به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

انواع تکنولوژی در استوریج های QNAP؛ ویدئو

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

با داشتن آگاهی و دانش لازم و کافی خواهید توانست محصول استوریج بهتر و مناسب‌تری خریداری کنید. با معرفی تکنولوژی‌های به کار رفته در QNAP استوریج ها قصد داریم شما را با این دسته از محصولات استوریج آشنا کنیم. همچنین با ویدئوی گفتگوی تک تاک با شما همراه هستیم تا انواع تکنولوژی در استوریج کیونپ را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

تکنولوژی های استوریج های کیونپ

کارشناسان فالنیک در گفتگوی تخصصی TechTalk، با موضوعات به‌روز تخصصی و فنی، برای ارتقای دانش تخصصی شما به گپ و گفت می‌پردازند و محصولات و تکنولوژی‌های جدید در دنیای سرور و تجهیزات شبکه را بررسی می‌کنند. این ویدیو، سیزدهمین دوره از گفتگوهای تخصصی TechTalk است.

در این قسمت، کارشناس ما مهندس مریم فقیهی، مهمان زهرا چگینی است تا به موضوع تکنولوژی‌های استوریج های کیونپ بپردازند. با داشتن آگاهی و دانش لازم و کافی خواهید توانست محصول استوریج بهتر و مناسب‌تری خریداری کنید. بر آن شدیم تا در این ویدئو شما را با تکنولوژی‌های به کار رفته در QNAP استوریج ها آشنا کنیم.

عناوین مهمی که در این ویدئوی ۱۱ دقیقه‌ای می‌بینید در ادامه آمده است:

عناوین مورد بررسی:

 • بررسی استوریج های کیونپ در زمینه:
  • پورت PCIe و اسلات SSD
  • مدیریت متمرکز و از راه دور
  • QTS، Qfiling، QmailAgent، Qsirch، Qsync
  • راهکار امنیتی و نظارتی
  • راهکارهای مجازی سازی

 

 

انواع تکنولوژی در استوریج های QNAP

۱- پورت PCIe

استوریج های کیونپ دارای اسلات افزونه PCIe هستند که باعث شتاب‌دهی به اپلیکیشن‌هاست: اسلات کارت QNAP QM2 روی آن قابل نصب است تا بتوان M.2 SSD Cache و اتصالات ۱۰GbE را اضافه کرد. اگر کارت شبکه بی‌سیم سازگار با آن را نصب کنیم، می‌توانیم از QNAP Storage به عنوان اکسس پوینت وایرلس استفاده کنیم. حتی می‌توانیم با نصبUSB 3.1 10 GbE Card ، راحت‌تر بکاپ هایمان را به / از چند اکسترنال استوریج منتقل کنیم و اتصال UBS را سرعت بخشیم.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۲- بررسی اسلات کارت QM2

اسلات کارت‌های PCIe در QNAP ها، از دو تا اسلات M.2 SSD و اتصالات ۱۰GbE پشتیبانی می‌کنند که البته مدل‌های دارای  ۱۰GbE Connectivity به صورت پیش‌فرض با شبکه ۵GbE/2.5GbE/1GbE/100MbE هم سازگارند.

با وجود این اسلات افزونه، می‌توانید کارایی NAS را با فعال کردن تکنولوژی‌های SSD Caching و Qtier Auto-Tiering افزایش دهید.

اسلات کارت QM2 مجهز به ماژول کولینگ اختصاصی است که QM2 را در سطح بالای کارایی نگه می‌دارد حتی وقتی حداکثر حجم کاری درحال اجرا باشد!

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۳- پشتیبانی از SSD Caching

کیونپ استوریج ها از SSD Caching پشتیبانی می‌کند. مثلا کاربران در استوریج TS-453BU-RP با نصب SSD روی Drive Bay 1 و Drive Bay 2 می‌توانند کارایی IOPS در Volume های استوریج را بالا برند. نتیجه آن، بهبود گردش کار اپلیکیشن‌های IOPS-Demanding است و ترکیب HDD با SSD، هم هزینه و هم کارایی را بهتر می‌کند.

