیت و دسترسی را در حد بالایی فراهم می‌کند و معلمین و دانش آموزان و دانشجویان به راحتی در آن با هم به آموزش و یادگیری می‌پردازند.

نرم افزار Schoology Learning برای کلاس مجازی و آنلاین
نرم افزار Schoology Learning یش از یک دهه است در زمینه کلاس های آنلاین و محیط های یادگیری ترکیبی استفاده می‌شود.
 1. نرم افزار Blackboard Collaborate

با کمک Blackboard Collaborate با یک کلیک می‌توانید کلاس مجازی را اجرا کنید. موسسات آموزشی که نیاز به تعامل بین معلم و دانش آموز دارند و یا انعطاف پذیری و شخصی سازی از جمله مواردی است که در سیستم آنلاین آموزشی نیاز دارند می‌توانند از این نرم افزار کلاس مجازی استفاده کنند. این نرم افزار همچنین سیستم LMS را هم فراهم می‌کند.

Blackboard Collaborate فرای ویدئو کنفرانس های سنتی است و حتی دانش آموختگان فراموش می‌کنند که در کلاس فیزیکی حضور ندارند. این نرم افزار تدریس آنلاین با نرم افزارهایی که اغلب توسط شاگرد و معلم استفاده می‌شود سازگار است مثل: Dropbox وOneDrive و Google و …

نرم افزار Blackboard Collaborate برای کلاس مجازی و آنلاین
نرم افزار Blackboard Collaborate برای سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی و موسسات آموزشی گزینه مناسبی است.

برای دانلود نرم افزار Blackboard Collaborate روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود نرم افزار Blackboard Collaborate

Blackboard Collaborate برای سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی و موسسات آموزشی گزینه مناسبی است. این برنامه کلاس آنلاین تمام نیازهای شما در زمینه آموزش آنلاین و وب کنفرانس را پاسخ می‌دهد و یکی از بهترین نرم افزارهای آموزش مجازی و از راه دور است. همچنین امکان تحلیل و پیگیری در آن برای معلمین فراهم است.

 1. نرم افزار Panopto

Panopto از سال 2007 به دانشگاه ها و کسب‌وکارها کمک کرده تا از طریق استفاده از ویدئو بتوانند کارایی خود را افزایش دهند. دانشگاه‌ها و شرکت‌ها و موسسات تجاری از جمله GE و Qualcomm و New York Life و Duke و Stanfordو Oxford از مشتریان Panopto هستند که از آن برای ضبط ویدئو و سخنرانی ها، استریمینگ رویدادهای زنده و به اشتراک گذاری این ویدئوها به صورتی امن و قابل سرچ استفاده می‌کنند. این برنامه کلاس آنلاین در گارتنر به مدت سه سال، به عنوان رهبر در مدیریت محتوای ویدئویی انترپرایزی شناخته شده است.

نرم افزار Panopto برای کلاس مجازی و آنلاین
نرم افزار Panopto در گارتنر به مدت سه سال، به عنوان رهبر در مدیریت محتوای ویدئویی انترپرایزی شناخته شده است.
 1. نرم افزار WizIQ

WizIQ یکی از بزرگترین پلتفرم های مبتنی بر کلود در زمینه نرم افزار کلاس مجازی است و بیش از چهارصد هزار دانش آموخته از آن استفاده کرده‌اند تا از سرویس های مختلف در زمینه یادگیری بهره برند مانند آموزش زنده با استفاده از HTML5 Virtual Classroom که مبتنی بر WebRTC است.

WizIQ برای انترپرایزها و معلمین و دانش آموزان و دانشجویان و شرکت ها مناسب است. هزینه مناسبی دارد و استفاده از آن راحت است. از تمام انواع فایل ها پشتیبانی می‌کند و امکان آپلود و سازماندهی و ذخیره هر محتوایی را در کلود می‌دهد و از هر کجا و هر زمان به این فایلها دسترسی خواهید داشت پس دیگر نیازی به حمل فیزیکی محتواها نیست. این ویژگی با کتابخانه یکپارچه آن ممکن می‌شود.

