به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

کم مصرف‌تر شدن محصولات HPE تا سال ۲۰۲۵

کم مصرف‌تر شدن محصولات HPE

هفته گذشته HPE اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ مصرف انرژی محصولات خود را تا ۳۰ برابر بهبود می‌بخشد. برای پیگیری چگونگی این برنامه، با ما همراه باشید.

هفته گذشته HPE اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ مصرف انرژی محصولات خود را تا ۳۰ برابر بهبود می‌بخشد. نه تنها کاهش مصرف انرژی و انتشار کربن در تمامی محصولات HPE از سرور گرفته تا دستگاه‌های شبکه کاهش خواهد یافت، بلکه هزینه عملیاتی مشتریان نیز کاهش می‌یابد. این شرکت می‌تواند با بهینه کردن مصرف انرژی، تاثیر خود و مشتریان خود بر محیط زیست را کمتر کند (این تاثیر مربوط به آب و کربن می‌شود).

از آنجایی که رشد منابع محاسبات، رشدی تصاعدی است هزینه تامین انرژی و خنک کردن دیتاسنترها چالشی روزافزون برای اقتصاد سازمان‌ها به حساب می‌آید. مصرف برق در دیتاسنترهای ایالات متحده در مقایسه با دیگر نقاط جهان بسیار جالب توجه هستند. این دیتاسنترها در سال ۲۰۱۴ حدود ۷۰ میلیارد کیلووات در ساعت مصرف داشته‌اند یعنی ۲ درصد مصرف انرژی در کل ایالات متحده درحالیکه مصرف خانگی برابر ۶٫۴ میلیون بوده است. از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲ ۰۱۴ مصرف انرژی دیتاسنترها ۴ درصد افزایش داشته، همچنین طی ۵ سال گذشته نیز افزایش ۲۴ درصدی را دارا بوده است.

کم مصرف‌تر شدن محصولات HPE
بهینه‌سازی مصرف انرژی در محصولات IT، مورد توجه تمامی تولیدکنندگان عرصه فناوری

تمامی تولیدکنندگان IT، در تلاشند تا مصرف انرژی در محصولاتشان را بهبود بخشند تا در نتیجه‌ی آن هزینه‌های انرژی نیز کاهش یابد. در ده سال گذشته، تولیدگنندگان عرصه فناوری، سیستم‌های خود را کم مصرف‌تر کرده‌اند. HPE در ۵ سال گذشته توانسته تا ۶۸ درصد مصرف انرژی در سرورها و انتشار کربن به ازای هر واحد را کاهش دهد که مهمترین محصول در این زمینه سرور کم مصرف Moonshot است که در آن از مولفه‌های کم‌مصرف مانند چیپ کم‌مصرف اینتل، AMD و ARM استفاده شده است.

کم مصرف‌تر شدن محصولات HPE
بهینه‌سازی مصرف انرژی در محصولات HPE، ۳۰ برابر می‌شود

انتظار می‌رود بهینه‌سازی مصرف انرژی که در سال گذشته حدود ۲ درصد بوده است، تا سال ۲۰۱۹ به ۱۱ درصد افزایش یابد؛ یعنی ۴۰ تراوات انرژی و بیش از ۳۰ میلیون تن تولید کربن ذخیره می‌شود.

در صورت تحقق این بهینه‌سازی، هزینه مصرف انرژی برای مشتریان نیز تا ۳٫۸ میلیارد دلار کاهش می‌یابد. اگر سرورهای قدیمی با سرورهای مدرن و بهینه شده جایگزین شوند، در طول ۵ سال، ۱۲۰ تراوات برق، ۱۲ میلیارد دلار مصرف برق داخلی صرفه‌جویی می‌شود.

منبع: eWeek.com

 

مشاوره و خرید سرور در فالنیک
فالنیک با دارا بودن سبد کاملی از سرورهای اچ پی و تنها دارنده گارانتی رسمی و معتبر سرور اچ پی در ایران، آماده خدمت‌رسانی جهت مشاوره، فروش و پشتیبانی به مشتریان است. شما می‌توانید قبل از خرید، از کارشناسان فالنیک، مشاوره بگیرید.
مشاوره و خرید سرور

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.