استفاده از SSD Cache کارایی کلی سیستم را افزایش می‌دهد و برای بهبود گردش کارها اپلیکیشن‌های Random IOPS Demanding مانند مجازی سازی، عالی است.

۴- تکنولوژی Qtier Auto-Tiering

کاربران با استفاده از تکنولوژی Qtier Auto-Tiering که هم اکنون از On Demand Allocation Priority پشتیبانی می‌کند، تخصیص استوریج را به مناسب‌ترین شکل ممکن برای محیط‌های سیستمی و درخواست‌های اپلیکیشن، کاستومایز می‌کنند.

این تکنولوژی در کنار ۲٫۵″ SSD و M.2 SSD و SATA درایو های با ظرفیت بالا، در بهبود کارایی استوریج بسیار موثر است.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

نکته: M.2 SSD آپشنال است. این نوع درایو ممکن است که گرمای زیادی تولید کند در نتیجه نصب هیت سینک روی M.2 SSD توصیه می‌شود.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۵- کیونپ استوریج، استوریجی برای ماشین‌های مجازی هاستینگ و اپلیکیشن‌های Container شده

۱- Virtualization Station

در استوریج TS-453B، پیاده‌سازی محیط‌های مجازی سازی با Virtualization Station و  Container Stationانجام می‌شود که راهکاری هیبریدی برای مجازی سازی در دستگاه NAS است. در نتیجه کیونپ استوریج ها، استوریجی مناسب برای VM های هاست و اپلیکیشن‌های متمرکز شماست.

Virtualization Station، امکان هاست ماشین‌های مجازی روی استوریج های کیونپ و دسترسی به آنها از طریق مرورگر وب یا VNC را می‌دهد. همچنین قابلیت‌های زیر را فراهم می‌کند:

 • پشتیبانی از چند سیستم عامل
 • ایجاد سریع VM
 • بکاپ و ری‌استور کردن VM
 • Import و Export کردن VM
 • Snapshot
 • Device Management برای مدیریت متمرکز VM ها

Virtualization Station به QNAP استوریج ها، ماشین های مجازی و Container ها امکان به اشتراک گذاری پورت LAN مشخصی را می‌دهد و دیگر محدودیتی در کارایی شبکه وجود ندارد، سوییچ های مجازی سرعت بالا انتقال داده بین VM ها و Container ها و NAS را از طریق اینترفیس داخلی بسیار افزایش می‌دهد.

۲- Container Station

استوریج های کیونپ دارای قابلیت Container Station هم هستند که تکنولوژی‌های مجازی سازی LXC و Docker را یکپارچه می‌کند. در این کیونپ استوریج، امکان اجرای چندین سیستم‌های لینوکسی ایزوله را دارید. همچنین دانلود اپ از Docker Hub Registry که به صورت تعبیه شده وجود دارد هم دارید.

Container Station از پلت‌فرم QIoT Container که امکان پیاده‌سازی سریع محیط اینترنت اشیا را برایتان فراهم می‌کند پشتیبانی می‌کند و می‌توانید آن را در ابر خصوصی IoT خودتان پیاده کنید.

در اپلیکیشن‌های Container شده از روش مجازی سازی در سطح سیستم عامل استفاده می‌شود بدون این که کل ماشین مجازی را برای هر اپ، لانچ کرد.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۶- مدیریت متمرکز و از راه دور ویندوز و لینوکس و دستگاه‌هایIPMI-compatible با وجود QRM+

QRM+ راهکار مدیریت متمرکز کیونپ برای دستگاه‌های پردازشی شبکه شده، است و راهکاری سینگل پوینت برای دیسکاور، مپ، مانیتور و مدیریت تمام دستگاه‌های پردازشی مهم در شبکه شما (شامل سرورها، PCها و تین کلاینت ها) است. این راهکار با دیاگرام توپولوژی گرافیکی، دیسکاوری دستگاه را بسیار آسان می‌کند.

