تاریخچه فالنیک در سال 1397

ما 23 ساله شدیم

رویدادهای فالنیک در سال 97 را ببینید

ز کوی یار می آید نسیم باد نوروزی

تحویل سال بهانه خوبی برای تحویل حالمان است

دلهره و دوندگی‌های اسفند، جای خود را به شور و شوق و انرژی زیاد ناشی از سال نو می‌دهد. این انرژی بهترین منبع برای برنامه‌ریزی و ساختن سالی متفاوت است.

آرزوی ماست که در سال جدید، به همه هدف‌هاتون برسید و از خدا بهترین حال رو براتون می‌خوایم.تبریک نوروزی مدیرعامل فالنیک (ایران اچ پی)


بسم الله الرحمن الرحیم

خدای بزرگ را سپاس می‌گویم که سالی دیگر به ما فرصت داد تا تغییر ایجاد کنیم و از زندگی لذت ببریم.
او را شاکرم که توانستیم 23 سالگی فالنیک را با دستاوردهای بسیار و با رضایت قلبی جشن گرفته و با آرزوها و اهداف بزرگتر به بیست و چهارمین سال از عمر او قدم گذاریم.

امسال توانستیم با توسعه مهارتهای‌مان در تمامی حوزه‌ها به خصوص تجهیزات شبکه، بازاریابی دیجیتال، بازرگانی، بازاریابی محتوایی، منابع انسانی و توسعه نرم افزارها، قدم به عرصه‌های جدیدی بگذاریم و علاوه بر ارائه خدمات جامع‌تر، بهتر و قوی‌تر به مشتریان‌مان، بهره‌وری خود را افزایش دهیم.
سالی که گذشت، برای آچارباز و پرینتفید- دو کسب و کار نوپای فالنیک- سالی پر از چالش‌های سخت اما شیرین بود. آچارباز توانست خدمات خود را از تهران به 5 شهر بزرگ کشور و با سبدی بزرگتر، گسترش دهد.

در پرینتفید هم با وجود شرایط سخت کشور توانستیم سبد محصولات را گسترده‌تر کرده و سهم بازار بیشتری را به خود اختصاص دهیم.
در سال 98 همچون گذشته، مجدانه تلاش می‌کنیم تا در قبال خود، مشتریان، همکاران، خانواده، جامعه، طبیعت و جهان هستی مسئولانه رفتار کنیم و متعهد به آنان باشیم. "خلق تجربه‌های لذت بخش برای مشتریان" را رسالت خود می‌دانیم و در این راه کوشا هستیم.

اگر بخواهیم سال 98 را به صورت خاص‌تر نامگذاری کنیم، آن را سال مصرف هوشمندانه، جدیت در یادگیری و چابکی در اجرا می‌نامیم و همه ما فالنیکی‌ها همدلانه برای این مهم تلاش خواهیم کرد.
از خدای متعال هم می‎خواهم ما را در راه رسیدن به این اهداف یاری کند.

در نهایت نوروز را خدمت شما مشتریان، همکاران و خانواده بزرگ فالنیک (ایران اچ پی) تبریک و شادباش عرض می‌کنم و از خدای بزرگ می‌خواهم که با نو شدن جهان هستی ما را نیز یاری کند تا تصمیم به نو شدن بگیریم و با بودنی متفاوت سال جدید را آغاز کنیم.

و سال جدید را همانگونه که می‌خواهیم برای خودمان خلق کنیم...

حسین بشیرنژاد
مدیرعامل

 1. جشن تولد 23 سالگی فالنیک (ایران اچ پی)

  برگزاری تولد 23 سالگی فالنیک (ایران اچ پی) و جشن پایان سال 1397

  سالتان خرم، فالتان نیک


 2. به نیابت از شما انجام دادیم

  فالینک هر ساله به مناسب سال نو هدایایی به مشتریان و کارمندان خود اهدا می‌کرد که این هدایا شامل انواع گیفت و سررسیدهای شرکتی بود که برای مشتریان ارسال می‌شد.
  امسال هزینه هدایای سال نو را به نیابت از شما و با همکاری جمعیت امام علی (ع) به کودکان کار اهدا کردیم.

