به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

HPE 3PAR رهبر بازار استوریج ها در دنیا

استوریج HPE 3PAR

بر اساس گزارشات سال ۲۰۱۵ گارتنر، استوریج HPE 3PAR در هر دو حوزه Solid state Arrays و General purpose Storage به عنوان رهبر بازار استوریج‌ها در دنیا شناخته شده است. سایر برندها نیز در دو نمودار منتشر شده از گارتنر با محصولات متفاوت حضور دارند و در این بین تنها HPE 3PAR است که در هردو نمودار در بخش رهبران بازار قرار می‌گیرد و در این مقاله به دلایلی که استوریج HPE 3PAR را به رهبر بازار استوریج ها در دنیا تبدیل کرده اشاره شده.

تنها استوریج های HPE 3PAR است که در دو حوزه گزارش گارتنر رهبر بازار است. 

شرکت تحقیقاتی گارتنر، نمودارهای خود در حوزه Solid state Arrays و General purpose Storage را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد:

استوریج HPE 3PAR

طبق این گزارشات، استوریج های اچ پی در هر دو حوزه در بخش رهبران بازار قرار گرفته است اما بر اساس معیارهای مورد استفاده از نظر درآمدی در مجموع هر دو بخش در جایگاه دوم قرار دارد.
کلوین زیتو، فردی با سابقه ۳۳ ساله در صنعت IT و تجربه ۲۵ ساله در بخش استوریج، تحلیلی روی این گزارش داشته است : طبق بررسی او HPE 3PAR تنها محصولی است که در هر دو بخش General Purpose Storages و Solid State Arrays در صدر استوریج های دنیا قرار می گیرد، چرا که سایر عرضه کنندگانی که در این بخش نمودار گارتنر قرار می گیرند با یک محصول مورد ارزیابی قرار نگرفته اند. او به دو مورد از مشاهدات خود اشاره می‌کند که در زیر به آن ها اشاره کردیم:

۱- با مقایسه دو جدول مشاهده می شود که EMC در هر دو جدول در بخش رهبران بازار قرار می گیرد. در حوزه Solid State Array محصول EMC استوریج Xtremio است اما در حوزه General Purpose Storage اشاره ای به آن نشده که این نشان می دهد Xtremio یک استوریج چند منظوره نیست.
۲- IBM هم در هردو جدول در بخش رهبران بازار است اما با محصولات متفاوت.

با این اوصاف، استوریج HPE 3PAR تنها عرضه کننده ای است که در هر دو حوزه در بخش رهبران بازار قرار می گیرد:

استوریج HPE 3PAR

حقایقی در خصوص استوریج های اچ پی:

طبق گزارشات موسسه SPC (یک موسسه بی طرف با استانداردهای صنعتی با تمرکز بر صنعت ذخیره سازی)، محصول جدید HPE به نام HPE 3PAR از سری ۲۰۰۰ در صدر محصولات ذخیره سازی دنیا در طرحهای بزرگ (Large Enteprise) قرار گرفته است. ضمناً محصول دیگر شرکت HPE به نام HPXP که محصول پرفروش P9500 زیرمجموعه آن است، نیز در رده سوم قرار می گیرد.
براساس تحقیقات موسسه IDC در فاصله زمانی بین سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ تا پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ کمپانی اچ پی جایگاه دومین برند پرفروش تجهیزات ذخیره سازی (تجهیزات اینترنال و اکسترنال در مجموع) دنیا را به خود اختصاص داده است. طبق آمارهای ارائه شده این سایت:

کمپانی اچ پی با سهم در آمدی ۱۷٫۵% از بازار سیستم های دیسک استوریج (تجهیزات اینترنال و اکسترنال در مجموع) در رتبه دوم پس از EMC به عنوان دومین برند پرفروش استوریج دنیا قرار دارد.
کمپانی اچ پی با سهم در آمدی ۱۰٫۱% از بازار سیستم های دیسک استوریج (تجهیزات اکسترنال یا خارج از سرور) در جایگاه چهارمین برند پرفروش استوریج دنیا قرار دارد.
میزان فروش تجهیزات دیسک استوریج (تجهیزات اکسترنال یا خارج از سرور) اچ پی در سال ۲۰۱۴ در حالی رشد ۰٫۴% را تجربه کرده که تمامی رقبای این شرکت در همین بازه بین ۳% تا ۶% کاهش فروش و درآمد داشته اند.

 

مشاوره و خرید استوریج های اچ پی در فالنیک
فالنیک با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه متخصصین و مشاورین خود، نیازهای مشتریان خصوصی و دولتی خود را بررسی و تحلیل می‌کند و بهترین و مناسب‌ترین استوریج را به شما پیشنهاد می‌دهد.
مشاوره و خرید استوریج

منبع: فالنیک (ایران اچ پی)

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی)

با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید.

تبریک، شما با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.

.swin-sc-title.style-2 .title span:after