QRM+ از IPMI 2.0 پشتیبانی می‌کند و ریموت KVM (Keyboard, Video, Mouse) را برای دستگاه‌های خاص IPMI فراهم می‌کند. همچنین امکان پیگیری هر عملی را با KVM Recording and Playback به وجود می‌آورد.

به سادگی می‌توانید QRMAgent را روی دستگاه‌های ویندوز و لینوکس خود نصب کنید و وضعیت سیستم آنها را در اینترفیس مدیریتی QRM+ ببینید.

مدیریت متمرکز با QRM+ در NAS، امنیت دستگاه و زیرساخت آی تی را بهتر و عیب‌یابی و آنالیز کارایی منابع شبکه را بسیار آسان می‌کند.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۷- سرویس‌های اتوماسیون وب با IFTTT Agent

با استفاده از IFTTT، گردش کارهای خود را به صورت خودکار در بیاورید. IFTTT یا همان If This Then That، یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های اتوماسیون وب است. با QNAP IFTTT Agent تعداد نامحدودی برنامه مبتنی بر وب روی وب‌سایت IFTTT ایجاد می‌کنید که اتوماسیون بهتر و بهره‌وری بالاتری فراهم می‌کند. مثلا اگر شرط خود را هر عکس جدید (با استفاده از Android Photos service) تعریف کنیم و کاری که باید انجام شود را Download the URL to QNAP NAS (با استفاده از سرویس کیونپ)، پس (Then) تمام عکس‌های گرفته شده با دستگاه اندروید به صورت خودکار در استوریج QNAP NAS دانلود می‌شود. نتیجه اینکه با IFTTT Agent می‌توانید استوریج های کیونپ را هوشمندتر از پیش کنید:

If Any new photo Then Download the URL to QNAP NAS.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۸- بکاپ، ریکاوری و سینک داده

Hybrid Backup Sync در زمینه بکاپ اطلاعات، سینک و همگام‌سازی فایل و Disaster Recovery به کمک شما می‌آیند تا بتوانید بکاپ اطلاعات خود را به آسانی و با امنیت، از NAS به فضاهای ذخیره سازی لوکال، ریموت یا کلود تهیه کنید.

زمانی که سیستم کرش کند یا سخت افزار مهمی خراب شود، می‌توانید دیتا را سریع از این فضاهای استوریجی ری‌استور کنید، Downtime را به حداقل برسانید و به طور کلی ضررها را کاهش دهید.

Hybrid Backup Sync این مزیت را فراهم می‌کند که از طریق RTRR، rsync، FTP و پروتکل SMB اطلاعات را به کلود استوریج به صورت سینک یک طرفه ببرید یا به صورت سینک دو طرفه، NAS خود را با سرویس‌های NAS/Cloud به کلود استوریج ببرید.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۹- QTS؛ هوشمندترین سیستم عامل NAS

QTS با چندین فانکشن و اپلیکیشن ماژولار شده می‌تواند کارایی مدیریتی، بهره‌وری شخصی، مولتی مدیا و … را بهبود بخشد. سرویس‌های جدیدی که بر پایه عامل هوشمند ارایه می‌شود، مدیریت و عملکرد سیستمی را ساده کرده است. QTS که User Friendly است، دسکتاپ هوشمندی دارد که باعث می‌شود شما به سرعت کار مطلوب خود را پیدا کنید، اطلاعات سیستمی را به صورت بلادرنگ مانیتور کنید، چندین پنجره اپلیکیشنی را باز کنید تا چندین کار را به طور همزمان و با کارایی بهتر انجام دهید. همچنین App Center ای به صورت تعبیه شده ارایه می‌دهد که دارای اپ های install-on-demand است تا کارایی NAS را افزایش دهد.

