به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - تماس با فالنیک : 8363-021

تفاوت پردازنده پلتفرم IvyBridge و SandyBridge

پلتفرم IvyBridge و SandyBridge

اینتل بزرگ‌ترین تولیدکننده سخت افزار در دنیا، پلتفرم شگفت انگیزی با نام IvyBridge که از تکنولوژی ۲۲ نانومتری بهره برده است دارد.

در این پلتفرم هم از لحاظ قدرت پردازش و هم از لحاظ مصرف انرژی تفاوت‌های بسیاری نسبت به پلتفرم های نسل قبل‌تر آن از قبیل SandyBridge و … وجود دارد.

معماری CPU پلتفرم IvyBridge به صورت ۳D tri-gate طراحی شده و به واسطه‌ی این معماری، ۵۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود. همچنین این پردازنده بین ۵ تا ۱۵ درصد قدرت عملکرد پردازنده را بالاتر و بین ۲۵ تا ۶۸ درصد افزایش عملکرد GPU (تراشه گرافیکی) نسبت به SandyBridge دارد. ماکسیمم OverClock پردازنده در IvyBridge برابر با ۶.۳ GHz و پلتفرم SandyBridge برابر با ۵.۷ GHz است که این نشان‌دهنده‌ی قدرت بسیار زیاد پردازش در CPU پلتفرم IvyBridge در طولانی مدت است.

 

حرارت تولید شده در CPU پلتفرم ̊ ۲۰ ،IvyBridge سانتی گراد بیشتر از پلتفرم SandyBridge است. این مشکل توسط تکنولوژی TIM (Thermal Interface Materia) رفع شده است که حرارت منتقل شده بین پردازنده و HeatSink ها را کنترل کرده و دمای تولید شده توسط پردازنده را کاهش می‌دهد. کنترلرهای اضافه شده در این نسل از پردازنده‌ها، سوئیچ بین دو حالت On و Off را بسیار سرعت بخشیده است.

 

مشاوره و خرید کامپیوتر در فالنیک
انتخاب یک سیستم کامپیوتری با سخت افزاری قدرتمند، نیازمند دانش، تجربه و اطلاعات کامل از نوع قطعات است. به کمک یک مشاور در امر تجهیزات کامپیوتری و با انتخابی هوشمندانه، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.
مشاوره و خرید کامپیوتر

 

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
.swin-sc-title.style-2 .title span:after