به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

وضعیت لحظه ای ترافیک شهرهای ایران وارد نقشه های گوگل شد

کاربران ایرانی Google Maps تا پیش از این امکان مشاهده وضعیت ترافیک شهر خود را در این اپلیکیشن نداشتند، اما اکنون وضعیت لحظه ای ترافیک اکثر شهرهای بزرگ ایران وارد نقشه های گوگل شده است.

مدت زیادی است که کاربران گوگل مپ در خیلی از نقاط جهان و خصوصاً کلان شهرها امکان مشاهده وضعیت ترافیکی محل خود را دارند و با توجه به این اطلاعات لحظه ای ترافیکی، می‌توانند سریع‌ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب کنند. اما کاربران ایرانیِ Google Maps تا به حال امکان استفاده از وضعیت لحظه ترافیک شهر خود را نداشته اند، اخیراً گوگل این امکان را برای کاربران ایرانی در دسترس قرار داده است و اکنون کاربران اکثر شهرهای بزرگ ایران و به خصوص مراکز استان می‌توانند از وضعیت ترافیک محل خود بر روی نقشه های گوگل با خبر شوند.

برای دسترسی به این امکان کافی است در اپلیکیشن Google Maps و از منوی سمت چپ، بر روی گزینه ترافیک (Traffic) کلیک کنید. با انتخاب این گزینه می‌توانید وضعیت لحظه‌ای ترافیک شهر را مشاهده کنید، در نقشه نمایش داده شده رنگ سبز نشان دهنده ترافیک روان، رنگ نارنجی نشان دهنده ترافیک سنگین ولی در حال حرکت و رنگ قرمز نشان دهنده ترافیک سنگین است.

با توجه به عدم دسترسی گوگل به وضعیت ترافیکی شهرهای ایران، سوال اینجاست که گوگل این اطلاعات را از کجا بدست می‌آورد؟ برخی از اخبار منتشر شده حاکی از این است که گوگل این اطلاعات را از موبایل شهروندان می‌گیرد. اکثر شهروندان سرویس Location تلفن‌های همراه خود را بر روی گزینه روشن قرار می‌دهند و اطلاعات مکانی آن ها از طریق اینترنت موبایل به سرورها گوگل منتقل می‌شود و گوگل نیز با محاسبه سرعت حرکت کاربران یک محدوده می‌تواند تخمین بزند که آیا ترافیک در آن مکان سنگین است یا روان. لازم به ذکر است که منبع دیگری که گوگل به کمک آن وضعیت ترافیکی شهرهای ایران را بدست می آورد، تصاویر بدست آمده از دوربین های موجود در بزرگراه ها، خیابان ها و جاده ها است.

با تمام این‌ها، برخی کاربران ایرانی ازین موضوع شکایت دارند که قابلیت مشاهده ترافیک برایشان وجود ندارد و برخی از کاربران در هنگام استفاده از آن با پیغام “عدم پشتیبانی این سرویس در محدوده مکانی شما” مواجه می‌شوند. این امکان اکنون بر روی وضعیت راه ها و ترافیک شهری و جاده‌ای شهرهایی از قبیل تهران، اصفهان، شیراز، یزد، مشهد، قم، تبریز و همدان، فعال است.

منبع: techrasa.com


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
.swin-sc-title.style-2 .title span:after