QTS محدودیت دستگاه‌ها و پلت‌فرم‌ها و جغرافیا را شکسته تا تجربه استفاده از کلود را بهینه کرده و قابلیت‌های پیشرفته‌ای ارایه دهد.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

QTS و سیستم‌های دوتایی لینوکسی، مناسب برای عصر اینترنت اشیا

QTS-Linux dual system ها در استوریج های کیونپ مبتنی بر تکنولوژی‌های پیشرفته مجازی سازی کیونپ است. تغییرات معماری در QNAP استوریج هایی مانند TS-453BU-RP برای کاربران این امکان را فراهم می‌کند که نه تنها بتوانند آپ‌ها را از QTS App Center دانلود کنند بلکه بتوانند پکیج‌های IoT را برای لینوکس، توسعه و بهبود دهند و با استفاده از خروجی HDMI آنها را نمایش دهند.

با چنین کیونپ استوریج هایی می‌توانید انواع پکیج‌های IoT را نصب کرده، توسعه دهید و به صورت متمرکز اطلاعات را در استوریج کیونپ ذخیره کنید. در عین حال هم از امنیت استوریج پرایوت و راهکارهای توسعه بهره‌مند می‌شوید.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۱۰- ذخیره اطلاعات در محیط‌های مجازی شده

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

استوریج های کیونپ دارای قابلیت iSCSI/IP-SAN هستند و از VMware و Citrix پشتیبانی می‌کنند. همچنین با Microsoft VMware و Windows Server 2012 R2 سازگاری دارند. در نتیجه پیاده‌سازی و مدیریت انعطاف پذیر در محیط‌های مجازی را برایتان فراهم می‌کند.

QNAP استوریج ها از VMware VAAI و Microsoft ODX پشتیبانی می‌کنند و با آفلود کردن لود سرور (by offloading server loading for ESXi server and Hyper-V respectively) برای سرور ESXi و Hyper-V، کارایی را افزایش می‌دهند. از پلاگین QNAP vSphere Client و QNAP SMI-S provider هم پشتیبانی می‌کنند که کارایی عملیاتی و مدیریت را اپلیکیشن‌های مجازی سازی افزایش می‌دهد.

۱۱- Qfiling، اتوماسیون سازماندهی به فایل‌ها

سازماندهی فایل‌های خود را با Qfiling به صورت خودکار انجام دهید: مرتب سازی فایل‌ها در چند فولدر، باعث کاهش زمان مورد نیاز برای پیدا کردن فایل‌های مهم می‌شود. کاربران می‌توانند فایل‌ها را دسته‌بندی و شرایط فایل‌بندی را مشخص کنند. همچنین می‌توانند کارهای فایل‌بندی را زمان‌بندی کنند تا در فواصل زمانی مشخص، بر اساس تنظیمات شما آرشیو و سازماندهی فایل انجام شود. ویژگی Recipe به کاربران امکان ذخیره شرایط فایل‌بندی که مرتبا استفاده شده را در Exclusive Recipe می‌دهد پس تنها با یک کلیک می‌توان از Recipe استفاده کرد و Qfiling را اجرا کرد.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۱۲- Qsirch؛ جستجوی آسان و راحت فایل‌ها

در کنار Qfiling، اپ Qsirch اپ دیگری در استوریج کیونپ است. هر دوی این اپ ها بهره‌وری را بسیار افزایش می‌دهند و به شکل قابل توجهی زمان کمتری برای جستجوی فایل‌ها در NAS صرف می‌کنید در نتیجه وقت بیشتری برای کارهای دیگر خواهید داشت.

Qsirch ابزار جستجوی فول تکست است که سرعت سرچ بالای دارد و از Thumbnail Preview، خلاصه محتوا، کلمات کلیدی و … پشتیبانی می‌کند.

Qsirch امکان سرچ تمام فایل‌های .eml ذخیره شده در استوریج را فراهم می‌کند همچنین جستجو را بر اساس تاریخ، سایز، فرستنده و گیرنده می‌توانید انجام دهید.

Qsirch تاریخچه سرچ را هم در اختیار شما می‌گذارد تا سریع‌تر به فایل‌هایی که قبلا سرچ شده‌اند دسترسی یابید.