API و پلاگین هایی در WizIQ هست که با وب سایت شما یکپارچه می‌شود و کلاس تان را در LMS خواهید داشت. همچنین برای لاگین به نام کاربری و رمز عبور احتیاج دارید.

ویژگی های دیگر آن عبارتند از:

 • امکان ضبط کلاس آنلاین
 • مبتنی بر وب
 • وایت بورد تعاملی
 • اشتراک گذاری صفحه نمایش
 • امکان نظرسنجی
 • کیفیت بالا در صوت و تصویر

در نرم افزار ویزآیکیو قابلیت حضور غیاب وجود ندارد، تب های زیاد باعث شلوغی می‌شود. باید آن را نصب کنید و در ایران تحریم است.

نرم افزار WizIQ برای کلاس مجازی و آنلاین
نرم افزار WizIQ برای انترپرایزها و معلمین و دانش آموزان و دانشجویان و شرکت ها مناسب است.
 1. نرم افزار LearnCube

یکی از بزرگترین مشکلات معلمین و مدارس آنلاین این است که ابزارهایی که برای ویدئو کنفرانس استفاده می‌کنند برای جلسات کاری است و مخصوص آموزش آنلاین نیست. LearnCube از معدود نرم افزارهای کلاس مجازی است که برای معلم ها و کلاس های مجازی و آنلاین، عالی و کامل است چرا که دید بهتری به کلاس دارند. اما ممکن است در ابتدا کمی سردرگم کننده باشد. ویژگی های LearnCube عبارتند از:

 • ویدئوی زنده با قابلیت اطمینان و کیفیت صدای عالی
 • وایت بورد آنلاین تعاملی
 • دسترسی سریع به درس های ذخیره شده مانند PDF و فیلم و اسناد و …
 • دسترسی سریع از طریق لینک و بدون نیاز به دانلود (مبتنی بر وب)
 • ویژگی های مخصوص معلم ها مانند مالتی تب، پوینتر، هایلایت، ویدئو سینک، جداول و …

نرم افزار لرن کیوب صفحه اشتراکی ندارد و در ایران تحریم است.

نرم افزار LearnCube برای کلاس مجازی و آنلاین
نرم افزار LearnCube از معدود نرم افزارهای کلاس مجازی است که برای معلم ها و کلاس های مجازی و آنلاین، عالی و کامل است.
 1. نرم افزار VEDAMO

VEDAMO که برنامه برای کلاس انلاین و راه دور است راهکار جامعی برای ایجاد و مدیریت سرویس های آموزشی آنلاین است که ویژگی های زیر را دارد:

 • کلاس مجازی با قابلیت تعامل با دانش آموزان و دانشجویان به صورت رو در رو و واقعی
 • وایت بورد که برای اشتراک گذاری مباحث و منابع با مخاطبین حین جلسه آنلاین استفاده می‌شود.
 • گروه بندی اعضای کلاس
 • اشتراک صفحه نمایش
 • اشتراک رسانه
 • ابزار تخته سفید

اين نرم افزار تدریس مجازی ویژگی سیستم ضبط خودکار را ندارد و وجود ابزارهای زیاد فضای کلاس را شلوغ کرده است. همچنین در ایران تحریم است.

نرم افزار VEDAMO برای کلاس مجازی و آنلاین
نرم افزار VEDAMO راهکار جامعی برای ایجاد و مدیریت سرویس های آموزشی آنلاین است.

