به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

بررسی DAS استوریج HPE D6020 Disk Enclosure

 

استوریج HPE D6020 Disk Enclosure

آیا همراهی با ذخیره داده‌های سازمان نیافته و در حال رشد، برای شما سخت است؟ آیا به دنبال استوریجی با ظرفیت بالا و کم هزینه هستید؟ برای کاهش هزینه‌ها و داشتن ظرفیت بالای ذخیره سازی در سرورهای پرولیانت اچ پی و BladeSystemها، استفاده از انکلوژر HPE D6020 Enclosure راهکار مناسبی است.

DAS استوریج HPE D6020 با ویژگی ۱۲ Gb/s SAS، تکنولوژی DAS را در سرورهای پرولیانت اچ پی و BladeSystemها متحول و گسترش داده چرا که سادگی را با کم‌هزینه بودن ترکیب می‌کند، بدون این که کارایی و انعطاف پذیری را قربانی این پیشرفت کند.

DAS استوریج HPE D6020، انکلوژری برای ذخیره سازی اکسترنال است که Density بالا و کم‌هزینه بودن از ویژگی‌های آن است و برای حجم‌های کاری Data-Intensive و اپلیکیشن‌هایی که به ظرفیت ذخیره سازی بسیار زیاد نیاز دارند، با $/GB کم، طراحی شده است.

انکلوژر HPE D6020 نه تنها به عنوان Direct Attach Enclosure مستقل قابل استفاده است، بلکه می‌توان در توسعه اپلیکیشن‌های ذخیره سازی مانند Microsoft Storage Space، Luster، Cloud Backup، Data Protection و محیط‌های بیگ دیتا (سازمان یافته یا نیافته) از آن استفاده کرد.

با استفاده از کنترلرهای Smart Array P441/P841 و کابل standard 2M SAS می‌توان انکلوژر HPE D6020 را به صورت مستقیم به سرورهای پرولیانت نسل ۹ وصل کرد. (برای محیط‌های Single Domain و Dual Domain و بدون Zoning)

اتصال مستقیم D6020 به سرورهای پرولیانت نسل ۱۰ با استفاده از کنترلرهای نسل ۱۰ انجام می‌شود: کنترلرهای E208e-p SR Gen10 و P408e-p SR Gen10.

D6020 از HPE H241 Host Bus Adapter هم پشتیبانی می‌کند.

DAS استوریج HPE D6020 در سرورهای BladeSystem، به عنوان بخشی از پیاده‌سازی ۶Gb/s می‌تواند به سادگی در داخل رک قرار گیرد که Density بالا و هزینه کمی دارد و با استفاده از نرم‌افزار مدیریتی به سادگی پیکربندی استوریج را حتی زمانی که روشن است، انجام می‌شود.

سه عدد انکلوژر می‌تواند با هم به صورت خطی (Daisy-Chained) تجمیع شود تا حداکثر ۲۱۰ درایو را فراهم کنند. حداکثر ۶ عدد دستگاه ذخیره سازی D6020 را می‌توان بر روی یک تک انکلوژر BladeSystem پشتیبانی کرد. اتصال ۱۲Gb/s، با استفاده از کنترلر HPE Smart Array P741m و سوییچ‌های ۶ Gb/s SAS BL، کارایی بالاتر، پیکربندی و پیاده‌سازی آسان‌تر، و ویژگی‌های قابل پشتیبانی بیشتری را فراهم می‌کند.

HPE Apollo A4520 هم از ۶ عدد انکلوژر D6020 به ازای هر A4520) 3 تا به ازای هر Node) پشتیبانی می‌کند.

ویژگی‌های جدید در HPE D6020

پشتیبانی از سرورهای پرولیانت نسل ۱۰ با کنترلرهای نسل ۱۰ اچ پی:

 • HPE Smart Array E208e-p SR Gen10 Controller
 • HPE Smart Array P408e-p SR Gen10 Controller

HPE D6020،استوریجی ۵ یونیته است. این DAS Storage، دو کشو دارد که در هر کشو ۳۵ عدد LFF به صورت هات پلاگ از نوع SAS، SAS MDL و SSDهای دو پورتی قابل استفاده است. پس در کل از ۷۰ عدد LFF پشتیبانی می‌شود.

لزوم استفاده از راهکارهای ذخیره سازی و استوریج

 

مشاوره و خرید استوریج های اچ پی در فالنیک
فالنیک با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه متخصصین و مشاورین خود، نیازهای مشتریان خصوصی و دولتی خود را بررسی و تحلیل می‌کند و بهترین و مناسب‌ترین استوریج را به شما پیشنهاد می‌دهد.
مشاوره و خرید استوریج

 


نویسنده :

 • Avatar سعید ناظر گفت:

  دنبال راهکار ذخیره سازی جدید تر و بهتر از هارد اکسترنال های مرسوم هستم
  شما چی پیشنهاد میکنید می کنید؟

 • استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
  >
  عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

  عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

  با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

  تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.

  .swin-sc-title.style-2 .title span:after