به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

اچ‌‌ پی اینترپرایز سهام Nimble را به قیمت یک میلیارد دلار خرید

اچ‌ پی اینترپرایز بخشی از کمپانی HP‌ است که در سال ۲۰۱۵ از این کمپانی جدا شد. اچ‌ پی اینترپرایز در کنار اچ‌ پی در حوزه‌های مستقلی فعالیت می‌کند، اما نام مستقل اچ‌ پی، مسئول تولید رایانه‌های شخصی و پرینترها با برند اچ‌ پی است.

حال طبق گزارش‌های منتشر شده، اچ‌ پی اینترپرایز کمپانی Nimble Storage را که در زمینه‌ی تولید حافظه‌های فلش فعالیت می‌کند، در ازای پرداخت ۱۲.۵ دلار به ازای هر سهم یا یک میلیارد دلار در مجموع، تصاحب کرده است.

همچنین انتظار می‌رود اچ‌ پی اینترپرایز سود سهام Nimble Storage را پرداخت کند که طبق برآوردهای انجام شده، نشان از پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار توسط این کمپانی دارد.

اچ‌‌ پی اینترپرایز سهام Nimble را خرید

همانطور که گفته شد، اچ‌ پی اینترپرایز به ازای هر سهم نیمبل بیش از ۱۲.۵ دلار پرداخت کرده است که این مبلغ ۴۵ درصد بیشتر از ارزش سهام این کمپانی در پایان روز کاری دوشنبه بوده است.

مگ ویتمن، مدیرعامل اچ‌ پی اینترپرایز در مورد این موضوع گفته است:

تصاحب نیمبل در راستای سیاست‌های ما در کنار استراتژی‌های تعریف شده برای تخصیص سرمایه قرار دارد. ما در حال تمرکز روی بخش‌هایی از بازار هستیم که در حال رشد بوده و حاشیه‌ی سود بالایی را نیز عاید کمپانی‌ها می‌کنند.

براساس اطلاعات ارائه شده، انتظار می‌رود در ماه آوریل، اچ‌ پی انترپرایز خبر نهایی شدن این خرید را منتشر کنند.


نویسنده :

دیدگاه تان را بنویسید

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی
استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.