10. نرم افزار Newrow Smart

Newrow Smart پلتفرم کلاس مجازی است که امکان حضور در کلاس آنلاین را فقط از طریق مرورگر فراهم می‌کند و كاملا مبتنی بر وب و بدون نیاز به نصب است. پس نه نیازی به دانلود دارید و نه نصب و نه حتی پیچیدگی های مدیریتی. استفاده از آن آسان است و تجربه کاربری خوبی خواهید داشت. تنها با کلیک روی لینک دسترسی به کلاس می‌توانید از ویژگی های زیر استفاده کنید:

 • اشتراک صفحه نمایش
 • گروه بندی اعضای کلاس
 • برگزاري آزمون آنلاين
 • وایت بورد که برای اشتراک گذاری مباحث و منابع با مخاطبین حین جلسه آنلاین استفاده می‌شود
 • اشتراک گذاری فیلم و ویدئو
 • سیستم مدیریت فایل و ضبط ابري به صورت کلود و …

این نرم افزار در ایران تحریم است.

نرم افزار Newrow Smart برای کلاس مجازی و آنلاین
استفاده از نرم افزار Newrow Smart آسان است و تجربه کاربری خوبی خواهید داشت.

نکات مهم در انتخاب نرم افزار کلاس مجازی مناسب

نرم افزار مناسب برای استفاده در کلاس مجازی کاملا بستگی به استفاده و کاربرد شما دارد. چه قابلیت هایی از سیستم کلاس مجازی خود انتظار دارید مثلا ویدئو کنفرانس برای حضور چند نفر را لازم دارید یا تعداد کاربرانی که همزمان به سیستم کلاس مجازی شما وصل می‌شوند چقدر است؟ به همین میزان چه پهنای باند و یا سخت افزاری لازم دارید؟ آیا کاربران به صورات لوکال امکان اتصال دارند یا از هر جایی می‌توانند وارد کلاس مجازی شوند؟

برای اینکه بهترین و مناسب ترین نرم افزار کلاس مجازی را انتخاب کنید، با کارشناسان ما در فالنیک تماس بگیرید.

واحد خدمات لپ تاپ، کامپیوتر و بورد فالنیک
تعمیرات لپ تاپ، تبلت، کامپیوتر، All-in-One، بورد (Board) و تعویض انواع پورت (Port) و چیپست (Chipset) خود را به صورت تخصصی با تجهیزات پیشرفته، به فالنیک بسپارید. برای ثبت تیکت تعمیر، کلیک کنید.
درخواست تعمیر کامپیوتر و لپ تاپ

post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫120 دیدگاه ها

 1. سلام تبلت امازون کیندل فایر 7 دارم ادوب کانکت رو روش ریختم وقتی از طریق لینک ورود به کلاس در کروم وارد میشم میگه بروزر یا اپلیکیشن که من اپلیکیشن ادوب رو انتخاب میکنم صفحه میاد اسامی میاد تصویر ضضبط شده میاد اما تا معلم انلاین شروع میکنه میپره بیرون لطفا راهنمایی فرمایید.

 2. سلام
  من میخوام خصوصی زبان تدریس کنم
  میخوام بستری باشه که بتونم فایل و یا پاورپوینتهای مرتبط با درس رو حین تدریس تبادل کنم توضیح بدم
  چی خوبه بنظرتون؟قرار با تختش مشکل دارم

 3. سلام وقت بخیر برای تدریس آنلاین مدرسه میخوام از اسکای روم استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید

 4. باسلام
  در یک مدرسه با ظرفیت حداکثر ۱۰ نفر در هر کلاس بدون نیاز به تصویر و دارای ارتباط صدا و انتقال فایل ها و با کمترین هزینه چه نرم افزاری پیشنهاد می شود

 5. سلام برای برگزاری کلاسهای آنلاین ورزشی چه نرم‌افزاری رو شما پیشنهاد میدید ..که کیفیت تصویر پایین نباشه و امکان برقراری چند نفر تصویری وجود داشته باشد