افزونه گوگل کروم، Qsirch Helper را هم می‌توانید استفاده کنید تا هنگام استفاده از سرچ گوگل، فایل‌های ذخیره روی NAS خود را بتوانید سرچ کنید.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۱۳- QmailAgent؛ ایمیل متمرکز و مدیریت مخاطبین برای بهبود گردش کارهای ارتباطی

مدیریت ایمیل‌ها و اطلاعات مخاطبین که در چند کامپیوتر، دستگاه و اکانت وجود دارد، کار سختی است. ایمیل‌های مهم و اطلاعات مخاطبین ممکن است به دلیل بسته شدن اکانت یا گم شدن و ویروسی شدن دستگاه، از دست برود. با کمک گرفتن از QNAP QmailAgent و Qcontactz به صورت متمرکز، ایمیل‌ها و اطلاعات مخاطبین را ذخیره و مدیریت کنید، آنها را در تمام دستگاه‌ها و در هر زمان، قابل دسترس کنید و در نهایت، با موتور جستجوی Qsirch به آسانی و هر وقت خواستید، ایمیل‌ها و مخاطبین خاص را پیدا کنید.

QmailAgent در واقع کلاینت ایمیل به صورت آنلاین است که مدیریت چندین اکانت ایمیل را برایتان فراهم می‌کند پس می‌توانید به آسانی به تمام ایمیل‌هایتان دسترسی داشته و بین اکانت‌های مختلف سوییچ کنید. امکان ایجاد ایمیل جدید و پیوست کردن عکس و فایل به آن، خواندن و سازماندهی ایمیل‌ها را خواهید داشت.

کاربران iOS و اندروید، می‌توانند چندین اکانت ایمیل را با دستگاه موبایل خود چک کند، بین ایمیل‌ها بچرخند و ایمیل ارسال کنند.

اگر همراه با QmailAgent از Qsirch کنید در نتیجه امکان سرچی قدرتمند در ایمیل‌ها دارید و می‌توانید بین تمام فایلهای .eml ذخیره شده روی کیونپ استوریج جستجو کنید. در کل مدیریت و سرچ در بین انبوه ایمیل‌ها راحت‌تر خواهد بود.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۱۴- Qsync؛ اشتراک گذاری و Sync کردن فایل‌ها روی دستگاه‌ها

با وجود قابلیت Qsync، کیونپ استوریج ها تبدیل به دیتاسنتری امن برای Sync و ذخیره فایل‌ها می‌شوند. هر فایلی که در QNAP Storage آپلود می‌شود، با تمام دستگاه‌های متصل به آن مانند کامپیوترها، لپ تاپ ها و موبایل، سینک می‌شود. به منظور افزایش انعطاف پذیری در Collaboration و اشتراک گذاری فایل‌ها، فولدرهای شیر شده را هم می‌توانید Sync کنید. اسلات کارت SDXC باعث دسترسی مستقیم و راحت‌تر و بکاپ گیری آسان‌تر فایل‌های ذخیره شده می‌شود.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۱۵- راهکار جامع نظارت با امنیت شبانه روزی

Surveillance Station در واقع نظارت تحت شبکه حرفه‌ای و سیستم مدیریت ویدئو یا VMS که اینترفیس مدیریتی کاربرپسندی ارایه می‌دهد که با بیش از سه هزار دوربین IP Camera سازگار است و قابلیت توسعه به لایسنس‌های IP camera channel را هم دارد. مثلا کیونپ استوریج TS-453BU-RP به صورت رایگان، ۴ تا IP camera channel ارایه می‌دهد که با خرید لایسنس‌های اضافه می‌توانید آن را به ۴۰ کانال برسانید.

Surveillance Station از مانیتورینگ بلادرنگ، و ضبط و پخش صدا و تصویر پشتیبانی می‌کند که البته امکان کاستومایز کردن تنظیمات را هم برایتان فراهم است. با نصب اپ Vmobile روی دستگاه‌های اندروید و iOS، می‌توانید مدیریت کانال‌های تحت مانیتورینگ خود را در هر زمان و هر مکان انجام دهید و یا با نصب اپ موبایلی Vcam می‌توانید دستگاهتان را به دوربین تحت شبکه تبدیل کنید و ضبط را به صورت لحظه‌ای در کیونپ استوریج انجام کنید.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۱۶- راهکار جدید نظارتی QVR Pro

کیونپ استوریج ها از نسخه بتا و آزمایشی QVR Pro پشتیبانی می‌کنند که سیستم حرفه‌ای QNAP QVR را با سیستم عامل QTS یکپارچه می‌کند. فضای تخصیص یافته و مستقل ذخیره سازی را برای اطلاعات نظارتی در NAS خود تعیین کنید و از مزایای ارتقاپذیری و مدیریت استوریج از QTS استفاده کنید.

