به "وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی)" خوش آمدید    |   وبسایت فالنیک (ایران اچ پی)
امروز یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - تماس با فالنیک : 8363-021

چگونه کاهش قیمت نفت سبب افزایش سرمایه گذاری IT می‌شود؟

سرمایه گذاران IT توانسته اند از کاهش قیمت نفت و کاهش تحریم ها بر ضد ایران در جهت رشد خود در خاورمیانه استفاده کند. در ادامه با ما همراه باشید

اپراتورهای تلکام در خاورمیانه، خود را آماده می کنند تا به دنیای اجتناب ناپذیر تکنولوژی های اینترنت اشیا (IoT) در منطقه وارد شوند. سرمایه گذاری این اپراتورها در شهرهای هوشمند و مانند آن، باعث شده کشورهایی مانند امارات متحده عربی و عربستان سعودی، در این زمینه پیشرو شوند.
اپراتورهای تلکام زیرساختی مناسب را فراهم کرده اند تا اینترنت اشیا بتواند روی بستری از شبکه هایی مناسب پدیدار شوند.

در ضمن، تغییرات اجتماعی و سیاسی حاصل از اجرا شدن کاهش تحریم ها بر ضد ایران باعث شده رشد IT در خاورمیانه سرعت یابد. صنعت بومی IT امیدوار است میلیاردها دلار از دارایی ها آزاد شود. در حالی که لغو تحریم ها، امیدواری به آینده را افزایش می دهد، با کاهش قیمت نفت، خاورمیانه خود را در تلاطم شرایط اقتصادی پرچالش می یابد.

از ماه جون ۲۰۱۴ قیمت نفت خام از بشکه ای ۱۱۵ دلار به ۳۰ دلار رسید که بر سرمایه گذاری های IT در منطقه تاثیرگذار بوده است. مثلا سرمایه گذاری های موبایلیتی در شرکت مهم IT یعنی Gulf Air، فرآیندهای پیچیده و دستی سابق را ساده کرده است. کارمندان این شرکت، به تبلت مجهز شده اند. رباتها نیز در سرویس های اقتصادی حضور بیشتری یافته اند.
در نتیجه، سرمایه گذاران IT توانسته اند از کاهش قیمت نفت و کاهش تحریم ها بر ضد ایران در جهت رشد خود در خاورمیانه استفاده کند.

منبع: گروه خبری فالنیک (ایران اچ پی)


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت فالنیک (ایران اچ پی) فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به فالنیک (ایران اچ پی) است.
>
.swin-sc-title.style-2 .title span:after