 6. سلام و عرض ادب
  ۱. هزینه Adobe connect یا skype business برای ۳۰ نفر معلم و ۱۲ کلاس درسی و هر کلاس ۱۵ عنوان درسی چقدر هست ،
  ۲. هزینه اینترنت مصرفی برای دانش آموز و دبیر چقدر هست ،
  ۳. امکان رصد دانش آموز و تعامل آنلاین بیت دانش آموز و دبیر هست
  ۴. امکان رصد کلاسها حین تدریس دبیر توسط مدیر مدرسه وجود دارد یانه
  ۵ هزینه چقدر هست و چطور تهیه کنیم

 7. سلام، من یک مدرسه ی ابتدایی راه اندازی کردم. برای برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین چه نرم افزاری را پیشنهاد می کنید؟

 8. سلام
  خداقوت

  من دنبال برنامه ای می گردم که فقط ب صورت تکی اموزش بدم،،،و امکان ضبط وجود داشته باشه،،،و دانش آموزانی که حاضر نیستند سر کلاس برای دیدن فیلم وارد صفحه شخصیشون در برنامه بشن و ببینن،،،طوری که امکان دانلود براشون فراهم نباشه

  ممنون میشم راهنماییم کنید

 9. سلام وقت بخیر
  من در حال حاضر برای تدریس زبان از اسکایپ استفاده میکنم ولی نحوه تدریس آفلاین در اسکایپ،ضبط کلاس و فرستادن اون به زبان آموزان رو نمیدونم.
  به جز اسکایپ اپ دیگری رو میشناسین که قابلیت تدریس آفلاین و ضبط کلاس رو داشته باشه؟

 10. سلام وقت بخیر، من تعدادی کلاس های آنلاین میخوام بذارم با افراد. مختلف، میخوام هر کلاس حداقل 50 تا ظرفیت داشته باشه، یک نرم افزار ساده و راحت از لحاظ عملکرد و نصب داشته باشم، چون افراد تازه به جمع ما می‌پیوندند، نمیخوام مشکل باشه کارایی که این افراد به چالش نیوفتن.. چه نرم افزاری پیشنهاد میکنید؟؟

 11. اولا تعدادی از این نرم افزارهای خارجی معرفی کردید اپن سورس هستنند و به راحتی قابلیت هک شدن دارند و نکته مهم دیگر کدام یک از این نرم افزارها برای اموزش و امتحانات برای جلوگیری از تقلب در حضور در کلاس درس و امتحانات برنامه و امکانات خاصی دارند هیچکدام
  جالبتر اینکه هیچکدام ندیدم مبحث کلاس مجازی کنار اموزش انلاین داشته باشند که یک استاندارد اموزشی بین المللی است ولی نرم افزار بومی داریم که تمام این امکانات را دارد.
  در ایران نرم افزار بومی داریم که هر لحظه استاد یا اموزگار از هر هنرجویی احساس کند تمرکز ندارد داخل کلاس دزس یا حضور زده ولی اصلا پای سیستم نیست میتواند استاد بدون اینکه دانش اموز متوجه شود این تقلب و بی تمرکزی را شبیه کلاسهای حضوری گوشزد کند.
  خبر خوب اینکه کشورهای عربی همسایه از نرم افزارهلی بومی ایران دارند استفاده میکنند.

  1. ممنون از بازخوردتان
   پیشنهاد شما در مقاله، اعمال شد و نرم افزارهای ایرانی کلاس مجازی معرفی و بررسی شد.

   1. اپن سورس یعنی بر اساس نیازهای کاری خود می توانید تغییراتی در کدهای برنامه به وجود آورید و برنامه را شخصی سازی کنید.