QVR Pro از اینترفیس مانیتورینگ انعطاف پذیری بهره‌مند است که امکان مانیتور کردن IP Camera ها را می‌دهد. همچنین از ویژگی تایم لاین آپگرید شده پشتیبانی می‌کند که سرچ در لحظه ویدئو را فراهم می‌آورد و در حالت مانیتورینگ زنده، تعیین هویت را سریع انجام می‌دهد. همچنین مانیتورینگ View ها و Play کردن تصاویر بدون سوییچ بین پنجره ها ممکن است.

عملکردهای دیگری مانند افزودن برچسب و ادیت دوربین‌ها و سرچ بین دوربین‌ها در LAN های مختلف، باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان پیاده‌سازی و نگهداشت سیستم نظارتی می‌شود.

اپ جدیدی که ارایه شده با QUSBCam2 است و می‌توانید دوربین USB خود را به عنوان دوربین تحت شبکه ONVIF استفاده کنید. با اتصال آسان به QNAP استوریج می‌توانید بدون نصب هر گونه نرم افزاری، تصاویر را بلادرنگ ببینید. حتی می‌توانید از طریق QVR Pro، رکوردهایی را برای Playback ذخیره کنید در نتیجه امکان ایجاد سیستم نظارتی با حداقل هزینه را خواهید داشت.

حداکثر تعداد کانال‌هایی که پشتیبانی می‌شود، بسته به مدل NAS، پیکربندی شبکه و تنظیمات دوربین متفاوت است.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۱۷- سوییچ سریع و مقرون‌به‌صرفه ۱۰GbE

با سوییچ های QNAP 10GbE/NBASE-T، شبکه خود را با قیمتی پایین آپگرید کنید. با شبکه ده گیگابیتی، از سرعت بالای انتقال لذت ببرید و پهنای باند مورد نیاز کارهایی مانند مجازی سازی که به پهنای باند مناسبی نیاز دارند، را به راحتی انجام دهید. همچنین دسترسی بلادرنگ و همزمان به فایل‌های بزرگ مبتنی بر NAS که از چند ورک استیشن استفاده می‌کنند را خواهید داشت که برای مولتی مدیا و ادیت ویدئو بسیار ایده‌آل است.

کیونپ، کارت شبکه ۱۰GbE PCIe را برای استوریج  و پی سی های ویندوزی و لینوکسی ارایه می‌دهد تا بتوان از مزایای محیط‌های LAN با سرعت بالا استفاده کرد.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۱۸- افزایش ظرفیت استوریج با Vitual JBOD

علاوه بر انکلوژرهای افزونه استوریج امکان توسعه ظرفیت استوریج کیونپ با استفاده از VJBOD وجود دارد؛ QNAP VJBOD یا JBOD مجازی در واقع JBOD مبتنی بر شبکه است که با استفاده از استوریج استفاده نشده دیگر NAS استوریج های کیونپ را می‌توان فضای ذخیره سازی را افزایش داد. می‌توانید این فضای ذخیره سازی را به عنوان دیسک‌های مجازی و لوکال به استوریجتان مانت کرده و Virtual Storage Pool ها و Volume ها را ایجاد کنید. این فضا می‌تواند برای کارهایی مانند ایجاد و Revert کردن Snapshot ها، ایندکس کردن فایل‌های مدیا در Media Library و حتی ایجاد iSCSI LUN ها استفاده شود. همچنین در اشتراک‌گذاری و اپلیکیشن‌ها نیز کاربرد دارد.