 3. تولد دو سالگی آچارباز (استارتاپ فالنیک)

  بهمن ۹۵، آغاز به کار آچارباز را به عنوان یکی از کسب و کارهای جدید فالنیک (ایران اچ پی) جشن گرفتیم. باورمان نمی‌شود که اکنون ۲ سال از آن روز گذشته و چقدر تجربیات جدید از حل چالش‌های بزرگ و کوچک کسب کرده‌ایم. در این دوسال در آچارباز دستاوردهای خوبی کسب شد که در ادامه می‌توانید بخوانید:

  بیشتر بخوانید
  تولد دو سالگی آچارباز (استارتاپ فالنیک)
 4. جشن تولد مدیرعامل محترم فالنیک  در کنار همکاران پر انرژی فالنیک، دور هم جمع شدیم و سالروز تولد مدیرعامل محترم فالنیک، جناب حسین بشیرنژاد را جشن گرفتیم.
  جشن تولد مدیرعامل محترم فالنیک
 5. دورهمی فالنیکی ها  کل بچه‌های فالنیک؛ به صورت قرعه‌کشی چندتا تیم درست کردیم و هرتیم به صورت جداگانه، با بودجه‌ای که برای هرکدوم مشخص کردیم، با مشورت بین هر تیم به جاهای مختلفی مثل پارک، رستوران، اتاق فرار و .... رفتیم و ساعات خوشی رو برای هم رقم زدیم.
  دورهمی فالنیکی ها
 6. دهمین دورهمی ادمین‌های شبکه
  در این دورهمی، با حضور مریم فقیهی و داوود یعقوبی، به بررسی سیستم‌های توزیع شده و معرفی زیرساخت هادوپ پرداخته شد.
  دهمین دورهمی ادمین‌های شبکه
 7. موفقیت آچارباز و پرینت فید در جشنواره وب و موبایل ایران  آچارباز و پرینت فید در یازدهمین دوره از جشنواره وب به خوبی ظاهر شدند. این دو وب‌سایت که از استارتاپ‌های فالنیک هستند، در این جشنواره شرکت کرده و جزو وبسایت‌های برتر در رسته‌های خود شدند.

  بیشتر بخوانید
  موفقیت آچارباز و پرینت فید در جشنواره وب و موبایل ایران
 8. کسب مدرک بین‌المللی QNAP توسط فالنیک (ایران اچ پی)

  در سال 97 شرکت تهران فالنیک (ایران اچ پی) موفق به دریافت مدرک بین‌المللی QNAP System Integrator شد. با کسب مدرک QNAP ، فالنیک در بین معدود شرکت‌های قبول شده در آزمون QNAP قرار گرفت. از این پس مجموعه تهران فالنیک، درکنار محصولات HPE، محصولات رده‌بالای QNAP را نیز به‌فروش خواهد رساند.

  بیشتر بخوانید
  کسب مدرک بین‌المللی QNAP توسط فالنیک (ایران اچ پی)
 9. جشن شب یلدا  شب یلدا یا شب چلّه یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است که همکاران مرکز تماس فالنیک، به بهانه این روز کنار یکدیگرجشن کوچکی گرفتند تا این رسم نیک را زنده نگه دارند.
  جشن شب یلدا
 10. راه اندازی امکان اجاره پرینتر در فالنیک

  از اقدامات جدیدی که در فالنیک انجام شد، می توان به امکان اجاره پرینتر اشاره کرد. شما می‌توانید از این امکان جدید فالنیک استفاده کرده و پرینترهای موجود در فالنیک را به مدت مورد نیاز اجاره کنید. جزئیات بیشتر را در لینک زیر بخوانید:

  بیشتر بخوانید
  راه اندازی امکان اجاره پرینتر در فالنیک
 11. نهمین دورهمی ادمین‌های شبکه
  در این دورهمی و میتاپ 9، به راهکار ذخیره سازی مبتنی بر Tape و LTO پرداختیم و مزایا و تکنولوژی‌های آن را معرفی کردیم.
  نهمین دورهمی ادمین‌های شبکه
 12. آغاز انتشار کتاب‌های صوتی در وبلاگ فالنیک

  به مناسبت روز کتاب و کتاب خوانی که در 24 آبان نامگذاری شده، تصمیم گرفتیم اولین کتاب صوتی را با موضوع بررسی DAS استوریج HPE D3000 Disk Enclosure منتشر کنیم. برای شنیدن این کتاب صوتی به لینک زیر بروید:

  بیشتر بخوانید
  آغاز انتشار کتاب‌های صوتی در وبلاگ فالنیک
 13. کسب دوباره رتبه ممتاز در ممیزی سازمان صنایع انفورماتیک توسط فالنیک  فالنیک (ایران اچ پی) در ممیزی و ارزیابی سازمان صنایع انفورماتیک که در خرداد 97 توسط این سازمان انجام شد، توانست مجدد رتبه ممتاز را کسب کند.