 12. سلام خسته نباشید. لطفا یک برنامه معرفی کنید برای آموزش ریاضی به صورت آنلاین که بشود ادیت روی عکس یا پی دی اف کرد. مثلا بخشی را هایلایت کرد. رنگ فونت رو عوض کرد. فلش زد یا فرمول نویسی کرد. یک چیز مثل فوتوشاپ اما لازم نیست آنقدر حرفه ای باشد. تخته ای که در برنامه اسکای روم یا دیگر برنامه ها هست به قدر کافی امکانات نداره. لطفا اگر کسی تجربه ای برای برگزاری کلاس آنلاین ریاضی داره راهنمایی کنه. متشکرم

 13. سلام
  واقعا چرا نویسنده این متن باید از پلتفرم های بومی مثل اسکای روم و نیما و سی روم و قرار و… غافل باشند؟
  متاسفانه کسانی که از اینگونه مطالب می نویسند از بومی ها غافل هستند.
  اگر نویسندگان اینگونه مطالب همین طور با غفلت از بومی ها مطلب بنویسند، آن موقع امثال من فکر میکنیم که شما فکر می کنید اگر پلتفرم های خارجی را معرفی کنید خیلی شیک و باکلاس تره و مثلا افتخاره (حتی اگر اینطور نباشد)

  این کار شما با برنامه نویسان داخلی و عدم معرفی محصولاتشان (حداقل محصولات معروفشان مثل اسکای روم) ، مثل این میمونه که من به جای خواندن مطلبی که شما نویسنده محترم ایرانی نوشته اید، بروم و مطالب نویسندگان خارجی رو ترجمه کنم و بخونم و فکر کنم بهتر و باکلاس تره و مثلا افتخاره

  حالا همه محصولات بومی که هیچ
  انصافا اسکای روم که جمعیت کثیری از ایران و خیلی از نهاد معتبر و رده بالای کشوری مثل “مجلس شورای اسلامی و بانک ها و بیمه ها و…” ازش استفاده میکنن، جایی در مطلب شما نداره
  ولی در این مطلب شما به جز ادوبی کانکت باید با 9تا lms که تا الان برخلاف اسکای روم اسمش رو نشنیدم، آشنا بشم؟

  خب شما به محصول فراگیر ایرانی هم اهمیت ندادین
  حالا محصول غیر فراگیر ایرانی بماند.

  از غلط های املاء احتمالی عذر میخواهم

  1. متاسفانه حق با شماست نویسنده فقط ترجمه یک مطلب را گذاشته حتی ممکن است ان مطلب هم از جایی برداشته که خود نویسنده اصلی هم در مورد استانداردهای لازم مجتمع های اموزشی هیچ اطلاعاتی نداشته و کدام امکانات برای یک اموزش مطلوب انلاین اصل اولیه میباشد بطور مثال کدام یک از ده تا نرم افزار بصورت هوشمند و استاندارد با تکنولوژی واقعیت افزوده به کمک اساتید امده و اموزش درس مربوطه را برای هنرجو روانتر و قابل درک وتفهیمی اموزش میدهد .

   1. ممنون از بازخوردتان
    پیشنهاد شما در مقاله، اعمال شد و نرم افزارهای ایرانی کلاس مجازی معرفی و بررسی شد.

 14. من قرار رو پیشنهاد میدم.
  میتوانید از کافه بازار دانلود کنید.
  ایرانی هست (یعنی چون داده باید صرفا در کشور خودمون جابجا بشه سریع هست) و همچین “رایگان” است.

 15. من نمیتونم با نرم افزار ادوبی کانکت وارد کلاس مجازی بشم گوشیم ایفونه مشکل از کجاست ؟؟

 16. سلام ببخشید من یه نرم افزاری میخوام که بتونم همزمان از رو صفحه لپ تاپم فیلم بگیرم و صحبت کان و تصویرم کوچیک سمت راست صفحه بیوفته و زمانی بخوام چنج بکنم راحت بیاد رو تصویر من و زمانی بخوام بره رو صفحه دسکتاپ راحتر توضیح بدم کدوم نرم افزار اینجوریه ؟ ویندوزی میخوام . برای اموزش توی اینستا نیازش دارم!. ممنون میشم راهنمایی کنید

 17. ببخشید ادوبی کانکت برای هاست هم رایگان هست؟
  اخه سایتای دیگه سرور میفروشن. رایگانش رو از کجا باید تهیه کرد؟

 18. سلام
  خدمت شما عزیزان
  برنامه دانا پلاس هم برنامه ی خوبی هستش البته سایت هستش

 19. سلام من می‌خوام یک صفحه رو از کتاب تدریس کنم و فیلم تدریس شده رو برای معلمینم بفرستم تا در گروه قرار بدهند چه نرم افزاری مناسب است ؟؟؟؟

  1. برای ضبط فیلم از صفحه نمایش xrecorder مناسب است.
   برای به اشتراک گذاری صفحه به صورت آنلاین هم “قرار” رو پیشنهاد میدم.

