به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

مهاجرت بین توپولوژی های فابریک SAN

توپولوژی های فابریک SAN

مهاجرت Nondisruptive به پروسه انتقال اپلیکیشن‌ها، ماشین‌های مجازی یا داده از یک سیستم استوریج به استوریجی دیگر، بدون Downtime گفته می‌شود. گاهی به آن Live Migration هم گفته می‌شود. اگر دارای level 4 multiple fabric NSPOF SAN هستید، می‌توانید تمامی عملیات‌ها را به فابریک دیگری Fail Over کنید و سپس آن یکی فابریک را دوباره پیکربندی کنید.

هنگام طراحی مهاجرت، سعی کنید انتقال دستگاه‌ها بین سوییچ‌ها را به حداقل رسانید یا از آن اجتناب کنید. مهاجرت‌هایی که نیاز به افزودن ISLها یا کابل‌کشی دوباره آنها دارد، نسبت به مهاجرت‌هایی که نیاز به انتقال اتصالات دستگاه دارد، مشکلات کمتری دارند. مسلما امکان مهاجرت در توپولوژی های SAN وجود دارد که در ادامه بررسی خواهد شد.

مهاجرت از SAN فابریک آبشاری

در این قسمت مسیرهای مهاجرت را برای SAN فابریک آبشاری بررسی می‌کنیم:

 • آبشاری به Mesh

برای ایجاد Mesh Fabric SAN، نیاز به ISLهای اضافی است تا به تمام سوییچ‌ها وصل شود. برای اینکه مهاجرت موفقی داشته باشیم باید تعداد پورت‌های مورد نیاز برای ISLهای اضافی را محاسبه کنیم. ممکن است حتی نیاز به انتقال اتصالات دستگاه به سوییچ دیگری باشد تا پورت‌ها برای ISLها قابل دسترسی باشند.

 • آبشاری به حلقه

اگر SAN فابریک آبشاری خطی دارید، آخرین سوییچ در فابریک را به اولین سوییچ وصل کنید تا SAN فابریک حلقه ایجاد شود. اگر SAN فابریک آبشاری درختی (با چندین سطح) دارید، ممکن است مجبور به کابل‌کشی دوباره ISLها شوید.

 • آبشاری به Core-Edge

مشخص کنید کدام سوییچ‌ها باید سوییچ‌های Backbone باشند و کدام سوییچ‌ها، سوییچ‌های Edge. باید ISLها را برای اتصال همه سوییچ‌های Edge به سوییچ‌های Core، کابل‌کشی دوباره کنید. در صورت نیاز هم، دستگاه‌ها (سرورها و استوریج) یا سوییچ‌های Core را وصل کنید. اگر از سوییچ‌های موجود به عنوان سوییچ‌های Edge و سوییچ‌های اضافه شده به عنوان سوییچ‌های Core، استفاده می‌کنید، این مهاجرت مشکلات کمتری خواهد داشت.

ایبوک: بررسی تکنولوژی SAN استوریج

مهاجرت از SAN فابریک Mesh

در این قسمت مسیرهای مهاجرت توپولوژی را برای SAN فابریک Mesh بررسی می‌کنیم:

 • Mesh به حلقه

برای مهاجرت از SAN فابریک Mesh به SAN فابریک حلقه باید ISLهای دارای چند Cross Connected را حذف و ISLهایی که اتصال خارجی‌تر (Outer Connected) دارند، باقی بماند. از پورت‌های دسترس پذیر برای اتصالات دستگاه یا اتصالات افزونه ISL در حلقه استفاده کنید.

 • Mesh به Core-Edge

همانند روشی است که در “مهاجرت از SAN فابریک آبشاری” توضیح داده شد.

مهاجرت از SAN فابریک حلقه

در این قسمت مسیرهای مهاجرت را برای SAN فابریک حلقه بررسی می‌کنیم:

 • حلقه به Mesh

اگر دو ISL بین تمام سوییچ‌های فابریک حلقه دارید، باید هر ISL را کابل‌کشی دوباره کنید تا به سوییچ مناسب در فابریک Meshای که طراحی کرده‌اید، وصل شود.

 • حلقه به Core-Edge

اگر دو ISL بین تمام سوییچ‌های فابریک حلقه دارید، این مهاجرت مشکلات کمتری خواهد داشت. مهاجرت از حلقه به Core-Edge به همان ترتیبی که در قسمت ” مهاجرت از SAN فابریک آبشاری” گفته شد، انجام می‌شود.

نکته: برای افزایش ظرفیت و اتصالات SAN به موارد زیر توجه کنید:

 • تعداد سوییچ‌ها را افزایش دهید.
 • سوییچ‌هایی با پورت‌های بیشتر استفاده کنید.
 • چندین فابریک پیاده‌سازی کنید.
 • مسیریابی فیبرنوری را پیاده‌سازی کنید.
 • به توپولوژی فابریک دیگری مهاجرت کنید.
 • چندین SAN مستقل پیاده‌سازی کنید.

 

مشاوره و خرید استوریج های اچ پی در فالنیک
فالنیک با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه متخصصین و مشاورین خود، نیازهای مشتریان خصوصی و دولتی خود را بررسی و تحلیل می‌کند و بهترین و مناسب‌ترین استوریج را به شما پیشنهاد می‌دهد.
مشاوره و خرید استوریج

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.

.swin-sc-title.style-2 .title span:after