به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - تماس با فالنیک : 8363-021

چگونه سرورها و انکلوژرهای اچ پی را آپدیت کنیم؟

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

ادمین‌ها برای آپدیت مولفه‌های زیرساخت اچ پی، گزینه‌های متفاوتی دارند. یکی از راه‌های محبوب و رایج برای آپدیت فریمور، درایورها و Smart Component ها، استفاده از ابزار SUM و SPP است. بیایید ببینیم چگونه می‌توانیم با این ابزارها، فریمور و درایورهایمان را آپدیت کنیم.

SPP چیست؟

ابزار SPP یا HPE Service Pack for Proliant مجموعه‌ای از فریمورها، درایورها و Smart Component هاست که از طریق ابزار SUM در محیط شما اجرا می‌شود. SPP در واقع پکیجی شبیه به ISO است.

SUM چیست؟

ابزار SUM یا HPE Smart Update Manager، ابزاری بهینه شده برای اجرای آپدیت‌ها در سرورهای پرولیانت اچ پی، سرورهای Integrity، زیرساخت BladeSystem و سرورهای Moonshot اچ پی است. SUM به طور پیش‌فرض به صورت GUI باز می‌شود اما می‌تواند در حالت Interactive CLI، CLI یا Linux RPM نیز اجرا شود.

SUM و SPP چطور کار می‌کنند؟

SUM، نود های زیرساخت شما را پیدا کرده و درایورها و فریمور موجود در آنها را ثبت می‌کند. سپس درایورها و فریمورهای موجود در SPP را هم چک می‌کند تا آپدیت‌های قابل توصیه و ارایه را برای ادمین فراهم کند.

چگونه سرورها و انکلوژرهای اچ پی را آپدیت کنیم؟

ابتدا باید SPP را دانلود کنید. پس از انجام دانلودهای مناسب، باید به صورت لوکال، SPP iso را مانت کنید و Batch فایل launch_hpsum را اجرا کنید.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

وقتی فایل اجرا شد، HPE SUM در مرورگر باز می‌شود.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

ابتدا، ببینید آیا Baseline به صورت اتوماتیک اضافه شده یا نه. اگر نشده به صورت دستی آن را اضافه کنید. Baseline سطح آپدیتی است که Nodeهای ما با آن مقایسه می‌شود. برای دیدن یا افزودن Baseline بر روی Baseline Library که در زیر فلِش منوی مربوط به HPE Smart Update Manager قرار دارد کلیک کنید.

 

 

 

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

اگر Baseline به صورت اتوماتیک اضافه شده باشد، می‌توانید اطلاعات آن را بینید و اگر اضافه نشده باشد Add Baseline را بزنید.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

اگر می‌خواهید Baseline را از SPP ISO اضافه کنید، در قسمت Location Type، Browse HP SUM server path را انتخاب کنید. در قسمت Location Details دکمه Browse را بزنید تا فولدر Packages را از Mounted ISOی خود پیدا کنید. Baselineها در نسخه‌های قدیمی‌تر SPP در فولدر hp/swpackages نگهداری می‌شود.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

Baseline پس از اضافه شدن، شروع به Populate شدن می‌کند.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

بعد از اینکه Baseline در لیست قرار گرفت، باید نودهای زیرساختتان را اضافه کنید. این نودها، دیوایس‌هایی مانند Onboard Administrator (در انکلوژرهای بلید سیستم‌ها)، سرورهای بلید، Virtual Connect ها، Brocade ها و غیره هستند.

از منوی Smart Update Manager، گزینه Nodes را انتخاب کنید.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

در صفحه Nodes، گزینه Add Node را انتخاب کنید.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

اطلاعات مناسب نود را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

  • IP/DNS
  • Node Type
  • Baseline
  • Credentials

در این مورد، ما قصد افزودن Onboard Administor در BladeSystem Enclosure را داریم. گزینه Automatically Add Associated Nodes را تیک بزنید تا تمامی نودهای اضافه شده در انکلوژر، برایتان جمع شود. پس از وارد کردن اطلاعات، گزینه Add را بزنید.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

در نود اضافه شده، گزینه Inventory را انتخاب کنید. در اینجا، درایورها و فریمورهای موجود، ارایه شده و آپدیت‌های لازم، ارایه می‌شود.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

وقتی نودها در لیست وارد شدند، یعنی در واقع Inventory شدند، آیتم‌های متفاوتی که حاوی شکل‌هایی هستند، نمایش داده می‌شود که بیانگر فعالیت‌های متفاوتی هستند:

  • مربع سبز: نود در حالت Assigned Baseline قرار دارد.
  • مثلث زرد: نیاز به پیاده‌سازی آپدیت‌ها
  • دایره قرمز: امکان Inventory وجود ندارد / کلمه عبور یا رمز عبور اشتباه است.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

در مرحله بعد، به نودی که به آپدیت نیاز دارد (مثلث زرد) توجه کنید. بر گزینه Review and deploy updates کلیک کنید.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

در اینجا می‌توانید تعداد آپدیت‌های توصیه شده، تعداد انواع آپدیت‌ها، میزان اهمیت آپدیت‌ها (Criticality)، نسخه نصب شده، نسخه در دسترس، و آیا ریبوت نیاز است، را ببینید. در اینجا تنها یک آپدیت آپشنال برای نصب وجود دارد. پس از انتخاب آپدیت مورد نظر، بر روی دکمه Apply کلیک کنید تا آپدیت شروع شود.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

بسته به نوع نود (Node Type)، گزینه‌های نصب ارایه می‌شود. مثلا اگر آپدیت نیاز به ریبوت داشته باشد، گزینه Reboot Options ارایه می‌شود.

آپدیت سرور و انکلوژرهای اچ پی

و سرانجام با اجرای آپدیت‌ها، زیرساخت خود را آپدیت کنید.

 

در صورتی که نیاز به آپدیت درایور، فریمور و … داشتید،می‌توانید از طریق لینک زیر، درایور مربوط به سرور خود را دانلود و نصب کنید:

دانلود درایور سرورهای اچ پی

 

خدمات تعمیرات سرور، مشاوره و اجرای شبکه در فالنیک
فالنیک با دارا بودن بزرگ‌ترین لابراتوار تعمیر سرور و تجهیزات شبکه و کارشناسان متخصص، آماده خدمت‌رسانی برای تعمیر انواع سرورهای ایستاده و رک مونت است. تمامی ابزار موردنیاز برای تعمیر و تست تجهیزات شبکه در مرکز سرور فالنیک در اختیار مهندسین فالنیک قرار دارد.
درخواست تعمیر سرور

 

منبع: HPE.com

 


نویسنده :

مطالب مرتبط با سرور HP

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.

.swin-sc-title.style-2 .title span:after