  2. سلام برنامه ی ادوبی کانکت اینجوریه که الان صفحه ی لپ تاپ را به اشتراک بگذارید و به صورت آنلاین باشه اما اسکایپ برای اونچیزی که شما می خواید بهتره

 20. ای کاش به داخلی ها هم توجه کنید !!!
  سیستم LMS بومی بین‌جو خیلی کارامد و خوب است. بنویسید!

  1. بله موافقم. چون داخلی هستن و داده در کشور رد وبدل میشه باید سریعتر هم باشند
   مثل اسکای روم، نیما، سی روم، و قرار

 21. سلام
  معلم خصوصی زبان هستم. برای تدریس چه نرم افزاری میتونم استفاده کنم؟ رایگان باشه . Bigbluebottom چطوره؟ممنونم

 22. سلام ببخشید من یه تحقیق برای مدرسه دارم که باید در اون تحقیق تدریس مجازی کنم به نظرتون کدوم نرم افزاربرای این کار خوبه؟
  البته باید ضبط کنم و فیلم ضبط شده رو برای معلمم بفرستم.میشه لطف کنید راهنمایی کنید‌

 23. سلام و خسته نباشید کدامیک از برنامه ها میتواند صفحه اسکرین رو با دانشجوها به اشتراک بزار و کیفیت خوبی داشته باشه چون ادوبی خیلی قطع و وصل میشه

 24. سلام
  سایت های ازمون مثل big blue Bottom توانایی کنترل دانش اموزان برای این که از برنامه هایی مانند واتس اپ را استفاده نکنند دارد؟!
  برای مثال اگر این این برنامه استفاده کردند سایت ازمون اجازه ورود مجدد ندهد؟

 25. در کدامیک از این بستر ها می توان مصرف اینترنت شرکت کنندگان در کلاس را صفر کرد به طوری که همگی از اینترنت استاد یا همان دانشکده برگزار کننده برای ورود به کلاس و شرکت در آن استفاده کنند

 26. سلام و روز بخیر برای برگزاری کلاس های ی دانشکده با حدود 900 دانشجو و 30 استاد
  کدام بستر رو پیشنهاد م یکنید؟

 27. سلام ما۴ یا ۵ نفرهستیم که میخوایم کلاس اموزش زبان خارجه داشته باشیم یه تعدادی ایران ویه تعدادی خارج ازایران هستند اگر بخوایم مثلا یک الی دو ساعت کلاس همزمان داشته باشیم وامکان ضبط هم باشه و اینکه مقرون به صرفه هم باشه 🙏ممنون

  1. نرگس عزیز
   برنامه های اسکایپ و ادوبی کانکت برای شما مناسب هستند.

 28. سلام و درورد برای برگزاری کلاس بین 30 نفر دانش اموز چه برنامه ای رو پیشنهاد میکنید؟

  1. “قرار” رایگان است و در دسترس
   میتوانید از کافه بازار و گوگل پلی دانلود کنید

 29. وقتتون بخیر. کدوم یک از این نرم افزارها را هم از داخل ایران و هم خارج از ایران میشه ازشون استفاده کرد و قابلیت اشتراک گذاری تخته سیاه را دارند و رایگان هستند ؟

  1. سلام وقت بخیر
   Skype و ادوبی کانکت ویژگی های مورد نظرتان را دارد.

