به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

سرورهای IPv6، سرورهای IPv4 را شکست می‌دهند!

سرورهای IPv6

فکر می‌کنید چقدر زمان می‌برد تا هکرها بتوانند اکانت‌های SSH در سرورهای IPv4 و IPv6 را با روش Brute Force Attack هک کنند؟ یک شرکت امنیتی آزمایشی ترتیب داده که در آن تمام سرورهای IPv4 در چند دقیقه هک شدند در حالی‌که حتی یک سرور IPv6 آسیبی ندید!

هکرها لیستی از پسوردهای رایج در اختیار دارند و از آن برای پیدا کردن کاراکترهای استفاده شده در اکانت استفاده می‌کنند. سرور اول که مورد حمله قرار گرفت، IPv4 بود که در عرض ۲۰ ثانیه پسورد آن هک شد و در عرض ۱۲ دقیقه از کار افتاد! ۴ سرور بعد نیز در زمانی در همین حدود هک شدند اما سرورهای IPv6 دست نخورده باقی ماندند و بعد از یک هفته هیچ کدام از آنها مورد کاوش، اسکن و حمله قرار نگرفتند. می‌دانیم که این سرورها ویژگی امنیتی خاصی ندارند و همان ویژگی‌های قبلی را از پروتکل‌های قبلی دارا هستند. موضوع ساده است: هکرها آنها را پیدا نکردند!

سرورهای IPv6

برخی مجرمان ممکن است سرورهای IPv6 را مورد هدف قرار دهند اما تعدادشان در مقایسه با حجم حملاتی که به سیستم‌های IPv4 انجام می‌شود کم است. همچنین به علت دارا بودن آدرس‌های بیشتر (IPv6:2^۱۲۸ , IPv4: 2^۳۲)، اسکن و یافتن IPv6ها سخت است. برعکس اما یافتن لیست‌هایی از آدرس‌های IPv4 آسان است. این لیست‌ها می‌توانند نقطه شروعی برای هکرها باشد.

آنچه سعی داریم به شما یادآوری کنیم این است که هنگام انجام تنظیمات سروری، اولین کار این است که پسوردهای پیش‌فرض و ضعیف را رها کنید و از به تعویق انداختن تنظیم پسورد قوی بپرهیزید، زیرا همان‌طور که گفته شد زمانی زیادی لازم نیست تا سرور هک شود. پس قبل از آنلاین کردن سرور، اقدامات امنیتی لازم را انجام دهید.

 

مشاوره و طراحی شبکه در فالنیک (ایران اچ پی)
فالنیک با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه متخصصین خود، نیازهای مشتریان خصوصی و دولتی خود را بررسی و تحلیل می‌کند و خدمات خود را در زمینه مشاوره، طراحی، پیاده‌سازی، نظارت و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری ارایه می‌دهد.
دریافت مشاوره طراحی شبکه

 

 

منبع: Infoworld.com


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.

.swin-sc-title.style-2 .title span:after