VJBOD از اتصالات ۱۰GbE/40GbE و پورت ترانکینگ (لینکی برای اتصال چند پورت LAN) پشتیبانی می‌کند که کارایی و قابلیت اطمینان استوریج VJBOD را افزایش می‌دهد.

Remote QNAP NAS باید از iSCSI و Storage Pool پشتیبانی و حداقل از QTS 4.2.1 استفاده کند. حداکثر تا ۸ یونیت  را می‌توان مانت کرد.

تکنولوژی‌ های استوریج های کیونپ

۱۹- افزایش ظرفیت استوریج با اتصال انکلوژر افزونه کیونپ

با استفاده از QTS که مدیریت استوریج را انجام می‌دهد به آسانی می‌توان افزایش ظرفیت استوریج را کنترل کرد و مدیریت انکلوژر افزونه استوریج را انجام داد.

با پشتیبانی از QJBOD Express می‌توانید به استوریج خود، انکلوژر افزونه کیونپ با ظرفیت بالا را وصل کنید و مهاجرت اطلاعات به دیگر QNAP NAS ها را از طریق انکلوژر JBOD و بدون نیاز به اتصال شبکه انجام دهید. (باید Storage Pool یا Static Volume جداگانه‌ای در UX Expansion Unit ایجاد کرد.)

نکته: انکلوژرهای افزونه کیونپ را نمی‌توان با استفاده از پورت USB، مانت کرد.

۲۰- خروجی ۴K HDMI

تبدیل کد بلادرنگ یا آفلاین و ۴K video playback (دیکدینگ سخت افزاری ۴K H.264)

برخی کیونپ استوریج ها، از Intel HD Graphics پشتیبانی می‌کند که اینتل‌های پیشرفته نسل ۹ هستند، در نتیجه دیکدینگ سخت افزاری ۴K H.264/H.265 به صورت دو کاناله و تبدیل کد بلادرنگ و رمزگذاری، برایتان فراهم است که امکان تبدیل ویدئو به فایل فرمت های استاندارد که به راحتی روی چند دستگاه اجرا شود را ارایه می‌کند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کیفیت پخش بر اساس فاکتورهایی مانند نرم افزار پخش، فایل فرمت ها، مصرف سیستم و پهنای باند متفاوت خواهد بود.

کیونپ استوریج ها، قابلیت‌های Decoding، Encoding و Transcoding سخت افزار را فراهم می‌کند. اما کیفیت پخش، بسته به فاکتورهای نرم افزار پخش، فرمت فایل‌ها، استفاده سیستمی و پهنای باند، ممکن است متفاوت باشد.

QNAP Linux Station با Ubuntu OS یکپارچه است در نتیجه می‌توانید از Ubuntu Software Center اپ‌های مختلفی را دانلود و نصب کنید، مانند: Plex Media Server، KMPlayer و LibreOffice.

با QNAP HD Station می‌توانید از HD Player استفاده کرده و از مالتی مدیاها لذت ببرید گرچه از Player های دیگری مانند Plex Home Theater هم می‌توانید استفاده کنید.

با اتصال استوریج هایی با این قابلیت، به گیرنده HDTV یا A/V، می‌توانید از تماشای ویدئو با رزولوشن ۴K لذت ببرید.

نکته: برای پشتیبانی از H.265، باید Codex Pack یا QVR Pro یا HD Player دانلود و نصب شود.

 

خرید استوریج های QNAP در فالنیک
فالنیک (ایران اچ پی) دارنده سبد کامل محصولات QNAP با گارانتی معتبر در ایران. محصولات QNAP مناسب برای رده‌های سازمانی، کسب‌وکارهای کوچک و متوسط و خانگی طراحی شده‌اند. جهت مشاوره و خرید محصولات QNAP کلیک کنید:
مشاوره و خرید استوریج QNAP

 

منبع:
Qnap.com


نویسنده :

 • Avatar تجهیزیار گفت:

  جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

 • استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  >
  عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

  عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

  با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

  تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.

  .swin-sc-title.style-2 .title span:after