  بیشتر بخوانید
  کسب دوباره رتبه ممتاز در ممیزی سازمان صنایع انفورماتیک توسط فالنیک
 14. هشتمین دورهمی ادمین‌های شبکه  در این دورهمی و میتاپ 8 به بررسی راهکار ذخیره سازی SAN پرداخته شد که مزایا و تکنولوژی‌های بی‌شماری دارد. توپولوژی‌ها و تجهیزات مورد پشتیبانی هر توپولوژی و مهاجرت در انواع توپولوژی‌ها را بررسی کردیم.
  هشتمین دورهمی ادمین‌های شبکه
 15. دورهمی شمال (آستارا)
  اولین مسافرت گروهی بچه‌های فالنیک در 18 مهر، به مدت 3 روز بود که به یکی از پرخاطره‌ترین و پر انرژی‌ترین دورهمی‌های فالنیک تبدیل شد و کلی خوش گذشت.
  دورهمی شمال (آستارا)
 16. آغاز انتشار سری جدید پادکست‌های رادیو فالنیک

  یکی از اقداماتی که در سال 97 در وبلاگ فالنیک انجام شد، تولید و انتشار مجموعه پادکست‌های تخصصی سرور و شبکه بود که این روند در سال 98 نیز ادامه دارد. تا به امروز 12 پادکست را، به موضوعات تخصصی، بررسی ماهیانه مناسبت‌ها و اهم رویدادهای دنیای تکنولوژی پرداخته‌ایم که در لینک زیر می‌توانید تمامی آنها را بشنوید:

  بیشتر بخوانید
  آغاز انتشار سری جدید پادکست‌های رادیو فالنیک
 17. دو سالگی پرینت فید (استارتاپ فالنیک)

  پرینت فید بزرگترین فروشگاه اینترنتی کارتریج و مواد مصرفی است که فعالیت خود را از شهریور ماه ۹۵ به طور رسمی آغاز کرد و در سال 97 دوسالگی خود را جشن گرفت.
  پرینت فید راهی تازه برای انتخاب کارتریج مناسب پرینتر شماست و بهترین کیفیت چاپ با کمترین هزینه را برای شما ممکن می‌کند.

  خرید کارتریج و مواد مصرفی
  دو سالگی پرینت فید (استارتاپ فالنیک)
 18. انتشار کتاب های الکترونیکی تخصصی

  ما (تیم محتوای فالنیک (ایران اچ پی) به بهانه گرامی‌داشت روز جهانی “یک ایبوک بخوان” که مصادف با 18 سپتامبر و 27 شهریور یود، صفحه ایبوک‌ فالنیک را رونمایی کردیم. شما می‌توانید به طور رایگان، ایبوک ها، کتاب‌های الکترونیکی تخصصی سرور و تجهیزات شبکه را از لینک زیر دانلود کنید.

  دانلود ایبوک
  انتشار کتاب های الکترونیکی تخصصی
 19. هفتمین دورهمی ادمین‌های شبکه
  بررسی راهکار‌های ذخیره‌سازی و استوریج در کسب‌و‌کار‌ها، عنوان هفتمین میتاپ و دورهمی با ادمین‌های شبکه بود که در 23 مرداد 1397، برگزار شد.
  هفتمین دورهمی ادمین‌های شبکه
 20. اولین دورهمی سال 97 (بازی مافیا)  مافیا به بازی باحال و پر از انرژیه که به هوش و ذکاوت بالایی نیاز داره... ما بچه‌های فالنیک هم تصمیم گرفتیم این بازی رو دور هم انجام بدیم.
  اولین دورهمی سال 97 (بازی مافیا)
 21. روز جهانی هندوانه در فالنیک

  3 آگوست، همزمان با 12 مرداد روز جهانی هندوانه ما فالنیکی‌ها، دور هم یه هندونه خنک خوردیم! جاتون خالی!

 22. حضور آچارباز (استارتاپ فالنیک) در الکامپ 97

  آچارباز استارتاپی نوپا با پشتوانه ۲۲ سال تجربه کار خدماتی، تعمیرات و گارانتی تجهیزات الکترونیکی شرکت فالنیک (ایران اچ پی) است که به عنوان یکی از میزبانان در این عرصه بزرگ فناوری در بیست و چهارمین دوره از نمایشگاه الکامپ، در بخش الکام استارز حضور داشت و از نسخه اپلیکیشن اندروید خود رونمایی کرد.

  بیشتر بخوانید
  حضور آچارباز (استارتاپ فالنیک) در الکامپ 97
 23. کسب نماد دوستاره الکترونیکی

  از دیگر رویدادهایی که در سال ۹۷ در فالنیک مورد توجه واقع شد، کسب نماد دوستاره الکترونیکی است. تا پیش از این فالنیک از نماد یک ستاره بهره می‌برد. این نماد زمانی دریافت می شود که وبسایت گواهینامه SSL خود را دریافت کند.
  کسب نماد دوستاره الکترونیکی
 24. برگزاری ششمین دورهمی ادمین‌های شبکه  میتآپ 6 با موضوع "بررسی توانمندی‌های سرور‌های مختلف نسل 10 در صنعت رایانش ابری" در چهارمین گردهمایی بزرگ سالیانه جامعه رایانش ابری برگزار شد.
  برگزاری ششمین دورهمی ادمین‌های شبکه

برای دیدن فرصت های شغلی فالنیک، به لینک زیر مراجعه کنید


فرصت های شغلی فالنیک