 30. سلام. نرم افزار مناسب برای کلاس آنلاین با یک نفر که تصویر زیاد قطع و وصل نشه بغیر از اسکایپ چی هست؟

 31. با سلام
  من نرم افزاری میخوام که در حین تدریس کلاس ها رو ضبط کنه و نسخه ضبط شده را در اختیار دانش آموزان قرار دهد

 32. سلام برای دبیرستان متوسطه دوم نظری با ۱۲ کلاس در رشته های ریاضی؛ تجربی و علوم انسانی و ۲۷۵ دانش اموز استفاده از کدوم نام افزار را پیشنهاد می کنید که ارتباط دوسویه باشه و امکاناتش هم خوب باشه

 33. برای برگزاری کلاس خصوصی زبلن با یک نفر دانش اموز در هر ساعت چه برنامه ای پیشنهاد میکنید (ترجیحا نیاز به خرید نباشه)

  1. سلام برای تدریس دبیران به صورت مجازی چه برنامه ای را پیشنهاد می کنید؟البته با کیفیت خوب قابلیت ضبط جلسات وهزینه مناسب؟
   برای مدارس چه برنامه ای را پیشنهاد میکنید با همان شرایط بالا ؟

  2. اصلا اسکایپ برای تدریس یک نفره به صرفه نیست،به شدت مصرف نت بالایی داره،تقریبا ساعتی یک گیگ

 34. در یک آموزش مجازی حداکثر تصویر چند نفر رو میتونیم روی دسکتاپ داشته باشیم ؟؟؟ و با کدوم برنامه ؟

  1. برخی از نرم افزارهای آموزش آنلاین و مجازی، IP های ایران را تحریم کرده‌اند. برخی به صورت رایگان قابل دانلود هستند. نسخه آزمایشی برخی هم قابل دانلود است. در همین مقاله لینک دانلود نرم افزارهای Blackboard Collaborate و Adobe Connect و Zoom قرار داده شده است.

 35. وقت شما بخیر، استفاده از این نرم افزارها نیاز به هاست هم دارن؟ هزینه کدوم یک از این نرم افزارها برای یک مدرس کمتر هستن؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در این زمینه با شماره تلفن واحد فروش فالنیک 0218363 داخلی 5540 تماس بگیرید.

 36. با توجه به گفته های شما بنده فکر میکنم که در حال حاضر استفاده از نرم افزار Newrow Smart برای بنده بسیار ایده ال باشد

  1. سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره در این زمینه با شماره تلفن واحد فروش فالنیک 0218363 داخلی 5540 تماس بگیرید.

 37. با سلام برای مدرسه با حدود 300 دانش آموز چه پلتفرمی رو پیشنهاد می دین؟

  1. لطفا برای استفاده از مشاوره واحد فروش فالنیک با شماره 0218363 داخلی 5540 تماس بگیرید.

  2. پلتفرم ادوبی کانکت و BigBlueButton و اسکای روم برای 300 دانش آموز مناسب به نظر می رسد.

 38. سلام و درود و سپاس چند تایی رو در این ایام کرونا استفاده کردیم منتها مثلا zoom فیلتر است و تحریم هستیم از نرم افزار ها و سایت های داخلی چی رو میعرفی میکنید؟؟ که هم سرعت خوبی داشته باشند
  هم بر بستر اینترنت داخلی باشند(که حجم اینترنت نابود نشود )
  هم هزینه کمی نیاز داشته باشند و نیاز به تجهیزات زیادی نخواهند ؟؟
  ممنونم راهنمایی کنید

  1. سلام و سپاس
   برای کسب اطلاعات و مشاوره با کارشناسان فالنیک لطفا با شماره 0218363 داخلی 5540 تماس بگیرید.

  2. ميتونيد براي رفع تحريم از سايت شکن آموزشش رو ببينيد.
   کار خيلي ساده اي هستش.
   من خودم هم براي نرم افزار زوم از DNS استفاده کردم.

دکمه بازگشت به بالا