به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

HPE Astra، بزرگترین ابرکامپیوتر نظامی جهان

اچ پی بزرگترین ابر‌کامپیوتر نظامی جهان به نام HPE Astra را تولید کرد، که علاوه بر آنکه به عنوان پردازشگر و شبیه‌ساز سازمان امنیت ملی هسته‌ای شناخته شده، به آسانی پردازش‌های سنگین را انجام می‌دهد.

ابر‌‌کامپیوتر HPE Astra، شامل پردازنده‌های ARM و ۲۵۹۲ سرور دو پردازنده‌ای به همراه ۱۴۵ هزار هسته و بیش از ۲۷ هزار پردازنده گرافیکی NVIDIA Tesla V100 است و همچنین، پردازنده‌های ۲۸ هسته‌ای آن از ۸ کانال حافظه استفاده می‌کنند. در حالیکه این رقم در تراشه‌های دیگر ۶ کانال است.

اچ پی با همکاری با اداره‌ی سازمان ملی امنیت هسته‌ای آمریکا (NNSA)، ابر‌‌کامپیوتر HPE Astra را تولید کرد که به عنوان پردازشگر و شبیه‌ساز سازمان امنیت ملی هسته‌ای استفاده می‌شود.

سرعت عملکرد ابری ابر‌‌کامپیوتر HPE Astra 2.3 پتافلاپ (۱۰ به توان ۱۵) بر ثانیه است و نسبت به مدل‌های قدیمی، کارایی حافظه آن ۳۳ درصد بیشتر و همچنین density بالاتری دارد، پس می‌تواند حجم عظیمی از داده‌ها را مدیریت کند و در میان ۱۰۰ ابر‌کامپیوتر برتر دنیا قرار گیرد. ابر‌کامپیوتر HPE Astra، از Memory Centric Computing به جای Processor Centric Computing استفاده می‌کند و با توجه به این که پلت‌فرم پردازشی بزرگی محسوب می‌شود، به عنوان پردازشگر و شبیه‌ساز سازمان امنیت ملی هسته‌ای استفاده می‌شود.

 

ابر‌رایانه HPE Atra

تکنولوژی‌های جدید و مرتبط:

پروژه ابرکامپیوتر The Machine

تکنولوژی جدید در حافظه

منبع:

zoomit.ir

isna.ir

zdnet.com

hpe.com


نویسنده :

دیدگاه تان را بنویسید

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی
استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.