به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

معرفی نرم‌ افزار HP Data Protector

نرم‌ افزار HP Data Protector

آیا زیرساخت IT شما آنقدر سریع است که بکاپگیری‌های موجود پاسخگوی آن نیست؟ با نرم‌افزار HP Data Protector می‌توانید بکاپگیری قابل اعتماد و هوشمندی را برای دیتاسنترهای پیچیده، دینامیک و متنوع فراهم کنید. این نرم‌افزار فرآیندهای بکاپگیری و ریکاوری را یکدست و استاندارد می‌کند درنتیجه هزینه‌ها و پیچیدگی عملیات بکاپگیری کاهش یافته و قابلیت اطمینان و تداوم تجارت بهبود می‌یابد. در این مقاله، برای آشنایی بیشتر با این نرم‌افزار، دو ویدئو ارایه می‌شود که در درک بهتر این تکنولوژی سودمند است.

آیا زیرساخت IT شما آنقدر سریع است که بکاپگیری‌های موجود پاسخگوی آن نیست؟ با نرم‌افزار HP Data Protector می‌توانید بکاپگیری قابل اعتماد و هوشمندی را برای دیتاسنترهای پیچیده، دینامیک و متنوع فراهم کنید. این نرم‌افزار فرآیندهای بکاپگیری و ریکاوری را یکدست و استاندارد می‌کند درنتیجه هزینه‌ها و پیچیدگی عملیات بکاپگیری کاهش یافته و قابلیت اطمینان و تداوم تجارت بهبود می‌یابد. در این مقاله، برای آشنایی بیشتر با این نرم‌افزار، ویدئویی ارایه می‌شود که در درک بهتر این تکنولوژی سودمند است.

با وجود (HPE Adaptive Backup & Recovery (ABR و Backup Navigator یک دید ۳۶۰ درجه‌ای از محیط بکاپگیری در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد تا نتایج مطلوبی حاصل شود.

معرفی نرم افزار HP Data Protector

HP Data Protector یک راه‌حل بکاپگیری است. این راه‌حل، حفاظت از داده را برای کسب و کارهایی که به سرعت در حال رشد هستند، به صورتی قابل‌اعتماد و با دسترس‌پذیری بالا فراهم می کند. در ادامه به برخی مزایای مهم این نرم افزار جامع حفاظتی می‌پردازیم:

۱- دارای معماری ارتقاپذیر و بسیار منعطف:

این نرم‌افزار را می‌توان بر روی گستره وسیعی از سیستم‌ها استفاده کرد، از یک سیستم گرفته تا هزاران سیستم روی سایت‌های مختلف. می‌توان از مزایای بکاپگیری پیشرفته Synthetic Backup & Disk Staging نیز بهره برد.

۲- مدیریت مرکزی و آسان:

با استفاده از رابط کاربری گرافیکی یا GUI، که استفاده از آن بسیار آسان است می‌توانید از طریق یک سیستم، تمامی عملیات بکاپگیری خود را مدیریت کنید. حتی می‌توانید برای سادگی بیشتر کار، GUI را روی چندین سیستم نصب کنید تا مدیران متفاوت بتوانند از طریق کنسول‌های نصب شده خود، به HP Data Protector دسترسی داشته باشند. حتی عملیات بکاپگیری چندین محیط را می‌توان تنها با یک سیستم مدیریت کرد. در ضمن می توانید با استفاده از رابط کاربری CLI، با استفاده از اسکریپ، این نرم‌افزار را مدیریت کنید.

۳- بکاپگیری با کارایی بالا:

نرم‌افزار HP Data Protector می‌تواند بکاپگیری را به طور همزمان روی چندصد دستگاه بکاپگیری انجام دهد. در Libraryهای خیلی بزرگ، دستگاه های High End را پشتیبانی می‌کند. نکته مهم این که بکاپگیری‌های متفاوتی را متناسب با نیازهای خود در اختیار داریم که انواع آن به صورت زیر است:

۱٫ Local Backup
۲٫ Network Backup
۳٫ Online Backup
۴٫ Disk Image Backup
۵٫ Synthetic Backup
۶٫ Backup with Object Mirroring
۷٫ Built-in Support fot Parallel Datat Stream

نرم‌ افزار HP Data Protector

۴- امنیت داده:

HP Data Protector برای افزایش امنیت داده، می‌تواند بکاپ‌های شما را رمزنگاری کند که برای انجام این کار از دو تکنیک رمزگذاری داده استفاده می‌کند:

۱- Software-Based
۲- Drive-Based

۵- پشتیبانی از محیط‌های متنوع:

این نرم‌افزار از محیط‌های متنوعی مانند یونیکس و ویندوز پشتیبانی می‌کند.

۶- نصب آسان برای محیط‌های متنوع:

با استفاده از Installation Server for Unix/Windows، حتی از راه دور نیز می‌توان کلاینتهای یونیکس و ویندوز را از طریق یک کلاینت و با استفاده از Data Protector GUI نصب کرد.

۷- پشتیبانی از قابلیت دسترس‌پذیری بالا

نرم‌ افزار HP Data Protector

۸- Restore کردن آسان:

این نرم‌افزار، یک پایگاه داده داخلی به نام (Data Protector Internal Database (IDB دارد که امکان ردگیری داده را فراهم می‌کند مثلا کدام فایل از کدام سیستم روی کدام مدیا قرار گرفته است. Restore کردن هر بخش از سیستم تنها با یک جستجوی ساده در فایل‌ها و مسیرها امکان‌پذیر می‌شود. در نتیجه دسترسی سریع و آسانی به داده Restore شده وجود دارد.

۹- مانیتورینگ و گزارشگیری:

می‌توان وضعیت بکاپگیری را مشاهده و مانیتور کرد و گزارش‌هایی که از طریق GUI و CLI این نرم‌افزار تهیه می‌شود را استفاده نمود. این گزارش‌ها قابل زمان‌بندی نیز هستند.

۱۰- انجام Disaster Recovery به صورت خودکار با ویژگی(Built-in DR)

۱۱- بکاپگیری در هر شرایطی یا Zero Downtime Backup (مثلا زمان خرابی و خاموشی سرور، Migration و آپدیت‌ها و …) و Instant Recovery.

 

واحد خدمات سرور و شبکه فالنیک (ایران اچ پی)

 

 


نویسنده :

دیدگاه تان را بنویسید

avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی
استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.